Babam ve bıraktığı psikolojik etki :(

Daha 1,5 yıllık evliyiz ve 2 kere para istedi. Baba konusu benim için hassas olduğu için bu koya girmek istemedim açıkçası. Ama alıp karşıma konuşacağım eşimle
Siz daha nisanliyken anlatmaliydiniz sonuçta evleneceği insanın aile yapısını bilmek onun hakkı değil mi?
Babanızla da gorusmeyin zaten paranızı da alamazsınız bari size vicdan yaptırıp size daha fazla kazık atmasın.
Bunun dışında maddi durum iyiyse siz de bu tramvanizla ilgili iyi bir psikoloğa gidin çocukluk tramvalariniz yaşadığınız anı etkilemesin geçmişi değil anı yaşayın.

Merhaba arkadaşlar uzun oldu ama anca bu kadar özetle anlatabilirdim derdimi. Sorunum benim babam. Ben bebeklikten genç kızlığa kadar memleketten uzakta büyüdüm. Annem ev hanımı babam ise annemi memlekette iş yok gurbette rahat ederiz bahanesi mi umudumu herneyse götürmüş ben ve kardeşim orda doğup büyüdük. büyüdük ama gelin bize sorun nasıl büyüdük hep başkalarının kıyafetleri acımaları ve hor görmeleriyle büyüdük sebebi ise babamın tembelliği. Çalışmayı sevmeyen sinirli geçimsiz biridir. Annem boşanmaya kalktı ama Ananem çocuklarını bırak öyle gel dediği için yıllarca çekti babamın kahrını. Sigara içmeye para bulur ama ekmek parası bulamayan biriydi. Evimizin alt katında bakkal vardı aynı zamanda apt. Komşumuzdu ekmeği para olmadığı için veresiye alırdık bakkal ise her gittiğinde paranızı ödeyin diye bağırıp yinede ekmeği veren biriydi hergün ağlardım gitmeyeceğim bakkala diye. Bakkala gitmek istemeyen bi çocuk? Paramız olsa koşarak giderdim belkide. Tüp biterdi tüp yok annem tost makinesinde çay demlerdi sabahları. babam ise gece biz uyurken ekmeğin hepsini yerdi annem ekmek saklardı biZe kalmayacak diye... bide annemi aldatma huyu vardı gözümüzün içine baka baka sarışın bi kadınla aldatırdı annemi ne kadar sürdü ilişkileri bi fikrim yok ama apartmanın Camından baktığımıZda bi arabanın içinde kadınla ikisini çok gördüm, annemle de gördük. Demek istediğim millet gurbete rahat etmek için gitti biz ise babamın zamparalıklarını görmek ve çile çekmek için gitmiştik. Sonra ne olduysa memlekete döndük biz. Babamın eve ilgi alaka yine sıfır tabi babaannem Ananem eve yiyecek içecek getiriyor gurbettekinden biraz daha rahattık. Biz kendi ayaklarımızın üZerinde durana kadar başkalarının kıyafetleriyle büyüdük gocunmadım asla da gocunmuyorum annem namusuyla evinde bizleri büyütüp okuyun okuyun dediğini biliyorum. şükür okudum memur oldum şükürler olsun çalışmayı seven ve bana değer veren bi eşim var. Neyse gecen ay gurbette yaşadığımız tarihlere ait babamın bi borcu çıktı. Benim numaramı bulmuş avukatlık bürosu x bey mi diye arıyor yok hayır kızıyım dedim 1700 tl senet borcu diyo. İçeriği nedir nereye yapılmış dediğimde şok oldum kadın giyim üzerine!!! Biz o yıllarda ayağımda çorabım yokken babam milletin karısına kıyafet almış ödememiş.babamın numarasını verdim bu numarası onu arayın dedim. Aradan 2 saat geçti eee annene kıyafet almıştık borcu unutmuşuz!!! Asla öyke bişey olmadı adım gibi eminim.. ee dedim benim param yok eşin ödesin ben size yollarım!! Gel de bu adama baba de.. ben bilmem kendisiyle konuş bende yok ödemelerim var dedim eşim olayı bilmiyor ya yollamış hemen. Arabası bozuldu 5000 bin lira istedi asla nasılsın diye aramaz para konularında çok iyi arar sorar. Sonuç borcunu ödemiyor eşimde istemeye çekiniyor 6700 lira alacağımız var hadi 5000 tamam ödeme araba annem rahatsız onun işine yarıyor daha çok ama millete aldığı kıyafetin parasını kesinlikle isteyeceğim. Çok canım sıkkın içimi dökmek istedim. Babamın annemi aldatma konusu benim evliliğime de yansıyor sürekli şüphe geliyor aklıma eşimle alakalı olumsuz yorum kaldıracak psikolojim yok desteklenizi bekliyorum. Sağolunn
Pardon ama o senin esin. Bunlari bize anlattigin gibi ona da anlatmalisin. Ve babana asla para yedirmemelisin. Kocana yazik gunah degil mi sana yazik gunah degil mi olacak cocuklarinizin rizkina yazik gunah degil mi
Babanin sizin ailedeki faciasini lutfen kendi ailene tasima

