Babamı kaybettim, eşim üzerinden 1 hafta geçmeden beni ağlattı, boşanma aşamasına geldim. Siz olsanız ne yapardınız?

Sakın hata edip geri dönme. Kurtulmuşsun. Aranızda sevgi saygı merhamet yok. Böyle biriyle ömür geçmez. Boşluktan yalnızlıktan bunalıp yılana sarılma. Zaman herşeyin ilacı. Kendine zaman ver. Geçecek, yine seveceksin.

Annenizin donusumlu cocuklarinda kalma fikrk kime ait? Bir de anneniz cok mu zor durumda yani tek basina kalamayacak kadar kotu mu? Basiniz sag olsun bu arada buyuk kayip yasamissiniz. Esinizin sadece bu sebepten rest cekmesine sasirdim. Kendisine bu durumu soylerken emrivaki gibi mi yaptiniz anlamaya calisiyorum sadece.

Annenizin donusumlu cocuklarinda kalma fikrk kime ait? Bir de anneniz cok mu zor durumda yani tek basina kalamayacak kadar kotu mu? Basiniz sag olsun bu arada buyuk kayip yasamissiniz. Esinizin sadece bu sebepten rest cekmesine sasirdim. Kendisine bu durumu soylerken emrivaki gibi mi yaptiniz anlamaya calisiyorum sadece.
İlk zamanlar tek başına insan cok kötü olurya hani o yüzden kızları olarak böyle bir çözüm yolu düşünmüştük. Olay sadece onun bize ihtiyacı olması değil ki bizim de ona ihtiyacimizin olması. Hayır emrivaki yapmadım fikrim düşüncem bu şekilde böyle yapmayı düşünüyorum dedim ama anında tepki verdi zaten

Allah' ın sevgili kuluymuşsun ki, ayrılmak için resmen bahane arayan bu öküzden bebek olmadan kurtulmuşsun. Geçmişi bırak, geleceğe bak.

Eşiniz merhametsiz bu net.
Ama babanız öldükten bir süre geçtikten sonra bile anneniz kendisi kalamiyor mu? Hayatı boyunca orada burada mı yaşayacak? O evinde yaşasa siz dışarıdan destek olsanız? Diğer turlusü ona da zor sizlere de.

Çok üzüldüm adina, birde yememis icmemis gidip cekismeli dava acmis ha…
cok sükür yalniz degilsin iyiki annen var…
Sende biranevvel bir avukat ayarla kendine, hakkinda hayirlisi ne ise tez vakitte kolay bir sekilde olur insAllah 🤲🏻

Bana da iç çöküş yaşatan bir şey var ve çok sıkıldım sürekli evdeyim eşimin arkadaş çevresi geniş hepsi bekâr ve her onların ortamına gidip geldiginde bekâr kafasına giriyor aklını karıştıyorlar ben gitmesini bile istemezken o haftanın bir kaç günü gitmek istiyor arkadaşları da gıcık bir seviyede ısrarcılar illa arıyorlar üst üste ve saat gep 20.00-21.00 civarı oluyor kalkıp 2 saat diye gidiyor gece 12 bucuk 1 i buluyor gelmesi bahanesi de bırakmadılar oluyor hep ben avm market vs bir yere gidelim diyince işten gelmis yorgun oluyor gündüz kendin git diyor dün akşam da rahatsızdım karın ağrım mide ağrım vardı hatta hastaneye götür diyebilirim dedim tam o sıralarda aradılar yine ve hastalığımı umursamadan çıktı gitti geldiğinde yüzüm asıktı ve surat yapma alış böyle gitmelerime diye yükseldi hatta ellerimi falan tuttu üzerime yürüdü çileden çıkarma diye sonrada yarın çık git dedi ben 10 aylık evliyim 7 yıllık ilişkim ve bunları yaşıyacagim hiç aklıma gelmezdi severek evlenmiştim üstelik gurbetteyim ailem akrabam arkadaşım kimsem yok burada öyle bunaldım öyle büyük hayal kırıklığına uğradım ki kalkıp memleketime ailemin yanına gitmek istiyorum gururum kırılıyor ama babam kanser hastası en ufak bir şeyden durumu etkilenir diye korkup ne gidebiliyorum ne bir şey yansıtabiliyorum. Kusura bakmayın uzun oldu

Konuya son yazdiklarinizi okuyunca eski konunuz var mi diye mesajlariniza bakarken su yukarida yazdiginizi gordum. Konuyu okuyunca birden bire babanizin olumu ile degismis gibi anlasiliyor. Oysa bu adam hep boyleymis. Size ne sevgisi, ne saygisi varmis.

