Ayrılık

aptalbalik

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2024
6
0
19
Biseksüelim ve hemcinsim olan biriyle 6 aydır birlikteydim fakat dini açıdan kötü hissettim ayrıca ailem öğrenirse asla onay vermezdi yani geleceğimiz yok gibi bir şeydi bu yüzden ayrıldım. Fakat çok kötü hissediyorum onu özlüyorum ne yapacağım? Lütfen yargılamayın.

Dini açıdan kötü hissetmenin üstesinden gelmek pek mümkün değil. Bu yönüyle, bir seçim yapmışsınız.
Konu tercih yapmaksa, bir tercihin getireceği yükler, geride bırakılana, tercih edilmeyene ilişkin sıkıntılar hep olur, bunlar da yaşanacak ve zamanla tükenecek.
Ayrılıkların ilk zamanları yoğun özlem olur, bunu doğal kabul edin, buna razı olun, zamanla üzüntünüzün hafifleyeceğini bilerek dayanın. Zamana yenilmeyen hiç bir ayrılık acısı yok bu dünyada...

Yaşınızı bilmiyorum, ama aile ve dinin yol açtığı huzurlu olamama duygusu varken, hemcinsinizle rahat bir ilişki yaşayabilmeniz pek mümkün değil. Naçizane düşüncem, karşı cinsi daha çok benimsemeye gayret etmenize yardımcı olacak şeyleri, belki terapi, hayatınıza dahil etmeniz.

Siz hangi nedenle yargılayacağımı anlamadım. Yaptığınızın dinen makbul olmadığını biliyor ve sıkıntısını siz yaşıyorsunuz zaten; en fazla "günah" denir, onda da hüküm Allah'ındır, bize sadece sizin huzur ve feraha ermeniz için dua etmek düşer.

Son düzenleme:
Kendinizi kötü hissediyorsunuz çünkü sorun olacak sebepleri bile bile ilişkiye başladınız ve yapamayıp ayrıldınız. Partnerinizi yarı yolda bırakmış hissediyorsunuz. Ama içinizde çelişkiler varken zaten böyle bir ilişki yürütemezsiniz. Yani hemcins olmasa bile çok fazla ilişki başka sebeplerden bitiyor bitmese de can çekişiyor. Belki eleştirilebilirim bilmiyorum ama yine de söyleyeceğim aileler arasında özellikle sorun olacak ilişkilere sevgi her şeyi yener diye düşünerek başlamayın. Çoğunlukla sevgi sönüp yerini pişmanlığa bırakıyor. Sizde de hem dinî kaygı hem de çevre kaygısı var. Yapacak bir şey yok önünüze bakacaksınız.

Biseksüelim ve hemcinsim olan biriyle 6 aydır birlikteydim fakat dini açıdan kötü hissettim ayrıca ailem öğrenirse asla onay vermezdi yani geleceğimiz yok gibi bir şeydi bu yüzden ayrıldım. Fakat çok kötü hissediyorum onu özlüyorum ne yapacağım? Lütfen yargılamayın.

Dini açıdan kötü hissetmenin üstesinden gelmek pek mümkün değil. Bu yönüyle, bir seçim yapmışsınız.
Konu tercih yapmaksa, bir tercihin getireceği yükler, geride bırakılana, tercih edilmeyene ilişkin sıkıntılar hep olur, bunlar da yaşanacak ve zamanla tükenecek.
Ayrılıkların ilk zamanları yoğun özlem olur, bunu doğal kabul edin, buna razı olun, zamanla üzüntünüzün hafifleyeceğini bilerek dayanın. Zamana yenilmeyen hiç bir ayrılık acısı yok bu dünyada...

Yaşınızı bilmiyorum, ama aile ve dinin yol açtığı huzurlu olamama duygusu varken, hemcinsinizle rahat bir ilişki yaşayabilmeniz pek mümkün değil. Naçizane düşüncem, karşı cinsi daha çok benimsemeye gayret etmenize yardımcı olacak şeyleri, belki terapi, hayatınıza dahil etmeniz.

Siz hangi nedenle yargılayacağımı anlamadım. Yaptığınızın dinen makbul olmadığını biliyor ve sıkıntısını siz yaşıyorsunuz zaten; en fazla "günah" denir, onda da hüküm Allah'ındır, bize sadece sizin huzur ve feraha ermeniz için dua etmek düşer.
Teşekkürler

Teşekkür ederim, çok anlayışlı yaklaşmış ve çok güzel yazmışsınız. Umarım kısa sürede atlatırım. Gerçekten kötü hissediyorum, üzerimde tonlarca yük var gibi. Ruhum daralıyor sanki. Geçer değil mi?

Yani bu konunun doğru yanlışına yorum yapılamaz ama ortamınız bu duruma müsait değilse sadece siz üzülürsünüz. Ya da yurtdışına çıkacaksınız bir şekilde

Ayrılıklar insanı üzer ama siz güçlüsünüz bununda üstesinden geleceğinize eminim..

bebişim eşcinsellik suç, günah, ayıp olsaydı Allah kimseyi o şekilde yaratmazdı. İnsan evladını eşcinsel yaratıp sonra da tuuu cehennemde yan diyemezsin, mantığa aykırı. Senin yaratılışın bu. Youtube'da çok sayıda bu konuyla ilgili kabullenme videosu var izlemeni tavsiye ederim, kızı da seviyorsan ara konuş boşuna eziyet etme kendine. sağlıcakla kal.

