babaannemin ameliyatı

Ne biçim aileniz var yahu , hayatımda duymadım babaanneye torunun baktığını
Hani hiçbir evladı yaşamaz ya da onlar da hastadır o zaman bakılır tabi ama sizin babalar , amcalar sağlıklı ne diye siz bakıyorsunuz?
Madem bu kadar parası var kadının bakici tutun , valla baya sabirliymissiniz , sizin kosulunuzda olsam hiç umurumda olmaz
ben biraz pratik biriyim ve güçlü biriyim. Bu yüzden kimm hastalansa ailede ben yanındayım hep ama kimse benim yanımda değil. Babam ameliyat olduğunda da hep ben baktım annemde de. Teyzem sıkıntılı zamanlar yaşadı hep ben vardım yanında. yaklaşık 15 yaşından beri de babaanneme bir şey olunca hep ben vardım yanında.

Zaten arabam var 19 yaşımdan beri. O ara ben kaza yaptım arabam sürekli arıza veriyordu. Sonra Babaannem herkese zaten para verdi ben hariç. Benim de babam zengin diye vermiyordu ki olay öncesi de bakıyordum ben hep bana mı düştü ona bakmak. Sonra bana çıkardı 70 bin verdi. O ara babam da bana araba aldı ama 70 binden daha pahalıydı tabii ki. O parayla da ben yatırım yaptım altın kripto vs sonra üstünü de ailem tamamladı ev aldım. ben de baktım ama artık içimden gelmiyor çünkü babaannem aşırı gaddar birisi eskiden kıyamazdım şimdi o durum yok
Babanız gerçekten zengin herhalde 19 dan beri arabanız varsa.babannenin verdigi parayı çoğaltıp ev almışsınız ne güzel her seyi az bir çabayla sahip olmuşsunuz insanlar bunlara sahip olmak için yıllarca çalışıyor.
"Sürekli bana haksız yapılıyor "düşüncesinden çıkın diye yazıyorum bunları.
Babanne de zul geliyorsa bakmazsiniz. Ama kadın kendince maddi gücü iyi olmayan torunlarını desteklemiş olabilir...
Kararınız neyse de kim ne yorum yapmış bunlara takılmayın

Babanız gerçekten zengin herhalde 19 dan beri arabanız varsa.babannenin verdigi parayı çoğaltıp ev almışsınız ne güzel her seyi az bir çabayla sahip olmuşsunuz insanlar bunlara sahip olmak için yıllarca çalışıyor.
"Sürekli bana haksız yapılıyor "düşüncesinden çıkın diye yazıyorum bunları.
Babanne de zul geliyorsa bakmazsiniz. Ama kadın kendince maddi gücü iyi olmayan torunlarını desteklemiş olabilir...
yKararınız neyse de kim ne yorum yapmış bunlara takılmayın
yok şükür halimiz yerinde ama öyle çok bir zenginlik yok yani babama babasından vs kalan bir para ev söz konusu değil. Ticaretle uğraşıyoruz ayrıca emekli de güzel bir yerden. az çabayla sahip olmadım tabii ki borsa stressi çektim hala çekiyorum ama evet şanslıyım bu konuda biliyorum ben şuan çalışıp ne ev ne araba alamam bunu biliyorum. Yani iki kere araba alması nasıl desteklemek bilmiyorum ki birini alkollü biçimde kaza yaparak yok etti. Ki bana para vermeden önce de bakıyordum ben. Evet bana haksızlık yapıyor hem maddi hem manevi çocukken de böyleydi. Benim de fmfim var yazmıştım bunu küçümserdi mesela. Zona oldum 3 kere çok içli biriyim hisli ve duygusallık çok fazla var takıntı var bu sebepten oldu bana diyordu üzülecek neyin var. Çok sevdiğim kuzenim vefat ettiğinde mesela sanki çok seviyordun de ölünce kıymete bindi demişti. vs yani yaz yaz bitmek eskisi gibi vicdanım kalmadı ona karşı. Vicdansız mıyım diye düşünüyorum ama hak ettiği bu. zaten bakmadım amcamla yengem bakıyor aramadım bile

