Bakıcı/Kreş Seçimi

Tutunamayanlar777

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
595
1.416
O konu bence şöyle çocuk konuşabilse bile kreşte yaşadığı kötü muameleyi anlatabilecek kadar bir zekası olmuyor maalesef. Çocuk kendisine uygulanan her türlü psikolojik şiddeti normalleştirebiliyor ve acısını içinde yaşıyor. Bakıcıyla bunu yaşaması daha yüksek ihtimal geliyor başbaşa olacaklar onunla ne konuştuğunu psikolojisine ne yaptığını hiç kimse görmeyecek.
Bunları düşününce açıkçası fikir olarak kreşe kayıyorum. Kurumsal bir Kreşteki öğretmenin kötü muamelesi daha düşük ihtimal geliyor.
En basidinden bahçeye çıktığında gün içinde kediyi elleme pis demesi bile bence tehlikeli. Yani gün içinde benim hoşlanmayacağım kim bilir neler diyecekler çocuğuma bilmiyorum. 🤷🏻‍♀️
Yani ilk konuştuğunda belki anlatamaz ama şu an 3 yaşta orada kullanılan kelimeleri oyuna dahil ediyor , anlatıyor.belki biraz da çocuğa bağlı anlatma olayı. Dediğiniz de çok haklısınız istemediğimiz şeyler söyleyebiliyorlar hele de klasik tarzda çocuk yetiştiren biri değilseniz. Mesela ben çocuğum ağlarken yok bir şey ağlama denmesini istemiyorum, ama bir çok öğretmen bunu diyor. Kötü niyetle değil ama diyor. Çok kurumsal bir firmada çocuğu 2 saat ağlatıp anneye haber vermediler, bir köşeye götürüp sen burada ağla ağlaman bitince haber ver dediler.2.5 yaş çocuğuna.
O yüzden evde de kreşte de aynı tehlikeler mevcut o yüzden sanırım iyi gözlemci olmak dışında yapacak bir şeyimiz yok. Allah iyi bakıcı/öğretmenle karşılaştırsın tüm çocukları.
Bu arada siz sanırım zaten kreş için kararı vermişsiniz , ben arada kakdığınızı düşünerek fikrimi söylemiştim.Çocuğunuzun en mutlu olacağı yer olsun inşallah

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1109 gün geçti.

Alessia2022

Alessia2022
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2018
4.112
11.287
2 yaşında da versem 5 yaşında da versem o hastalık sürecini yaşayacağım sanırım. Ama bebek daha zor atlatır hastalıkları dimi?
Hastalık halinde yardımcı olacak annem var.
Anne sütü alsa işim daha rahat olurdu ama işe başlayınca emzirmeyi bırakacağım.
Alerjimiz var emzirebilmek için çok katı bir diyet yapıyorum şu an. İşe başladığımda bu diyetle hayatta kalmam pek mümkün değil. O yüzden mamaya geçicem artık.. 😢
Ama. 2 yaşla 7 aylık bebeğin hastalığa tepkisi inan farklı oluyor. Uzunca süre onun diş çıkarması ek gıda süreci derken en önemli atak zamanlarinda hastalık Allah korusun onu ne hale getirir. Siz de işinizden geri kalırsınız bu durumda.
Katı diyet konusunda lütfen başka bir doktorlarda görüşün ve 1 damla da olsa anne sütü alsa siz işyerinde sağsaniz ona şifa. Lütfen sütünüz varken son damlasına kadar içsin ama yine sizin kararınız. Belirli bir aydan sonra zaten eliminasyon diyetleri bitiyor gerekirse bunu açıkca yazın belki bu gibi durumla karşılaşan anneler varsa destek olurlar.
Süt varken keşke bütün bebekler icebilse ❤️❤️❤️

