Ayrıntılı ultrason haftasında bebeğin ense kalınlığı normalin üstünde.Sevinmek haram bana...

Merhaba.Ben de su an 23 haftalik gebeyim. 2 li ve 4 lu test sonuclarim normal gelmisti. Ayrintili ultrasona girdim ve nukal foldu perinatolog 8.6 mm olctu ayni zamanda tek arterli plesenta teshisi kondu. 12. Haftamda ense kalinligi 2 mm di. Neden boyle oldu anlamyorum. 22. Hafta detayli ultrasonda baska bir sorun gorunmedi.ayni gun baska bir doktora gittim nukal foldu 7mm olctu ust sinir 10 mm dir dedi. Nette ust sinirin 6 mm oldugu yaziyor.prena test yaptirdik sonuclari bekliyoruz. Bu durumda olan var mi?

Canım nette baktım da bebeğin kordonunda bir sorun var sanırım :KK43: Senin durumunla ilgili bilgim yok, anne olmak ne kadar zor kadın olmak ne kadar zor :KK43: Allah yardımcın olsun :KK43:

Merhaba.Ben de su an 23 haftalik gebeyim. 2 li ve 4 lu test sonuclarim normal gelmisti. Ayrintili ultrasona girdim ve nukal foldu perinatolog 8.6 mm olctu ayni zamanda tek arterli plesenta teshisi kondu. 12. Haftamda ense kalinligi 2 mm di. Neden boyle oldu anlamyorum. 22. Hafta detayli ultrasonda baska bir sorun gorunmedi.ayni gun baska bir doktora gittim nukal foldu 7mm olctu ust sinir 10 mm dir dedi. Nette ust sinirin 6 mm oldugu yaziyor.prena test yaptirdik sonuclari bekliyoruz. Bu durumda olan var mi?
Canm benmde ikili ve üçlü temz çıktı ense falan hep normaldi. Ama ayrıntılıda 4.6 çıktı dediğin gibi ğst sınır 6mm. Perinatologa yönlendirdi doktor. O bi sıkıntı görmedim dedi. Snra doktorumu değiştirdim oda sıkıntı görmedi canım. Sıkma canını belki boyun yapısındandır yani. Sonuçların ne zaman çıkıcak? Çıkınca bana yaz mutlaka lütfenn

Canim benim bebegimin kalbinde sag aortik ark cikti. 29 haftalik hamileyim. Buna etki eden seyin digeorge sendromu olabilecegini soylediler ve amnuyosentez onerdiler. Ama ben yaptirmadim. Senin bebeginde digeorge dan suphelenecekleri birsey var miydi? Kalp anomalisi falan

Allah uzun omur versin yavruna, saglikli olmasina cok sevindim

Merhaba benim oglumdada sag ark anomalisi teshisi kondu ve di george testi istendi bende yaptirmayi dusunmuyirum bebeginiz dogmus sizin sureciniz nasil oldu anlatirsaniz bi nebzede olsa gonlumnrahatlar

Arkadaşlar 3 kasım 2016 da 12+3de kontrole girdim. Ense kalınlığı 9.6 mm çıktı. 1 cm diyebiliriz cvs yaptırmadık bebek için riskli diye 3 hafta sonra amniyosentez için randevu aldık. İki gün önce cvsden vazgeçtiğimizde Bursa Genetik Merkezinde sonuçları İsviçre'ye giden Trizomi 13 18 21 ve cinsiyet anomalilerini inceleyeb bir test (1800 tl) yaptırdık. 10 15 gün içinde sonuçlar gelecek. 4 doktora göründüm. Dördü de kötü sonuç bekliyor. Umut etmememi söylüyorlar. Gen bilimci bile biz genelde iyi haber veririz ama ultrason kötü görünüyor kötü sonuç gelebilir hazırlıklı olun dedi eğer genetik bir sorun yoksa kalp problemi olabilir dedi. Çok zor çok. Normalde o kadar neşeli bir insandım ki..
Merhaba ayni sorunlaro

Öncelikle geçmiş olsun oran düşük olduğu için çok stres yapma.zaten 3 ün üzeri riskli diyorlar sen sınırdasın nerdeyse.( benim 9mm) kaçıncı haftandasın? doktorun yönlendirdiği gibi perinatoloğa gitmen gerekiyor. Normal kadın doğumcular hatalı ölçebiliyor..haftana göre senden ya cvs veya amniyosentez isteyecekler, uzman birine yaptır.istanbuldaysan Recep has-alkan yıldırım-Rıza madazlı önerebilirim. çok doktor gezdim tecrübeliyim. O testlerle kromozomlarda sorun var mı ona bakıyorlar. Onlar temiz çıkarsa başka testler yapıyorlar. Bütün testlerin temiz çıkarsa bebeğin bütün organlarının ultrasondan görünmesini beklememiz gerekiyor .Maddi manevi yıpratıcı ve stres dolu bi süreç. Ama başa gelen çekiliyor Allah kimseye çekemeyeceği dert vernesin.sağlıkla sende bebişini kucağına al inşallah
Merhaba ayni sorunlari ben yasiyorum 12 haftada ense kalinligi 7.40 cikti taramada 1cm cikti senin test sonuclarin ne cikti bir sonraki gebeliginde bi sorun yasadin mi