yok şükür halimiz yerinde ama öyle çok bir zenginlik yok yani babama babasından vs kalan bir para ev söz konusu değil. Ticaretle uğraşıyoruz ayrıca emekli de güzel bir yerden. az çabayla sahip olmadım tabii ki borsa stressi çektim hala çekiyorum ama evet şanslıyım bu konuda biliyorum ben şuan çalışıp ne ev ne araba alamam bunu biliyorum. Yani iki kere araba alması nasıl desteklemek bilmiyorum ki birini alkollü biçimde kaza yaparak yok etti. Ki bana para vermeden önce de bakıyordum ben. Evet bana haksızlık yapıyor hem maddi hem manevi çocukken de böyleydi. Benim de fmfim var yazmıştım bunu küçümserdi mesela. Zona oldum 3 kere çok içli biriyim hisli ve duygusallık çok fazla var takıntı var bu sebepten oldu bana diyordu üzülecek neyin var. Çok sevdiğim kuzenim vefat ettiğinde mesela sanki çok seviyordun de ölünce kıymete bindi demişti. vs yani yaz yaz bitmek eskisi gibi vicdanım kalmadı ona karşı. Vicdansız mıyım diye düşünüyorum ama hak ettiği bu. zaten bakmadım amcamla yengem bakıyor aramadım bile
Borsada stres çekmesini ama o 70 bini almasaydiniz o stresi çekmeniz bile parayi bu kadar katlayamazdiniz.Bilmem farkında mısınız para kazanmak için de para gerekiyor. Babanne tarafından adil şekilde olmasa da desteklenmissiniz. Sürekli haksızlığa uğradım duygusu sizi yaralar nitekim de kafaya bu meseleleri takarak zona olmuşsunuz.
Babanneye bakmiyorsunuz ama geçmişte olanlar bal gibi de bugununuzu etkiliyor sizi mutsuz ediyor. Babanneyi bu saatten sonra degistiremezsiniz. Açıkçası ben konunun sizi bu kadar yipratmasina kayıtsız kalamadim bence psikolojik destek alarak ,terapiye giderek belki olaylarda bu kadar takılı kalmamayi öğrenirsiniz.
Nitekim gencsiniz ,kim bilir daha ne olaylar haksizlik karşınıza çıkacak hayat hiçbir zaman çok da süper olmayacak biraz bosvermeyi ogrenmeniz gerekiyor.

Nerden başlasam bilmiyorum ama babannem haftaya ameliyat günü almış dizinden 2. kez ameliyat olacak. Ben babaannemi sevmiyorum nedenine gelirsek babannem çocukluğumdan beri bana aşırı derecede ayrımcı davranır diğer kuzenlerimi daha çok sever. Şimdi derdime geliyorum yani son zamanlarda canımı sıkan olaya ben üniversiteden mezun oldum ve çevremdeki insanlar bana hediye aldı hediye dediğim çeyrek altın taktılar 🤣 babaannem hiçbir şey almadı tabii ben sana mezuniyet hediyesi verdim dedi.

2 sene önce bana 70 bin tl verdi babam arabamı satmıştı sonra bana yenisini almadı bir süre babaannem de sağolsun 70 bin verdi ki diğer torunlarına da verdi ama paranın değeri malum 3 sene önce 70 bin şimdikiyle bir değil ama bunu anlatabilirsen anlat yine de teşekkür ettim tabii. Öncesinde babaannem ne zaman hasta olsa ben bakıyordum ameliyat oluyor ben bakıyorum ve çok zor birisi yine diz ameliyatı olmuştu doktor dizini büktü diye doktora küfür ediyor hemşirelere kötü davranıyor zaten aşırı saygısız bir insan ya orası ayrı. Ve benim içimden asla gelmiyor yine de babaannem olduğu için baktım. Evet babaanne verdin zaten hediye beklemiyorum senden tebrik bile etmedin ama dedim sonra ay sanki doktor avukat mühendis oldun ya s******b***ktan bir bölüm dedi.

Annem babaanneme bakmaz yengelerim var onlar çalışmıyor birisi hele babaannemin evinde kira vermeden oturur babaannemin kira getirisi var onu alır ama bakmaz. Ben staj yaparken bile izin alıp ona bakmıştım en son gittim kapısına bıraktım annem tatile gitmişti annem tatile gitti diye yenge kişisi annen tatildeyken ben mi bakacağım dedi ki annem hiç bakmaz zaten hep hen ilgilenmek zorunda kalıyorum idrar torbasına kadar boşaltıyorum ama o benim suratıma kuzenlerimi över durur. Sonra bana ne al bak dedim 2 gün sonra babaannem beni aradı al beni burdan diye tamam dedim gittim aldım eve gittik kadın sinirden altına yapmış şeker hastası zaten ne oldu dedim benim yanımda çocuğunu dövüp duruyor boğazlıyor dedi.

