Ayrılık psikolojisi

kararsizbirisi

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2021
274
266
Şartlariniz garip geldi. Mesela.sapik dadaninca engellersin olur biter ne kadar zorlaya bilir sosyal medyadan biri seni? Ikinci her semtin iyisi kotusu olduğunu babanizin bu yaşda anlamamasi biraz garip. Benim ailem de yalnizca kendi memeleketimizden biriyle evlendiririm seni derlerdi tam başka bir yerden biriyle evliyim ailemin en sevdigi damadi eşim. Diger konu seven insanlar asla boyle şeylerin konjsunu açmaz. Seven insan bu sebeplerden ayrilamaz. Ayriliyorsa sevgi yoktu zaten. Çok seviyorum desenizde bağlilik, istek vardir ama sevgi yoktjr. Seven insan çunki en çikilmaz durumlarda bile beraber olmak için yol arar.
Peki sizce nasıl yapmalıydım? Çünkü bir yıldır bu konulara çözüm arayıp duruyorum başta bu kurallarına uymaya çalıştım sonra yapamadım ve hep bunlardan dolayı kavgalar ettik.
beraber olmak için bir yol vardıysa da ben yapmadıysam üzülürüm

Buyuk_umutlar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2020
1.926
1.506
Peki sizce nasıl yapmalıydım? Çünkü bir yıldır bu konulara çözüm arayıp duruyorum başta bu kurallarına uymaya çalıştım sonra yapamadım ve hep bunlardan dolayı kavgalar ettik.
beraber olmak için bir yol vardıysa da ben yapmadıysam üzülürüm
Annenizle konuşum. Babalarla bazen konuşmak rahat olmaya bilir. Erkek arkadaşinizla tanişip sonra karar vermesini isteyin. Ama erkek arkadaşinizin kendisinin bunu demesi gerekirdi. Ben kendimi babana ispatliycam demeliydi. Hadi sagselamet diyerek engellememeliydi. Bu sevgide doğru bir yol değil. Bak ben soyledim ya başka memleketten birine bizimkiler de razi diyildi diye. Eşimin ailesi de daha beni hiç tanimadan karşi çikmişlardi. Ama biz ayrilmak hakta dusunmedik. Eşin ailesine demişdiki siz eşime razi olmazsaniz ben de o da hazirlanip almanyaya gidicez. Okumak için dusuncemiz vardi zaten. Yani evlenicez gidicez. Siz de bizi gormezsiniz o zaman demişdi. Yapmazdim ben oyle birşey ama rest çekdi işte. Birşey için kavga ederken düşünün. Konuşarak halli var mi? Gerçekten bu kavgalik bir konu mu? Erkek arkadaşinizdan bir adim gormuyorsaniz zaten ustelemeyin. Tek tarafli mucadele de insani yipratir

rouges

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2011
2.680
2.801
Sen idare ettiğin için ilişki yürüyormuş. Senin beklentilerin devreye girince sevgilinin işine gelmemiş.
Nereye kadar idare edecektin. Şimdi bitmesi daha iyi olmuş.
Onu kaybetmemek için kendinden vaz geçiyordun demek ki.
Kendinden vaz geçme. Mutlu olamazsın.

kararsizbirisi

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2021
274
266
Annenizle konuşum. Babalarla bazen konuşmak rahat olmaya bilir. Erkek arkadaşinizla tanişip sonra karar vermesini isteyin. Ama erkek arkadaşinizin kendisinin bunu demesi gerekirdi. Ben kendimi babana ispatliycam demeliydi. Hadi sagselamet diyerek engellememeliydi. Bu sevgide doğru bir yol değil. Bak ben soyledim ya başka memleketten birine bizimkiler de razi diyildi diye. Eşimin ailesi de daha beni hiç tanimadan karşi çikmişlardi. Ama biz ayrilmak hakta dusunmedik. Eşin ailesine demişdiki siz eşime razi olmazsaniz ben de o da hazirlanip almanyaya gidicez. Okumak için dusuncemiz vardi zaten. Yani evlenicez gidicez. Siz de bizi gormezsiniz o zaman demişdi. Yapmazdim ben oyle birşey ama rest çekdi işte. Birşey için kavga ederken düşünün. Konuşarak halli var mi? Gerçekten bu kavgalik bir konu mu? Erkek arkadaşinizdan bir adim gormuyorsaniz zaten ustelemeyin. Tek tarafli mucadele de insani yipratir
Ailemi ikna etmek konusjnda ondan destek görüyordum ama bizim problemimizi em başından beri bu kıskançlıklardı.
aileme tepkimi koyabilmek için önce bu sorunların çözülmesini istedim bunları konuştuk ve çözemeyince o zaman ayrılalım dedik yani aslında bu ailemden bağımsız bir konu.
Yazdığım sorunlarla iligli bir çözüm olsa keşke de ayrılmasaydık

kararsizbirisi

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2021
274
266
Sen idare ettiğin için ilişki yürüyormuş. Senin beklentilerin devreye girince sevgilinin işine gelmemiş.
Nereye kadar idare edecektin. Şimdi bitmesi daha iyi olmuş.
Onu kaybetmemek için kendinden vaz geçiyordun demek ki.
Kendinden vaz geçme. Mutlu olamazsın.
O bana en başında söylemişti katı biriyim kuralcıyım diye ama ben bu kadar olabileceğini düşünememiştim.
Ben onun için kabul edip yapmaya çalıştım ama yapamayınca o bunu kabul etmedi doğru diyosun ona bunu söylediğimde de “kendimi biliyorum bunlara dikkat eden biriyim. Böyle olmadığı takdirde kendim de mutlu olamam seni de mutlu edemem” dedi

