Babam ve bıraktığı psikolojik etki :(

Endoplazmik_garipbikulum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2018
1.277
1.009
Merhaba arkadaşlar uzun oldu ama anca bu kadar özetle anlatabilirdim derdimi. Sorunum benim babam. Ben bebeklikten genç kızlığa kadar memleketten uzakta büyüdüm. Annem ev hanımı babam ise annemi memlekette iş yok gurbette rahat ederiz bahanesi mi umudumu herneyse götürmüş ben ve kardeşim orda doğup büyüdük. büyüdük ama gelin bize sorun nasıl büyüdük hep başkalarının kıyafetleri acımaları ve hor görmeleriyle büyüdük sebebi ise babamın tembelliği. Çalışmayı sevmeyen sinirli geçimsiz biridir. Annem boşanmaya kalktı ama Ananem çocuklarını bırak öyle gel dediği için yıllarca çekti babamın kahrını. Sigara içmeye para bulur ama ekmek parası bulamayan biriydi. Evimizin alt katında bakkal vardı aynı zamanda apt. Komşumuzdu ekmeği para olmadığı için veresiye alırdık bakkal ise her gittiğinde paranızı ödeyin diye bağırıp yinede ekmeği veren biriydi hergün ağlardım gitmeyeceğim bakkala diye. Bakkala gitmek istemeyen bi çocuk? Paramız olsa koşarak giderdim belkide. Tüp biterdi tüp yok annem tost makinesinde çay demlerdi sabahları. babam ise gece biz uyurken ekmeğin hepsini yerdi annem ekmek saklardı biZe kalmayacak diye... bide annemi aldatma huyu vardı gözümüzün içine baka baka sarışın bi kadınla aldatırdı annemi ne kadar sürdü ilişkileri bi fikrim yok ama apartmanın Camından baktığımıZda bi arabanın içinde kadınla ikisini çok gördüm, annemle de gördük. Demek istediğim millet gurbete rahat etmek için gitti biz ise babamın zamparalıklarını görmek ve çile çekmek için gitmiştik. Sonra ne olduysa memlekete döndük biz. Babamın eve ilgi alaka yine sıfır tabi babaannem Ananem eve yiyecek içecek getiriyor gurbettekinden biraz daha rahattık. Biz kendi ayaklarımızın üZerinde durana kadar başkalarının kıyafetleriyle büyüdük gocunmadım asla da gocunmuyorum annem namusuyla evinde bizleri büyütüp okuyun okuyun dediğini biliyorum. şükür okudum memur oldum şükürler olsun çalışmayı seven ve bana değer veren bi eşim var. Neyse gecen ay gurbette yaşadığımız tarihlere ait babamın bi borcu çıktı. Benim numaramı bulmuş avukatlık bürosu x bey mi diye arıyor yok hayır kızıyım dedim 1700 tl senet borcu diyo. İçeriği nedir nereye yapılmış dediğimde şok oldum kadın giyim üzerine!!! Biz o yıllarda ayağımda çorabım yokken babam milletin karısına kıyafet almış ödememiş.babamın numarasını verdim bu numarası onu arayın dedim. Aradan 2 saat geçti eee annene kıyafet almıştık borcu unutmuşuz!!! Asla öyke bişey olmadı adım gibi eminim.. ee dedim benim param yok eşin ödesin ben size yollarım!! Gel de bu adama baba de.. ben bilmem kendisiyle konuş bende yok ödemelerim var dedim eşim olayı bilmiyor ya yollamış hemen. Arabası bozuldu 5000 bin lira istedi asla nasılsın diye aramaz para konularında çok iyi arar sorar. Sonuç borcunu ödemiyor eşimde istemeye çekiniyor 6700 lira alacağımız var hadi 5000 tamam ödeme araba annem rahatsız onun işine yarıyor daha çok ama millete aldığı kıyafetin parasını kesinlikle isteyeceğim. Çok canım sıkkın içimi dökmek istedim. Babamın annemi aldatma konusu benim evliliğime de yansıyor sürekli şüphe geliyor aklıma eşimle alakalı olumsuz yorum kaldıracak psikolojim yok desteklenizi bekliyorum. Sağolunn