Babaanneme en fakir biziz diye ağlamış ve para istemiş babaannem de daha veremem gardenofxe verdim herkese verdim zamanında şimdi onun hakkı demiş öyle tartışma dönmüş. Sonra yıkadım ettim ardından benimle kavgaya başladı bana bakamadın dedi staj yapıyorum yaz okulundayım nasıl bakayım sana acaba dedim anneannen olsa g*tünü yırtarsın dedi ben de evet o hak ediyor sen sürekli ayrımcılık yapıyorsun çünkü dedim. Ben covid yüzünden hastanede yattım mesela annemler de öyleydi çok kötü hastaydım adım atacak halim yoktu bir kere de babaannem aramadı ya. dayımın eşinin kız kardeşinin kayınvalidesi bile aradı mesela kadın gitmiş muhallebi yapmış çorba yapmış hastaneye getirmişti babaannem yapamaz mıydı üstelik evi hastaneye yakın. Sonra babannem bu kavgalardan sonra kuzenime araba aldı.

Neyse dedim alsın kendi parası ama çok içlenmiştim o dönem beni hiçbir şekilde aramayan kadın maaşını da verse yaranamadığı insanlara böyle davranıyor diye. Sonra kuzenim alkollü kaza yaptı ve araba pert alkollü olduğu için sigortadan para alamadı da ciddi bir şeydi ölümden döndü diyebilirim arabayı görünce ben bile ağladım kuzenim nasıl sağ çıktı diye ki onunla da aramız iyi değildir kuzenlerimle aram çok iyi o ve üvey kız kardeşi dışında. Babaannem bizim evimize taşınmak istedi ama annem kabul etmiyor babam en büyük çocuk diye tüm sorumluluk onda.

Şimdi yine babannem araba aldı kuzenime duyunca çok üzüldüm bana mezuniyet hediyesi bile almadı para verdim diye diğer konum malum evlenme aşamasındayım evlenir miyim bilmiyorum ama babaannemin bir tanıdığı oğluna sahte bilezik takmış gramı düşükmüş sana ondan alırım dedi sahte istemem alma dedim aileme de akıl veriyor işte arabam var evlenince arabayı ona vermeyin yok şu kadar altın takın nişan yeri tuttuk niye siz tuttunuz salak salak yorumlar yaptı. Ben babama babaanneme bakmayacağımı söyledim kavga ettik kadını nasıl yalnız bırakırsın diye uzuun uzun anlattım olsun sen torunluk görevini yap diyor ya o bana babaannelik yapmış mı? yanyana sürekli diğerlerini anlatıyor onları dinlemek istemiyorum bana yaptığı ayrımcılık yüzünden nefret ediyorum maddi değil manevi olarak ayrımcı birisi. Babannemle telefonda konuştuk ben sana bakamam dedim kim bakacak bana dedi bakıcı tut dedim param yok x abine araba aldım dedi ki aramızda 3 yaş var bu arada onunla. ben de yapabilecek bie şey yok ben sana bakamam dedim eş***k gibi bakacaksın dedi suratıma kapattı. aradım hiç vicdana gelirim diye bekleme ben sana bakmak istemiyorum dedim.

Babamla da kavga ettik sürekli bana babaannen ölürse ne olacak diyor. Bir de ameliyat sonrası bakımı var yani huysuz olmasa neyse de sürekli kaba saba çok utanıyorum en son ameliyat olduğunda iç çamaşırını giymiş doktor çıkar dediği halde sonra doktorla sıkıntı yaşadık sinirli biriymiş hemşire dedi bırakıp gidebilirdi dedi o kim bırakacak diye hemşireye bağırdı :KK43: eskiden ameliyat olduğunda bakıcı tutuldu babam ödedi günlük 400 tl olmuş bie de babaannem tutturdu bakıcı istemiyorum diye neymiş deve gibi torunu boşuna mı varmış. Ne yapacağımı şaşırdım artık babamla da sürekli kavga ediyoruz. Sizce ben haksız mıyım?
Konuyu okumadım. 70 bin kazandınız mı hiç ? Nasıl bu kadar kğçümseyebildiniz meblayı ona şaşırdım.

