Ayrıyken ama yinede severken sizce de terbiyesizlik değil mi?

ezel.01

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2009
266
2
35
merhaba arkadaslar ben ece. ezelin arkadasıyım aynı bilgisayarı kullandgımız icin iki tane kullanıcı adı alamıyoruz. ben derdimi paylasmak istiyorum sizlerle ve fikirlerinize ihtiyacım var :KK43: bi erkek arkadasım var bir bucuk senedir beraberiz. Kendisi bana karsı cok sabırlı hosgörülü ne yaparsam yapayım alttan alan bana hc kızamayan biri. araya sogukluk girdi ben soguk davranmaya basladım:KK43: uzaklasmıstım ondan. sonra tartıstık ayrılmak istedim cünkü kafam artık hic biseyi kaldırmıyordu. tartısmalı olarak ayrıldık o cok direndi ayrılmayalım diye ama bende cok direttim bırakması icin. Ayrıldıgımıza pisman deildimde onunla kötü bi sekdle ayrılmak beni üzüyordu mesaj attım normal konusmaya basldık ama amacımın dönmek olmadgını söledim ona. sadece aramz kötü olmasın cocuk değiliz falan dedim. Ama o sevgiliymisiz gibi konusuyordu. biz birbirimizi seviyoruz gercek bu dedi bende benm öle bi gercegim yok artık bitirdik biz anla lütfen dedim :KK43:( bana sinirlendi. ben daha sonra facesine girdim o an neden öyle bise geldi aklıma bilmiyorum ama eski sevgilisini aramak icin adını ayzdm direk cıktı eklemems direk cıkınca daha önce fcede arandgı belli oluyo. ben gece msj attm eski sevgilinin adını yazıp arayacak kadar unutmamıssın demekki diye. sabah mesaj attı snirlenmis ne unutamaması sen ne sacmalıyorsun falan diye bak hala yapmadım diyemiyorsun dedm evet aradık ama arkadaslarla beraberdik xxxx sordu öncedn bi kız vardı hngisiydi htırlayamadm dedi bende actm gösterdm hatta sadece ona deil 2 kisiye daha baktık ortak arkadaslarla aradık bulduk neden onu sorun ediyosun falan demeye basladı. bende ne demek bu nasıl böle biseyi sorun etmemi beklemiyosun sen ben iseverken baskasının adını nasıl yazabilirsin dedim oda cok snirlendi dün sevmedgini ayrı oldgmuzu söleyen sendin ben onun adını aradgmdada ayrıydık hem bnm kimi aradgm seni ilgilendrmez ben kndmi biliyorum senin söledklerinle dedgn olmaz hem biri olacak olsa bu gecmisten olmaz elde etmeye calısan o kadar insan varken dedi !!! bence bu kdar kücük düsünme dedi. bende delirdm tabi aradım agzıma gleeni saydm ne demek ilgilendrmez ya nasıl konusuyosun bnmle dedim seni snrlendrmek icn söledm sen bana resmen sevmedgni söledn dedi sen nasıl eskileri arayabiliyosun ya nasıl dedm ve bana sende eskiydin dedi ! tabi cıldırdım bundan snra senin gbi bi insanı görmek istemiyorum adımı bile unut ddm tlfnu kapadm. gece arams 3 kez enden aradı bilmiyorum. Ama kafayı yedirtti bana bn ona svmiyorum demedm ki öle bi gercegm yok bunu düsünmüyorm cnkü cıkmıyoruz dedm onada kabullendrmek icn. zaten su zamana kadar ne anlamak istedyse onu anladı o yzden bu duruma geldk. benmi abartıyorum ya sizce normal mi? zamanında bana o insanların soyadını bile htırlamıyorum derken facede adını yazıp araması? bi baskasını severken ayrı olsak bile. ben smdiye kadar öle bi düsüklük yapmadm amac sadece arkadaslarıma foto göstermek icn olsa bile. Siz ne düsünüyosunuz moralim alt üst saglıklı düsünemiyorum cok takıntılıym bu konularda.!:2:

Bence araması gayet normal, unutamamış anlamına gelmez, herkes bakabilir bunda bir şey yok. Yalnız sanırım sen ondan beklediğin ilgiyi sevgiyi görememişsin ve eskiyi unutamadığını düşünmüşsün ilişkiniz varken bile.

ilgi ve sevgi konusunda hc problem yasamadık :KK43: araya giren sogukluklar vardı benm yüzmden ben soguk davranırdm bu. ama ynede böle bise yapmıs olması cok üzdü beni ona bu konuda cok güveniyordm fazlsyla bana hc normal gelmedi :KK43: sonucta baskasını severken yapmıs oldgu bise bu :KK43:

