YUMURTA TOPLAMA VE TESE

Merhabalar.acaba hangi hastanede ve doktor da bu sürece girdiniz? Bir de maliyet aklınızda kaldı mı☺️ benimde eşimde azosperm var ve varıkoseli var.doktor varikosel ameliyatı önermiyorum şuan tüp bebek şanısnız var ameliyat sonrası bu şans da kalmayabilir tese ile tüp bebek önerdi.Maddi durumumuz yok devlet hastanesinde işlemlere başlıcaz gibi ama kimse devlet hastanesi önermiyor 😭ki arsştırdığım kadar develet hastanesini de yumurta toplama ya transfer e vs bayaa ücret alıyormuş.
Göztepe medikal parkta yaşadım bu süreci ama hem üroloji doktoru ordan ayrıldı(yeni geleni sevmedik, yaklaşımı insanı geriyor) hem de embriyolog Ferhat vardı o ayrılmış yeni embriyoloji ekibi bana göre yeterli değil. Çok yoğun bi hastane ve çok ilgisizler. Ben de bir dahakine orda tedavi istemiyorum. Özelde maalesef çok maliyetli 50 bin tl ameliyat ilaçlar ve tüp bebek tedavisi tutar 😔

Bisey sormak istiyorum tese ve yumurta topmama hakkında ??*
Esim yarin sperm testi vericek 3 aylik tedavideydi yarin bitiyor onceki ayda hormon tahlillerini yaptirmistik kliniefelter sendryomu genetik sorunu var herneyse ameliyat gunu vericek sanirim ama biz izmirdeyiz tese icin ist gidecegiz bahceciye benim icin yumurta toplama icin onceden bilgi veriliyormu? Suanlik benimle alakali hic konuşmadık bilen varsa yazabilirmi

Merhaba bizim de azosperm. Ben tüp bebek tedavisine başladım, opu gününde eşim ameliyata ben de opu işlemi yapılacak yere indim aynı hastanede. Eşimin ameliyatında alınan örnekler gözümün önünde embriyologa gitmişti o anki heyecanımı hiç unutamıyorum. Embriyolog gelip bana sperm bulundu diyince ağlamaya başlamıştım. Hemen opuya aldılar. Yumurta toplandı ve döllendi, ilk denemeden bir oğlum var. Şimdi 2. İçin uğraşıyorum 😊 sana bol şans ve kolaylıklar diliyorum. İnşallah sperm bulunu

Merhaba bizim de azosperm. Ben tüp bebek tedavisine başladım, opu gününde eşim ameliyata ben de opu işlemi yapılacak yere indim aynı hastanede. Eşimin ameliyatında alınan örnekler gözümün önünde embriyologa gitmişti o anki heyecanımı hiç unutamıyorum. Embriyolog gelip bana sperm bulundu diyince ağlamaya başlamıştım. Hemen opuya aldılar. Yumurta toplandı ve döllendi, ilk denemeden bir oğlum var. Şimdi 2. İçin uğraşıyorum 😊 sana bol şans ve kolaylıklar diliyorum. İnşallah sperm bulunur🙏
Hangi doktorda tese oldunuz acaba

Anladım teşekkürler yaşadığınız halsizlik acı Peki bunlar nasıldı size transfr olmadan önce ya da sonra. Çok acılı bir süreç Mi kadın için
Kadın için acılı bir süreç değil, bence erkek için tese olmak daha zor. Yumurta toplama zaten anestezili hissedilmiyor kesik yok bişi yok azcık adet ağrısı gibi oluyor o kadar, transferde bi iki dakika kadar sürüyor o da normal vajinal muayene gibi. Korkulacak bi süreç değil ben 6. Kere denemeye başladım.

Kadın için acılı bir süreç değil, bence erkek için tese olmak daha zor. Yumurta toplama zaten anestezili hissedilmiyor kesik yok bişi yok azcık adet ağrısı gibi oluyor o kadar, transferde bi iki dakika kadar sürüyor o da normal vajinal muayene gibi. Korkulacak bi süreç değil ben 6. Kere denemeye başladım.
Allah yardımcınız olsun bütün kalbimle tüm kadınlara bebek sahibi olması için dua ediyorum sizde bize edin 🙏 erkek için mikro tese ameliyatında kaç gün işe gidemez sizce ortalama?

Allah yardımcınız olsun bütün kalbimle tüm kadınlara bebek sahibi olması için dua ediyorum sizde bize edin 🙏 erkek için mikro tese ameliyatında kaç gün işe gidemez sizce ortalama?
1 - 2 güne toparlıyorlar, 2 gün içinde işe gidebilirler heralde. Allah hepimizin duasını kabul etsin inşallah 🙏 size bol şans diliyorum

X