Az önceki konumda güldük eğlendik bunda vahvahlanalim zor durumdayim

Ahhh arkadaşım ya ahhhhh.hic öyle değil utanıyorum bana tuhaf geliyor zaten tiksinme sebebperim de hep bu ve bunun gibi davranışlari
Ben sizin yazdıklarınizda abarti oldugu hissine kapıldım. Neyse abarti veya degil, bu adam cimri olsa da olmasa da sizin ona sevginiz kalmamis gibi görünüyor . Objektif olamadiginizi düşündürüyor bu bana

Ben sizin yazdıklarınizda abarti oldugu hissine kapıldım. Neyse abarti veya degil, bu adam cimri olsa da olmasa da sizin ona sevginiz kalmamis gibi görünüyor . Objektif olamadiginizi düşündürüyor bu bana
Utancımdan daha fazlasını yazmadım .sevgi birkmadiki yazsam peygamber sabrı varmış dersiniz

Soylemeye çekinen siz bravo:)ben eşime direk konuşuyorum:)cimrilik kötü gereksiz harcamalar yapmıyorsunuz ki zaruri ihtiyaç.madi durum yoksa bişey diyemem ama varken cimrilik yapıyorsa,çocukluğunda yaşadığı tramvayı sizde yaşatmasi?.benim eşimde arada uyarır tepki verıyorum.gereksiz harcamalar yapmadığım için bu şekilde yaklaşımı kabullenemiyorum.

Son düzenleme:
Sürekli bu tür mevzular geçince beli bir süre sonra bıkkınlık verir emin olun:)

Evlenmeden önce kendini belli etmiştir illaki, bilerek evlenmişsiniz. Bide diğer konunuzda da bu konuda da bisey dikkatimi çekti. Sürekli misafirlerden bahsetmissiniz. Misafirlere ayıp oluyor, misafirleri bekletiyor, misafirlerimizle dışarı çıkıyoruz vs. Sürekli misafir agirliyorsaniz Türkiyenin durumu malum ay sonu zor geliyor. Belki o sebeple misafirlerinizle dışarı çıkınca duymamazlıktan geliyor olabilir.
Eşinizin karakteri böylede olabilir bazıları varyemez. Öyleyse yapacak hicbirsey yok ölene kadar böyle gider. Siz çalışıyorsanız kendi maasinizdan harcayın.

Yuh artık. Ben de maddi olarak çok sıkıntılı zamanlar yaşadım zamanında ama şimdi çılgınlar gibi harcıyorum. Evet tutumlu olmak guzeldir ama eşiniz afedersiniz b.kunu çıkarmış. Baska şehre gidelim dese biri benim aklıma direkt orada ne yenilir diye gelir gidip bir şey yemesek aç aç ne gezeceğiz de ne anlayacağız.

Evlenmeden önce kendini belli etmiştir illaki, bilerek evlenmişsiniz. Bide diğer konunuzda da bu konuda da bisey dikkatimi çekti. Sürekli misafirlerden bahsetmissiniz. Misafirlere ayıp oluyor, misafirleri bekletiyor, misafirlerimizle dışarı çıkıyoruz vs. Sürekli misafir agirliyorsaniz Türkiyenin durumu malum ay sonu zor geliyor. Belki o sebeple misafirlerinizle dışarı çıkınca duymamazlıktan geliyor olabilir.
Eşinizin karakteri böylede olabilir bazıları varyemez. Öyleyse yapacak hicbirsey yok ölene kadar böyle gider. Siz çalışıyorsanız kendi maasinizdan harcayın.
Ah keşke öyle olsaydı misafir de sevmez ki
Aslında misafir severde yedirmeyi sevmez yl

Yazayim da rahaliyayim.ben dışarda yemem yesemde sağlık li bir şeyler yerim acıkınca muz elma vs yada evden yaptığım yulaf vs cimrilik değil benimki kilo kontrol.
Kızım yer sever aç isen sende ye derim yok der kızın tabagu gelir gelmez kolları sıvar löpür lopur yer iğrenç değil mi ya içim almıyor artık
Kesinlikle öyle yüz kere iğreniyorum demişsiniz zaten.
Arada da boşanamam demişsiniz neden?
Bu kadar iğrendiğiniz insandan boşanmak için şartlarınızı olgunluştırıyor musunuz mesela?
Bı adamla bebek yapmışsınız sonradan baya bozdu sanırım da anlayınca bu böyle olmaz diye kendi maddi gücünüzü elinize alıp sana ne bee istediğimizi yaparız demek için neler yaptınız?