Eşini önceden uyarsana babam para isterse bana söylemeden bişey yapma diye
Baban vermez artık o parayı geçmiş olsun :KK43:
Ya düşünüyorum demeyi bu olayları anlatmayı bi durum olduğunda o senin baban der beni haksız bulur diye çekiniyorum kendi anne babası küçükken vefat etmişler çünkü

Ya düşünüyorum demeyi bu olayları anlatmayı bi durum olduğunda o senin baban der beni haksız bulur diye çekiniyorum kendi anne babası küçükken vefat etmişler çünkü
Daha bunları bilmiyor mu eşiniz?
Yani her detayı vermeseniz de en azından babanızın para konularında güvenilmez olduğunu söyleyin uyarın bari
Eşinizin babanız hakkında çok bir şey bilmiyor olması beni şaşırttı açıkçası. Ben her şeyi eşine detaylıca anlatan biriyim ama belki de sizin yaptığınız daha doğrudur bilemedim.

Anneme soruyorum hiç konusunu etmiyor diyor bizimde kendimize göre harcamalarımız var doğal olarak
Haklısın ben seni çok iyi anlıyorum ama kaç yaşında adam kulağını çekemezsin ki.Aksine o sizden büyük olarak sizi düşünüp bunların harcaması vardır diyip ödemeyi zaten yapması lazım.

1 eşine anlatacaksın üstün körü ve para mevzu girmeyecek aramiza diyr not geçeceksin. 2 evet zor çok daha zorlarını yaşadım daha da zorlarını yaşayanlar var ve hiç bitmeyecek öfkem sanıyordum öyle böyle değildi. Gece uykumdan uyandırır aglatirdi kırgınlıklarım. Sonra babam öldü biz baktık ona hastayken hayatını kararttiklari baktı. Öldüğü gün sana yemin ederim bitti herşey bitti aklıma getirmeye çalışıyorum canım acımasın diye gelmiyor aklıma ya da o kadar önemli olmuyor artık.
Yani bitiyor birgün hepsi herşey bitiyor. Birimizden biri ölüyor.

Daha bunları bilmiyor mu eşiniz?
Yani her detayı vermeseniz de en azından babanızın para konularında güvenilmez olduğunu söyleyin uyarın bari
Eşinizin babanız hakkında çok bir şey bilmiyor olması beni şaşırttı açıkçası. Ben her şeyi eşine detaylıca anlatan biriyim ama belki de sizin yaptığınız daha doğrudur bilemedim.
Daha 1,5 yıllık evliyiz ve 2 kere para istedi. Baba konusu benim için hassas olduğu için bu koya girmek istemedim açıkçası. Ama alıp karşıma konuşacağım eşimle

Haklısın ben seni çok iyi anlıyorum ama kaç yaşında adam kulağını çekemezsin ki.Aksine o sizden büyük olarak sizi düşünüp bunların harcaması vardır diyip ödemeyi zaten yapması lazım.
Düğünümü yaparken kredi çekmiş kredi borcum var diyip duruyor bi baba Evladını evlendirirken harcadığı parayı mevzu yaparım kına gecemi kendim yaptın bindallımı eşim aldı kuru yemişine kadar ben aldım...

