Saç Uzatma Yöntemleri Badem Yagi I$e yariyormu?

handan52

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2009
8
0
61
Slm kizlar,

badem yagi saci gürlesdiridigni ve kirpikleri gür ve cabuk uzattigni duydum dogrumu ?
ve aranizda hic deniyen sonuc alan varmi?
lütfen yardimci olun =)

evt ben denedim. ayrıca hamilelikte çatlakların önlenmesi açısından doktor tavsiyesi de veriliyor... saçlarıma uyguluyordum önceden . saçlarımı yıkamadan 1 saat önce kullanıyor sonrada yıkıyordum. kullanmalısın.. hiç korkmadan handancım.

yarayıp yaramadıgını henüz bilemem 1 haftadır kullanıyorum kirpiklerime ama en küçük bir faydasını görürsem yazarım

bnde kullandım ayrıca zeytin yağıda kullanıomm çok işe yarıoo saçlarımm çok güçlü ve çok çabuk uzuuyoo zemuszemus

bende kulaanıyorum. banyodan once badem yağıyla saç diplerime masaj yaparaktan sürüyorum 1 saat beklettikten sonra çam terebentli şampuanımla yıkıyorum. bu işlemi 4 -5 defa yaptım. ama şöyle bi sorunla karşılaştım badem yağı saçımdan çıkmıyo sanki tam olarak:sm_confused: saçlarım kuruduğundan 1 saat sonra fln yağ çıkıyo biyerlerden çok garip oluyo yaa:uhm: anlamadım ben bu işi
bikaç hafta surmuyim diyorum bişey bakalım nolcak:a015:

arkadaşlar bn kullanıorm yaza başladığmdan beri.banyodan yarmm saat önce saç diplerime we uçlarıma uygaldm gerçketen gözle görülür derecede uzama oldu.we çok kuwwetli.yalnızca fazla düzleştirdiğimden uçları çok yıpranddı.kullanmanızı tawsiye ederim.çok işe yarıo.:teytey::sm_cool:

diğer yağlara biraz ara verdim
daha doğrusu sürdüm bitirdim kutu kutu lülülülülülü
bugün badem yağı aldım sürdüm birazda bunla devam ediyim bakalım:uhm:

canim ben kullandim ama yumurta zeytin yagi ve badem yagini yarim saat beklettim gecen yil kullanmistim kardesim bile farketti faydasi var

Esmacım sen nası bı faydasını gÖrdun ve ne kadar surede??
Uzattı mı kırıkları mı gıderdı parlattı mı hacımmı kazandrdı ?

bu yağlara ilgim bi hayli fazla ama.saçımada takmış durumdatım uzasın istiyorum.ama yıkarken yağdan arınmazsa diye cesaret edemiyorum.sadece çamterebenti kullandım.

bu yağlara ilgim bi hayli fazla ama.saçımada takmış durumdatım uzasın istiyorum.ama yıkarken yağdan arınmazsa diye cesaret edemiyorum.sadece çamterebenti kullandım.

arkadaşım ben daha bugün yaptım, diplere de saçın geri kalanına da bolca sürdüm ve içinde badem yağı,hint yağı,zeytin yağı, çörek otu yağı gibi yoğun kıvamlı yağlar olmasına rağmen kolayca arındırdım. ilk yıkamayı z.yağlı sabunla(ev yapımı,organik:)) 2.yıkamayı da DFN garlı şampuanla yapıyorum. şampuanımın içinde çam terebentin ve saçıma sürdüğüm yağ karışımından var bir miktar. 2 yıkamada saçlar gıcır gıcır, ki yağ sürmesem de ben hep 2 kez yıkarım. geçen yağ seansından sonra3-4 gün yağlanmadan durdu saçım, gerçi bu saçın cinsine,yaşanılan yerin sıcaklık-nem seviyesine göre değişir ama, bende durum böyle yanişakkıdı

arkadaşım ben daha bugün yaptım, diplere de saçın geri kalanına da bolca sürdüm ve içinde badem yağı,hint yağı,zeytin yağı, çörek otu yağı gibi yoğun kıvamlı yağlar olmasına rağmen kolayca arındırdım. ilk yıkamayı z.yağlı sabunla(ev yapımı,organik:)) 2.yıkamayı da DFN garlı şampuanla yapıyorum. şampuanımın içinde çam terebentin ve saçıma sürdüğüm yağ karışımından var bir miktar. 2 yıkamada saçlar gıcır gıcır, ki yağ sürmesem de ben hep 2 kez yıkarım. geçen yağ seansından sonra3-4 gün yağlanmadan durdu saçım, gerçi bu saçın cinsine,yaşanılan yerin sıcaklık-nem seviyesine göre değişir ama, bende durum böyle yanişakkıdı

sana güvenerek bende yapıcam bi karışım ve kullanıcam.eğerki arıtamazsam seni çağırırım saçlarımı yıkatmya haberin olsun. :)))

