Bacak estetiği - Lipödem - Prof. Dr. Ahmet Karacalar

Merhabalar siz ameliyat olalı bayağı olmuş. Ben de Ahmet beye ameliyat olmak istiyorum. Memnun musunuz şimdiki halinizden kilo aldınız?

Merhaba arkadaşlar bacak inceltme için ahmet beyle görüşmek istiyorum ama emin olamıyorum. bir yıl önce başarısız bir deri ameliyatı geçirdim zaten.. Ahmet beyi internette araştırmaya çalışıyorum ama çok fazla bilgi yok.. hastaların dönüşleri olmamış olumlu ya da olumsuz..

Ameliyat olan varsa aranızda lütfen benimle iletişime geçer misinz ?

Merhabalar 18 martta ahmet karacalara superdry ameliyati oldum.. Bende herkes gibi yıllardır surekli okuyup araştırıyorum forumlarda. Kisaca sureci anlatmaya calisacagim. Oncelikle Ahmet Bey gerek isine hakim olmasiyla gerek hastaya karsi olan ilgisi ve her turlu soruyu cevaplamasiyla ve kendi bulmus oldugu superdry yontem ile kendinizi suphesiz emanet edebileceginiz bir doktor. Dedigim gibi yillardir arastiriyorum ve hakkindaki yorumlari okudugumda bu lipodem belasindan kurtulacagima daha muayeneye gitmeden ikna oldum. Kendisi gorustugum 3. Doktor oldu bundan 3 yil once adini hatirlamadigim atasehirde bi klinikte bir doktorla gorusmustum ve daha pantolonu cikarmadan şöyle bir bakip sana bu fiyata olur liposuction demesi korkarak kacmama sebep olmustu bu yuzden uzun bir surede cesaret edemedim tekrar birine gitmeye. Ta ki 2018 ekim ayına kadar. Yaklasik 10 yildir kafama takip beni mutsuz eden bu seyin lipodem denen bir hastalik oldugunuda 2 yil once öğrendim. Normalde gayet zayif ust bedeni 34 beden biri olmama ragmen bacaklarim ozellikle ayak bileklerim cok kalindi cizme pantolon bulmakta zorlaniyordum zaman gectikce diz kismi ve ic bacakta yag birikmeleri ve sarkmalar olusmaya basladi duzenli diyet ve sporla 1 yil ugrasmama ragmen gozle gorulur bi degisiklik olmadi. 2018 ekim ayinda doktorum Ahmet Karacalar ile görüştüm. Yaptigi muayene sonrasinda oda bacaklarimda1. Evrelipodem oldugunu ama en buyuk avantajimin selulit ve deride dalgalanma olmadigini soyledi. Superdry yontemini anlatti bize tum ayrintisiyla. Bilmeyenler icin, superdry ahmet karacalarin buldugu kansiz emboli riski olmayan ayak bileginden dizden bir karis ustune kadar uygulanan bir liposuction yontemi. Yani diger yontemlerle alt bacaklarda bir sonuc elde etmek mümkün degil zaten. Gorusmede tahmini 1.8 litre kadar saf yag alabilecegini soyledi. Ben zaten cok umutlu gittigim gorusmeden cok da umutlu ayrildim. Saglik sorunlarim sebebiyle kasim ayinda olacagim ameliyat 18 marta kadar ertelendi. Ve geldi catti ameliyat gunu :) elbette ameliyat gunu korkularim vardi sonucta ameliyat oluyorsunuz ama yillardir bende ozguvensizlik yaratan ve agrilar cekmeme sebep olan lipodemden kirtulacagim icinde cok mutluydum. Hatta kendimi okadar cok sartladim ki cok iyi uyanacagim diye 5.30 saat suren ameliyattan gulerek uyandim. Odama gulerek girdim hatta ailem bile sasirdi. Biraz sonra doktorum ve asistani Oya Hanim geldiler ve herseyin yolunda oldugunu yarin taburcu olmadanbtekrar geleceklerini soylediler. Ameliyati taksim acibadem hastanesinde oldum. Ve hastanedeki tum herseyden cok memnun kaldim hicbir sknti yasamadim. Ameliyattan ciktigimda baya bi usudugumu hatirliyorum agrim sizim yoktu. Zaten corap giydirmislerdi. Sanirsam ameliyattan 3 ya da 4 saat sonra hemsireler yurutmek icin geldiler. Ilk denememde baya basim dondu kalkmaya calistigimda bacaklarim acidi ve giris yerlerinden hafif sizintilar oldu ve basarisiz oldum. Aradan 1 saat gecti gucumu toparlamaya calistim ve hemsireye hazirim yurumek istiyorum dedim ve hastanenin koridorunda 3 tur yurudum tabiki cok yavas ve penguen adimlariyla:)) ilk gece narkozun etkisi mi bilmiyorum agrim olmamasina ragmen hic uyuyamadim 2 saatte bir soguk uyguladik. 