1 eşine anlatacaksın üstün körü ve para mevzu girmeyecek aramiza diyr not geçeceksin. 2 evet zor çok daha zorlarını yaşadım daha da zorlarını yaşayanlar var ve hiç bitmeyecek öfkem sanıyordum öyle böyle değildi. Gece uykumdan uyandırır aglatirdi kırgınlıklarım. Sonra babam öldü biz baktık ona hastayken hayatını kararttiklari baktı. Öldüğü gün sana yemin ederim bitti herşey bitti aklıma getirmeye çalışıyorum canım acımasın diye gelmiyor aklıma ya da o kadar önemli olmuyor artık.
Yani bitiyor birgün hepsi herşey bitiyor. Birimizden biri ölüyor.
Yaşayan yaşadıklarıyla kalıyor. Daha kirada oturuyorlar kaç yaşında insanlar annem 50 yaşında zoruna gidiyor milletin evinde para vermeye ucuz yollu şurda bi yer ayarlayalım diye emekli olsun diye düşündüm askerlik borçlanmasını ben ödedim ev olsun başınızı sokun diyorum merkeze uzak otobüse uzak diyor o taraklarda bezim yok Demiyor da uzak diyo kulp buluyor

Düğünümü yaparken kredi çekmiş kredi borcum var diyip duruyor bi baba Evladını evlendirirken harcadığı parayı mevzu yaparım kına gecemi kendim yaptın bindallımı eşim aldı kuru yemişine kadar ben aldım...
Altınınızı istemediği kalmış o zaman yani ayıp gerçekten ama kusura bakmayın eğer anlattığınız gibiyde sadece biyolojik olarak babanız bu kişi.Ancak eşinizi iyi tembihleyip hiçbir şekilde para vermesin

Aynen öyle.. kardeşim de çalışıyor ondan sürekli para istiyormuş. Kız kardeşimde en son siz mi bana bakacaksınız ben mi size onu bi netleştirelim demiş

Altınınızı istemediği kalmış o zaman yani ayıp gerçekten ama kusura bakmayın eğer anlattığınız gibiyde sadece biyolojik olarak babanız bu kişi.Ancak eşinizi iyi tembihleyip hiçbir şekilde para vermesin
Maalesef sadece şuan sizinle konuşmama vesile oldu o kadar bakmadı hiç. Metresinin kıyafet borcunu da ödetti enayi kızı var nasılsa

Ev almaya falan uğraşma canım sende bak ne yaparsan yap insanlar asla degismez asla bunu kabul et. Herkes kendi hayatinin sorumluluğunu taşır bunu da kabul et. Yani annen istemiyorsa boşansın ya da istediğinde diretsin sende kendi hayatına bak. Kendi önüne bak. Başkasının önüne bakarak yürürsün ama yol alamazsın.

Ev almaya falan uğraşma canım sende bak ne yaparsan yap insanlar asla degismez asla bunu kabul et. Herkes kendi hayatinin sorumluluğunu taşır bunu da kabul et. Yani annen istemiyorsa boşansın ya da istediğinde diretsin sende kendi hayatına bak. Kendi önüne bak. Başkasının önüne bakarak yürürsün ama yol alamazsın.
Yok hayır anneme de dedim ben senin için bazı seyleri yaptım ama benimde bi yuvam var huzursuz olmak istemiyorum bi sıkıntın olursa arkandayım ama babamla ilgili konuları beni dahil etmeyin dedim

Senin şu an babana ne ihtiyacın var? Zaten sana bakmaya mecburken de yanında olmamış. Ne diye hala istediklerini yapıyorsun?
Sorun orda eşime kendini sevdirdi eşiminde babası yok baba baba diye dönüyor etrafında benden değil ondan istiyor. Haklısın hiçbir ihtiyacım muhtaçlığım yok sırf annemi düşünüyorum inanın ki gün yüzü görmedi diye acaba bu sefer acaba bu sefer diye bekarken çok yardımcı oldum. Evlenince elimi çektim diye eşime yapıştı bu kez

Sorun orda eşime kendini sevdirdi eşiminde babası yok baba baba diye dönüyor etrafında benden değil ondan istiyor. Haklısın hiçbir ihtiyacım muhtaçlığım yok sırf annemi düşünüyorum inanın ki gün yüzü görmedi diye acaba bu sefer acaba bu sefer diye bekarken çok yardımcı oldum. Evlenince elimi çektim diye eşime yapıştı bu kez
Tam olarak olanlari anlatmasanda az ucundan citlat
En azindan babama para verme geri ödemez aranizda kalmak istemiyorum de

X