Babamı sevmemekte kesinlikle haklıyım, peki ya annemi sevmemekte de haklı değil miyim?

Major depresyon kriz doneminde gibisiniz, cok benzer bir surecten gectim oradan biliyorum.Kavganiz aslinda kendinizle, bir ic hesaplasma , yüzleşme. En kisa surede destek almalısınız. Geçiyor ama eski siz olmuyorsunuz artik
Teşekkür ederim. Eklediğim önceki konuda da belirtmiştim. Normalde alıyordum fakat şu an alamıyorum.

Bazı şeyler yaşadıktan sonra o travmalarinizleri üstünde hep malesef benim hayat hikayeden bahsedeyim annem babam.in hayatları sadece akrabalarıydı bizim ev misafirhaneydi biz ikinci sınıftık annem var ama anne duygusunun ne olduğunu bilmiyorum birkez hayatımda sarılmış değil eleştiren bağıran ikinci sınıf olarak yaşayqn biri birtane kardeşim oldu annem onada hayati dar etti ve kardeşim ruhsal olrak hastalandi kardeşimi ondan korumaya çalışırdım hep başarılı olamadım engelli oldu o duygusal ezilmeleri kaldıramadı anenmle hicbir şeyimi paylaşamadim ergenlik geldi geçti hasta olduğumu bile soyleyemiodum evlnedim geçen düşük oldu ameliyata girmem gerekti tek başıma ameliyata gittim iş arkadaşlarım annene neden söylemedinn dediler kendimi okadar değersiz güçsüz goruyorumki anne sevgisini bilmiyorum elimden hiç tutmadı

Çok haklısınız izle

Haklisiniz tabi O izler hiç.bitmiyor ama unutarak insan yaşamaya çalışıyor dönem dönem aklına geliyor yasanilanlar insan çıldırmış şekilde aglaliyiveriyor .benim çocukluk dönemimde çok sancılı geçti annem var ama anne sevgisi bilmiyorum sevmezdi sürekli baskı yapar eleştirir iletişim kesinlikle kurmaz konuşamazsın şimdi kaç yaşına geldim 35 yaş hala annemle konuşamam sıkıntım olsa tek başıma halletmeye çalışırım hayat çok zor neler yaşıyorsun ihtiyaç duyuyorsun toplum içine giriyorsun eleştiriliyosun bayan olmaktan bile utanıyorum benn adet olsam sancim olsa onu bile söylemem utanırım evlendim hamile kaldım ınsan sevinir degilmi ben ağlıyorum nasıl söyleyecem neyapcam diye zor süreçler. Evlenmem bile rast gele kına geçemde agladim hicbiyer tutulmadı bari kapıya sandalye alıp koyalım ışıklar takalım dedim yok o bile değersiz şekilde oldu ya neler var neler deler geçer

"Bari kapıya sandalye alıp koyalım, ışıklar takalım dedim o bile yok" yazmışsınız, özellikle o kısma çok üzüldüm. Maalesef bizler bu noktada bu hayatın şansız kesimini oluşturuyoruz. Keşke böyle olmasaydı.

Konuda yazmıştım galiba, yaşım 23.

Bunun yanında yalnızca fiziki şiddet değil. Bu ev sınırları içerisinde ekonomik şiddette, psikolojik şiddette de uğradım. Ne insan hakları ile ne de çocuk hakları ile bağdaşmayan tonla şey yaşadım. Eskiden böyle normal karşılıyorlardı gibi bir duruma tamamen katılamıyorum. Yani yaptıkları bazı şeyler insanlık kavramı ile bağdaşmıyor ve bunun farkında olmak için muhteşem bir duyarlılığa gerek yok gibi görünüyor.

Paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

Bende sizin gibi dusunuyorum

haklısınız birçok çocuk sahibi olamayan aslında olsa mükemmel ebeveyn olacak insanlar varken böyle insanların neden anne baba olduğunu düşünmüşümdür hep. annenizin bu davranışları kendisinin de çocukluktan böyle gördüğünü ve sebebinin eğitimsizlik olduğunu düşünüyorum. keşke herşey farklı olsaydı, hepimiz için...

Maalesef öyle. Ben de neredeyse çeyrek asır zamandır sorguluyorum dünyada o kadar iyi hatta iyiyi falan da bıraktım en azından normal insan varken neden bunların çocuğuyum diye... Dünyanın değişik bir düzeni ve adaletsiz bir sistemi var.