Kesinlikle öyle yüz kere iğreniyorum demişsiniz zaten.
Arada da boşanamam demişsiniz neden?
Bu kadar iğrendiğiniz insandan boşanmak için şartlarınızı olgunluştırıyor musunuz mesela?
Bı adamla bebek yapmışsınız sonradan baya bozdu sanırım da anlayınca bu böyle olmaz diye kendi maddi gücünüzü elinize alıp sana ne bee istediğimizi yaparız demek için neler yaptınız?
Ders çalışip atanmaya bakıyorum.ve çok istekliyim bassricam biliyorum.
Yine söylüyorum boşanma şimdi değil de atanirsam olabilir.isim olmadan bosanamam ... Yillarca özel sektör de çalıştım bu arada

Ders çalışip atanmaya bakıyorum.ve çok istekliyim bassricam biliyorum.
Yine söylüyorum boşanma şimdi değil de atanirsam olabilir.isim olmadan bosanamam ... Yillarca özel sektör de çalıştım bu arada
Bu kadar iğreniyorsunuz madem haklısınızdır da belki de o zaman bu kadar misafir ağırlamayı bırakıp derslerinize asılın.
Hatta hiç misafir ağırlamayın.
Ben de bebeğim 1.5 yaşında iken atandım aralarda zaman bularak çalışarak.
Ama asla az olan vaktimi misafirlikmiş şuymuş buymuş ile doldurmadım zaten bebekle elinde kalan vakit uykundan kısarsan en fazla iki saat.

Bu kadar iğreniyorsunuz madem haklısınızdır da belki de o zaman bu kadar misafir ağırlamayı bırakıp derslerinize asılın.
Hatta hiç misafir ağırlamayın.
Ben de bebeğim 1.5 yaşında iken atandım aralarda zaman bularak çalışarak.
Ama asla az olan vaktimi misafirlikmiş şuymuş buymuş ile doldurmadım zaten bebekle elinde kalan vakit uykundan kısarsan en fazla iki saat.
Yazdım zaten yukarda tayinciyiz zaten şehirde akra yik toplasan yılda 3 kere misafir geliyor dur... Misafir den bahsetme sebebeim herkesin önünde utandıriyor orneklendirme amaçlı

Yazdım zaten yukarda tayinciyiz zaten şehirde akra yik toplasan yılda 3 kere misafir geliyor dur... Misafir den bahsetme sebebeim herkesin önünde utandıriyor orneklendirme amaçlı
Yılda en fazla üç misafir için baya örnek birikmiş yalnız:)
İyi çalışmalar
Şimdi bile test çözmeniz lazım aslında

Tutumlu ve cimri farklı şeylerdir. Cimri olan adam dediğiniz gibi dolabı doldurmaz.
Ben de eşimle aynı durumları yaşadım. Ailesi de kendisi de kıtlık bilincine sahip oldukları için her harcama gözüne batıyordu. Daha doğrusu çocukluğunun bi kısmını köyde, bi kısmını ufak şehirde geçirdiği için şehir yaşamındaki bazı harcamalar aşırı gözüne batıyordu ve tepki gösteriyordu. Ben de onun bu tavırlarını gördükçe daha yatkın oldum müsrifliğe.
En son bi cinnet geçirdim. Paragöz dedim. Çok üzüldü hâlâ da arada hatırlar. Kendini düzeltti ama ben de düzelttim. Gerçekten gereksiz harcamalar için adamı darlamayı bıraktım.
Benim annem de alışveriş bağımlısı müsrifti pazara gittik mi beş kilo alırdı herşeyi yarısından fazlası çöpe giderdi. Farkettim ki bende de bu huylardan var. Birer kilo alıyorum, hatta markette taneyle alıyorum artık. Çöpe giden birşey olmuyor.
Hesap ödemekten kaçması gibi abartı davranışları konusunda konuşun bence. Ama kalp kırmadan

Eşim cimri ve bencil bir insan ama ailesine karşı değildi ama artık bize karşıda öyle olmaya başladı utanıyorum artık bu durumdan.
Bunu nasıl degistirebilirim.