Ense kalınlığı malesef 13 haftalıklen 9mm çıktı.. Cvs yaptırdım ön sonuçlar temiz çıktı ama doktorlar rakamın çok yüksek olmasından dolayı mutlaka başka rahatsızlıkların ilerleyen aylarda çıkacağını söylüyorlar :KK43: bu arada geç cevap verdim kusura bakma yeni üyeyim yeni gördüm mesajını. Allah herkesi bebeklerine sağlıkla kavuştursun Amin
Merhabalar allah rizasi icin bana yasadiklarini anlatirmisin testlerin ne cikti sonraki gebeliginde tekrarladimi benimde 12 haftada 7.40 sonra 10mm cikti nts cvs yaptirdik turner cikti ama ultrasondaki anomalilerle bagdasmadigi icin array testi istediler sonuc bekliyoruz

Arkadaşlar 3 kasım 2016 da 12+3de kontrole girdim. Ense kalınlığı 9.6 mm çıktı. 1 cm diyebiliriz cvs yaptırmadık bebek için riskli diye 3 hafta sonra amniyosentez için randevu aldık. İki gün önce cvsden vazgeçtiğimizde Bursa Genetik Merkezinde sonuçları İsviçre'ye giden Trizomi 13 18 21 ve cinsiyet anomalilerini inceleyeb bir test (1800 tl) yaptırdık. 10 15 gün içinde sonuçlar gelecek. 4 doktora göründüm. Dördü de kötü sonuç bekliyor. Umut etmememi söylüyorlar. Gen bilimci bile biz genelde iyi haber veririz ama ultrason kötü görünüyor kötü sonuç gelebilir hazırlıklı olun dedi eğer genetik bir sorun yoksa kalp problemi olabilir dedi. Çok zor çok. Normalde o kadar neşeli bir insandım ki..
Merhaba ayni sorunlari su an ben yasiyorum senin sonuclarin ne cikti bir sonraki gebeliiginde sorun yasadin lutfen yardimci olursaniz cok sevinirim

Merhabalar allah rizasi icin bana yasadiklarini anlatirmisin testlerin ne cikti sonraki gebeliginde tekrarladimi benimde 12 haftada 7.40 sonra 10mm cikti nts cvs yaptirdik turner cikti ama ultrasondaki anomalilerle bagdasmadigi icin array testi istediler sonuc bekliyoruz
Canim nenegin ne durumda turner sendrommu

Merhaba bebeginiz ne durumda hastaligi kesinlestimi. Ayni durumu bende yasadim bebegim turner sendromluydu.

Y
Array testinde başka bi kromozom bozuklugu çıkmadı.tekrarlamaz dediler 5 ay sonra yeniden istiyoruz insallah sağlıklı bebeğimiz olur.Senin nasıl oldu erray istediler mi
Yok erray istemediler o ne ki? Ben sadece amniyosentez yaptirdim baska bisi yaptirmadim. Sizde sonlandirdiniz mi?

Y
Array testinde başka bi kromozom bozuklugu çıkmadı.tekrarlamaz dediler 5 ay sonra yeniden istiyoruz insallah sağlıklı bebeğimiz olur.Senin nasıl oldu erray istediler mi
Yok erray istemediler o ne ki? Ben sadece amniyosentez yaptirdim baska bisi yaptirmadim. Sizde sonlandirdiniz mi?

Ben de dün amniyosentez oldum. 20. Haftada 7.7 çıktı ense kalınlığı burada okuduklarımdan anladığım amniyo sonucu iyi gelse bile var olan ense kalınlığından dolayı array yaptırmak gerektiği :KK43: aynı süreci yaşayan anneler tavsiyelerinize ihtiyacım var

Arkadaşlar merhaba bebeğim 13. Haftada ense kalınlığı 3.7 çıktı çok kalın dedi ve hemen zeynep kamile gidip cvs yaptırın dedi.Korkum şu cvs temiz çıkmasına rağmen bu ense kalınlığı devam ederse ne yapmam gerekiyor.Böyle bi durum yaşayınca birde micro array testi yapılıyormuş başka sendromlar çıkabiliyormuş böyle bu durum yaşayan ve zeynep kamil hastanesinde micro array testi yaptıran var mı?bna yardımcı olabilirmisiniz lütfen..

X