Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Bakıcı/Kreş Seçimi

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Ikisini de denemis biri olarak tercihimi hep kresten yana kullanirim. Bana bakicinin iyisi dusmedi, en iyisi evimde misafir agirlardi.... Markali degil ama koklu kurum secin, yeni acilip 3 aya kapatiyoruz olmasin, ya da oturmamis bir duzende kaybolmayin.
Minik bir not defterimiz olurdu ogretmenle oyle haberlesirdik.
Bez pisik takibi onemli, beslenmede alerjisi olan durumlar haric bunu sunu yedirmeyin deme sansi pek olmaz, biraz daha large olmak gerekecektir.
Mevzuat 0-2 'de ogretmen basi 2 cocuk der(di-9 yasa getirdim ben) ama 4'e kadar cikilir.
Birtek buyuk grup ile kucuk grup cikis saati "nobet sinifi" adi verilen yerde bir araya getiriliyorsa kucukleri hirpalayan bir buyuk cocuk illa ki oluyor, buyuk kucuk karismiyorsa en iyisi..
Ilk 6 ay hasta olursunuz, pes etmeyin burada olmasa 1.sinifta oluyor.

Çok teşekkür ederim bu bilgiler işime yarayacak..
Ben de bakıcı diye saçma sapan insanlarla muhattap olmaktan korkuyorum. Yoksa çocuğuma evde bakılmasını tercih ederim tabi ki.

Merhaba öncelikle bebeğinizi sağlıkla büyütmenizi diliyorum :) Kreşte öğretmenim, başlığı görünce hem ikiz annesi olarak hem de bir eğitimci olarak bildiklerimi paylaşmak istedim. Malum kış soğuk, bebeği evden sabah soğukta çıkarmak burun akıntısına vs sebep oluyor. Kreş ve gündüz bakımevleri kayıt sırasında form imzalatıyor ateş öksürük burun akıntısı gibi durumlarda çocuğunuzu okula göndermeyeceğim konusunda bilgilendirildiğinize dair dolayısıyla bu dönemlerde covid sebebiyle tedbir amacıyla kreşler genelde çocuğun evde dinlenmesini istiyor. Eğer gerçekten güvendiğiniz bir bakıcı adayınız varsa kesinlikle evde bakıcıyla olmasını öneririm ben. Çünkü bebeğiniz küçük bağışıklığı henüz yeterince gelişmiş değil ve bulundukları ortam kalabalık. Mama konusuna gelince her kreş farklılık gösterir tabiki ama mamasını siz bebeğin çantasında gönderiyorsunuz saati gelince öğretmeni ya da yardımcı öğretmen tarafından veriliyor. Mama verirler mi aç kalırmı diye endişeniz olmasın özel kreş olduğu için özveriyle ilgilenilecektir bebeğinizle. Sınıflar covid kuralları gereği metre kare olarak sınıfın büyüklüğüne göre max. 12 çocuk oluyor. Benim ikizlerim 5 buçuk yaşındalar 4 yaşında kreşe vermiştim çalıştığım dönemler kayınvalidem bakmıştı kreşe götür getir kış soğuk diye o şekilde tercih etmiştik. Detaylı görüşün kreşlerle ve bakıcı adaylarınızla kararınızı öyle verin. Şimdi biz ne desek de boş her kreşin koşulları farklılık gösterir çünkü. Uzun oldu kusura bakmayın :)

Merhaba öncelikle bebeğinizi sağlıkla büyütmenizi diliyorum :) Kreşte öğretmenim, başlığı görünce hem ikiz annesi olarak hem de bir eğitimci olarak bildiklerimi paylaşmak istedim. Malum kış soğuk, bebeği evden sabah soğukta çıkarmak burun akıntısına vs sebep oluyor. Kreş ve gündüz bakımevleri kayıt sırasında form imzalatıyor ateş öksürük burun akıntısı gibi durumlarda çocuğunuzu okula göndermeyeceğim konusunda bilgilendirildiğinize dair dolayısıyla bu dönemlerde covid sebebiyle tedbir amacıyla kreşler genelde çocuğun evde dinlenmesini istiyor. Eğer gerçekten güvendiğiniz bir bakıcı adayınız varsa kesinlikle evde bakıcıyla olmasını öneririm ben. Çünkü bebeğiniz küçük bağışıklığı henüz yeterince gelişmiş değil ve bulundukları ortam kalabalık. Mama konusuna gelince her kreş farklılık gösterir tabiki ama mamasını siz bebeğin çantasında gönderiyorsunuz saati gelince öğretmeni ya da yardımcı öğretmen tarafından veriliyor. Mama verirler mi aç kalırmı diye endişeniz olmasın özel kreş olduğu için özveriyle ilgilenilecektir bebeğinizle. Sınıflar covid kuralları gereği metre kare olarak sınıfın büyüklüğüne göre max. 12 çocuk oluyor. Benim ikizlerim 5 buçuk yaşındalar 4 yaşında kreşe vermiştim çalıştığım dönemler kayınvalidem bakmıştı kreşe götür getir kış soğuk diye o şekilde tercih etmiştik. Detaylı görüşün kreşlerle ve bakıcı adaylarınızla kararınızı öyle verin. Şimdi biz ne desek de boş her kreşin koşulları farklılık gösterir çünkü. Uzun oldu kusura bakmayın :)

Merhaba çok teşekkür ederim 😍
Bir kreş öğretmeni olarak kendi bebişlerinizi 4 yaşında vermeniz beni düşündürdü cidden. Sanırım çok aceleci davranıyorum kreş için.
Henüz bakıcı adayım yok. Bu hafta 2 kişiyle görüştüm ama ikisi de annem yaşlarında teyzeler. Ben yorulacaklarını düşünüyorum. Çünkü anneme 2 saat bırakıp kuaföre gitsem yorulmuş oluyor..

buradaki ve çevremden aldığımız tepkilerden sonra eşimin biraz gözü döndü açıkçası. Kesenin ağzını açıp düzgün birini bulmaya çalışıcaz. En azından önümüzdeki eylüle kadar profesyonel biriyle çalışmaya karar verdik. Eylülde 15 aylık oluyor. O zaman kreşe vermek daha mantıklı olacak.

Bu işi yapan düzgün birkaç ajansla görüşeceğiz bakalım. Allah vicdanlı insanlarla karşılaştırır umarım.

ikizleri de Allah bağışlasın uzun sağlıklı ömürleri olsun inşallah 😍

X