Erkek İnfertilitesi AZOSPERM OLUP BASARI ÖYKÜSÜ OLANLAR

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Kızlar hangi ilaçları kullanıyor eşiniz ? Hangi takviyeler veriyorsunuz ?
Merhaba. Bizim hem ilaç hem de takviye baya yoğun. Klomen, trental, meriofert, D vitamini, mucocit ve zinco hap olarak kullandıklarımız. Bitkisel olarak macun, polen, 3 farklı bitki çayı kullanıyoruz. Tabi hepsini doktorumuz söyledi.

Şu an için kaynağı belli değil. 1 ay oldu teşhis konulanı. Hormonlar normal, tıkanıklıkla ilgili bir şey demedi doktor. Testislere de normal dedi. Genetik çıkmadı daha. Sizin kaynağı belli mi?

Şu an için kaynağı belli değil. 1 ay oldu teşhis konulanı. Hormonlar normal, tıkanıklıkla ilgili bir şey demedi doktor. Testislere de normal dedi. Genetik çıkmadı daha. Sizin kaynağı belli mi?
Bizim de teşhis koyulali 2 ay oldu. Genetik temiz herhangi delasyon yok azosperm yapabilecek. Hormonlar normal Tıkanıklik yok Nedeni belirsiz bizim de.

Merhaba kızlar eşim benim hipogonadizm hastasıydı nisanda sadece 1 adet sperm çıkışı vardı 3 aylık ilaç kullanımı sonrası 9 milyona ulaştık 🥳 allahın izniyle bu ay addet döneminde doktorumuzla tüp bebek sürecine başlıyacağız. Ama tek birşeyi merak ediyorum acaba yine aynı çıkış gözükür mü yani benden yumurta toplanırlken ondan alınan spermiyogram testünde 9 milyon olur mu sperm sayısı😕 siz nasıl bir yol izlediniz tüp bebek tedavisinde

Merhaba kızlar eşim benim hipogonadizm hastasıydı nisanda sadece 1 adet sperm çıkışı vardı 3 aylık ilaç kullanımı sonrası 9 milyona ulaştık 🥳 allahın izniyle bu ay addet döneminde doktorumuzla tüp bebek sürecine başlıyacağız. Ama tek birşeyi merak ediyorum acaba yine aynı çıkış gözükür mü yani benden yumurta toplanırlken ondan alınan spermiyogram testünde 9 milyon olur mu sperm sayısı😕 siz nasıl bir yol izlediniz tüp bebek tedavisinde
Hangi doktora gittiniz acaba ?

9 milyon sperm varsa normal gebelik neden dusunmuyosunuz
Her testin sonucunda aynı sperm çıkışı gözlenmiyor bu hafta içi tekrar test vericez. Zaten %50 sı hareketli çıktı bu sefer nasil çıkar bilmiyoruz. Doktorumuzla ilerliyoruz belki aşılama olur belki tüp bebek duruma göre değişecek ama normal gebelik için beklemek gerekiyor bizde pek beklemek istemiyoruz

X