Aziz Nesin kitabı öneren öğretmenlere soruşturma

hayır küfürlü filmleri tv ye koyarken sacma sapan kötü içerikli filmleri öpüşürken aldatırken yok o nun bunun eli kimin cebinde olan filmlerden zarar gelmez ama kitaplardan zarar gelir dimi heleki aziz nesin yahu bu yazıklar olsun sinirlerim zıpladı

Evet Aziz Nesin.Neden Gülten Dayıoğlu ya da Muzaffer İzgü değil ?:KK14:

İnsan gerçekten hayret ediyor.:KK53:

aynı aile yapısında "göster oglum amcana" demek cok uygun ama:KK53:

diyelim ki televizyonlarda oyle sahneler yok, sosyal yasamda da cocuklar cok steril yaşıyorlar... iyi de kitabın icinde sakıncalı birsey yok ki.

ya yasaklayacaklar ya da basım sırasında +18 koyacaklar bu gidisle... aynen sizin yazdıgınız gibi! nasıl cıkarımlar yaptılarsa artık...

din kulturu ogretmeni evrim teorisini kabul ediyor diye dini aşagılama gerekceis ile sorusturma açan da aynı kafa işte.

''Hadi oğlum amcaya pezevenk de.'' de aynı mantık var.:KK53: Tövbe ya.:KK14: Yasaklamak aslında yaptıkları en büyük hata,milletçe huyumuzda var,yasaklar hep caziptir.Okumayacak kendi adamları bile,lan ne varmış bi bakayım demeyecek mi ? :KK14: Meraktan.:KK6:

Dini aşağılama konusuna hiç giresim yok. bkz : Günah işleme özgürü,makara mukara....:KK51:

Evet Aziz Nesin.Neden Gülten Dayıoğlu ya da Muzaffer İzgü değil ?:KK14:

İnsan gerçekten hayret ediyor.:KK53:

''Hadi oğlum amcaya pezevenk de.'' de aynı mantık var.:KK53: Tövbe ya.:KK14: Yasaklamak aslında yaptıkları en büyük hata,milletçe huyumuzda var,yasaklar hep caziptir.Okumayacak kendi adamları bile,lan ne varmış bi bakayım demeyecek mi ? :KK14: Meraktan.:KK6:

Dini aşağılama konusuna hiç giresim yok. bkz : Günah işleme özgürü,makara mukara....:KK51:
ne olursa olsun bu kadar saçma sapan olaylar dönüyorken böle bir kitapla veya insanları urasmaları yazık
Şeker Portakalı ile de bir ara uğraşmamış mıydı bunlar? :KK14:

evet hatırladım kadarıyla urasmıslardı tatlım yetmemiş birde buna sarmıslar

Çok merak ettim okulda andımızı okuyan çocukları döven müdüre de soruşturma başlatıldı mı?

Eşek misiniz hala anlamıyor musunuz diyen öğretmene soruşturma başlatıldı mı?

Çocuğun kafasını tahtaya vuran öğretmene soruşturma başlatıldı mı?

Çocuk kızla yanyana oturdu diye döven müdüre soruşturma başlatıldı mı?

Son düzenleme:
Yumuşak şeylere dokunma muhabbetinden zaar.:KK23::KK53:

"dikeni olmayan agaca sarılmak da ne demekmiş?! alırım aklını..." der gibi :KK53:

trajikomik! şu haberleri ard arda açınca ne tuhaf bir ulkede yaşıyoruz diyorum. hani yılda 1kez böyle olay olur da tartısılır tepki gorur gecer biter. haftada1 bile degil, filme insanlık onurundan bahsediyor diyip yaşı yukseltmeler falan. hepsi de aynı gunun haberi olur mu yahu!!
nerdeyim ben arşiv mi okuyorum diye tarihleri kontrol eder oldum.