canın sağolsun, atlar gelirimyerimseniben
o zaman hangi yağları kullandığımı ve nasıl uyguladığımı da tam olarak anlatayım da uygulama farkından dolayı sakata atmayalım:))
karışımımın içinde 1 şişe badem yağı,1 şişe hint yağı, yarım şişe çörekotu yağı, bi şişe(ama bu diğerlerine göre daha küçük bi şişe) hindistan cevizi yağı, yarım çay bardağı zeytin yağı, 2 ampul de bephanten var. istersen içine ısırgan yağı ve defne yağı da ekleyebilirsin. (bunu tüm saça uyguladığımız için çam terebentin koymak uygun değil bence, saç telleri üzerinde iyi etkiye sahip değil çam terebentin,kurutuyor genelde.)
uygularken de yağı önce biraz ısıtıyorum, kaynar suyun içinde benmari usulü ısıtabilirsin, ya da mikrodalgada.ama ben mikrodalgada ayarı kaçırıyorum, çok ısınıyo, su kaynatmaya da üşeniyorum:eek: fön makinem çok üçlü, 1 dk kadar tutuyorum yağı sakladığım kavanoza,ısınıyo. ısınan yağı sürmek inan çok çok daha kolay, hem de yağ daha akışkanlaştığı için böyle daha tasarruflu oluyor. bi de ılıkken sürünce daha güzel işliyor saça. ben mesela 2 saat bekleteceksem ılık yağı saçıma sürüyorum, arkasından geniş dişli tarakla tarayarak iyice yayıyorum saçıma, bi taraftan da fön mak. tutuyorum ki saç pulcuklarım açılsın,yağ daha güzel işlesin. sonra sıcak saçımı topuz yapıp bone takıyorum,üstüne de tülbent, 2 saat sıcak kalıyo o şekilde. yıkamadan hemen önce de bi daha fön mak. tutuyorum. daha uzun bekleteceksem arada 1 kez daha tutuyorum fönü. sonra da dediğim gibi önce z.yağlı sabun,sonra bitkisel şampuan, arkadan da krem niyetine bitkisel maske...ooh misss:icecream:

baya bı uzama kaydetmıssındrı canım ya o kdr heveslı anlatıosun kı dedım ayda bı3 cm uzadı galıba.
:))

canın sağolsun, atlar gelirimyerimseniben
o zaman hangi yağları kullandığımı ve nasıl uyguladığımı da tam olarak anlatayım da uygulama farkından dolayı sakata atmayalım:))
karışımımın içinde 1 şişe badem yağı,1 şişe hint yağı, yarım şişe çörekotu yağı, bi şişe(ama bu diğerlerine göre daha küçük bi şişe) hindistan cevizi yağı, yarım çay bardağı zeytin yağı, 2 ampul de bephanten var. istersen içine ısırgan yağı ve defne yağı da ekleyebilirsin. (bunu tüm saça uyguladığımız için çam terebentin koymak uygun değil bence, saç telleri üzerinde iyi etkiye sahip değil çam terebentin,kurutuyor genelde.)
uygularken de yağı önce biraz ısıtıyorum, kaynar suyun içinde benmari usulü ısıtabilirsin, ya da mikrodalgada.ama ben mikrodalgada ayarı kaçırıyorum, çok ısınıyo, su kaynatmaya da üşeniyorum:eek: fön makinem çok üçlü, 1 dk kadar tutuyorum yağı sakladığım kavanoza,ısınıyo. ısınan yağı sürmek inan çok çok daha kolay, hem de yağ daha akışkanlaştığı için böyle daha tasarruflu oluyor. bi de ılıkken sürünce daha güzel işliyor saça. ben mesela 2 saat bekleteceksem ılık yağı saçıma sürüyorum, arkasından geniş dişli tarakla tarayarak iyice yayıyorum saçıma, bi taraftan da fön mak. tutuyorum ki saç pulcuklarım açılsın,yağ daha güzel işlesin. sonra sıcak saçımı topuz yapıp bone takıyorum,üstüne de tülbent, 2 saat sıcak kalıyo o şekilde. yıkamadan hemen önce de bi daha fön mak. tutuyorum. daha uzun bekleteceksem arada 1 kez daha tutuyorum fönü. sonra da dediğim gibi önce z.yağlı sabun,sonra bitkisel şampuan, arkadan da krem niyetine bitkisel maske...ooh misss:icecream:

kaydedilmiştir teşekkürler :)))

baya bı uzama kaydetmıssındrı canım ya o kdr heveslı anlatıosun kı dedım ayda bı3 cm uzadı galıba.
:))

ben mi cnm:))
yok ya, haftada-10 günde 1 yapıyorum yağ olayını, amacım da uzatmak değil zaten, sağlıklı uzatmak. saç kesimim katlı, saçlarım da dalgalı, çok kolay elektrikleniyo,çabucak yıpranıyo eğer bakım yapmazsam. yalnız saç kalitemi korumaya çalışıyorum bu aralaryerimseniben
hele ayda 3 cm benim için hayal:gitme: yani benim gibi yumurta yemezsen,istersen fenni gübre sür saçına,gene uzamaz 3 cmşakkıdı

bn daha bu akşam kullanmaya başladım.. ama herkes tek başına sürelmez diyor yılan yağı filanda kullan diyor ama valla içimi rahatlattınız saolun..

esmacim merak ettim, nasil bir faydasini gördün?
saclarin sikla$dimi ?
cabukmu uzadi ?
handancim hem biraz cogalma oldu hemde uzadi galiba kardesim hatta bu yil dediki abla gecen yil uzundu baya zaten badem yaginin onarici bi atkisi var oda etkili uzamayaa.s

X