Erkek İnfertilitesi Azospermi ve Hormon Değerleri

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Ferah94

Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2022
4
2
29
Merhaba arkadaşlar, öncelikle herkesin sağlıkla huzurla büyütebileceği evlatlara sahip olmasını diliyorum. Biz de azospermiyi birkaç aydır öğrenmiş bulunmaktayız ve gereken tıbbi tetkikleri yapmaya çalışıyoruz. Aşağıda iki adet hormon değeri tablosunu size göstermek istiyorum, sizce bu değerlerde olan bir kişinin hormon tedavisi görmesi gerekmez mi? İlki bir devlet hastanesinde ikinci de üniversite hastanesinde yapıldı. Bu değerlerin normal aralıkta olduğu söylendi. Başka uzman doktorlara gideceğiz yakın zamanda (Celalettin Peru yada Alife'a gitmeyi düşünüyoruz.)
Bilgisi olan varsa yada aynı hormon değerlerine sahip olanlar aydınlatırsa sevinirim.

Eklentiler

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    21,8 KB · Görüntüleme: 382
  • Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    28,3 KB · Görüntüleme: 375
Değerleriniz normal gözüküyor, tıkanıklığa bağlı azospermi olması yüksek.
Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Genetik testi yaptırdık, sonuçlar çıkınca tüm testleri toplayıp bir uzmana başvuracağız; umarım kolay çözülebilecek bir şeydir, genel olarak tıkanıklığa bağlı olanların daha kolay halledildiği yazıyor ama sebepler çok fazla hatta sebepsiz azospermi bile varmış yani sebebe göre zorluğu değişiyor sanırım tedavimizi olup dua edeceğiz Allah'tan hayırlısını diliyoruz

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Genetik testi yaptırdık, sonuçlar çıkınca tüm testleri toplayıp bir uzmana başvuracağız; umarım kolay çözülebilecek bir şeydir, genel olarak tıkanıklığa bağlı olanların daha kolay halledildiği yazıyor ama sebepler çok fazla hatta sebepsiz azospermi bile varmış yani sebebe göre zorluğu değişiyor sanırım tedavimizi olup dua edeceğiz Allah'tan hayırlısını diliyoruz

Aynen öyle, psikolojiyi yüksek tutun güzel olanı çağırın.

Değerleriniz normal gözüküyor, tıkanıklığa bağlı azospermi olması yüksek.
Bizede Azospermi teşhisi konuldu hormonlar normal ama fah çok düşük doktorda tüp bebek odaklı farklı bi çözüm aramıyor genetik testini bekliyoruz başka bir doktora görünceğiz Rabbim isteyen herkese nasip etsin çok zor zamanlar geçiriyoruz

Merhaba, aynı durumun bir çeşidinden biz de muzdaribiz. Spermogram testi 2 kez yapıldı aynı hastanede 0 canlı sperm çıktı. Eşimde FSH sınırda yüksek çıkıyor. Genetik testlerimiz ve ultrason sonuçlarımız temiz. Tüm sonuçlarımız elimizde ama ne yapacağımızı bilemiyoruz. Ankara'da yaşıyoruz. Tavsiyelerinize açığız.

Merhaba tedaviniz nasıl gidiyor

Merhaba. Benim eşimede 3 gün önce azospermi dediler. İstanbuldayız. Basaksehır cam sakura tup bebek kısmına basvuru yapın dedıler. Siz esınıze hormon testlerını, genetık testlerını nerede yaptırdınız. Bizim ürolojı doktoru dırek tup bebepe basvurun dedı. Arastırma ek tahlıller. Sperm neden yok bi arastırmaya girmedi.

Merhaba arkadaşlar, öncelikle herkesin sağlıkla huzurla büyütebileceği evlatlara sahip olmasını diliyorum. Biz de azospermiyi birkaç aydır öğrenmiş bulunmaktayız ve gereken tıbbi tetkikleri yapmaya çalışıyoruz. Aşağıda iki adet hormon değeri tablosunu size göstermek istiyorum, sizce bu değerlerde olan bir kişinin hormon tedavisi görmesi gerekmez mi? İlki bir devlet hastanesinde ikinci de üniversite hastanesinde yapıldı. Bu değerlerin normal aralıkta olduğu söylendi. Başka uzman doktorlara gideceğiz yakın zamanda (Celalettin Peru yada Alife'a gitmeyi düşünüyoruz.)
Bilgisi olan varsa yada aynı hormon değerlerine sahip olanlar aydınlatırsa sevinirim.
Canım şuan ki durumunuz ne

Merhaba canım benim eşimde azospermi testeroston düşük ilaçlar yukseltilebilir prolaktin yüksek onada ilaç takviseyi yapılıp yükselir benim eşimin herşeyi normal doktor hormonlarında bi sknti olsaydı ilaç verebilirdim dedi bence siz ilaç takviyesi alın ilk önce düzelmezse sperm çikisi olmazsa da mikro tese derler onada sperm güçlendirici yada macun kıvamı bisey kullanılırsa daha güçlü spermler çıkabilir cunki biz bodoslama daldık doktorumuzda tavsiye ermedi mikro tese olduk sperm çok şükür çıktı dondurulmusta var ama yüzde 5 hareketli 9 yumurtadan ikisi dollendi onlarda 5 gün gelişmediler bende şimdi çok araştırdım en mantıklısı celalettin peru geldi bi kaç ay sonra oraya gideceğiz Allah hepimizin yardımcısı olsun çok geçmiş olsun

Merhaba arkadaşlar ne durumdasınız acaba neler yaptınız bende a life gitmeyi düşünüyorum

Arkadaşlar uzun süredir girmemiş bulundum
Tedavide ilerleme kat ettik çok şükür takviye ve ilaçla çıkış sağlandı eşim ekstra bir şey yapmadı açıkçası
Tüp bebek aşamasında ne olur çıkan spermler sağlıklı mı Şuan için bilmiyorum ama umarım güzel haber paylaşırım
1 mikrotese geçmişi oldu ve burada spermatid çıkmıştı ancak bunlar dondurulmadı
Sonrasında ilaçların dozlarının doğru uygulanmadığını başka merkezde öğrendik
Yeniden takviye ve ilaç ile bu kez kısa sürede çıkış başladı belki geçmişte aldığı ilaçlar da etki etti
Dediğim gibi evladımızı kucağımıza almadan neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz bu herkes için geçerli ama tabi ki Azospermin de çok etkisi var Rabbim ol derse olur diyoruz ancak bir yandan üstümüze düşeni yapmaya çalışıyoruz, her yeni aşama bizler için bir umut elbette

Merhaba arkadaşlar ne durumdasınız acaba neler yaptınız bende a life gitmeyi düşünüyorum
Alife’da çıkış sağladık başka merkezde yanlış doz verildiği tespit edildi ama önceki doktoru da yermediler bu bakımdan dürüst insanlar olduğunu düşündüm tüp bebek süreci nasıl olur bilmiyorum ama biz çift olarak memnun kaldık kısa ve öz net tedavi veriyorlar tüp bebek sürecini daha sonra değerlendirebilirim

X