O kitapları bu ülkenin yarısı okumuş olsaydı keşke. Fahrenheit 451 kitabını hatırlıyorum böyle haberleri okudukça. :KK14:

şaşırmamak lazım yasakçı zihniyetlerin mirası bunlar :)
pınar kür ün yarın yarın kitabi müstehcenlik suçlaması ile, sait faikin medari maişet moturu kahramanlardan birine eski bir asker kaputu giydirdi gerekçesiyle , rıfat ılgazın sınıf kitabının kabının kırmızı olduğu ve sınıf anlamı farklı yerlere çekildiği gerekçesiyle ki daha bir çok kitap toplatılmıştı..
azizname de bakanlar kurulu ile toplatılmıştı ...
şu an ki hükümet nasıl bir yasakçı zihniyetse 3.yargı paketiyle bir çok kitabın yasağını kaldırdı ....

147 olmasaydı ne yapardık acaba,sürekli birileri soruşturulmaya başlandı.

Haftaya 12'lere evrim konusuna başlıyoruz,şikayet gelir mi gelir

Anlayamadığım öğretmenler çocuklara Meb'in onayladığı kitapları önerir zaten:KK14:
Meb onayı olmayan kitapların dışına çıkmazlar ki, yıllardır edebiyat öğretmenlerinin önerdiği kitapları alırız hepside meb listesinde olan kitaplardır, tuhaf geldi bana.

Yok yani çocuklara zararlıysa vurdulu kırdılı dizilerde sakıncalı, dün her hafta yayınlanan yerli bir dizimizde henüz küçük yaştaki çocuk annesinin talebiyle kötü adamlarca kaçırılır, gözü önünde biri vurulur, annesi çocuğu kandırmak için gözü kapalı çocuğun önünde sözüm ona kötü adamları kendi adamlarına vurdurur, silahlar patlar, gözü açılan çocuk yerde yatan öldü zannettiği bir sürü adamı yerde görür vs vs.
Şimdi bu çocuklar üzerinde bir travma yaratmaz mı? Dizi öyle gece yarısından sonra da yayınlanmıyor, 21.00'de başlar, o saatte çocukların bir kısmı ayakta, babaları diziyi seyrederken onlarda seyrediyorlar:KK14:

Ben bu haberden birşey anlamadım vesselam.

Anlayamadığım öğretmenler çocuklara Meb'in onayladığı kitapları önerir zaten:KK14:
Meb onayı olmayan kitapların dışına çıkmazlar ki, yıllardır edebiyat öğretmenlerinin önerdiği kitapları alırız hepside meb listesinde olan kitaplardır, tuhaf geldi bana.

Yok yani çocuklara zararlıysa vurdulu kırdılı dizilerde sakıncalı, dün her hafta yayınlanan yerli bir dizimizde henüz küçük yaştaki çocuk annesinin talebiyle kötü adamlarca kaçırılır, gözü önünde biri vurulur, annesi çocuğu kandırmak için gözü kapalı çocuğun önünde sözüm ona kötü adamları kendi adamlarına vurdurur, silahlar patlar, gözü açılan çocuk yerde yatan öldü zannettiği bir sürü adamı yerde görür vs vs.
Şimdi bu çocuklar üzerinde bir travma yaratmaz mı? Dizi öyle gece yarısından sonra da yayınlanmıyor, 21.00'de başlar, o saatte çocukların bir kısmı ayakta, babaları diziyi seyrederken onlarda seyrediyorlar:KK14:

Ben bu haberden birşey anlamadım vesselam.

