babaannemin ameliyatı

işte babaannem istemiyor sürekli babama aglsyip duruyormuş babam da onun işleri var dediğinde Şubatta sözüm var gibi o ayrı mesele ne olacak diyor. Amcama ağlıyor yengem baksın diye o da benim belim ağrıyor torunun baksın diyor diğer yengem zaten bakmaz. Bakıcıya da para veremem diyor rahat edemiyorum diyor bıktım valla kesin bakmam ama bazen de vicdani azap duyuyorum hani yaşlı diye
Ya susup oturan efendi bir kadın olsa bakta kadının ahlaki da kötü..

Önceki konunuza da yazmistim. Yazdiklariniz bana ciddi onaylanma arzusundaymis izlenimi veriyor diye. Ailenizde bir suru buyuk var, cok sukur para pul da var. 20 yasinda bir ogrencinin babannesine bakmasi hic normal degil o zaman da bakmayacaktiniz. Yengenin eline kalirsa kalsin onu da amcan dusunsun. Hem sevdigi torunuyla da yakin olur. Ezik olmayin kendinizi savunun
Ezik biri değilim zaten kendimi savunuyorum babaanneme de karşılık veriyorum ama benim kendimi savunma şekli kavga etmek sakin sakin konuşamıyorum:KK43: Amcam kendi annesini düşünmüyor ki ben de eskiden kıyamıyordum şimdi de artık bakmak istemiyorum. Bakmak derken refakatçi olmak zaten tek olmuyorum hastanede hiç ama yine de dayanamıyorum ya. Acaba vicdansız mıyım kararsız kaldım

Bizde babannelere torun bakmaz. Evlatları bakar....

Bu kadar ayrimciliğa ve bu kadar lafa ben olsam aslaaaaaaaaaaa bakmazdim.
işte evlatları evlat olmadığı için yoksa babam yanında olacak tabii ki ameliyat olunca hastanede olurlar ama illa kadın birisini de istiyor yanında tanıdık. Bakıcı da kabul etmiyor gıcık :KK43: eskiden yine yaşlandı artık ne yapayım çöpe atamam gaddarın eline bırakamam diyordum ama şimdi umrumda değil bunu da asla babama kabul ettiremiyorum hala gelmiş bana sen çok vicdansızsın sana verdiğim emeklere yazık diyip duruyor offff

Cocuklari varken bakmak sana fusmez ,zaten ayrimcilik yapiyormus annende bak djye baski yaomiyordur .ee sanane ozaman kapat kapini otur . Dershaneye m
Kursa yazil ameliyafina falanda gitme .
Sastim kaldim sana toruna bakmak dusmez

işte evlatları evlat olmadığı için yoksa babam yanında olacak tabii ki ameliyat olunca hastanede olurlar ama illa kadın birisini de istiyor yanında tanıdık. Bakıcı da kabul etmiyor gıcık :KK43: eskiden yine yaşlandı artık ne yapayım çöpe atamam gaddarın eline bırakamam diyordum ama şimdi umrumda değil bunu da asla babama kabul ettiremiyorum hala gelmiş bana sen çok vicdansızsın sana verdiğim emeklere yazık diyip duruyor offff
Esas annenin sana verdiği emeklere yazık, evladı olarak seve seve bakacağına bana itelemeye çalışıyorsun diyin ve babanızı konuşturmayın. Sizin tek çözümünüz annenizi yanınıza çekmek bence. Annenizin bakmayacağını nasıl herkes kabul etmiş bakın, aynı şekilde sizin için de diretirse babanızın sesi kesilir.

Milletteki akrabalara bak torunlara araba alanlar, arsa alanlar...benim şansıma da ailesinden kalan daireleri kumarda yiyen baba dusmus bu hayatta, soyleyeceklerim bu kadar...

ben de susan birisi değilim ki karşılık veriyorum bu sefer de şekerim çıktı senin yüzünden diyor. ben kapatıyorum o açıyor yok işte besle büyüt bugüne getir faydasını görme sanki babaannem büyüttü beni
Görmezden gel duymazdan gel ama sen konustukca mücadele devam eder, konusmazsa. Görmezden gelirsen zaten o mücadele biter. Az sabret. Bakici alsin baksin ona bosver.