Taylorrr

🦓
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2018
260
467
1) sosyal medyada satış yapıyorum numaramı vermiyorum sadece instagramdan o akşam 22:00dan sonra mesajlara dönmemi istemiyor bense müsait oldukça dönmek istiyorum.
-paylaşımlarda yüzümün/sesimin olmasını istemiyor (bunu kabul ettim)
-elimin ürün tanıtırken görünmesini istemiyordu ama ben istemedim o da kabul etti
-evlenince satış sayfalarımla ilgili sorun yaşarsak bir sapığın sayfaya dadanması vs gibi o zaman sayfaları kapatmamı isterse sorun çıkarmadan kapatmayı kabul etmemi istedi etmedim çünkü ciddi anlamda emek vermiştim o hesaplara
Siz böyle bir konuyu daha önce açmıştınız. Ben el detayından hatırladım. Orda size çok yorum geldi. El ne alaka falan diye. Hakkınız da hayırlısı olsun.

Buyuk_umutlar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2020
1.926
1.506
Ailemi ikna etmek konusjnda ondan destek görüyordum ama bizim problemimizi em başından beri bu kıskançlıklardı.
aileme tepkimi koyabilmek için önce bu sorunların çözülmesini istedim bunları konuştuk ve çözemeyince o zaman ayrılalım dedik yani aslında bu ailemden bağımsız bir konu.
Yazdığım sorunlarla iligli bir çözüm olsa keşke de ayrılmasaydık
Canim benim belki ayrilik daha hayirlidir sizin için. Inan kiskançlikla evlilik de geçmez. Belki biraz uzuleceksin ama sonra daha hayirli olduğunu anlayacaksin. Ya da erkek arkadaşin pişman olur, ozler tekrar başlarsiniz. Sadece şu an zamana birak. Acabalar keşkeler yiyip bitirmesin seni. Bizim dikkatsizliyimiz yuzunden 17 haftalik ikiz bebeklerimi karnimda kaybettim. Gunlerdir keskelerle cebelleşiyorum. Keşke dikiş attirsaydik, keşke agrim başladiginda geciktirmeden hemen acile gitseydik, keşke daha dikkatli hareket etseydim ve saire. Kafayi yemek uzreydim. Ama yarami ortmeye çalisiyorum. Keşkeler insani mahvediyor. Senin şu an yaoacagin birsey yok. Engellemiş seni. Seviyorsa dayanamaz dayanirsa sevmedi zaten

kararsizbirisi

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2021
274
266
Canim benim belki ayrilik daha hayirlidir sizin için. Inan kiskançlikla evlilik de geçmez. Belki biraz uzuleceksin ama sonra daha hayirli olduğunu anlayacaksin. Ya da erkek arkadaşin pişman olur, ozler tekrar başlarsiniz. Sadece şu an zamana birak. Acabalar keşkeler yiyip bitirmesin seni. Bizim dikkatsizliyimiz yuzunden 17 haftalik ikiz bebeklerimi karnimda kaybettim. Gunlerdir keskelerle cebelleşiyorum. Keşke dikiş attirsaydik, keşke agrim başladiginda geciktirmeden hemen acile gitseydik, keşke daha dikkatli hareket etseydim ve saire. Kafayi yemek uzreydim. Ama yarami ortmeye çalisiyorum. Keşkeler insani mahvediyor. Senin şu an yaoacagin birsey yok. Engellemiş seni. Seviyorsa dayanamaz dayanirsa sevmedi zaten
Başınız sağolsun Rabbim sizinde yardımcınız olsun 🤲🏻 Haklısınız zamanın ne getireceğini bilemeyiz teşekkür ederim 🙏🏻

ozgefe34

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2021
1.596
5.204
33
Elin görünmemesi mi bu kaçıncı seviye manyaklık
Hiç mi korkmuyorsun bu adamdan
Demekki kadınların ellerinden tahrik oluyor ki aklına böyle pis bsy gelmiş

Bissunicole

🎡
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
5.967
18.697
Babam gerçekten hiç tanımadan önyargı ile reddetti.
Söylediklerinize katılıyorum ben şahsi telefonumu yazma taraftarı değilim ama diğer konular benim için de sorun değildi.
En başta bende bunları aşırı saçma bulmuştum ama insan zamanla içinde bulunduğu durumu normalleştiriyor
Ön yargı değil 6. histir o.