Ayrıntılı Ultrason

zeynones

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2014
17.659
31.585
Merhaba arkadaşlar, ayrıntılı ultrason genelde 20. Hafta civarı yapılıyor okuduğum kadarıyla.
Herhangi bir risk olduğu takdirde mi ayrıntılı isteniyor yoksa herkese yapılan bir uygulama mı? Çünkü araştırdım kadarıyla riskli gebelik uzmanlarından alınıyor randevular. Bir de yapılırken vajinal ultrason mu yoksa normal karından mı yapılıyor?

Merhaba arkadaşlar, ayrıntılı ultrason genelde 20. Hafta civarı yapılıyor okuduğum kadarıyla.
Herhangi bir risk olduğu takdirde mi ayrıntılı isteniyor yoksa herkese yapılan bir uygulama mı? Çünkü araştırdım kadarıyla riskli gebelik uzmanlarından alınıyor randevular. Bir de yapılırken vajinal ultrason mu yoksa normal karından mı yapılıyor?
Merhaba. Yaptırın mutlaka.herkese önerilen bir şey. 20 dk veya üzeri sürebiliyor. Bebegin tüm organlarına bakılıyor. Normal karından bakılıyor.

Banada 12 hafta tamamından bir kaç gün sonra önerdi doktor. Başka doktorda 3 ayından yaptır dedi. Herşey ultrasonda yolunda çok şükür. Bu ayın 30 una yazıldım. Hayırlısı inşAllah hepimiz için🤲🏻

Bende pazartesi yaptiracagim.. 2 li 3 lü taramalari yaptirmamistim ama ayrintili ulrtasonu doktorum yaptir dedi.. bebekte bir sorun oldugunda dogdugu anda erken mudahele edilebiliyormus..
Tek sıkıntım vajjnal olmaz insallah..

Vajinal degil karından bakılan 20-40 dk arasi suren uzun bir muayene. Bebeğin tum organlari beyninin kalbinin kanlanma durumu vs bir çok detay inceleniyor. Zor olan veya riskli bir yani yok normal gebelik muayenesi gbi sadece yapan doktor alaninda uzman.

X