Bakımlı olamamak

Niyet ettiniz benim yorumlarimi begenmemeye 😄 ama neden niye 🤷🏻‍♀️. Ayrica daha once cocuksuz ev hanimiydim simdi calisiyorm ayni derecede yoruluyorum bi farki yok
İnanın kimin yazdığına dikkat etmeden sadece yorum odaklı beğenmedim :KK70:
Evli değilim fakat zamanında çalışmadığım günlerde evdeydim haliyle. Assla aynı şeyler değil. Rutin bulaşık, temizlik vs. Çalışmak öyle değil. Bir kere erken kalkmak -uykuyu alamamak- bile insanı çok yoruyor ki. O yüzden çocuksuz ev hanımlarının serzenişleri şımarıklık geliyor. Bi kere evde herr gün deli gibi ütü, çamaşır, temizlik vs olmayacağına göre. Çok da şeyapmamak lazım :KK70:

Şöyle ki çok fazla sayfa var,kesfetimde denk geliyorum. Bir modelde sonbahar tarzı gösteriyor mesela. Sonra diyor ki; sizin için muadillerini linkledim.
Böylece aynı rengi ayni tarzı daha ulaşılabilir mağazalardan sipariş verebiliyorsun
Şunun gibi;

Sürekli
Aman ben bunun altına ne giyxemustune ne giycem diye kıyafet almaktan cayan ben. 🤣

İnanın kimin yazdığına dikkat etmeden sadece yorum odaklı beğenmedim :KK70:
Evli değilim fakat zamanında çalışmadığım günlerde evdeydim haliyle. Assla aynı şeyler değil. Rutin bulaşık, temizlik vs. Çalışmak öyle değil. Bir kere erken kalkmak -uykuyu alamamak- bile insanı çok yoruyor ki. O yüzden çocuksuz ev hanımlarının serzenişleri şımarıklık geliyor. Bi kere evde herr gün deli gibi ütü, çamaşır, temizlik vs olmayacağına göre. Çok da şeyapmamak lazım :KK70:
Ya ben calisirkende cok yorulmuyorum ondan sanirim🤭 " ikiside ayni derece yoruyor dedigimde aslinda ikisininde bneim icin cok yorucu olmadgini kastettim. Esit derecedeler. Ben kendi evimde cok isim olmaz evdeykende calisirkende surekli is yapmayla vakit gecirmezdm dagilan bi ev degl surekli kimse yok cunku cogu zaman yemegi bile evde yemiyoruz. O zamanda haftada bi dipli koseli yapiyordum calisirkende ayni duzenim.
Ama bazi hanimlar istisna cunku esleri surekli amaa sureklii yemek isteyen utu bulask vs ha bre kosturmak zorunda olanlar var onlar calismasada evdeki kosturmacadan yoruluyordur

Sürekli
Aman ben bunun altına ne giyxemustune ne giycem diye kıyafet almaktan cayan ben. 🤣
İşte öyleleri için bir sürü kombin sayfası var. Ben de hem alışverişten Nefret ederim,hem üstüme başıma çok ozenmem, hem de doğum haritamda doğru dürüst Venüs yok. Estetikten,şıklıktan anlamıyorum,giydiğimi yakistiramiyorum. Göz zevki denen şey yok yani bende 🙈🙈 neyse ki Allah güzel yaratmiş da bir giderim var, yoksa bu ozensizlikle isim zordu 😂😂
Ama birkaç sene önce bir güncelleme geldi,değişim ateşi sardı beni. Minik minik kapsül gardolaba geçtim . Kış için çok oturtamadim ama yaz için kapsül gardolabim çok güzel oldu. Her şey her şeye uyumlu olduğu için hemencecik giyinip arz-i endam ediyorum 😇
Alışverişten Nefret eden herkesi dişini sıkıp kapsül gardolaba geçmeye davet ediyorum. 'ne giyecegim' derdi bitiyor çünkü her şey her şeyle uyumlu oluyor:)
O zamanlar bu tarz sayfalar bana çok yardımcı olmuştu. Zırt pırt link paylaşıp duruyor influencerler. Bunlar en azından özenle buluyor paylasiyor. O yuzden seviyorum bu tarz sayfaları:)

Ya ben calisirkende cok yorulmuyorum ondan sanirim🤭 " ikiside ayni derece yoruyor dedigimde aslinda ikisininde bneim icin cok yorucu olmadgini kastettim. Esit derecedeler. Ben kendi evimde cok isim olmaz evdeykende calisirkende surekli is yapmayla vakit gecirmezdm dagilan bi ev degl surekli kimse yok cunku cogu zaman yemegi bile evde yemiyoruz. O zamanda haftada bi dipli koseli yapiyordum calisirkende ayni duzenim.
Ama bazi hanimlar istisna cunku esleri surekli amaa sureklii yemek isteyen utu bulask vs ha bre kosturmak zorunda olanlar var onlar calismasada evdeki kosturmacadan yoruluyordur
Yok yaaa en fazla yemek yani. Her gün saatlerce ütü yapan da sorun vardır yani. Hani o gün giyilecek kıyafeti ütülersin de o da zaten yarım saatini bile almaz. Diyorum ya ev hanımıydım zamanında ve bütün işleri taş çatlasın 3 saatte bitiriyordum. Sonraki bütün saatler benim🤣

Yok yaaa en fazla yemek yani. Her gün saatlerce ütü yapan da sorun vardır yani. Hani o gün giyilecek kıyafeti ütülersin de o da zaten yarım saatini bile almaz. Diyorum ya ev hanımıydım zamanında ve bütün işleri taş çatlasın 3 saatte bitiriyordum. Sonraki bütün saatler benim🤣
Butun evi temizlesem yemek yaparken yoruldugum kadar yorulmuyorum 😄. Bazilari surekli yapiyor ya ben yapmiyorum da bakiyorum her sn bi is yapip kosmacayla gun geciyor bende bisey yapmadan vakut nasil gecmis anlamiorum 🤷🏻‍♀️

Butun evi temizlesem yemek yaparken yoruldugum kadar yorulmuyorum 😄. Bazilari surekli yapiyor ya ben yapmiyorum da bakiyorum her sn bi is yapip kosmacayla gun geciyor bende bisey yapmadan vakut nasil gecmis anlamiorum 🤷🏻‍♀️
Ben de yemek yapmaya bayılıyorum. Ev temizliği ömrümden ömür götürüyor :-)

Benim çocuğum yok ama evliyim ve işimden dolayı bu dönem çok yoğun geçiyor ben giyinme stresini kapsül gardrop sistemine geçerek çözdüm. Dolabımdan gözümü kapatıp iki şey seçip giysem bile derli toplu görünüyorum ve iltifat alıyorum bu benim modumu çok iyileştiriyor. Özellikle ütü istemeyen ya da az ütü isteyen şeyler seçmeye çalışıyorum. Moduma göre takı, fular, kemer vs ekliyorum. Az giysim olduğu için az çamaşır da çıkıyor o da avantaj.

X