Bacak içini sıkılaştırmak için bildiğiniz hareket var mı

22merve22

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2010
936
1
arkadaşlar bu bacak içini sıkılaştırmak için bir hareket var mı özellikle yapıpta faydasını gördüğünüz şimdiden teşekkür ederim...

Küçük boy pilates topunu bacaklarının arasına koyup sıkıp bırakma hareketi yapabilirsin, günde 2 defa en az 100 kere yaparsan kısa bür süre sonra gerçekten işe yaradığını göreceksin, bu hareket aynı zamanda karın kaslarınıda çalıştırıyor...

Küçük boy pilates topunu bacaklarının arasına koyup sıkıp bırakma hareketi yapabilirsin, günde 2 defa en az 100 kere yaparsan kısa bür süre sonra gerçekten işe yaradığını göreceksin, bu hareket aynı zamanda karın kaslarınıda çalıştırıyor...

Bıraktıktan sonra sarkma falan oluyor mu peki? Plates toplarının fiyatı ne kadar?

Bıraktıktan sonra sarkma falan oluyor mu peki? Plates toplarının fiyatı ne kadar?

Yok canım olmuyor bu minik topların fiyatı 7 lira falan hepsiburada sitesinde vardır ben ordan almıştım.

Sert, küçük bir yastık da plates topu işini görebilir.

Bu da olabilir veya çocukların üzerinde zıpladığı sert balonlar var ya onlardanda olabilir maksat ordaki kasları zorlamak ...

yere oturup karşınıza bir sandelye koyun ayak tabanlarınızı sandalyenin bacaklarına dış taraftan dayayıp sandalyenin bacaklarını tüm gücünüzle sıkıştırmaya çalışıyomuş gibi yapıp bırakın günde 100 kere yapmanız tavsiye edilir kaslarınız alıştıkça daha fazla yapabilirsiniz bildiğim en kısa sürede en iyi etkiyi gösteren hareket bu. Test edildi onaylandı :KK34:

yere oturup karşınıza bir sandelye koyun ayak tabanlarınızı sandalyenin bacaklarına dış taraftan dayayıp sandalyenin bacaklarını tüm gücünüzle sıkıştırmaya çalışıyomuş gibi yapıp bırakın günde 100 kere yapmanız tavsiye edilir kaslarınız alıştıkça daha fazla yapabilirsiniz bildiğim en kısa sürede en iyi etkiyi gösteren hareket bu. Test edildi onaylandı :KK34:

Bende şimdi bu hareketi yapıyorum.Callanetics egzerisinin içinde var.Gerçekten etkili,hareketi yaparken küük küçük kasılmalar oluyor.Umarım bende faydasını görürüm.

ay sağol canım ya gördüm burda, denedim cidden çalıştığını hissediyorum en faydalısı bu gibi.
ancak ben şu an kiloluyum bacaklarım kalın kas olmasın günde 200 kere falan yapmayı düşünüyorum çünkü. zayıfladıktan sonra mı yapsam???:26:

Son düzenleme:
Belli bir hareket söyleyemem ama pilatesi öneririm. Benim bacaklarımın içini dışını aşırı derecede toparlardı. Kara kara düşünüyordum önceden, "Nasıl gider ki bunlar?" diyordum. Hiç de saatlerini alacak ağır çalışmalar yapmana gerek kalmıyor.

Arkadaşım... 2 gün önce fark ettim. Bacaklarımın arkası kaya gibi olmuş :KK70: Ebru Şallı Pilatesi 1 ve 2 yi yapıyorum. Abartmıyorum ya... Gerçekten kaya gibiler... :KK52: Sana da öneririm.

Ebru Şallı'nın selülitsavar da güzel etkili hareketler var ama hareketlerden çok konuşmasına uyuz oluyorum.Çenesi işleyeceğine hareketleri yapsa daha da etkli olur hareketler çok kısa oluyo.hareketleri çok hoşuma gitti ama şu konuşması olmasa resmen beni platesten soğutuyo zor dayanıyorum hareketler bitinceye kadar.Sesini kapatıyorum ve hareketli bir müzik koyuyorum o şekilde ancak dayanabiliyorum.

Arkadaşım... 2 gün önce fark ettim. Bacaklarımın arkası kaya gibi olmuş :KK70: Ebru Şallı Pilatesi 1 ve 2 yi yapıyorum. Abartmıyorum ya... Gerçekten kaya gibiler... :KK52: Sana da öneririm.
merhaba benimde iç bacağımda sarkma var. fydası olur mu sizce sıkılastırıryor mu. kilo vermişti sarkma oldu malesef

X