Azosperm

Zenize

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2022
387
140
Arkadaslar merhaba
Uc gun once esimin sperm tahlili sonucu çıkmıştı telefondan kendimiz arastirmistik azosp. Çıkıyordu hep
Bugun hastahaneye gittik doktor da aynisini soyledi esimde bende cok üzüldük bi ihtimal degildik diyoduk ama oyleymis
Genetik icin kan alimina gonderdiler kani gelecek ayin 19 unda verecekmis ve sonucu 2 ay sonra cikacakmis lutfen bana yardımcı olurmusunuz
(Eşimin degerleri hep 0)
Kadinlar kulübünde kür buldum ama simdi yapsammi yapmasammi bilemedim
Bu surec cok mu uzun surecek aceba
Asla isyan etmiyorum uzgun oldugum kadar anlamiyorum icimde bir ferahlikta var benim gibi olqn var mi azosperle ilgili bildiklerinizi o surecte neler oldugunu yasayanlar bilgilendirebilir mi
Birde hangi hastahane hangi hekim tanidiginiz var
Simdiden hepinize cok teşekkür ederim 🌸
Rabbim evlat sahibi olmak isteyen herkesin duasini kabul etsin ♥️

Çoğu gideceğiniz doktor Tese ameliyatı diyecek, tek tavsiyem ameliyattan uzak durun.
Sperminizin hangi aşamada olduğu da çok önemli ilerleme açısından.
Testesteron , fsh , lh kan tahsili sonuçlarınız çok önemli.
Tıkanıklığa bağlı azospermi ise çok basit olacak süreç, diğer türlü süreç uzun sonuç oladabilir olmayada bilir.
Allah yardımcımız olsun...

Merhaba Ben 1 buçuk yıllık evliyim çocuğumuz olmuyordu. Tüp bebek sürecine başlamıştık ki ne yazık ki mutsuzluk ve hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Eşim bir çok kez sperm testi verdi ve 0 çıktı doktorlar her muayene de testte öyle çıkmasına rağmen microtese ameliyatında kesinlikle çıkar dediler. Yumurtalarımın toplanacağı günden 1 gün önce eşim microtese ameliyatına girdi ve hiç canlı cansız sperm çıkmadı. büyük bir üzüntü yaşadık. Testisin sperm üretimi yapmadığı söylediler. Bir kaç gündür eşimle ruh gibiyiz. Doktor %20 bir ihtimalin olduğu söyledi ve eşime hormon iğneleri vurulabileceği belki oluşur dediler. bu şekilde yaşayıp sonuç alan var mı? yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Merhaba Ben 1 buçuk yıllık evliyim çocuğumuz olmuyordu. Tüp bebek sürecine başlamıştık ki ne yazık ki mutsuzluk ve hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Eşim bir çok kez sperm testi verdi ve 0 çıktı doktorlar her muayene de testte öyle çıkmasına rağmen microtese ameliyatında kesinlikle çıkar dediler. Yumurtalarımın toplanacağı günden 1 gün önce eşim microtese ameliyatına girdi ve hiç canlı cansız sperm çıkmadı. büyük bir üzüntü yaşadık. Testisin sperm üretimi yapmadığı söylediler. Bir kaç gündür eşimle ruh gibiyiz. Doktor %20 bir ihtimalin olduğu söyledi ve eşime hormon iğneleri vurulabileceği belki oluşur dediler. bu şekilde yaşayıp sonuç alan var mı? yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Nerede tedavi oldunuz acaba. Keşke bu durumlarda önce sperm bulunuyor mu ona bakıp öyle kadın hazrlansa o kadar ilaçlara maruz kalıyo ne mantıkla öyle yapıyorlar.doktolar hormon yükseklğnden üretim yapmadığını anlayıp direk tese dememelydi maddi manevi yıpratyorlar. Doktorunuzu değştrin bnce. Ben de araştırıyorum hastane falan daha yeni öğrendik sayılır. inşallah sizin hormon ilaçlarından sonra üretim olur ve tüp bebeğe gerek kalmadan çocuk sahibi olursunuz.

Nerede tedavi oldunuz acaba. Keşke bu durumlarda önce sperm bulunuyor mu ona bakıp öyle kadın hazrlansa o kadar ilaçlara maruz kalıyo ne mantıkla öyle yapıyorlar.doktolar hormon yükseklğnden üretim yapmadığını anlayıp direk tese dememelydi maddi manevi yıpratyorlar. Doktorunuzu değştrin bnce. Ben de araştırıyorum hastane falan daha yeni öğrendik sayılır. inşallah sizin hormon ilaçlarından sonra üretim olur ve tüp bebeğe gerek kalmadan çocuk sahibi olursunuz.
Anadolu Sağlık Merkezinde başlamıştık. Bunu bizde sorduk ürolojide ki doktor eşimi muayene etti ve hormon ve genetik testine bakarak konuştu. Fakat testlerde ki gibi olmadı. Amin inşallah rabbim herkese nasip etsin kimsenin kucağı boş kalmasın. Şimdi ne yapıcaz bilmiyorum. O ayrı üzgün ben ayrı üzgün..

• Beğen
Reactions: HiS
Çoğu gideceğiniz doktor Tese ameliyatı diyecek, tek tavsiyem ameliyattan uzak durun.
Sperminizin hangi aşamada olduğu da çok önemli ilerleme açısından.
Testesteron , fsh , lh kan tahsili sonuçlarınız çok önemli.
Tıkanıklığa bağlı azospermi ise çok basit olacak süreç, diğer türlü süreç uzun sonuç oladabilir olmayada bilir.
Allah yardımcımız olsun...
Merhaba acaba neden tese ameliyatını önermediniz benide bilgilendirir misiniz

X