Borsada stres çekmesini ama o 70 bini almasaydiniz o stresi çekmeniz bile parayi bu kadar katlayamazdiniz.Bilmem farkında mısınız para kazanmak için de para gerekiyor. Babanne tarafından adil şekilde olmasa da desteklenmissiniz. Sürekli haksızlığa uğradım duygusu sizi yaralar nitekim de kafaya bu meseleleri takarak zona olmuşsunuz.
Babanneye bakmiyorsunuz ama geçmişte olanlar bal gibi de bugununuzu etkiliyor sizi mutsuz ediyor. Babanneyi bu saatten sonra degistiremezsiniz. Açıkçası ben konunun sizi bu kadar yipratmasina kayıtsız kalamadim bence psikolojik destek alarak ,terapiye giderek belki olaylarda bu kadar takılı kalmamayi öğrenirsiniz.
Nitekim gencsiniz ,kim bilir daha ne olaylar haksizlik karşınıza çıkacak hayat hiçbir zaman çok da süper olmayacak biraz bosvermeyi ogrenmeniz gerekiyor.
Terapi alıyorum zaten iyi bir ruh hali içinde değilim teşekkür ederim ama konu babaanneye hiç gelmiyor genel olarak ihmal edilmiş önemsenmemiş hissine sahibim. Annem sağlıklı bir kadın değildi ben çoğul gebelik bebeğiyim yani annem üçüz hamileymiş sadece ben yaşadım diğerleri çok yaşayamadı. Zaten psikolojik olarak iyi olmayan annem beni iyice boşverdi bebekken ağlayınca şiddet göstermiş. arabada mı unutmamış beni evde bırakıp gidip benim üşüyüp elektrikli sobayla koltuk yakmamamı sebep olmamış say say bitmez. Babamın da ilk evliliğinden olan çocuğu çok önemliydi gözü beni pek görmüyor. Sonrasında da bebek kardeşim öldü malesef yine yine sürekli arka plana atıldım onun üzüntüsü vs derken iyi bir çocukluk geçirmedim. Annem doğurma arzusundan asla vazgeçmedi benden sonra 4 ölü bebeği var hatta kardeşlerimi sayarsak 7. En sonunda 10 yaşındayken istediği bebeğe kavuştu ama sıkıntılı bir süreçti yine ihmal edildim oldukça. Ya da doğuma giderken bile ben öleceğim diye beni yıpratan annem olduğu için sürekli duygularımı sömürdüğü için. Kardeşim olunca da büyük sorumluluk almak zorunda kaldım o ara babaannem bizimle yaşamaya başladı dedem öldü. ve yine hiç hoş şeyler yaşanmadı hâliyle. Anneme de yüklenmek istemiyorum ben de zor biriyim malesef ki çok hisli duygusal etkilenen bir kişiliğim var. İster istemez bende hep ilgisizlik halinde ya da benden başkasına gösterilen ilgiyi kıskanma durumu oldu ve bu kine doğru evrildi. En son dün mesela annem kalp çarpıntısı yaşayıp benim yanımda uyudu sonra yine bana öleceğim şunu yap bunu yap diyerek duygularımı sömürdü sağolsun. İster istemez böyle konularda kendimi çok yıpratıyorum. Hadi annem babam babaannem neyse de ben iş arkadaşımın bedellisini ödedi diye patronuma bile hislenip üzülüyorum hayat kalitem ortada. Zona da çocukluktan kalma hep 3 kere geçirdim. Okuduğu kitaba bile üzülen çocuk olduğum için 🤣. şükür ergenlikten beri zona olmadım ama daha farklı tepkisi oldu tabii ki.

Son düzenleme:
Konuyu okumadım. 70 bin kazandınız mı hiç ? Nasıl bu kadar kğçümseyebildiniz meblayı ona şaşırdım.
evet kazandım 2 senedir çalışıyorum ben. Babaannem için büyük bir miktar değil o zaman dükkan kirası 15 şimdi 40 bin. yani babaannemin para sıkıntısı yok

X