2 sene önce 70 bin küçük para mıydı ? Dalga mı geçiyorsunuz ?
Konu bana para verip vermemesi bunun azlığı çocukluğu hiç değil? ayrıca evet çok büyük bir miktar değildi diğerlerine araba aldı kıyaslama yapılmıyor bile ikisi arasında? kaldı ki birine 2. arabasını aldığını da yazmışım. Ben zaten ona bana para vermeden önce de bakıyordum? niye dalga geçeyim teneke bir araba bile alınmıyordu o parayla ama bana araba parası verdim sana diyor yahu insaf yani

Esas annenin sana verdiği emeklere yazık, evladı olarak seve seve bakacağına bana itelemeye çalışıyorsun diyin ve babanızı konuşturmayın. Sizin tek çözümünüz annenizi yanınıza çekmek bence. Annenizin bakmayacağını nasıl herkes kabul etmiş bakın, aynı şekilde sizin için de diretirse babanızın sesi kesilir.
bugün ameliyat oldu ve yengemle amcam baktı döndüm uyudum sabah babam vicdana gelirim diye bekledi

Ne biçim aileniz var yahu , hayatımda duymadım babaanneye torunun baktığını
Hani hiçbir evladı yaşamaz ya da onlar da hastadır o zaman bakılır tabi ama sizin babalar , amcalar sağlıklı ne diye siz bakıyorsunuz?
Madem bu kadar parası var kadının bakici tutun , valla baya sabirliymissiniz , sizin kosulunuzda olsam hiç umurumda olmaz

2 sene önce 70 bin liraya çok da güzel arabalar vardı, o parayla araba almamanız sizin sorununuz.

bu arada bakmak istemiyorsanız bakmayın. Ben anneanneme de kendi anneme de baktım o yüzden çalışmıyorsam bakardım herhalde

bana 70 bin büyük bir para gibi gelmediği için aldım o dönem arabamın yarısını bile karşılamadı zaten onu da kullanmadık. Diğerlerine verdiği için aldım ben de hem her şeyiyle ben ilgileniyorum diye. Tiksiniyorum çünkü ayrımcı olduğu için yani bu ayrımcılık içinde para da var.

Pardon da 70 bin tl size nasıl büyük para gibi gelmedi. 2 sene önceki 70 binle karasudan 2+1 daire alınıyordu havuzlu sitede hemde.

Allah im yaslanmadan ve gencken de elden ayaktan düşmeden canımı alsın, yazık sizler gibi insanlara. Siz bakmakla yukumlusunuz babannenize. Yarın sizin de evlatlarınız olacaktır, kendinizi hic babanneniz yerine koydunuz mu , empati yaptınız mi?

Yarina da gerek yok empati icin , bir pıhtı gelir tıkar beyninizdeki bir damarı yataga mahkum olurverirsiniz

20 yaşında torun bakacakmis yok pihti atarmış yok muhtaç kalırmış
Oldu, amca var yenge var kendi kizi hiç ortada yok derdi gencecik kıza düştü
Ztn 1 kişi nasıl tek baksın olacak iş mi?
İyi yapmışsın hayat çok kısa bakmak istesen senin tercihin ama kimse zorlayamaz

20 yaşında torun bakacakmis yok pihti atarmış yok muhtaç kalırmış
Oldu, amca var yenge var kendi kizi hiç ortada yok derdi gencecik kıza düştü
Ztn 1 kişi nasıl tek baksın olacak iş mi?
İyi yapmışsın hayat çok kısa bakmak istesen senin tercihin ama kimse zorlayamaz

Herkes kötü ise torun da mı kötü olmalı?
Pıhtı atmama ihtimali var mi ki 18 yaşındaki kuzenime atti maalesef :KK43:

Evet sunda hem fikirim sizinle, tek başına zor bakması, imkan var ise bir yardımcı ile dönüşümlü olarak bakılabilir.

Ama konu sahibi ovguyu , arabayi parayi ben alirsam ancak öyle bakarım düşüncesi taşıyor gibi geldi bana ki bu düşünce yanlış .
Böyle yaklaşım sonucu bozulan aile yapası daha da bozuluyor ve yozlaşıyor maalesef

Herkes kötü ise torun da mı kötü olmalı?
Pıhtı atmama ihtimali var mi ki 18 yaşındaki kuzenime atti maalesef :KK43:

Evet sunda hem fikirim sizinle, tek başına zor bakması, imkan var ise bir yardımcı ile dönüşümlü olarak bakılabilir.