succulentaski

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
6.721
13.344
33
Yani ilk konuştuğunda belki anlatamaz ama şu an 3 yaşta orada kullanılan kelimeleri oyuna dahil ediyor , anlatıyor.belki biraz da çocuğa bağlı anlatma olayı. Dediğiniz de çok haklısınız istemediğimiz şeyler söyleyebiliyorlar hele de klasik tarzda çocuk yetiştiren biri değilseniz. Mesela ben çocuğum ağlarken yok bir şey ağlama denmesini istemiyorum, ama bir çok öğretmen bunu diyor. Kötü niyetle değil ama diyor. Çok kurumsal bir firmada çocuğu 2 saat ağlatıp anneye haber vermediler, bir köşeye götürüp sen burada ağla ağlaman bitince haber ver dediler.2.5 yaş çocuğuna.
O yüzden evde de kreşte de aynı tehlikeler mevcut o yüzden sanırım iyi gözlemci olmak dışında yapacak bir şeyimiz yok. Allah iyi bakıcı/öğretmenle karşılaştırsın tüm çocukları.
Bu arada siz sanırım zaten kreş için kararı vermişsiniz , ben arada kakdığınızı düşünerek fikrimi söylemiştim.Çocuğunuzun en mutlu olacağı yer olsun inşallah

Evet allah vicdanlı insanlarla karşılaştırsın hepimizi. Ama dediğiniz gibi iyi niyetle bile yapılan bir sürü istemediğimiz şey oluyor olacak. Bunun kaçışı da yok sanırım çalıştığımız sürece. Evde oturup çocuğuma bakma fikri de çok mantıklı gelmiyor. Çünkü artık kendimi eve ait hissetmiyorum kendim de ne kadar faydalı olabilirim bu psikolojiyle meçhul.
Kreşe daha yakınım karar vermiş değilim. Birkaç bakıcı ile görüştükten sonra karar vericem aslında. Bakıcı içime sinerse hiç kreşe bulaşmam bakalım 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 186 gün geçti.

succulentaski

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
6.721
13.344
33
Ama. 2 yaşla 7 aylık bebeğin hastalığa tepkisi inan farklı oluyor. Uzunca süre onun diş çıkarması ek gıda süreci derken en önemli atak zamanlarinda hastalık Allah korusun onu ne hale getirir. Siz de işinizden geri kalırsınız bu durumda.
Katı diyet konusunda lütfen başka bir doktorlarda görüşün ve 1 damla da olsa anne sütü alsa siz işyerinde sağsaniz ona şifa. Lütfen sütünüz varken son damlasına kadar içsin ama yine sizin kararınız. Belirli bir aydan sonra zaten eliminasyon diyetleri bitiyor gerekirse bunu açıkca yazın belki bu gibi durumla karşılaşan anneler varsa destek olurlar.
Süt varken keşke bütün bebekler icebilse ❤️❤️❤️

Doktorumdan memnunum şu an. Çocuk toparladı kendine geldi doğru zamanda yaptığımız müdahalelerle. O kadar az şey yiyorum ki ama bir şekilde bir kaçak oluyor ve çocuğumun tüm dengesi alt üst oluyor en ufak şeyde ve ne olduğunu bile bulamıyorum çoğu zaman. Hafta sonu 2 gün boyunca ishaldi mesela. Hemen süzüldü çocuk ne yedim değişik bilmiyorum. Annemde yemek yedim. Mutfakta dana eti de pişti mesela onun kokusundan mı etkilendi artık diyorum o raddedeyim. Dışarıdan yemem söz konusu değil. Diyetimi bu hale getirdikten sonra çocuk huzurlu oldu. Şu an günde 2-3 kez anne sütü alıyor. Ve aldığı sütü kusmasın diye 2 saat başında bekliyorum. Sütüm rahatsız ediyor. Meme reddi var 1 aydır sürekli sağıyorum. İnşallah büyüdükçe düzelir ama bu şekilde günden güne benim sütüm de azalıyor. Anne sütü alsın diye olağanüstü çaba gösterdim/gösteriyorum. İşe başlayana kadar da devam edeceğim bu şekilde. İşe başlayınca düzelmezse ne yazık ki böyle devam edemem. O yüzden kendimi hazırladım formül mama ile devam etme olayına. Ve Ek gıdaya başlayıp çocuğa diyet yaptırmak çok daha mantıklı. Daha rahat edeceğini düşünüyor doktorum da.
3.5 ay yalnızca benim sütümü aldı. Alerjik bebek için iyi bir süre bence 💕💕