2. Gun biraz agri hissetmeye basladim corap sıkıyordu dogal olarak. Doktorum geldi ilaclarimi yazdi ve ogleden sonra taburcu oldum. Atasehirde oturdugum icin mesafeden dolayi yolculuk biraz skntili gecti tabi. Ilk 5 gun biraz agri cektim tabi 2. Gun sizintilarim bitti. Gunduz degilde geceleri uyurken hareketsiz kaldigim anda doktorunda dedigi gibi topuk kisimlarinda baya aci hissettim. Zaten gece saat basi uyanip yuruyordum. Bu arada soylemeyi unuttum bacagimin inceligi gozle gorulur bir sekilde farkediyordu ozellikle bilek kismim okadar odeme ragmen yari yariya inceydi neredeyse. Evet canim yaniyordu ama bunu aynada gormek bile mukemmel bi duyguydu benim icin. 5. Gun ilk kontrolume gittim corap ciktigi anda hicbi aci sizi yoktu. Gercekten aciyi agriyi sadece corap yapiyor oda alisana kadar. Ve yuksek basincli ilk corabimi giydim. Hernekadar cok daha sıkı olsada bana cok daha rahat hissettirdi. Bu coraplada bi 5 gun kadar sknti yasadim ozellikle bilek arkalari ve topuk kisimlari aciyordu geceleri. Ve 10 gun sonra butun aci agri hersey bitti doktorum 15 gun iznin yeterli olacagini ve ise donebilecegimi soylemisti ilk muayenede ama ben 3 hafta rapor aldim evet 15.gunun sonunda gayet iyiydim yurumemde hizlanmisti ama ben son haftayi adapte sureci olarak yasadim. Yavastan disari cikma normal hayata adapte olma ve araba kullanma konusunda. Oyuzden bence ameliyat olacaklarda 3 hafta dinlensin derim. Sonuc olarak 3 hafta geride kaldi odemlerim hergeceb gun azaliyor sonuctan cok memnunum doktor 3 ay sonra tam sekli belli olucak dedi ama suanki goruntu bile beni tatmin ediyor. Evde kendi kendime sortlarimi elbiselerimi falan deniyorum:)) bukadar guzel gorunebilecegini tahmin etmiyordum. Cok canim yanar mi vs diye korkanlar icin soyluyorum evet baslibasina ameliyat olmak zaten mesakatli bir surec ama sizi mutsuz eden psikolojinizi bozacak kadar etkileyen birsey icin 5 10 gun cekeceginiz sknti hicbirsey. Yasarken gecmeyecekmis gibi geliyo ama geciyo. Ben sonuctan inanilmaz memnunum iyi ki yaptirdim ve bu yukten kurtuldum diyorum. Ahmet Karacalar bu konuda gercekten essiz bir doktor korkmadan kendinizi emanet edebilirsiniz. Butun bu surecte hersey soyledigi gibi ilerledi. Hatta bugun ilk is gunum izinden sonraki. Zaten masa basi bir isim oldugu icin kucuk bir tabureye ayaklarimi uzatarak calistim yarim saatte bir kalkip dolastim tahminimden kolay bir gun oldu benim icin. Neyse baya bi uzattim sormak istediginiz herseyi bana sorabilirsiniz zaman zaman gozlemlerimi gelismeleri yazmaya devam edecegim.
Merhaba yazınızı yeni okudum.. ameliyat olali 3 sene gibi bir zaman geçmiş.. şimdi bacaklarınızın durumu nasıl.. forumda 2017 2018 yıllarında ameliyat olanlar paylaşım yapmış.. sonrasında konu ile ilgili hiç paylaşım olmamış.. ameliyattan sonra ödemleriniz ne zaman geçti.. lipodem tamamen gectimi.. bilgi verirseniz sevinirim