Bu evlilik zaten sizin sabretmenizle surmus. Allahin sevilen kuluymussunuz ki daha fazla uzulmenize Allah razi olmamis.

Icinizi ferah tutun cunku boyle bir evlilik eninde sonunda zaten biterdi.

Son düzenleme:
Eşiniz merhametsiz bu net.
Ama babanız öldükten bir süre geçtikten sonra bile anneniz kendisi kalamiyor mu? Hayatı boyunca orada burada mı yaşayacak? O evinde yaşasa siz dışarıdan destek olsanız? Diğer turlusü ona da zor sizlere de.
Tabiki hayatı boyunca değil bir süreydi bu sadece ya artık ne önemi var ki boşanıyorum ben zaten baba evine geldim annemle yaşıyorum artık sorgulanacak bir sey kalmış mi sizce

Tabiki hayatı boyunca değil bir süreydi bu sadece ya artık ne önemi var ki boşanıyorum ben zaten baba evine geldim annemle yaşıyorum artık sorgulanacak bir sey kalmış mi sizce
Ben sadece ilk konuyu okudum, sorgulamiyorum, sadece anneniz için bence daha iyi olabilecek seçenekleri söyledim.

İlk zamanlar tek başına insan cok kötü olurya hani o yüzden kızları olarak böyle bir çözüm yolu düşünmüştük. Olay sadece onun bize ihtiyacı olması değil ki bizim de ona ihtiyacimizin olması. Hayır emrivaki yapmadım fikrim düşüncem bu şekilde böyle yapmayı düşünüyorum dedim ama anında tepki verdi zaten

Eger birkac hafta demenize ragmen direkt boyle bir tepki verdiyse bence sevinin zor zamaninizda yaninizda olmadigi icin caniniz aciyor olabilir ama boyle durumlarda taniyoruz insanlari. Cocuk olmadan bitirmek en iyisi.

G gunces in ekledigi eski paylasimini okudum simdi, sana yazik etmis…gercekten sadaka ver, colugun cocugun yillarin gecip gitmeden…
suan hakli olarak cok üzülüyorsun ama kurtulduktan sonra iyike diyeceksin. Benim coluk cocuk oldu yillarim gencligim gitti maalesef, sabir sabir da nereye kadar, o mutsuzluk insani günden güne eritiyor, sürekli eziyet cekiyorsun, etrafinda mutlu huzurlu ciftleri görünce dahada kahroluyorsun…

G gunces in ekledigi eski paylasimini okudum simdi, sana yazik etmis…gercekten sadaka ver, colugun cocugun yillarin gecip gitmeden…
suan hakli olarak cok üzülüyorsun ama kurtulduktan sonra iyike diyeceksin. Benim coluk cocuk oldu yillarim gencligim gitti maalesef, sabir sabir da nereye kadar, o mutsuzluk insani günden güne eritiyor, sürekli eziyet cekiyorsun, etrafinda mutlu huzurlu ciftleri görünce dahada kahroluyorsun…

Konu sahibine ayri uzuldum, size ayri uzuldum :KK43: Allah yardimciniz olsun.

Konu sahibi yasadigi kayip acisi ile cok saglikli dusunemiyor. Ailesi nasil bunlari gormuyor diyor. Merhameti olmayan adam ailesinin demes ile bir seyleri gorecekse eksik olsun oyle es zaten ama konu sahibi yasadigi acinin etkisi ile farkedemiyor. Benim alintiladigim mesajinda konu sahibi hastayken esine merhamet gostermeyen bir adam annesine gosterir mi? Gercekten Allah kurtarmis. Bundan sonrasi icin Rabbim hem konu sahibinin, hem sizin yolunuzu acip kolaylastirsin insallah. 🤲

Konu sahibine ayri uzuldum, size ayri uzuldum :KK43: Allah yardimciniz olsun.