Cemoos

Lütfen koparmayın!!!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Mart 2021
3.141
10.827
Çok teşekkür ederim bayağı aydınlandım 😍
Kamera konusunu soracaktım. İnternette yasaklandı kamera gibi bir şeyler okudum ama bazı kreşlerde var mı hala?
Çorba konusu beni üzdü ama onun çaresi var. Çorbalarını kendim hazırlayabilirim evde konserveleyip gönderirim yanında. Alerji durumumuz da var düzelmezse 7.aya kadar zaten buna mecbur kalıcam.
Uyku konusunu da merak ediyordum nasıl uyutuyorlar düzen oluşturabiliyorlar mı kaç bebekle diye. Biri ağlasa ötekiler uyanır. Zor bir şey zaten. 🤷🏻‍♀️

Evet çok yorucu 50 yaş üstü kesinlikle yapamaz ama haftaya yapabileceğini iddia eden 60 yaşında bir teyzeyle görüşeceğim. Ben yoruluyorum teyze nasıl yapacak bilmiyorum. İdeal 40-45 yaşlarında bir kadın sanki.
O çok yemek yiyen kadın konusunu hatırlıyorum türkmendi sanırım bakıcı. Yabancı bakıcılarla çalışmak da zor. Ancak filipinliler iyi. Onlara da yetecek bütçem yok 😂
Kamera yasal klarak yasaklanması diye biliyorum halen çoğu kreş kamera kullanıyor çünkü.ama aktif olarak çalışmıyorum tam emin değilim.
Ama dışarıdan yiyecek için yasak kreşlerde.bazi istisnalar olabilir ama çorba,meyve ve yemek kabul etmezler.
Alerji durumu için ilaç kullanılıyorsa sadece ilaçları alıyorlar saatinde vermek için.ama net saatinde verme garantisi yok.takip edemezsiniz onu da.
Çocuklar uyuyor ama dediğiniz gibi zor oluyor.bazi çocuk dayanıyor hemen uyuyor bazısı çok ağlıyor o arada gürültü oluyor.ama dediğim gibi yoğunluğa bağlı.

60 yaşındaki teyze bence yorulur.annem,anneannem,komşum bütün tanıdıkları 50 yaş üstü gercekten yoruluyorlar.ayrica ben de yorulurum çocuk bakımı kolay değil.ama iş ve maddiyat olunca hevesle belki yapabilirler.o konu da daha temkinli olur.sizde biliyorsunuz bakıcı ile anlaşıp yarı yolda kalan mağdur olan çok insan var.

succulentaski

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
6.721
13.344
33
Kamera yasal klarak yasaklanması diye biliyorum halen çoğu kreş kamera kullanıyor çünkü.ama aktif olarak çalışmıyorum tam emin değilim.
Ama dışarıdan yiyecek için yasak kreşlerde.bazi istisnalar olabilir ama çorba,meyve ve yemek kabul etmezler.
Alerji durumu için ilaç kullanılıyorsa sadece ilaçları alıyorlar saatinde vermek için.ama net saatinde verme garantisi yok.takip edemezsiniz onu da.
Çocuklar uyuyor ama dediğiniz gibi zor oluyor.bazi çocuk dayanıyor hemen uyuyor bazısı çok ağlıyor o arada gürültü oluyor.ama dediğim gibi yoğunluğa bağlı.

60 yaşındaki teyze bence yorulur.annem,anneannem,komşum bütün tanıdıkları 50 yaş üstü gercekten yoruluyorlar.ayrica ben de yorulurum çocuk bakımı kolay değil.ama iş ve maddiyat olunca hevesle belki yapabilirler.o konu da daha temkinli olur.sizde biliyorsunuz bakıcı ile anlaşıp yarı yolda kalan mağdur olan çok insan var.

Besin alerjisi olduğundan hazırlanan çorbanın içeriğinden emin olmam gerekiyor. Tereyağ ya da margarin konmamış olmamalı mesela. Bu tarz durumlarda istisna gösterdiklerini biliyorum doktorum bu şekilde yaptığını söylemişti diğer hastalarının çünkü. Daha büyük çocuklar için de haftalık menü istiyorlarmış kreşten. O gün ne yemek varsa çocuğa evde annesi aynısını yapıp yanında veriyormuş😑 umarım bizimki oralara gitmez düzelir çabucak.
Ben gidip yüzyüze konuşayım bakalım kreş olayı içime sinsin çok istiyorum kreşe göndermeyi.