Merhabalar siz ameliyat olalı bayağı olmuş. Ben de Ahmet beye ameliyat olmak istiyorum. Memnun musunuz şimdiki halinizden kilo aldınız?
Ben çok memnunum yıllarca hiç beğenmediğim bacaklarıma şimdi çok güveniyorum doya doya etek giyiyorum iyi ki iyi ki olmuşum ancak söylemeden edemycem çok maliyetli ve acılı bir ameliyattı herkeste aynı mıdır bilmem ama benim sürecim acılı geçmişti ödemlerim çok zor iyileşmişti kişiden kişiye değişebilir bilemem ama hazırlıklı olun ben daha kolay bir süreç beklemiş hazırlıksız yakalanmıştım ilk günler kalkamıyorsunuz bakacak biri olmalı etrafınızda sonrası güzel kilo aldım ama bacaklarımdan almadım şimdi de geri veriyorum (totalde 6-7 kilo aldım)

Ali rıza Erçöçen de oldum. Yok diz altı ve biraz yukarısı oldum. Memnun olup olmadığımı 5 ay sonra yazabilirim. Şişlikler oluyor çorabı giymezseniz
Merhaba bende Ali bey e ameliyat olmayı düşünüyorum . Şimdi nasılsınız. Bacaklarınız nasıl oldu? Memnun musunuz?

Merhaba bende Ali bey e ameliyat olmayı düşünüyorum . Şimdi nasılsınız. Bacaklarınız nasıl oldu? Memnun musunuz?
İstediğim incelikte olmadı. Sağ ile sol bacağım arasında incelik farkı var. O gün varis çorabı giymezsem eski haline yaklaşıyor neredeyse. Kısacası pek memnun kalmadım sonuçtan ben. Tavsiye etmem Erçöçen'i .

Merhaba,
Ben yaklasik 3 yil once liposuction olmustum. Ama hem cok ince olmadi bacaklarim hem de kisa sure sobra eski haline dondu. Bacaklarim cok kalin ve lipödem teshisi koymustu gittigim bir doktor. Acikcasi burada yazilanlari okuyunca hem birilerinin ince bacaklara kavusmasina sevindim hem de heveslendim. Acaba surec hakkinda bilgi verir misiniz? Benim kilom suan 66 boyum da 1.59. Bacaklarim cok kasli ve erkeksi gorunuyor. Tabii ki doktorla da gorusmek gerekir ama operasyonu yasayan ve hisseden kisilerle gorusup, tecrubelerinizi duymak isterim. Bir de oncesi/sonrasi resimlerinizi gormem mumkun olur mu acaba?
merhaba, siz kimde amelyiat oldunuz acaba?

İstediğim incelikte olmadı. Sağ ile sol bacağım arasında incelik farkı var. O gün varis çorabı giymezsem eski haline yaklaşıyor neredeyse. Kısacası pek memnun kalmadım sonuçtan ben. Tavsiye etmem Erçöçen'i .
merhabaaa :) ali beye bunu söyledinizmi acaba? ne dedi bu durum icin?

KESKE HIC KORKMASAYDIM VE DAHA ONCE YAPTIRSAYDIM O KADAR MUTLUYUMKI! Neyse, ben sevinc cigliklari atmadan devam edeyim. Oncelikle kas inceltme operasyonunu anlatayim. Sonra ayak bileklerine gecerim. Bu arada herseyi burada acik acik yazicam. Hatta fotograf ta koyucam. Kas ameliyati! Aman allahim nasil cesaret edicem diyorum nasil! Kim olmuski bu ameliyati diye dusunuyorum ya da kim olur? Riskli midir? Ya bisi olursa? Kas ya bu ! Derken bi bakmisim oluvermisim ameliyati:KK66: Kas ameliyatim icin her iki bacagimin dizimin arkasinsaan iki cmlik kesik acildi. Sonra bu kesiklerden kaslarimi besleyen sinirlere ulasildi. O sinirler kesildi! Dolayisiyla, kasimin hareketini ve gelisimini saglayan baglanti yok olmus oldu! Bunlar yurume kaslari degil! O nedenle korkmayin! Hani baldirlarimizda top top duran kaslar varya onlar işte! Zaten bizi gorunum olarak rahatsiz edenler de onlar! Sadece kas ameliyati olursaniz isiniz cok kolay! Aneliyat kesikleri bir kac gun belki sizi tedirgin eder! Onun disinda iz yok bisi yok morarma yok! Ayni gun kalkar yurursunuz:KK66: tabiki ameliyat oldunuz bacaginiza yuklenmeyip şöyle bir haftalık isitrahat edin ama zor gecmicek demek istedigim bu! Ben bileklerimi de isin icine sokmama ragmen, ki belki bazilariniz bilir, bileklerden yag aldirinca, hemen yurumek ve basmak kolay olmuyor! Caniniz aciyor. Ikisini ayni ameliyatta yaptirmama ragmen ilk 5 gün zorlandim, desteksiz yuruyemedim, normal adim atamadim, ayakalarimi sürü sürüyerek yürüdüm, klozete oturup kalkmak zorladi, eeeeee dedim bu kadar ameliyat olmusum, bacaklarima ameliyat sonrasi da bakmam lazim diyip 20 gün dinlenmeyi sectim. Zaten yillik iznimdeydim. Eger bacaklarinizi yorucak agir bir isiniz yoksa, bence sadece kas ameliyati olursaniz 10 gunde, hatta bir haftada, ama bilek inceltme de olursaniz 15 gun yeterlidir. Ama unutmayin ilk 5 gün. Hadi ilk bir hafta diyelim. Tabiki zorlucak, ameliyat oldunuz sonucta! Ama sanmayinki yataga bagimli kalicaksiniz! Demek istedigim bu. Ben ilk gün bile hafif hafif kendim lavaboya gittim. Bir 2 haftayi, istirahat etmek, dinlenmek icin gozden cikarin oncelikle
merhaba acaba kimde ameliyat oldunuz?

