Babaya bile güven(e)memek... Var mı yaşayan?

Tüm samimiyetimle söyluyorum konuyu alkol kısmina kader okurken acaba kardesim yazmis olabilir mi diye dusundum.

Ama size şunu söyleyeyim kesinlikle kimsenin bu konuda bizi anlayabilecegini dudunmuyorum cunku ayni sıkıntılarla ayni evde buyuyen ablam bile evlenip gittikten sonra ysni evden uzaklasinca acaba soyls yapsaniz olmaz mj soyld konussaniz diye düşünuyor cunku k bile unutmus karsisind tum sorumluluklarini evlatlarina bırakip hic bisekilde konusamayacagin derdini anlatamayacagin bi baba olduguna
Valla cok bılıyorsa ablanız buyursun gelsın ugrassın

26 yaşındayım.

Psikolojisi kesinlikle iyi değil, ama tedavi almayı da reddediyor.

Ücretli öğretmenlik yapıyorum. Bu şartlarda evden çıkmam mümkün değil. En çok da anneme üzülüyorum... Düşünsenize bize kalan bir ev, ya bir arsa bile yok. Yıllardır dayımın dairesinde yaşarız, Allah razı olsun kendisi bizden kira istemedi. Ama orayı satacak olursa annem ne yapar, nereye gider? Babamla kalmasını istemem, ama benim geleceğim de belli değil inanın. Sürekli işim yok şimdilik.

Valla ben üstüme kredi çekme ihtimalinin gerçekleşmeyeceğini düşünmekle birlikte, geçen günlerde "kakaokafa bankadan kredi çeksin, bankaya faiz ödenerek de birikim yapılabiliyormuş" dediğini duydum. O an zaten tepki gösterdim.

Bu yıl bir aksilik çıkmazsa atamalar sonuçlanacak. Ancak ben atandıktan bir süre sonra bu adamın yine kredi çekeceğine ve benden her ay para isteyeceğine kesinlikle eminim.
İsterse vermezsiniz,annenize de fazla üzülmeyin.
Çoğu kadın gücü yeterken eşini yontmuyor,adamin egosu büyüyüp başına bela olunca evlatlarina sikayetleniyor.
Eşimin de köşeli tavırları vardı.
Şimdi çok daha farklı.
Emek vereceksin biraz,herkesin mutluluğu için.
Emek vermeyen düşünmüyor ki eninde sonunda o adamla basbasa kalacak,göze batmayan huylar daha da batar hale gelecek...

kımse ses edemesın dıye bılınclı sekılde bagırıp cagırıyor..
sızde tepkılerınızı babanızın yaptıgı gıbı gosterın..
alısmıs ıdare edılmeye
Kendini iki kez alkollüyken sakatladığı zaman ambulans çağırmamızı istememişti. İkisinde de cinnet geçirdim. Sesini çıkarmadı. Ama alkolü bırakması konusunda ona kaç kere konuşma yaptım. Bitmiyor. Artık para konusunu annemle kardeşim açıyorlar.

İsterse vermezsiniz,annenize de fazla üzülmeyin.
Çoğu kadın gücü yeterken eşini yontmuyor,adamin egosu büyüyüp başına bela olunca evlatlarina sikayetleniyor.
Eşimin de köşeli tavırları vardı.
Şimdi çok daha farklı.
Emek vereceksin biraz,herkesin mutluluğu için.
Emek vermeyen düşünmüyor ki eninde sonunda o adamla basbasa kalacak,göze batmayan huylar daha da batar hale gelecek...
Maalesef bu siyah punto içine aldığım yer yüzünden annemle çok tartışıyoruz.
Kendisi yakın bir zamanda komşuların yanında bana laf sokup durdu, son ana kadar bir şey demedim, "babası gibi sinirli (acaba neden?), huyları ne kadar pis, ne kadar alıngan vs." Sonunda "aşktan gözün kör olmasaydı, babamızı daha iyi seçerdin" dedim. Ortalık sessizleşti. 😂

Geçmiş olsun ve allah kurtarsın ınsallah. Ben au pair sürecinizi merak ettım oncekı konunuzda yazmıstınız
Sorduğunuz için teşekkür ederim. Ama Almanya'dan umudu kestim ya. :KK70: İki aileden biriyle videocall yapabildim. Onlar da bana bir teklifte bulunamayacaklarını söylediler, diğer aile de beni oyaladı. Sıkıştırdığım zaman da "Türkiye'de yaşıyorsun, vize alman gerekiyor, A1 sınavını geçip geçemeyeceği belli olmayan bir adaya neden söz verelim" dediler. Halbuki ta konuşmanın başında durumumu söylemişim, vizemin olmadığını, dil sınavı için yer ayırtmayı beklediğimi vs. Ben de "O zaman ben de benimle bir videocall bile yapamayan bir aile için dil sınavına ve bunun da hazırlığına milyarlar dökemem." dedim. O şekilde bitti.
Şimdi bir acenteye başvursam ne kadar isteyecekleri belli değil. Karışık meseleler.

Bu ülkede düzgün baba var mı acaba? Belki tüm ülkeler böyledir bilemem de. Babasını anlatabilecek yakınlıkta olan hiçbir arkadaşımın babası tam olarak düzgün değil. Hepsinde, ben dahil mutlaka bir çocukluk travması var ve hala da yeni travmalar eklenmeye devam ediyor.
Kesinlikle katılıyorum. Klasik Türk erkeği profili çok sorunlu. Bugün 30-40 yaş aralığındaki yetişkinlerin babalarının çoğunun çocuklarına yaşatmadığı rezillik kalmamış. Ben dahil tüm yakın kadın arkadaşlarımın babasının çocuklarına eşlerine yaşatmadığı travma, rezillik kalmamış. Uyanış bizim neslimizde çok yüksek. Bu dönüşümün etkileri de belki 30-40 yıl sonraki yetişkin erkeklerde görülür. Ama şu dönemin erkekleri komple çöp.

Kendini iki kez alkollüyken sakatladığı zaman ambulans çağırmamızı istememişti. İkisinde de cinnet geçirdim. Sesini çıkarmadı. Ama alkolü bırakması konusunda ona kaç kere konuşma yaptım. Bitmiyor. Artık para konusunu annemle kardeşim açıyorlar.
valla paran yoksa ıcmıyceksın kardesım..colugun cocugun rıskını ..ben uc kurus ıcın sacımı supurge edıcem..sen gıdıp zıkkımlanıcaksın..olacak ıs değil

X