Konu sahibi yasadigi kayip acisi ile cok saglikli dusunemiyor. Ailesi nasil bunlari gormuyor diyor. Merhameti olmayan adam ailesinin demes ile bir seyleri gorecekse eksik olsun oyle es zaten ama konu sahibi yasadigi acinin etkisi ile farkedemiyor. Benim alintiladigim mesajinda konu sahibi hastayken esine merhamet gostermeyen bir adam annesine gosterir mi? Gercekten Allah kurtarmis. Bundan sonrasi icin Rabbim hem konu sahibinin, hem sizin yolunuzu acip kolaylastirsin insallah. 🤲

Amiin canim insAllah, Rabbim kiymet bilen deger veren merhametli insanlarla karsilastirsin 🤲🏻
Evet katiliyorum sana, ama biliyormusun insanin bazen basireti baglaniyor, hersey apacik sereserpe ortada oluyor ama göremiyorsun, yada görüyorsun ama bir türlü o dipsiz karanlık kuyudan çıkamıyorsun kendinede o gücü bulamıyorsun…

Amiin canim insAllah, Rabbim kiymet bilen deger veren merhametli insanlarla karsilastirsin 🤲🏻
Evet katiliyorum sana, ama biliyormusun insanin bazen basireti baglaniyor, hersey apacik sereserpe ortada oluyor ama göremiyorsun, yada görüyorsun ama bir türlü o dipsiz karanlık kuyudan çıkamıyorsun kendinede o gücü bulamıyorsun…

Hayat icinde hepimizin imtihani, sinavi baska baska konularda. Sanirim bu da bir cesit imtihan. Bence gucsuz degilsinizdir ama muhtemelen benzer bir esiniz varsa sizi sindirmistir. Hala evli misiniz o kismi anlamadim ama umarim en dogru zamamda en dogrusu hakkinizda hayirli olani olur.

Öncelikle başınız sağolsun. Böyle bir eşten(!) kurtulduğunuz için şükredin. Lütfen iyi bir avukat bulun kendinize daha fazla yazık olmasına izin vermeyin. Bu gibi boşanma davalarında en önemli şey avukat çünkü. Haklıyken haksız duruma düşmeyin.

her yazılana katılıyorum en azından başından cocuk olmadan gerçek yüzünü gördünüz. böyle karaktersizlere tazminat davası açıp mahkemelerde süründürceksiniz. sessizce ayrılmak buna ödül olur. anneniizin durumu iyiymiş hemde yalnız kadın. onunla yaşamaya devam edin nasılsaa gidecek kapınız var üstelik onuda yalnız bırakmamış olursunuz. bu ilişkiye devam etmek her anlamda biçok insanın hayatını zorlaştıracak. hiç yaşanmamış gibi annenizle hayatınıza devam etmek en mantıklısı. böyle biri çok büyük mutsuzluk bırakmaz arkanızda. yaşamadıgınız kötü günlere şükredersiniz hem

Öncelikle başınız sağolsun. Böyle bir eşten(!) kurtulduğunuz için şükredin. Lütfen iyi bir avukat bulun kendinize daha fazla yazık olmasına izin vermeyin. Bu gibi boşanma davalarında en önemli şey avukat çünkü. Haklıyken haksız duruma düşmeyin.

her yazılana katılıyorum en azından başından cocuk olmadan gerçek yüzünü gördünüz. böyle karaktersizlere tazminat davası açıp mahkemelerde süründürceksiniz. sessizce ayrılmak buna ödül olur. anneniizin durumu iyiymiş hemde yalnız kadın. onunla yaşamaya devam edin nasılsaa gidecek kapınız var üstelik onuda yalnız bırakmamış olursunuz. bu ilişkiye devam etmek her anlamda biçok insanın hayatını zorlaştıracak. hiç yaşanmamış gibi annenizle hayatınıza devam etmek en mantıklısı. böyle biri çok büyük mutsuzluk bırakmaz arkanızda. yaşamadıgınız kötü günlere şükredersiniz hem
Sureci baslattim bende zaten ama içim cok buruk ve nedenini bilmiyorum yaşanmışlıklar ve hayatimin birden degismesi cok ağır geldi zincirleme olumsuz seyler oluyor sonu da hic gelmeyecekmis gibi duruyor şuan pisman degilim ama her sey hala cok zor geliyor

Sureci baslattim bende zaten ama içim cok buruk ve nedenini bilmiyorum yaşanmışlıklar ve hayatimin birden degismesi cok ağır geldi zincirleme olumsuz seyler oluyor sonu da hic gelmeyecekmis gibi duruyor şuan pisman degilim ama her sey hala cok zor geliyor

Her serde bir hayir vardir ve bizler bunu yasamadan bilemeyiz. Bir de boyle bakmaya ve ic huzurunuzu saglamaya odaklanin. Elbet zordur kolay oldugunu kimse iddia edemez ama gunun sonunda sizin saglikli ve ayakta kalmaniz onemli. Size iyi gelecek ve kafanizi dagitacak seylerle bir sure zaman gecirin. Her karanligin bir sabahi muhakkak vardir.

X