Ayrıntılı ultrason haftasında bebeğin ense kalınlığı normalin üstünde.Sevinmek haram bana...

Çok geçmiş olsun.inşallah sağlıkla almışsındır sorun olduğu için merak ettim. Bebiş Nasıl? Doğdu mu ? Sağlıklı mı? Allahım tüm bebeklere sağlık versin.çok zor bir durum ağlamaktan gözümde yaş kalmadı..

Ense kalınlığı malesef 13 haftalıklen 9mm çıktı.. Cvs yaptırdım ön sonuçlar temiz çıktı ama doktorlar rakamın çok yüksek olmasından dolayı mutlaka başka rahatsızlıkların ilerleyen aylarda çıkacağını söylüyorlar :KK43: bu arada geç cevap verdim kusura bakma yeni üyeyim yeni gördüm mesajını. Allah herkesi bebeklerine sağlıkla kavuştursun Amin

Allahtan umut kesilmez canım sen allaha sığın bol bol dua et doktorlar her zaman en kötüyü söylüyorlar aileye bizimde 4.9 mm çıktı 12.haftamizda bizede aynı şeyleri dediler bir suru test atlattik şuan 31 haftalık hamileyim bekliyoruz bakalım doğumu Rabbimyyardımcımız olsun hala içimde korkular var o psikolojiyi atlatamadim ama allaha sigindim çünku allahtan başkası bilemez

Az kalmış doğuma maşallah:) bebişini sağlıkla kucaklarsın ve hamilelikte yaşadığın stresin acısını çıkarırsın inşallah.. Çünkü bu stresle hamileliğin geri kalanını geçirmek çok zor :KK43: Allah büyün hamilelerin yardımcısı olsun

İnşallah canım inşallah Rabbim herkesin yardımcısı olsun buda bizim sinavimizmis...sen duani eksik etme Rabbim karşılığını vercek inşallah bize inaniyorum... Durumundan haberdar et birbirimizi en çok biz anlarız sormak istedigin bisi olursa sorabilirsin

Teşekkürler canım.böyle durumlarda tecrübesini paylaşacak birilerine çok ihiyaç duyuyor insan..çünkü doktorlar yuvarlak konuşuyo veya inanmak istemiyorsun... Canım sizin bebiş 31 haftalık olduğuna göre detaylı ultrasonda herşeyin belli olması gerekmiyo mu? Sorun olsa görürlerdi heralde. Bize ense kalınlığı en down sendromuna veya kalple ilgili sorunlar olacağına işarettir demişlerdi. Kalpte veya diğer organlarda sorun görünmüyor değil mi? (Tekrar inşallah sağlıkla kucaklarız bebekleri diyorum)

Rica ederim canım ne demek aylar öncebnde oyleydim cçünküsurekli bu durumu yyaşamış olan birilerini aarıyorum cçaresizce :-( hamileligimin 16 haftasında amniosentez oldum banada kromozom bozukluğu cçıkma oranı yüksek dediler ama çok sukur çıkmadı sonra 20 haftamda detaylı ultrosona girdik organ anomolisi için kalbine baktılar bisey göremediler ama cçocuk kardiyoloji gorsn fetal eko cektirin dediler cektirdik ordada bisi çıkmadıcçok sukur sonra dur daha bitmedi dediler bide array testi istedim sizin içindedi doktorumuz ondada aayrıntılı olarak bebeğin dnasini inceliyolarmis alina n

Amnio sıvısı ile yanı gebeligimn 3 ayı ttest stresi ile geçti neyse o testte ttemiz geldi binlerce sukur rabbime sşimdi normal kkontrollere gidiyorum herşeyyolunda gozukuo ccanım rRabbim yardımcımız olsun

ya kizlar renkli ultrasona girdim radyoloji uzmani bakti ve ense kalinligi 3.6 cikti doktorum bisi cikmaz buyuk ihtimalle sorun olsaydi dier organlarinda gerileme bisi olurdu dedi beni perinatolojiye yonlendirdi ne yapicam bilmiyorum