merhaba oldunuzmu acabaa ali beyde? memnunmusunuz?
Hayır olmadım henüz. Zayıflamam gerektiğini söyledi. Ahmet karacalar ile aynı yöntemi kullanarak ameliyat ediyor ve çok daha uygun. Ancak yukarıdaki arkadaş memnun kalmamış Ali bey den iyice kararsız kaldım.

Ameliyata girdiğiniz kilonuz neydi. Ben 70 kiloyum Ali bey bana zayıflaman gerekiyor dedi. Alt üst bacak ayrı iki ameliyat olacağını ve süperdry yöntemi uygulayacağını söyledi. Siz ne zaman ameliyat oldunuz. Bende iyice kararsız kaldım. Ahmet karacalar iyi ama çok pahalı😞

Biraz daha birikim yapın Karacalar ı tavsiye ederim. Ben kilomu çok hatırlamıyorum sanırım 58 idim. Ne yöntemi kullanırsa kullansın erçöçen tavsiye etmiyorum
Ameliyata girdiğiniz kilonuz neydi. Ben 70 kiloyum Ali bey bana zayıflaman gerekiyor dedi. Alt üst bacak ayrı iki ameliyat olacağını ve süperdry yöntemi uygulayacağını söyledi. Siz ne zaman ameliyat oldunuz. Bende iyice kararsız kaldım. Ahmet karacalar iyi ama çok pahalı😞

Biraz daha birikim yapın Karacalar ı tavsiye ederim. Ben kilomu çok hatırlamıyorum sanırım 58 idim. Ne yöntemi kullanırsa kullansın erçöçen tavsiye etmiyorum
Yaa ne kadar zayıfmışsınız. Bende düşünmüştüm ki acaba yüksek kiloda biri mi. O yüzden mi ameliyat sonucu güzel olmadı. Ama öyle değilmiş. Ahmet karacalar ile görüştüm çok pahalı ve iki ameliyat diyor yani toplamda yarım milyon 😞

Hayır olmadım henüz. Zayıflamam gerektiğini söyledi. Ahmet karacalar ile aynı yöntemi kullanarak ameliyat ediyor ve çok daha uygun. Ancak yukarıdaki arkadaş memnun kalmamış Ali bey den iyice kararsız kaldım.
Merhaba. Ahmet Bey bana 6.000€ fiyat cikardi, Ali bey ise 3300€. Nasil daha uygun oluyor? Zaten 6000€ avrupada bile tutmuyor. Benim bir cok arkadasim onda oldu ve baya memnun kaldilar. Bende ondan randevu aldim ve onda olacagim.

Merhaba. Ahmet Bey bana 6.000€ fiyat cikardi, Ali bey ise 3300€. Nasil daha uygun oluyor? Zaten 6000€ avrupada bile tutmuyor. Benim bir cok arkadasim onda oldu ve baya memnun kaldilar. Bende ondan randevu aldim ve onda olacagim.
Yok bende Ali bey daha uygun demek istedim. Ama yanlış yazdım sanırım. Olunca bana da haber verir misiniz.

Ameliyat oldunuz mu acaba?

Gerçi reklam için üye olmuşsun. . Çünkü sadece Ali doktor için yorum yapmış ve bir daha siteye giriş yapmamışsın.

X