Ayrılmak isteyen sizsiniz... Ardından "Kötü bitirmeyelim" diye "arkadaşça" görüşmeye devam etmek isteyen sizsiniz... O sevgili gibi devam etmek istedi diye "Biz artık sevgili değiliz" diye vurgulayan sizsiniz... O başkasını aradı, düşündü, vs. diye suçlu mu oluyor, ömrünü bitmiş ilişkiye mi adasaydı? :44:

"Ben soğuk davranıyordum" diye kaç yerde yazmışsınız.. "Artık sevgili değiliz" diyen siz, ayrılmak isteyen siz; hayatı boyunca "Belki bana döner diye" elinizin altında mı beklesin, peşinizden mi koşsun? :KK53:

O da zaten şaşırmış, "Beni sevmediğini ayrı olduğumuzu" söyleyen sendin demiş haklı olarak... Burada "Sevgilim beni terk etti" diye konu açan kızlara "Boşver unut gitsin" diyor herkes... Aynı şeyi kız tarafı yaparsa erkekler de unutsun gitsin... Hayatına baksın çocuk, doğru olanı yapmış... Bunda bozulacak ne var... :KK51:

Ayrıca "Bunu nasıl yaparsın!" diye tepki göstererek "Ben seni seviyordum, biraz daha yalvartıp sana dönecektim" demişsiniz ama fazla naz aşık usandırmış... :nazar:

Ayrılmak isteyen sizsiniz... Ardından "Kötü bitirmeyelim" diye "arkadaşça" görüşmeye devam etmek isteyen sizsiniz... O sevgili gibi devam etmek istedi diye "Biz artık sevgili değiliz" diye vurgulayan sizsiniz... O başkasını aradı, düşündü, vs. diye suçlu mu oluyor, ömrünü bitmiş ilişkiye mi adasaydı? :44:

"Ben soğuk davranıyordum" diye kaç yerde yazmışsınız.. "Artık sevgili değiliz" diyen siz, ayrılmak isteyen siz; hayatı boyunca "Belki bana döner diye" elinizin altında mı beklesin, peşinizden mi koşsun? :KK53:

O da zaten şaşırmış, "Beni sevmediğini ayrı olduğumuzu" söyleyen sendin demiş haklı olarak... Burada "Sevgilim beni terk etti" diye konu açan kızlara "Boşver unut gitsin" diyor herkes... Aynı şeyi kız tarafı yaparsa erkekler de unutsun gitsin... Hayatına baksın çocuk, doğru olanı yapmış... Bunda bozulacak ne var... :KK51:

Ayrıca "Bunu nasıl yaparsın!" diye tepki göstererek "Ben seni seviyordum, biraz daha yalvartıp sana dönecektim" demişsiniz ama fazla naz aşık usandırmış... :nazar:

Harfiyen hepsine katılıyorummmmm:KK9:

Şimdi siz ayrılalım demişsiniz, sevgili değiliz filan da demişsiniz, çocuk ne yapsın e tamam seviyor da karşılıksız sevmek de bir yere kadar. Bence yaptığı terbiyesizlik filan değil yani. Ayrıyız biz artık ilişkimiz yok seni sevmiyorum demişssin resmen çocuğa sonra o eski sevgilisine facebooktan bakınca terbiyesiz mi oldu?
Keşke baştan onu sevdiğini vs(eğer gerçekten seviyorsan) fazla naz yapmadan anlatsaydın böyle olmazdı. Çocuğun bir suçu yok.

sadece aramz kötü olmasın cocuk değiliz falan dedim.

Demişsin ya...

Emin misin? yani çocuk olmadığına;

sadece aramz kötü olmasın cocuk değiliz falan dedim.

Demişsin ya...

Emin misin? yani çocuk olmadığına;

pardon niye? insnların biribirni kötü htırlmasımı gerekiyor? birbirimizi gördgmz yerde somurtmak mı gerekiyor? ortada cddi bi sebep yokken kedi köpek gbi dsman olmak mı gerekiyo? anlamadgnz seyler vr ben söledklerimi tam yazmadm oraya. o anlamak istedgi gbi anladı hr zamanki gbi bn öle bi cmle kullanmadm sevmiyorm demedm dedm zaten

bizm bitirmemz şarttı ama. ne yalvartması ne dönmesi? ben sadece birbrmzi gördgmz yerde somurtmayalm demeye getrdm benmle hala sevgilisi gbi konusan o oldu ben sadece onu uyardım. öyl bise yapms olması sasırttı bna öncedn soyadlarını bile htırlamıyorum demisti bunuda okumussunzdr :26: ister istemez insanın zoruna gidiyo ben öle bseyi nasıl yaptgnı sordm kendsne kendisi cok agır konustu. o konusmalarıda beni snirlendirdi. tam olarak neye kızdm anlatamadm herhalde ben