Butun hepsini okuyamadim yalan degil
Cevap bekledigin icin yorum yapiyorum bende annemden cok siddet gordum babami hep uzerime salan oydu bile bile bak benimki bile bile dovdururdu. Benim belime demirle vurup belimin komur karasi gibi curudugunu bilirim . Kafamda uzun sopa kirmistir mesela. Ya anlatsam sigmaz . Ne mi oldu si. olup gittim yani evlenerekk. Bagimi kestim mi kesmedim mecburum diye cunku ne kadar kocan olsada el . Ayriyeten vicdani olarak iyiyim cunku bag kesince daha cok kotu oluyorsun sevmesende. Ama ona karsi ne merhametim kaldi nede sevgim bunu da sorarsan. En azindan psikolojik olarak kendimi dusunuyorum artik . Zaten o kadar cok kavga ettimki buyudukce bana yaptiklarindan dolayi ne o benimle muhatap olunca mutlu ne de ben onunla. Anlayacgin cok muhatap olmuyoruz. Cok muhatap olmadigim icin suan umursamiyorum. Yani ondan uzagim ya onun yaptiklari aklima gelmiyir . Ama yaptiklarini unutur muyum hayir tersine atesle kazindi. Benim ona tek dedigim su, yuzune soyledim direk suan sen annem oldugun icin muhatabim seninle ama bana yaptiklarini Allah a havale ettim . Sana bu konuda hakkim helal degil. Unutmadim bunu sakin unutma dedim. Obur terafta bana yaptiklarin icin hazir ol. Sen nasil bana bu tarafta acimadin ben de sana obur tarafta acimayacagim dedim. Bunu yuzune soyledim ya bir nevi ondan rahatim.

Yaşadıklarınız için üzgünüm. Şiddete her şekilde karşı olmamız gerekir ama ben hayvana şiddet, çocuğa şiddet vs. bunları hiç anlayamayacağım. Çünkü senden kuvvetsiz biri üzerinde güç gösterisi yapmak adilikten başka bir şey değil. Anı zamanda zavallılıktan... Mesela benim baba şahsının ortalama bir erkek çok rahat ağzını burnunu dağıtır. Çoluk çocuğa el kaldırınca kendini güçlü kuvvetli hissediyorlar galiba geçici bir yanılma yaşayıp mutlu oluyor .

Ahhh sizi okuyunca kendi yaşadıklarım geldi aklima ve hala yasamakta olduklarım. Sizin yasadiklarinizin daha fazlasini daha beterini yasadim ben anlatmaya kalksam kirmizi oda konusu cikar. Hatta daha önce gittigim unlu bir psikolog seni de yazmak istiyorum demişti. Benimle aglamisti. Eminim benim gibi hikayesi olan dunyada sayilidir anlatsam roman olur derler ya benim ki de aynen öyle. Gercekten bir gun hersey duzeldiginde kendi hayatimi psikologun kaleminden sinemaya donusmus bir film izlerken gormek isterdim. Ve tum turkiyenin de aynı Kirmizi oda daki meliha ya agladigi gibi bana da aglayacagina eminim. Ne kadar zordu anlatması.. Allah kimselere kaldiramayacagi yukten fazlasini vermesin. Size tavsiyem dini toplantilara katilin orda guzel agzi duali zat'ların duasini alin. Yukunuz hafifleyecektir. Bu arada sehriniz neresi sizinle ozeldende konusmak dertlesmek isterim

Size de geçmiş olsun.

Sonuna kadar okudum haklısın Anneden de babadan da nefret etmekle... Dilerim istediğin bölümü kazanıp mezun olursun. Maddi durumun el veriyor ise bence o evde de durmamalısın ayır evini rahatına bak.

Sonuna kadar okudum haklısın Anneden de babadan da nefret etmekle... Dilerim istediğin bölümü kazanıp mezun olursun. Maddi durumun el veriyor ise bence o evde de durmamalısın ayır evini rahatına bak.
Merhabalar, güzel dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Çok sağ olun. Birilerine Anlatmazsam Çatlayıp Öleceğim Artık Lütfen Akıl Verebilir Misiniz? Burada ki konuda bahsetmiştim. Maalesef ki üniversite sınavında istediğim sıralama olmadı. Lojmana da kabul edilmiyorum. Hafta sonu sınav var. Umarım o iyi geçer. Her şeyin kötü gitmesinden yıldım artık.

Umarım iyi geçer. Artık atanmak da bir işe girip tek başına geçinmek de çok zor maalesef.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…