Mesela misafir gelecek alışveriş yapıyoruz bunun için bu kadar masrafa gerek varmiydi diyor .
Yada misafir gelecek yemeğe gelmez bı çay içer gider diyor son dk hep yemek stresine giriyorum.

Misafir vardı bizde yapılan yemek bitti kadının yanında o kadar çok yemek nasıl bitti oooo diyor.

Ama kendi misafir lige gidecekse orda yeriz diyor .

Disardayiz mesela yemek yiyoruz hemen kendinkini bitirip bizden yiyiyir.yegenlerimle yemeğe gitmiştik çocukların yemeklerinden tadını merak ettim diye aldı yerin dibine girdim

Ev eşyalarına çok dikkat ediyor kırılmasın cizilmesin. Çocuk oynuyor yapma kırılır etme kırılır diyor.

Bir iki ticarete girecek gibi oldu bize getirisi çok iyi olacaktı .Ac gozlulugunden fırsatlari kaçırdı. Gözü hep başkasının cebinde o daha çok kazancak o daha kârli olcak vb .Sonrada adamlar onla iş yapmayıp başkasıyla yapınca vay efendim beni sırtımdan vurdu diyor.

Sehir dışına gezmeye gidiyoruz onun için gezmek yeter yemek yememek için bin takla atıyor.Acik açık da söylemiyor hep bir geçmiştirme içinde

İnsanlara bir iyilik yapmaz ama eş kaza yapsa böburlenmekten de geri kalmaz.

Ortak bir yere gidilecekse hesap vakti hep salağa yatar gormezden gelir utanıyorum artık

Arkadaşlarin çocuğu var mesela bizim kıza birşey alir.demez dur o çocugada alim yada sorayım ki arkadaşlarimiz öyle insanlar değil öderler alırlar.

Bir şey alcam mesela buna ihtiyacın varmı gerçekten der.
Pazara gideriz yeter yeter der.
Kendi birşey alçak dilenci gibi az az alır.
Bir şey aldık yedik içtik hesap geldi mesela fazla geldi gidiyor soruyorr neden diye yada insan için de ooooo diye kendini rezil ediyor.fazla hesapta günümüz şartlarında çok normal rakamlar .

Yani daha söylesem sayfa dolar.
Ama bosanamam da zaten farklı nedenlerden dolayı boşan demeyin.

Karşıma alıp konuşsam kırılır mı
Aslında kötü biri değil ama .
O kadar zor şartlarda büyümüş o kadar zor şartlarda okumuş ki .para için olür gitmesin diye. Yaşadığı yetiştiği şartlar ciddi anlamda çok kötü.
Mesela buz dolabı dolu olsun gider gelir çok şükür diye dolap açar.

Bende tam tersi bolluk bereket içinde büyüdüm bu halleri batıyor artık bana iğreniyorum ama bir yandan da diyorum ki konuşayım en azından çaba vereyim düzelir mi
Kusura bakmayın ama eşinizin ufku çok dar. Böylesi kendinde hata görmez asla. Misafire yaptığı gerçekten ayıp olmuş.... Yani rahatça konuşun,kaldıramıyorsanız ayrılın.
Biraz dolmuşsunuz çünkü..

Cimrilik bu değil.
Ortada hastalık var çünkü akıllı yetişkin bir insan canı çekse dahi çocuğun önünde durup bir parça çikolata istemez.
Her yere iğreniyorum yazmışsınız asıl bu çok kırıcı bir şey.
Eşinizle bu kadar şeye rağmen konusmadıysanız gerçekten sizi tebrik ediyorum. Çözüm sizde değil maalesef konuşsanız da psikolojik destek olmadan değişmez.