Sana sarılmak istedim. O kadar zor ki.. atsan atılmaz, satsan satılmaz.. "baba" işte. Böyle babalara da hep naif çocuklar düşer.
Zor günler geride kaldı ama etkisi yıllardır sürüyor işte. Şimdi beğenipte yüzüne bakmadığımız simit yüzünden dayak yediğimi biliyorum görsem hep aklıma geliyor istemeden. Bun yaşananlar çabuk olgunlaştırdı

Pardon ama o senin esin. Bunlari bize anlattigin gibi ona da anlatmalisin. Ve babana asla para yedirmemelisin. Kocana yazik gunah degil mi sana yazik gunah degil mi olacak cocuklarinizin rizkina yazik gunah degil mi
Babanin sizin ailedeki faciasini lutfen kendi ailene tasima
İşte istemeden oluyor adamın bi yanlış davranışını görmedim evinden işine işinden evine telefon ortada mailleri açıktır Allah'a şükür bana düşkündür. Sever sayar eşime bazen haksızlık ediyorum kendi içimde haklısınız gerçekten düşünceleri kontrol gücüm kısıtlı oluyor maalesef bi öneriniz fikriniz varsa uygularım

Siz daha nisanliyken anlatmaliydiniz sonuçta evleneceği insanın aile yapısını bilmek onun hakkı değil mi?
Babanızla da gorusmeyin zaten paranızı da alamazsınız bari size vicdan yaptırıp size daha fazla kazık atmasın.
Bunun dışında maddi durum iyiyse siz de bu tramvanizla ilgili iyi bir psikoloğa gidin çocukluk tramvalariniz yaşadığınız anı etkilemesin geçmişi değil anı yaşayın.
Faydası olur mu ki.. en yakın ark.psikolog oda herseye amaaan boşver diyen biri tutup zaten ona anlatacak değilim sorunlarımı ama tutumunu görünce hevesim kaçıyor

Canim en basta gecmis olsun bence baban vermez o parayi size daha. Bende 1.5 yillik evliyim evlenmeden once calisiyordum babam hep para istiyordu benden borclarini odemek icin. 1 sene onun borclarina calistim. Sonra geme istedi farkli borclar icin bu sefer vermeyince triplere girdi bende o donem ceyiz yapmaya baslamistim ceyizim olacakti. Beni nisanima dugunume gelmemkle tehdit etti ve bana 10 bin tllik kredi cektirdi. Baba ya sonucta. Ara bozulmasin diye cektim ama odemedi. Ben evlendim 1.5 yil oldu banka beni ariyo odemezsenz hapise girceksinz diye. Ben esime mahcup oluyorum ama anlamiyo. En son gittik yapilandirdik suan oducem diyo 1 taksidini odedi ama devami gelirmi bilmiyorum. Birde bende evlendigimden beri beni 2 3 kez aradi acil para lazim sende varmi diye. Bende nerden olabilirki suan calismiyorum. Yok diyorum geciyorum artik. Bu arada ben herseyimi kendim yaptim bide yani faydam oldu zararim olmadi onlara.. sende yüz verme yoksa kurtulamazsin

İşte istemeden oluyor adamın bi yanlış davranışını görmedim evinden işine işinden evine telefon ortada mailleri açıktır Allah'a şükür bana düşkündür. Sever sayar eşime bazen haksızlık ediyorum kendi içimde haklısınız gerçekten düşünceleri kontrol gücüm kısıtlı oluyor maalesef bi öneriniz fikriniz varsa uygularım
Bi yerde okumustum bencil ebeveynlerin cocuklari fedakar olur diye. Ve sonra dusundum cok sikinti gormus cocuklar da fedakar oluyor. Bunu kendi beyninizde bitirmelisiniz oncelikle. Yardim etmeseniz nolcak ki babaniza. Ne yapabilir. Bundan baslayin diklenin ve bazi konularda asilesip dik durun. Esinizden destek alarak da karariniza devam edin. Yalniz yasadiklariniz icin psikologdan yardim alabilirsiniz . Icinizde kiramadiginiz bir guc var sizi engelleyen. Umarim yoluna girer. Keske daha cok yardimci olabilsem.

Ya düşünüyorum demeyi bu olayları anlatmayı bi durum olduğunda o senin baban der beni haksız bulur diye çekiniyorum kendi anne babası küçükken vefat etmişler çünkü
Ama babanın istemeleri hiç bitmeyince eşiniz daha çok sorgulayıp kendisi öğrenmez mi? Bu durumda size kızmaz mı? Bence anlatın.

Ben hiç böyle düşünmüyorum. Eşine herşeyi anlatmana gerek yok. Seni dünyalar kadar sevebilir, ama bir gün babanın evinde nasıldıyı duymak istemiyorsan bence detaya girme. Yani iyi bir çocukluk geçirmedim, babam problemli bir insandı, şuan sana herşeyi söyleyemem gibi bir konuşma olabilir.
Ama şuna katılıyorum.. arayıp ondan iste ozaman demen olmamış.
Bence bütün bunları yaşayan biri kesinlikle psikolojik tedavi görmeli. Hem kendin hem eşin hem de ileride olabilecek çocuk ve ya çocukların için:KK200:

X