Aziz Nesin işte abla,daha ne olsun.Sakıncalı.:KK14:

Sakin okuma, dusunursun, anlarsin, o foyalar hep cikar meydana...
Bize cahil insan lazim, her basina gelene sukur edecek mesela...
Yirmi kusur yil calismanin sonunda cebinde ki 5 tl icin, 4 cocugunun hicbiri giyecek ayakkabi bulamazken mutfakta corba kaynadigi icin, kocasindan siddet goren kadini olsun basimda beyim var diye dusundugu icin sukur etmeleri, tam da istedikleri sey...
Okurlarsa kafalari bir seylere basmaya baslar, kendilerini ifade etmeye baslarlar, vizyon genisler, haklarini bilirler, kendi mahalleleri disinda dunyayi gorurler, mukkemmel yazarlarin beyni ile dusunme sansini yakalarlar, hic olur mu ama?!!
Bizlere bicilen kilif, ise git esekler gibi calis, hakkin, emegin bakariz, sonra coluk cocuk eve gelin bos bos tv ye bakin, sonra ne olursa olsun sukredin, okumayin, cocuklariniza da kotu ornek olmayin!!!
Onlar tek bir kitap olsun ister, tek gercek kabul edilen, sorgulanmayan bir kitap...
Guzelim Aziz Nesin, o kitaplari okudugumuz icin ne sansliyiz biz...
Bana seker portakali mustehcen diyor, sabuna hallenen zihniyetim benim!!!

Aziz Nesin işte abla,daha ne olsun.Sakıncalı.:KK14:

Hani şu Madımak'ta yakmaya kalktıkları Aziz Nesin diyorsun, hani Aziz Nesin'le birlikte orda kalan ve maalesef 33 yazar, ozan ve düşünürün ve iki tane otel personelinin öldüğü olay'dan kurtulan Aziz Nesin'den bahsediyoruz değil mi?

En begendigim kitaplardan biri. Aziz nesinle tanistigim kitap simdiki cocuklar harika. 13 yasindaki kardesime de 3 yil once okutmustum aziz nesini aziz dede diye sever :) zaten o kitabi okumadan cocukluk geciren nesiller kendilerini belli etmis. Biz unuttutmayalim cocuklarimiza aziz dedelerini..

Gecenlerde 4. Sinif ogretmenimiz sinifa aldigi 100 temel eser setinde olan bi kitabi ogretmenler odasina getirdi.Hatirlamiyorum simdi adini kitabin.Bos dersimde okuyayim guzel mi dedim? Ben sevmedim kitapliga da koymayacagim dedi.Son sayfayi acti sadece su paragrafi oku bu en basiti dedi.İnanamadim.Soylemler sunlar "laan kanciklar azicik delikanliysanizla basladi devamini okumadim zaten.Bu kitaba izin var ama Aziz nesin yasakli.

Uyarayim cocugunuz meb onayli 100 temel eseri okuyor olsa bile alin bir goz atin.Ogretmen arkadas okumayailirdi de o kitabi.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Yasakli demisken fikrimce hayatin her evresinde okunmasi gereken 2 cocuk kitabi var.Biri 12 eylul zamani yasaklanan Samed BAhrengi nin Kucuk Kara Balik digeri de acaba o paragrafta bahsettigi sapka devrimini yapan diktator diye adlandirdigi lider Ataturk mu tartismalarinin yapilip yasaklandigi Kucuk Prens.Okumussunzdur cocukken muhakkak.Tekrar okuyun.tekrar tekrar okuyun.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Hani şu Madımak'ta yakmaya kalktıkları Aziz Nesin diyorsun, hani Aziz Nesin'le birlikte orda kalan ve maalesef 33 yazar, ozan ve düşünürün ve iki tane otel personelinin öldüğü olay'dan kurtulan Aziz Nesin'den bahsediyoruz değil mi?

Evet abla tam olarak ondan bahsediyorum.Yok canım,ne yakmaya kalkması sen de nerden çıkarıyorsun bunları ? :KK19:

Aziz Nesin'den rahatsızlar,açık ve net.Küçük Prens'ten rahatsızlar.Şeker Portakalı'ndan rahatsızlar.Neden mi ? Çocuklara güzel şeyler anlatıyor saydığım çocuk kitapları.Böyle şeylere gerek yok onlara göre.Ayrışmak dururken.

X