Ama konu sahibi ovguyu , arabayi parayi ben alirsam ancak öyle bakarım düşüncesi taşıyor gibi geldi bana ki bu düşünce yanlış .
Böyle yaklaşım sonucu bozulan aile yapası daha da bozuluyor ve yozlaşıyor maalesef
Hayır çok yanlış bir düşünce. Ben babaanneme uzun zaman baktım. Biz ailemle farklı şehirde yaşıyorduk mesela ben aramasam asla aramazdı. Gidince de huzur vermezdi hiçbir şekilde sürekli insan azarlardı. Ben yine de lisedeyken bile baktım babaanneme banyo yaptırdım tuvalete götürdüm ki çok kilolu. Bana para vermeden önce de bakıyordum. Ama artık büyüdüm ve içimden gelmiyor

Pardon da 70 bin tl size nasıl büyük para gibi gelmedi. 2 sene önceki 70 binle karasudan 2+1 daire alınıyordu havuzlu sitede hemde.

Allah im yaslanmadan ve gencken de elden ayaktan düşmeden canımı alsın, yazık sizler gibi insanlara. Siz bakmakla yukumlusunuz babannenize. Yarın sizin de evlatlarınız olacaktır, kendinizi hic babanneniz yerine koydunuz mu , empati yaptınız mi?

Yarina da gerek yok empati icin , bir pıhtı gelir tıkar beyninizdeki bir damarı yataga mahkum olurverirsiniz
Diğerlerine daha fazla verdi ama onlar bakmak zorunda değil ben zorundayım öyle mi? Ki vermeden önce de bakıyordum. Yaşlılar biraz insan olsun köpek gibi davranmıyor insanın suratına gidip başkasının lafını etmesin ortalık karıştırmasın kendi torununun dedikodusunu başkasına yapmasın sonra ben bakarım. pıhtı atmasına gerek yok ben hastayken hastane dibinde olmasına rağmen bir çorba yapıp getirmiş mi? ben fmfliyim sürekli atak geçiriyorum ben atak geçirirken karşımda ayyy abartıyorsun diyordu. Ataklarım da dehşet biçimde kas ağrısı bacaklarımı kesip atacak şekilde. Küçük çocukken gece uyandırdım mesela ağlardım babam bacağıma masaj yaptığı için tepene çıkartma diyordu. Biz eskiden ondan farklı şehirde yaşardık ziyarete gidince hasta olunca ki çok hasta olan yapım vardır kusunca bana bağırıyordu. Buna rağmen ben bu zamana kadar ona baktım lisede bile gelir yanında kaldım bu kadının tek evladı ben miyim? tek torunu ben miyim? Benim anneannem vardı ben onun gerekirse altını bile alırdım ama babaannem ölse bir yudum su vermem öyle nefret oluşturdu. Parasını da alırım oh canıma değsin daha da alacağım da. Kendisi babamı soyduklarına saysın. Yengem onun evinde yaşıyor babaannem benim ailemin evinde kalıyor mesela. Küçükken de sürekli ayrım yapardı mesela ben kahvaltıya uyanmazdım o alır başını giderdi bir de ocağı kapatır giderdi. Ama kuzenime her zamann yemek yapardı

2 sene önce 70 bin liraya çok da güzel arabalar vardı, o parayla araba almamanız sizin sorununuz.

bu arada bakmak istemiyorsanız bakmayın. Ben anneanneme de kendi anneme de baktım o yüzden çalışmıyorsam bakardım herhalde
Zaten arabam var 19 yaşımdan beri. O ara ben kaza yaptım arabam sürekli arıza veriyordu. Sonra Babaannem herkese zaten para verdi ben hariç. Benim de babam zengin diye vermiyordu ki olay öncesi de bakıyordum ben hep bana mı düştü ona bakmak. Sonra bana çıkardı 70 bin verdi. O ara babam da bana araba aldı ama 70 binden daha pahalıydı tabii ki. O parayla da ben yatırım yaptım altın kripto vs sonra üstünü de ailem tamamladı ev aldım. ben de baktım ama artık içimden gelmiyor çünkü babaannem aşırı gaddar birisi eskiden kıyamazdım şimdi o durum yok

X