Amnio sıvısı ile yanı gebeligimn 3 ayı ttest stresi ile geçti neyse o testte ttemiz geldi binlerce sukur rabbime sşimdi normal kkontrollere gidiyorum herşeyyolunda gozukuo ccanım rRabbim yardımcımız olsun

Ne güzel hepsi güzel sonuçlar çıkmış.. Çok sevindim inşallah sonuna kadar öyle gider ve darısı başımıza inşallah

ya kizlar renkli ultrasona girdim radyoloji uzmani bakti ve ense kalinligi 3.6 cikti doktorum bisi cikmaz buyuk ihtimalle sorun olsaydi dier organlarinda gerileme bisi olurdu dedi beni perinatolojiye yonlendirdi ne yapicam bilmiyorum

Öncelikle geçmiş olsun oran düşük olduğu için çok stres yapma.zaten 3 ün üzeri riskli diyorlar sen sınırdasın nerdeyse.( benim 9mm) kaçıncı haftandasın? doktorun yönlendirdiği gibi perinatoloğa gitmen gerekiyor. Normal kadın doğumcular hatalı ölçebiliyor..haftana göre senden ya cvs veya amniyosentez isteyecekler, uzman birine yaptır.istanbuldaysan Recep has-alkan yıldırım-Rıza madazlı önerebilirim. çok doktor gezdim tecrübeliyim. O testlerle kromozomlarda sorun var mı ona bakıyorlar. Onlar temiz çıkarsa başka testler yapıyorlar. Bütün testlerin temiz çıkarsa bebeğin bütün organlarının ultrasondan görünmesini beklememiz gerekiyor .Maddi manevi yıpratıcı ve stres dolu bi süreç. Ama başa gelen çekiliyor Allah kimseye çekemeyeceği dert vernesin.sağlıkla sende bebişini kucağına al inşallah

Öncelikle geçmiş olsun oran düşük olduğu için çok stres yapma.zaten 3 ün üzeri riskli diyorlar sen sınırdasın nerdeyse.( benim 9mm) kaçıncı haftandasın? doktorun yönlendirdiği gibi perinatoloğa gitmen gerekiyor. Normal kadın doğumcular hatalı ölçebiliyor..haftana göre senden ya cvs veya amniyosentez isteyecekler, uzman birine yaptır.istanbuldaysan Recep has-alkan yıldırım-Rıza madazlı önerebilirim. çok doktor gezdim tecrübeliyim. O testlerle kromozomlarda sorun var mı ona bakıyorlar. Onlar temiz çıkarsa başka testler yapıyorlar. Bütün testlerin temiz çıkarsa bebeğin bütün organlarının ultrasondan görünmesini beklememiz gerekiyor .Maddi manevi yıpratıcı ve stres dolu bi süreç. Ama başa gelen çekiliyor Allah kimseye çekemeyeceği dert vernesin.sağlıkla sende bebişini kucağına al inşallah
canim perinatolog tekrar olcum yapmicakmi 23 haftalik canim radyoloji olctu bide

İnşallah canım dualarim seninle allahın izniyle sende atlaticaksin ve bebislerimizi kucagimiza sağlıklı bi şekilde alicaz :-)

canim perinatolog tekrar olcum yapmicakmi 23 haftalik canim radyoloji olctu bide

Ölçecek tabiki zaten oda yüksek ölçerse yukarda söylediğim işlemleri uygulayacaklar.. ama benim bildiğim kadarıyla ense kalınlığının dikkate alınması gereken haftalar 11-14 arası..sen 23 haftalıkmışsın?? çünkü ben doktoruma "ilerleyen haftalarda küçülme ihtimali yok mu"diye sorduğumda "bu haftalardaki değerler önemli, ilerleyen haftalarda Bebek büyüdüğü ve derisi gerginleştiği için ölçümler farklı olabiliyor" demişti. İnternette de araştır hep 11-14 hafta arası ölçülmedi gerektiği yazıyo. Hiç vakit kaybetmeden hemen uzman bi perinatoloğa git içini rahatlat.. Bizede hane ver