ne yapmasını bekliyordun terbiyesizlik filan değil

alkıslasa mıydım? benle beraberken yapmadgndn da emin deilim tabi bunu.daha smdiye kadar öle bi ihtiyacı ben duymadm. eski erkek arkadasımn fotosunu arkadasıma göstrricem hc üsenmeden adını soyadını yazıcam onun fotosuna bakıcam? bunu ben yapsam terbiyeszlk olur bana göre. hc dgru değil bence ben hazdemiyorum

canim madem ayrilmayi sen istedin niye takinti ediyosunki bosver gitsin :82:
hem sunuda unutma eski sevgiliden dost olunmaz mumkunse hic gorusme artik :KK34:

canim madem ayrilmayi sen istedin niye takinti ediyosunki bosver gitsin :82:
hem sunuda unutma eski sevgiliden dost olunmaz mumkunse hic gorusme artik :KK34:

canım benim cok tesekkür ederim ben sadece benle birlikteykende böyle bisey yapıyormuydu onun süphesnde kaldım hem ayrıldıktan sonra görüsmek derken dost gibi değil sadece kötü htırlamayalm birbirimizi demek istedm basa dönen yine o oldu. İnsanın o kadar zaman gecripte sonra düsman olması bana cok kötü bi durum olarak görünüyo. dostluk falan değil. ama ne olur artık bilmiyorum bi dahada görüsmem zaten.

artık sen warkende yapmısmıdır yapmamısmıdır orası muamma we qecmisi düsünmek seni üzmekten baska bi faydası olmaz.
Sonucta ayrılmıssınız bırak facede istediqini arasın istediqini eklesin.
Eski sewqilidende arkadas olmas bnce her seferinde bu olayları hatırlarsın boswer herkes kendi yoluna..

valla ayrılmak isteyen bi insanın tekrar mesaj atıp arkadaş kalalım kötü ayrılmayalım falan demesi açık kapı bırakmak istediğindendir,madem kesin olarak kararlısın bitecek kurcalama eskiyi mi aramış yeniyi mi aramış siz artık ayrısınız kimi isterse arar,siz birlikteyken de o mu aklındaymış falan bunları düşünmende yersiz öle olmuş olsa nolcak artık olan olmuş biten bitmiş,senin tepkin tuhaf açıkçası:KK53:

Son düzenleme:
Ohooo...

Adam birsürü açıklama yapmış, "sana ne" deyip geçse bile bir şey demeye hakkınız olmazdı.

Hak hukuk bitmiş birkere, neyi soruyorsunuz artık?

Evet, çok abartmışsınız.

Diyelim ki ne yaptığını merak edip arattı, ne olacak?

Sizi hiç sevmediği, aklında hep o olduğu gibi sonuçlar mı çıkaracaksınız?

İnsanın hayatından geçmiş birini merak etmesi doğal.

Birilerine sorsa soruştursa can sıkıcı olur, ama bu basit bir şey.

Hem de çok abartmışsınız.

"adam haklı beyler" diye bi laf vardı galiba. böyle bir şey olabilir mi yahu? nasıl beni severken başkasının adını yazabiliyorsun ne demek, küs olmak değil bence bu çocukça bir davranış. orada o ismin çıkmasının, onun onu aratmasının pek çok sebebi olabilir ama kesinlikle sebep unutamamak değildir. kadınlar da eski erkek arkadaşlarını aratabilir, insan daha önce bir şeyler paylaştığı ve sonuç olarak üzdüğü ya da onu üzen insanın neler yaptığını merak edebilir, çok doğal. şunu hiç hesaptan çıkartmamak lazım: vaktiyle bu eski kız arkadaş onun facebook listesinde değil miydi? demek ki nedir? yazmasına gerek bile yok, bence senin yanlış anlamaların ve gereksiz diretmelerin yüzünden adam baskı altında kalarak, seni kırmamak için yalan açıklamalar yapmış da olabilir.

üstüne yapıcak yorum yok. katılıyorum :KK19:

sen çocuğun bütün ümidini kırmışsın sözlerinle, ne yapsın cocuk ömrünün sonuna kadar seni mi beklesin?

o seni seviyor diye gözü başkasını görmeyecek sandın değil mi? hep peşinden koşacak ama sen ne istersen onu yapacaksın...
biz buna yok öyle 3 kuruşa 5 köfte diyoruz halk dilinde.

çocuğu hem hayatından çıkarıyorsun, hem de hala onun hayatına müdahale etmeye kalkıyorsun, yapamayınca da onu sucluyorsun, sence o terbiyesiz de sen çok mu sütten çıkma ak kaşıksın?

X