Rockeropt

Guru
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2009
206
322
Yani finansal imkansızlıklar yüzünden kadınların erkenden çalışmaya dönmesini anlıyorum ama sizin böyle bir zorlanmanız olmayacaksa en azından 1 yaşını tamamlamasını bekleseniz? Yani çünkü sütünüz varken onu da erkenden kesmiş olacaksınız üstelik de alerjik bir bebek. Ben olsam tek sorun evde canımın sıkılması ise birkaç ay daha sabrederdim diğer türlüsü keyfi gelirdi

succulentaski

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
6.721
13.344
33
Yani finansal imkansızlıklar yüzünden kadınların erkenden çalışmaya dönmesini anlıyorum ama sizin böyle bir zorlanmanız olmayacaksa en azından 1 yaşını tamamlamasını bekleseniz? Yani çünkü sütünüz varken onu da erkenden kesmiş olacaksınız üstelik de alerjik bir bebek. Ben olsam tek sorun evde canımın sıkılması ise birkaç ay daha sabrederdim diğer türlüsü keyfi gelirdi

Gebelik dönemimin başında ücretsiz izne çıkarıldım risk grubunda olduğum için. 1 yıldır evdeyim. Gebelik boyunca sgk primlerim ödenmediğinden doğum izni paramı alamadım. Doğum iznim bitti ücretsiz izne kendi isteğimle çıktım bu sefer. Ama müdürümden mobbing yiyorum şimdi de. Gelmezsen yerine birini bakıcaz kaç aydır yoksun devam edemiyoruz bu şekilde diyor. Sanki beni kendileri zorla ücretsize göndermemiş gibi kçö zamanı.
Doğum izni paramı bile alamamak bana bayağı koydu. Bu yüzden gözüm iş görmüyor artık ama pozisyonumu kaybedersem de gelecekte zorlanacağız belli ki.
Maddi imkansızlıklarım yok dediğiniz gibi ama 1 senedir maaşım yok. Çocuk masrafları için eşime yüklendim. Çalışan insan psikolojisi kendime bir çöp bile almıyorum 1 yıldır. Maddi manevi artık dönmem gerekiyor.
Zaten bir yaşına kadar ücretsiz alamam. Maksimum mart ayına kadar kalabilirim yasa gereği. 9 aylık olacak. En kötü öyle yapıcam birini bulamazsam. Eninde sonunda ayrılıcaz çocuk ne kadar erken alışırsa o kadar iyi..😢
Maaşım iyi. Pozisyonum iyi. İşimi kaybetmeyi de göze alamam.
Bir dokundunuz bin ah işittiniz.
Ama kimse keyfinden işe dönmüyor işte evde bebe varken. Hayat..

Sütten kesme meselesi de alerjik bebek ve ben emzirebilmek için ölüm diyetindeyim resmen yediğim her şeye alerjisi var. Artık çok sağlıksız besleniyorum. Et süt ürünleri yumurta kuruyemiş orman meyveleri susam tahin buğday tüketemiyorum. 3 öğün pilav. Bebeğin alerjiye uygun mama almaya başlaması gerekiyor artık. Sütten mecbur keseceğiz.

Rockeropt

Guru
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2009
206
322
Gebelik dönemimin başında ücretsiz izne çıkarıldım risk grubunda olduğum için. 1 yıldır evdeyim. Gebelik boyunca sgk primlerim ödenmediğinden doğum izni paramı alamadım. Doğum iznim bitti ücretsiz izne kendi isteğimle çıktım bu sefer. Ama müdürümden mobbing yiyorum şimdi de. Gelmezsen yerine birini bakıcaz kaç aydır yoksun devam edemiyoruz bu şekilde diyor. Sanki beni kendileri zorla ücretsize göndermemiş gibi kçö zamanı.
Doğum izni paramı bile alamamak bana bayağı koydu. Bu yüzden gözüm iş görmüyor artık ama pozisyonumu kaybedersem de gelecekte zorlanacağız belli ki.
Maddi imkansızlıklarım yok dediğiniz gibi ama 1 senedir maaşım yok. Çocuk masrafları için eşime yüklendim. Çalışan insan psikolojisi kendime bir çöp bile almıyorum 1 yıldır. Maddi manevi artık dönmem gerekiyor.
Zaten bir yaşına kadar ücretsiz alamam. Maksimum mart ayına kadar kalabilirim yasa gereği. 9 aylık olacak. En kötü öyle yapıcam birini bulamazsam. Eninde sonunda ayrılıcaz çocuk ne kadar erken alışırsa o kadar iyi..😢