Ölçecek tabiki zaten oda yüksek ölçerse yukarda söylediğim işlemleri uygulayacaklar.. ama benim bildiğim kadarıyla ense kalınlığının dikkate alınması gereken haftalar 11-14 arası..sen 23 haftalıkmışsın?? çünkü ben doktoruma "ilerleyen haftalarda küçülme ihtimali yok mu"diye sorduğumda "bu haftalardaki değerler önemli, ilerleyen haftalarda Bebek büyüdüğü ve derisi gerginleştiği için ölçümler farklı olabiliyor" demişti. İnternette de araştır hep 11-14 hafta arası ölçülmedi gerektiği yazıyo. Hiç vakit kaybetmeden hemen uzman bi perinatoloğa git içini rahatlat.. Bizede hane ver
canim psikolojim okadar bozukki anlatamam benim ayrintili ultrasonda cikti iste doktorum buyuk ihtimal bisi cikmaz dedi ama yinede ben cok korkuyorum baska biyere gitmek bile istemiyorum artik hatta keske girmeseydim ayrintiliya bile diyorum. peeinatologa gitsem ayni olcae test felan hic yaptirmakta istemiyorum off kafam cok karisik ya bide perinatolog icin once kadin dogumcuya gitmem gerekiyormus kanuniye gidicem randevu almakta zor

internettede arastiramadim cunku dedigin gibi hep 11 14 haftada olculen sonuclar var canim bide bisi sorucam yani bukadar test mest yapacaklar Allah korusun bisi ciksa bisi yapabiliyorlarmi yoksa sadece bilgilendiriyorlarmi

Testlerden sonra bebekte yaşamsal bir sorun veya kromozom bozukluğu (down sendromu gibi) çıkarsa isteğe bağlı tıbbi düşük yaptırabiliyorlar. Onlar için haftası hiç önemli değil. Test sonuçlarının çıkması vakit aldığından ben onu da sormuştum. Sonuçlar çıkana kadar Bebek büyütecek diye... 3 aylık veya 6-7 aylık farketmiyo teknik olarak aynı işlem yapılıyo dedi dr. Yani onlar tamamen tıbbi bakıyo bizim gibi anne olarak duygusal düşünmüyorlar:KK43: Ama bende sende hiç bişey çıkmaz içni ferah tut.

Testlerden sonra bebekte yaşamsal bir sorun veya kromozom bozukluğu (down sendromu gibi) çıkarsa isteğe bağlı tıbbi düşük yaptırabiliyorlar. Onlar için haftası hiç önemli değil. Test sonuçlarının çıkması vakit aldığından ben onu da sormuştum. Sonuçlar çıkana kadar Bebek büyütecek diye... 3 aylık veya 6-7 aylık farketmiyo teknik olarak aynı işlem yapılıyo dedi dr. Yani onlar tamamen tıbbi bakıyo bizim gibi anne olarak duygusal düşünmüyorlar:KK43: Ama bende sende hiç bişey çıkmaz içni ferah tut.
yani tedavi felan yok sadece gebeligi sonlandiriyolar icimi nekadar ferah tutsamda dun gece hic uyuyamadim ya canim bana doktorum kanuni sultan suleymanda gir perinatologa sence nasildir. bide devlette ucretlimi oluyo bu

Hayır tabiki tedavisi olan birşeyi sonlandırmıyorlar. Zaten Allah korusun bir sorun çıktı diyelim. onların aldır yada doğur deme hakları yok. Sadece istersen aldırabirsin diye heyet karar çıkarıyorlar. her koşulda doğurup doğurmamak sana kalmış. Ama dediğim gibi bence sen bunlar boşuna düşünüyosun. Ufak bi doktor hatası yada şüphesi hayatımızı zindan edebiliyor..Kanuni'yi bilmiyorum.ben ilk önce Cerrahpaşa'ya gitmiştim doktorlar iyi tecrübeli ama süreç o kadar yavaş işliyorki...diğer devletlerde de aynıdır diye tahmin ediyorum. Benim durumum çok riskli olduğu için ve daha hızlı ilerleyebilmek için bi profösörün özel muayehanesine gittim. Testleri falan o yaptı. Ücretler gerçekten yüksek :KK43: ama Cerrahpaşa'yı da öneririm.ammiyosentez devlette de ücretli 600-800 arasında.. Bi git belki sana önermeyecekler bile..

X