Yazayim da rahaliyayim.ben dışarda yemem yesemde sağlık li bir şeyler yerim acıkınca muz elma vs yada evden yaptığım yulaf vs cimrilik değil benimki kilo kontrol.
Kızım yer sever aç isen sende ye derim yok der kızın tabagu gelir gelmez kolları sıvar löpür lopur yer iğrenç değil mi ya içim almıyor artık
Agzina eline vur gitsin dan diye ya! Nasi sabrediosun. Onunla cikmayin dışari, evde buz dolabini acip bakip hayallensin tek başına, kapagina ekmek bansin dolabin. Sacma adam. Nefes almak paralı olsa sizinki dogal seleksiyon gibi elenir gider.

Eşim cimri ve bencil bir insan ama ailesine karşı değildi ama artık bize karşıda öyle olmaya başladı utanıyorum artık bu durumdan.
Bunu nasıl degistirebilirim.

Mesela misafir gelecek alışveriş yapıyoruz bunun için bu kadar masrafa gerek varmiydi diyor .
Yada misafir gelecek yemeğe gelmez bı çay içer gider diyor son dk hep yemek stresine giriyorum.

Misafir vardı bizde yapılan yemek bitti kadının yanında o kadar çok yemek nasıl bitti oooo diyor.

Ama kendi misafir lige gidecekse orda yeriz diyor .

Disardayiz mesela yemek yiyoruz hemen kendinkini bitirip bizden yiyiyir.yegenlerimle yemeğe gitmiştik çocukların yemeklerinden tadını merak ettim diye aldı yerin dibine girdim

Ev eşyalarına çok dikkat ediyor kırılmasın cizilmesin. Çocuk oynuyor yapma kırılır etme kırılır diyor.

Bir iki ticarete girecek gibi oldu bize getirisi çok iyi olacaktı .Ac gozlulugunden fırsatlari kaçırdı. Gözü hep başkasının cebinde o daha çok kazancak o daha kârli olcak vb .Sonrada adamlar onla iş yapmayıp başkasıyla yapınca vay efendim beni sırtımdan vurdu diyor.

Sehir dışına gezmeye gidiyoruz onun için gezmek yeter yemek yememek için bin takla atıyor.Acik açık da söylemiyor hep bir geçmiştirme içinde

İnsanlara bir iyilik yapmaz ama eş kaza yapsa böburlenmekten de geri kalmaz.

Ortak bir yere gidilecekse hesap vakti hep salağa yatar gormezden gelir utanıyorum artık

Arkadaşlarin çocuğu var mesela bizim kıza birşey alir.demez dur o çocugada alim yada sorayım ki arkadaşlarimiz öyle insanlar değil öderler alırlar.

Bir şey alcam mesela buna ihtiyacın varmı gerçekten der.
Pazara gideriz yeter yeter der.
Kendi birşey alçak dilenci gibi az az alır.
Bir şey aldık yedik içtik hesap geldi mesela fazla geldi gidiyor soruyorr neden diye yada insan için de ooooo diye kendini rezil ediyor.fazla hesapta günümüz şartlarında çok normal rakamlar .

Yani daha söylesem sayfa dolar.
Ama bosanamam da zaten farklı nedenlerden dolayı boşan demeyin.

Karşıma alıp konuşsam kırılır mı
Aslında kötü biri değil ama .
O kadar zor şartlarda büyümüş o kadar zor şartlarda okumuş ki .para için olür gitmesin diye. Yaşadığı yetiştiği şartlar ciddi anlamda çok kötü.
Mesela buz dolabı dolu olsun gider gelir çok şükür diye dolap açar.

Bende tam tersi bolluk bereket içinde büyüdüm bu halleri batıyor artık bana iğreniyorum ama bir yandan da diyorum ki konuşayım en azından çaba vereyim düzelir mi
Cimri değil belesci utanmaz.
Eğer ki sevmiyorsanız cocuklarinizda böyle yetisebilir ise girin çalışın.Hicbir kadın bir erkeğe muhtaç kalmamalı

X