Sütten kesme meselesi de alerjik bebek ve ben emzirebilmek için ölüm diyetindeyim resmen yediğim her şeye alerjisi var. Artık çok sağlıksız besleniyorum. Et süt ürünleri yumurta kuruyemiş orman meyveleri susam tahin buğday tüketemiyorum. 3 öğün pilav. Bebeğin alerjiye uygun mama almaya başlaması gerekiyor artık.

Sütten kesme meselesi de alerjik bebek ve ben emzirebilmek için ölüm diyetindeyim resmen yediğim her şeye alerjisi var. Artık çok sağlıksız besleniyorum. Et süt ürünleri yumurta kuruyemiş orman meyveleri susam tahin buğday tüketemiyorum. 3 öğün pilav. Bebeğin alerjiye uygun mama almaya başlaması gerekiyor artık. Sütten mecbur keseceğiz.
Üzüldüm ya işverenler de anlayışlı değilmiş hiç. Ama para kazanamıyorum diye üzülmeniz mantıklı değil onu söyleyeyim. Zaten çocuk istiyorlarsa erkekler bu süreçte maddi yükü kaldırmayı göze almalı belki zaten almıştır da siz kendi kendinize vicdan yapıyorsunuzdur. Bence izni ne kadar uzatabiliyorsaniz o kadar uzatın ve bakici araştırmaya başlayın. Nasilsa evden çalışacaksınız dimi? Veya anneniz mi olacaktı? Yani tamamen yalnız kalmayacaklar. Çocuklar konuşana kadar yuvaya vermek benim içime sinmiyor da :KK43: Bir de habire hastalanıyorlar zaten sürekli izin almak durumunda kalınıyor. Bir de neresi ağrıyor nesi var söyleyemiyor bile iyice stres hem evde hem ofiste. Yani benim etrafımda gördüğüm böyle oldu o yüzden : ( Ama herkes daha iyi bilir kendi hayati sonuçta siz de tabi ki en iyisini istersiniz bebiş için.. Kolaylıklar diliyorum

miumao

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2015
3.798
4.578
7 aylık bir bebek için önemli olan şey sevgiyle bakılması ve öz bakımının titizlikle yapılmasıdır. Bence güvenilir bir bakıcı daha iyi olacaktır. Bunun yazı var, kışı var.. sıcacık evinde uyuyan bebeğinizi sabah ayazında çıkarıp kreşe götürmek inanın koyacaktır bir süre sonra.

Benin oğluma 18 aylık olana kadar bakıcımız baktı, sonra kreşe başladı. Oğlum 22 aylıkken kızım dünyaya geldi, ona da 2 yaşına kadar aynı bakıcımız baktı, sonra o da kreşe başladı. Şu an ikisi de okula gidiyorlar, bakıcımız artık eve yardımcı olarak hala bizimle çalışıyor. Yazın bakıcımızla beraber ikisini kayınvalidemin yazlığına filan gönderiyorum, ya da düğün, dernek, gece gezmesi vs olduğunda bizde kalıp yine çocuklarla ilgileniyor vs.. Ailemizden biri gibi oldu. Yaklaşık 50 yaşında ama çocuklarımı torun gibi seviyor. Gözüm kapalı hem evimi ve çocuklarımı emanet ederim.