Dini açıdan olan tarafa hiiiç girmeden fizyolojiden giriyorum. Eşcinsellik insan fıtratına aykırıdır yaratılışımızda üreme, devamlılık var. Eşcinsellik bence tedavi edilmeye çalışılmalı eğer olmuyorsa kabullenmeye geçilmeli. Yaşınız kaç bilmiyorum ama küçükseniz duygularınız ne istediğiniz konusunda yardım alın gerçekten içgüdü mü yoksa itilmiş bir duygu mu en azından bunu anlarsınız. Lez gay vs vs hiçbirinde gelecek göremiyorum ben. Bana elleşmeli kankalık gibi geliyor bu ilişkiler gerçek aşk tutku cinsellikten yoksun fake ilişkiler.
Not: homofobik değilim lgbt duyarı atmayın😄

Eşcinselliğe gelene kadar neler neler günah o açıdan... Herkes %100 ak bir insan değil. Kendine bu kadar yüklenme. Yönelimin karakterini etkilemiyor. Bir kadını sevdiğin için yanmayacaksın veyahut suçlu biri olmayacaksın. Ailen başta olmak üzere toplumda seni kötü benimseyecek insanlar olabilir; tıpkı yukarıda olduğu gibi. :s

Ailen nereden öğrenecek? İnsanlara söylemek zorunda değilsiniz. Belki çok çok yakın arkadaşlarınız olur, onlara söylersiniz veya ikiniz arasında kalır. Yani dünyanın bunu bilmesine gerek yok. Bilmeyecekleri için kolayca öğrenemezler de. Şu an küçüksün ve muhtemelen ailenle yaşıyorsun; ileri de bir işin olduğunda, kendi ayakların üzerinde durabildiğinde "aile/çevre korkusu" seni şu anki kadar baskılamayacak.

Kendinle barışık ol, düşüncelerini ve hislerini kısıtlama. Kendini kısıtladığın sürece, kendini ifade etmekte zorlanan bir insana bürüneceksin zamanla. Belki mutsuz olacaksın, belki pişmanlıkların olacak. Onu özlüyorsan git konuş. Hayatını yaşa gitsin. Su akar yolunu bulur.

Konu sahibi biseksüel olduğunu söylüyor.

Yani sadece kadınlara değil, erkeklere de duygusal ve cinsel ilgisi var.
Diğer bir anlatımla, cinsel ve duygusal yönelimi, herhangi bir kadın gibi erkeklere karşı tam, ama bununla sınırlı kalmamış, kadınları da kapsamış.

Aşkın denk geldiği kişi, bu defa bir kadın olmuş ama karşı cinsten de olabilirdi.

Konu sahibinin durumu, bu manâda bir eşcinsele göre daha yönetilebilir ve avantajlı.
Şu aşk acısı süreci geçsin yeter ki... :KK200:

Konusahibi, evet, tabii ki geçer, ge-çe-cek.
Allah ömür versin ikimize de, buradaysak eğer, geçmiş mi geçmemiş mi seneye tekrar konuşuruz.:KK5:

Son düzenleme:
Eşcinselliğe gelene kadar neler neler günah o açıdan... Herkes %100 ak bir insan değil. Kendine bu kadar yüklenme. Yönelimin karakterini etkilemiyor. Bir kadını sevdiğin için yanmayacaksın veyahut suçlu biri olmayacaksın. Ailen başta olmak üzere toplumda seni kötü benimseyecek insanlar olabilir; tıpkı yukarıda olduğu gibi. :s

Ailen nereden öğrenecek? İnsanlara söylemek zorunda değilsiniz. Belki çok çok yakın arkadaşlarınız olur, onlara söylersiniz veya ikiniz arasında kalır. Yani dünyanın bunu bilmesine gerek yok. Bilmeyecekleri için kolayca öğrenemezler de. Şu an küçüksün ve muhtemelen ailenle yaşıyorsun; ileri de bir işin olduğunda, kendi ayakların üzerinde durabildiğinde "aile/çevre korkusu" seni şu anki kadar baskılamayacak.

Kendinle barışık ol, düşüncelerini ve hislerini kısıtlama. Kendini kısıtladığın sürece, kendini ifade etmekte zorlanan bir insana bürüneceksin zamanla. Belki mutsuz olacaksın, belki pişmanlıkların olacak. Onu özlüyorsan git konuş. Hayatını yaşa gitsin. Su akar yolunu bulur.
Bu öyle bir şey değil ki. Ben ailemi seviyorum. Nereden öğrenecekler diyorsun ama sonuçta bir zaman sonra şüphelenecekler.

bebişim eşcinsellik suç, günah, ayıp olsaydı Allah kimseyi o şekilde yaratmazdı. İnsan evladını eşcinsel yaratıp sonra da tuuu cehennemde yan diyemezsin, mantığa aykırı. Senin yaratılışın bu. Youtube'da çok sayıda bu konuyla ilgili kabullenme videosu var izlemeni tavsiye ederim, kızı da seviyorsan ara konuş boşuna eziyet etme kendine. sağlıcakla kal.
Seviyorum ama günahı geçsek ailem de sıkıntı.

X