Bağımlılık

Legendwomen

LİFE GOES ON EVERYTHİNG İS OKEY
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2021
1.391
1.369
24
Merhaba inşallah konum taşınmaz kızlar benim sorunum telefon bağımlılığı günde 6 saat telefon kullanıyorum kendime engel olamıyorum sizlerde böyle bir dert var mıydı varsa nasıl halletiniz çok çalışkandım telefon bağımlısı olmadan önce daha üst konumlara gelecekken daha alt konuma geldim halimden memnunum ama bu bağımlılık sağlığımı da etkiliyor önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim ☺️

Telefon bırakmak icin uygulamalar var, benim ders calisirken kullandigim 'forest' mesela atıyorum 1 saatlik ağaç ekiyorsunuz, o büyüyor bu sirada telefondan hic bir uygulamaya girmenize izin vermiyor girince lütfen geri dön odaklanmaya devam et vs diyor. Yani eline alamayacagini bilince almıyorsun zaten. Uygulamayi kapatir girersen de ağacın kuruyor ormaninda kuru bir agac oluyor. Guzel bi uygulama ücretli ama ayni mantikla ucretsiz olanlari da vardi, önerilerde çıkıyor zaten hemen

Ben de öyleydim. Bir uğraş bulun kendinize örgü örün örgü örünce zamanın nasıl geçtiğini asla anlamıyorsunuz. Yemek yapın, tatlı yapın bir günün yemeğini yapmak 2 saate yakın zaman alıyor zaten. Haftada 3 kere de arkadaşlarınızla bir kahve içmeye çıksanız otursanız 3-4 saat daha gitti. Böyle böyle bırakırsınız. Şuan büyük ihtimalle yapacak bir şeyiniz yok o yüzden telefona sarmış olabilirsiniz.

Telefon bırakmak icin uygulamalar var, benim ders calisirken kullandigim 'forest' mesela atıyorum 1 saatlik ağaç ekiyorsunuz, o büyüyor bu sirada telefondan hic bir uygulamaya girmenize izin vermiyor girince lütfen geri dön odaklanmaya devam et vs diyor. Yani eline alamayacagini bilince almıyorsun zaten. Uygulamayi kapatir girersen de ağacın kuruyor ormaninda kuru bir agac oluyor. Guzel bi uygulama ücretli ama ayni mantikla ucretsiz olanlari da vardi, önerilerde çıkıyor zaten hemen

Ne guzel bir uygulamaymis. 😊

Maalesef bu dert bende de var

Cağımızın masum ama bi o kadarda sağlıksız bağımlılığı hastalığı

6063BE04-A865-429C-AC67-3E376C2E2030.jpeg

6 saat mi?:rolleyes:

valla her şeyin başı irade irade irade.

girmeyeceksiniz. mesela ben farkındayım son zamanlarda burada çok zaman harcıyorum,çünkü nispeten işlerim daha sakin şu an,ha bu süreci daha verimli geçirsem olmaz mı? süper olur ama bile isteye burada zaman öldürüyorum :)

insan alıştıkça alışıyor, o yüzden biraz zorlamanız lazım,ilkeleriniz olsun,günlük veya haftalık hedefleriniz olsun. ve mümkünse yapmadığınız zaman bir yaptırımı olsun. ne bileyim ailenizle yaşıyorsanız mesela size tatlı bir ceza ayarlayabilirler,örneğin televizyonda istediğiniz şeyi açmazlar, istediğiniz yere göndermezler vb...

ama her şey sizde bitiyor açıkçası,biraz iteklemeniz lazım.

valla her şeyin başı irade irade irade.

girmeyeceksiniz. mesela ben farkındayım son zamanlarda burada çok zaman harcıyorum,çünkü nispeten işlerim daha sakin şu an,ha bu süreci daha verimli geçirsem olmaz mı? süper olur ama bile isteye burada zaman öldürüyorum :)

insan alıştıkça alışıyor, o yüzden biraz zorlamanız lazım,ilkeleriniz olsun,günlük veya haftalık hedefleriniz olsun. ve mümkünse yapmadığınız zaman bir yaptırımı olsun. ne bileyim ailenizle yaşıyorsanız mesela size tatlı bir ceza ayarlayabilirler,örneğin televizyonda istediğiniz şeyi açmazlar, istediğiniz yere göndermezler vb...

ama her şey sizde bitiyor açıkçası,biraz iteklemeniz lazım.

Cok uzaklasma buradan ama. ❤❤❤

instagramda kesfette kaybolmadıktan sonra bir seyler okuyup arastırıyorsan eger o kadar da kötü bir sey degil, ben bazen bilgisayardan yapmam gereken isleri ya da okumam gereken makaleleri falan bile telefondan okuyorum. instagrama mesela cok girerdim onceden onu kısıtladım kendime yani azalttım bir sekilde kesfete girdim mi direkt telefonu atıyorum elimden hemen cıkıyorum kopek videolarına dalıp gidiyorum yoksa :KK70: youtube falan izlemek de bence kötü degil yani faydalı seyler izliyorsan eger, yoksa gidip 0 tl ile kuzey kutbunda hayatta kalmak gibi seyler degil :KK70:

Benim kuzenim 21 yasında. Ortaokula kadar okudu. Çalısmıyorda. Sabahtan akşama kadar elinde tlf Baska hıcbısey yapmaz.tek yaptıgı o ne gıymıs bu nereye gıtmıs vs vs.. Ha ev işleri yemek felan yapar ama bunlarda işin mola kısmıdır.

ama senin için,annen için her zaman bir mesaj uzaktayım, mesaj kutum sonuna kadar açık sana,her zaman,unutma :)) :KK200:

neyse konu sahibi özür dilerim biraz böldüm konunuzu,kusuruma bakmayın gerçekten :))
yok canım sıkıntı değil güzel öneriler geliyor teşekkür ederim herkes adına

X