Ben şu an 3500 + sigorta veriyorum. Her yıl başında eşimin aldığı zam oranı oranında zam yapıyoruz.

succulentaski

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
6.721
13.344
33
Üzüldüm ya işverenler de anlayışlı değilmiş hiç. Ama para kazanamıyorum diye üzülmeniz mantıklı değil onu söyleyeyim. Zaten çocuk istiyorlarsa erkekler bu süreçte maddi yükü kaldırmayı göze almalı belki zaten almıştır da siz kendi kendinize vicdan yapıyorsunuzdur. Bence izni ne kadar uzatabiliyorsaniz o kadar uzatın ve bakici araştırmaya başlayın. Nasilsa evden çalışacaksınız dimi? Veya anneniz mi olacaktı? Yani tamamen yalnız kalmayacaklar. Çocuklar konuşana kadar yuvaya vermek benim içime sinmiyor da :KK43: Bir de habire hastalanıyorlar zaten sürekli izin almak durumunda kalınıyor. Bir de neresi ağrıyor nesi var söyleyemiyor bile iyice stres hem evde hem ofiste. Yani benim etrafımda gördüğüm böyle oldu o yüzden : ( Ama herkes daha iyi bilir kendi hayati sonuçta siz de tabi ki en iyisini istersiniz bebiş için.. Kolaylıklar diliyorum

Tabiki evden çalışmayacağım. Annem de olmayacak. Çalışan binlerce kadın gibi. Sabah 5te kalkıp işe gideceğim. Mühendisiz eşim de ben de. Ailelerimiz istanbulda değil. İstanbulda çalışan beyaz yakalılarız yalnız değiliz. Bizim gibi bir sürü insan var istanbulda ☺️
İş yerime ve eğitimime verdiğim o kadar emek varken erkek çocuk yapıyorsa sorumluluğu almalıdır diyip çekilecek bir tip değilim.
Bunu ilk defa ben yapmıyorum. İyi niyetlisiniz anlıyorum ama şu an söyledikleriniz beni negatif etkiliyor. Çünkü çalışmam gerekiyor sonuç olarak. 💕

succulentaski

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
6.721
13.344
33
7 aylık bir bebek için önemli olan şey sevgiyle bakılması ve öz bakımının titizlikle yapılmasıdır. Bence güvenilir bir bakıcı daha iyi olacaktır. Bunun yazı var, kışı var.. sıcacık evinde uyuyan bebeğinizi sabah ayazında çıkarıp kreşe götürmek inanın koyacaktır bir süre sonra.

Benin oğluma 18 aylık olana kadar bakıcımız baktı, sonra kreşe başladı. Oğlum 22 aylıkken kızım dünyaya geldi, ona da 2 yaşına kadar aynı bakıcımız baktı, sonra o da kreşe başladı. Şu an ikisi de okula gidiyorlar, bakıcımız artık eve yardımcı olarak hala bizimle çalışıyor. Yazın bakıcımızla beraber ikisini kayınvalidemin yazlığına filan gönderiyorum, ya da düğün, dernek, gece gezmesi vs olduğunda bizde kalıp yine çocuklarla ilgileniyor vs.. Ailemizden biri gibi oldu. Yaklaşık 50 yaşında ama çocuklarımı torun gibi seviyor. Gözüm kapalı hem evimi ve çocuklarımı emanet ederim.

Ben şu an 3500 + sigorta veriyorum. Her yıl başında eşimin aldığı zam oranı oranında zam yapıyoruz.

Ah ne kadar şanslısınız. Umarım ben de böyle bir insanla karşılaşırım sabah akşam dua ediyorum allah merhametli vicdanli biriyle karşılaştırsın taleplerimiz uyuşsun diye.
Ücret olarak bize vaad edeceklerine göre biz de 3500-4500 aralığı düşünüyoruz. Hani yemek de yaparım basit ev isi de yaparım derse 4500e çıkarım.
18 ay çok ideal bence de kreş için. Ama uygun birini bulamayacağımı düşünüyorum hep o yüzden kreşe yöneliyorum.
Peki 18 aylık bebek hala bezliydi değil mi kreşe başladığında? Wc eğitimini verebiliyorlar mı kreşte?

