Bakımlı olmak nedir ?

1 hafta önce oje sürdüm soyulmaya başladılar :110:
Hic süslü bakımlı kadın olamicam, bi de bekarim evlenip cocuk felan yapsam sanirim Allahlik felan olurum :KK70:

ustun basin temiz, sacin derli toplu, disariya falan cikarken hafif bir ruj . Bakimli olmak insanlarin sana bakinca ay ne guzeeel kadiin demeleri degil bence. nice cok guzel kadinlar gordum kokudan evlerine girilmiyor.

Dogumuma cok az kaldi ve gerekli vucud bakimi disinda maalesef ozen gosteremiyorum hatta istemiyorum da.
Ama cocugum insallah dogarsa kendimi toparlamak istiyorum.
Mesela makyaj yapmayi cok ozledim, simdi hic icimden gelmiyor. Guzel giyinmeyi ozledim cunku nerdeyse 25 kilo aldim.

Ben kendimi ne zaman bakimli bulurum?
Tabii bazi standartlar olacak, duş almak ter kokmamak agda epilasyon yapmak gibi.

Bunun disinda cok cabuk nasir bende olustugu icin elektrikli ayak törpü makinesini aldim. Onu uygulayip el ve ayak tirnaklarimida kestikten sonra guzelce torpuleyince daha rahat hissediyorum.
Sabah aksam dove sabunu kullaniyorum. Simdiye kadar cok sey denedim ve karma cildime en iyi gelen o sabun. Ardindan sabah kaysi yagi aksam yatmadan da badem yagi suruyorum. Kirpiklerime hint yagi.
Gözlerimin alti cok koyu oldugu icin m*c markasi disinda maalesef hicbir urun kapatici olamiyor, onu uygulayip mascara+ sürme surunce kendimi cok bakimli hissediyorum.
Bide kol cantama ozen gostermeye cabalarim. Yani bi ortamda el cantasini alip icini karistirirken bana yansittigi o goruntu kirliligi beni sahsen rahatsiz ediyor sanki umursamiyor onemsemiyormus gibi oluyor. O yuzden cevremde bulunan seylerinde temiz olmasina dikkat ediyorum

Kızlar kullandığınız kokusunu çok sevdiğiniz kalıcı olan vücut spreyleri, jelleri neler acaba. bende piercardin var. Güzel kokuyor ama pek kalıcı değil sanki :işsiz:

Kızlar kullandığınız kokusunu çok sevdiğiniz kalıcı olan vücut spreyleri, jelleri neler acaba. bende piercardin var. Güzel kokuyor ama pek kalıcı değil sanki :işsiz:
Vücut kremleri sprey vs kalıcı olmuyor hıcbı marka en güzelli parfumu set kullanmak varsa duş jelı vücut losyonu deodarant varsa kol altı rolonu ve parfum duş sonrası bunları kullanıp dısarı çıkınca parfüm sıkınca artık koku öyle bır ıslıyorkı kendı tem kokun gıbı oluyor

Günlük spor yapıyorum
Makyajımı gelir gelmez temizliyorum
Hatta makyaj yapmasam da cildimi temizliyorum
Doğal ürünler her zaman tercihim
Tırnaklarımı törpülüyorum
Topuklarımı da ..
her gün düzenli krem sürüyorum cildime yüzüme

Sabah yüzüme gündüz kremim var
Aksam tonik yapıyorum

Oje çok kullanıyorum şuan ara verdim :) hava alsın az
Ama hayatta yarısı çıkmış oje ile gezmem iki günde bir siliyorum
O görüntü hiç hos degil cunku