Rockeropt

Guru
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2009
206
322
Tabiki evden çalışmayacağım. Annem de olmayacak. Çalışan binlerce kadın gibi. Sabah 5te kalkıp işe gideceğim. Mühendisiz eşim de ben de. Ailelerimiz istanbulda değil. İstanbulda çalışan beyaz yakalılarız yalnız değiliz. Bizim gibi bir sürü insan var istanbulda ☺️
İş yerime ve eğitimime verdiğim o kadar emek varken erkek çocuk yapıyorsa sorumluluğu almalıdır diyip çekilecek bir tip değilim.
Bunu ilk defa ben yapmıyorum. İyi niyetlisiniz anlıyorum ama şu an söyledikleriniz beni negatif etkiliyor. Çünkü çalışmam gerekiyor sonuç
Üstünden gün geçince aynı konuda başka bir gönderiyle birleştirmişim kafamda ya, biri de annesinin baktığını ama yorulduğunu evden çalışacağını vs anlatıyordu kusura bakmayın karışıklık için. Tabii ki aynı durumda birçok ebeveyn var, yalnız değilsiniz.
Ama çalışmayı artık komple bırakın gibi bir şey çıkmıyor söylediklerimden çünkü benim de desteklediğim bir olay değil zaten. Gebelik sırasında zorunlu izine çıkarıldığınızdan vs bahsettiğiniz için kendinize yüklenmeyin anlamında yazmıştım. Yalnız tüm sorumluluğu erkeğe bırakmak denemez buna sonuçta besleyip bakım veriyoruz değil mi? Hamilelik ve emzirme süresince de kadının tüm fiziksel ve psikolojik emeğine karşılık babaya da maddi sorumluluğu bırakmak bence adil bir görev dağılımı.
Sadece bu küçüklükte bir bebek için bakicinin daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum bu da dediğim gibi kendi ofisimdeki kadınlara, çevremde gördüğüm örneklere dayanıyor. O yüzden paylaşma gereksinimi hissettim. Tekrar kolaylıklar diliyorum umarım gönlünüze göre olur 💐

succulentaski

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
6.721
13.344
33
Üstünden gün geçince aynı konuda başka bir gönderiyle birleştirmişim kafamda ya, biri de annesinin baktığını ama yorulduğunu evden çalışacağını vs anlatıyordu kusura bakmayın karışıklık için. Tabii ki aynı durumda birçok ebeveyn var, yalnız değilsiniz.
Ama çalışmayı artık komple bırakın gibi bir şey çıkmıyor söylediklerimden çünkü benim de desteklediğim bir olay değil zaten. Gebelik sırasında zorunlu izine çıkarıldığınızdan vs bahsettiğiniz için kendinize yüklenmeyin anlamında yazmıştım. Yalnız tüm sorumluluğu erkeğe bırakmak denemez buna sonuçta besleyip bakım veriyoruz değil mi? Hamilelik ve emzirme süresince de kadının tüm fiziksel ve psikolojik emeğine karşılık babaya da maddi sorumluluğu bırakmak bence adil bir görev dağılımı.
Sadece bu küçüklükte bir bebek için bakicinin daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum bu da dediğim gibi kendi ofisimdeki kadınlara, çevremde gördüğüm örneklere dayanıyor. O yüzden paylaşma gereksinimi hissettim. Tekrar kolaylıklar diliyorum umarım gönlünüze göre olur 💐

Tabi ki ama hayata dönmek istiyorum sonuç olarak artık. Çalıiıyorsanız anlamanız lazım. 1 yıldır evde oturmak 33 yaşında bir kadın için bence çok yıpratıcı. Kariyerimdeki belki en değerli zamanları eve kapalı geçirdim. Bunda elbette çocuğun suçu yok. Benim tercihimdi. Pandemi oldu. Ama benim teyzem 3 aylık bebeğini bakıcıya bırakıp işe başlamıştı mesela. Maddi sıkıntı yoktu. Ama doğum izni 4 ay zaten. 7 ay iyi bir süre aslında.
Annem çalışmıyordu ama annem bile çok fazla evde oturduğumu işe dönmem gerektiğini düşünüyor. Ben şu am aşırı hassasım bırakacağım için. Ama işte çocuk bir şekilde büyüyor, benim bu yıllarım geri gelmeyecek açıkçası. Gerçek hayata dönmem gerekiyor 🙏🏻
Allah iyi insanlarla karşılaştırsın da gözüm arkada kalmasın..