Bakımlı olmak nedir ?

Cilekreceliii3

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2017
151
26
31
Günaydın ablalarım. Sizin için bakımlı olmak nedir? Kişisel bakımlarınızı nasıl yapıyorsunuz? Özeniyorum o kusursuz insanlara. Siz neler yapıyorsunuz kendiniz için ?

Bakimli olmak temiz olmak ilk once
Sonra sac bakimi cok onemli , parlak , temiz saglikli saclar , bunun icin saci haftada iki kere sampuanla yikayip bakim kremi uygulamak gerekiyor

Yuzun temiz olmasi lazim , her aksam yatmadan temizleme suyuyla silerim ben haftada bir maske yaparim

El ve ayak bakimi , tirnaklar belli uzunlukta her daim temiz ve ojeli olursa son derece guzel gozukuyorlar :)

Vucuduna her dustan sonra yag surebilirsin yumusacik olur

Bana göre duş alırken yüzümü yumuşak lifle lifleyip maske yapmak ardindan sabun ceşitleriyle yikamak.Bu sıraalar defne sabunuyla yikiyorun hem makyaj derinlemesine temzleniyor hemde bidahaki makyaj için zemin oluyor.Çıkınca nemlendiricimi sürerim.Saçıma ise haftafa 3 gün maske yapiyorum saçlarım benim en sevdgım yerim E vitamini badem yağı hint yagı hindistan cevizi yağı zeytınyağı yumurta maskeleri hepsini dönüsümlü yapiyorum. Benim için doğal şeyler daha değerli ve işe yarar

Bakimli olmak temiz olmak ilk once
Sonra sac bakimi cok onemli , parlak , temiz saglikli saclar , bunun icin saci haftada iki kere sampuanla yikayip bakim kremi uygulamak gerekiyor

Yuzun temiz olmasi lazim , her aksam yatmadan temizleme suyuyla silerim ben haftada bir maske yaparim

El ve ayak bakimi , tirnaklar belli uzunlukta her daim temiz ve ojeli olursa son derece guzel gozukuyorlar :)

Vucuduna her dustan sonra yag surebilirsin yumusacik olur
Tırnaklarımı yiyorumm :110:bu konuda öneriniz var mı

Bana göre duş alırken yüzümü yumuşak lifle lifleyip maske yapmak ardindan sabun ceşitleriyle yikamak.Bu sıraalar defne sabunuyla yikiyorun hem makyaj derinlemesine temzleniyor hemde bidahaki makyaj için zemin oluyor.Çıkınca nemlendiricimi sürerim.Saçıma ise haftafa 3 gün maske yapiyorum saçlarım benim en sevdgım yerim E vitamini badem yağı hint yagı hindistan cevizi yağı zeytınyağı yumurta maskeleri hepsini dönüsümlü yapiyorum. Benim için doğal şeyler daha değerli ve işe yarar
Bende doğal şeylerden yanayım. Maskelerinizi anlatır mısınız ?

Mesela zeytinyağı ve yumurta ikilisi bir maske birlestirip iyice çırpın.Saçta en az 1 saat beklesin yada gece yapip yatın streçle sarıp tülbent takiyorum.Yıkarken ılık su kullanırsanız hiç koku kalmaz
Diğeri ise e vitamini eczaneden aldim 2 tüp onu kırıyorum badem yağı damlatıyorum 1 tatlı kaşıgı 1 tatlı kaşıgı zeytinyağ 1 tatlı kaşıgıda hindistan cevizi yağı.Baya iyi topluyor dökülmeyi azaltıyor kaşıntı kepeği aliyor yumuşak oluyo oneririm illa aynılari olmak zorunda degil evde uygun ne varsa yağ olarak karıştrabilirsim

Günaydın ablalarım. Sizin için bakımlı olmak nedir? Kişisel bakımlarınızı nasıl yapıyorsunuz? Özeniyorum o kusursuz insanlara. Siz neler yapıyorsunuz kendiniz için ?
herseyden önce temiz olmak guzel kokmak demek benım ıcın.
bununıcıın gunluk dusunu al, her dusta vucudunuda sabunla ıster sabun ıster dus jelı kullan orası tercıh meselesı..
dus sonramı nemlendırıcı sur vucuduna ..
gunluk deodorant ıhmal etme.
makyaj sart degıl ama az bır makyaj bıle ınsanı farklı gosterıyor az bır kalem rımel, ruj ve hafıf allık gunluk makyaj ıcın yeterlı bence..
kıyafetlerın temız utulu olsun renklerı uyumlu olsun yeterlı.
bırde epılasyon cok onemlı duzen yap kıllı gezen kadınalrdan nefret ederım ..

Bana göre temizliktir derli toplu olmaktır
Tüysüz olmaktır
Mis gibi duşalıp deodorant dıkıp temiz giysiler ve hafif bir makyaj

Temiz olmak el ,ayak ,kıyafet olsun sonra temiz kokmak özenli olmak. Sonra yüzü güzel bi temizleyici ve cilt tipine göre bi krem kullanmak.
İlla makyaj yapmak değil ama yüz temiz görünmeli bıyık bence alınmalı mutlaka.
Dişler temiz olmalı illa bembeyaz olacak değil ama temiz olsun.
Saçlar da temiz ve güzel düzenli bi şekli olmalı.

Saçlardan kaybediyorum ben bi türlü düzgün bi şekil veremediğimden karman çorman mecbuur

Benim için bakımlı insan demek :

Duşunu alan (kokmayan)
Elini yüzünü yıkayan
Kıyafeti temiz olan (gösterişli rüküş vs fark etmez )
Saçını sakalı düzgün kesilmiş
Bu kadar :)

Ben bakımlı olduğumu düşünyorum, aşamalarım şu şekilde:
-Her gün mutlaka duş 2-3 günde 1 banyo yaparım
-Her gün akşam yüzümü yıkar, tonikle temizler, maden suyunu bi fıs fıs şişesine doldurup yüzüme sıkarım, kuruduktan sonra göz çevreme hindistan yağı (kaş+kirpiklerime), yüzüme de nemlendiricimi sürerim.
-Ayaklarımı haftanın 3-4 günü ılık suya koyup masaj yaparım
-her hafta kil maskesi+peeling yaparım ve minik lifimle her banyodan sonra ölü derileri temizlerim.
-Her hafta zeytinyağı+kahve+esmer şekerden vücuduma peeling yaparım.
-2 haftada bir saçıma hindistan yağı sürerim ve saç maskesi yaparım
-Ayda 1'de hamama gitmeye çalışıyorum
-Zaten düzenli olarak epilasyona gidiyorum
-Bol su içip, yediklerime dikkat ediyorum, sğlıklı besleniyorum, cips, çikolata,abur cubur yemem, haftada 1 tatlı hakkım var, bol su içerim ama şimdilik spor yapmıyorum. Asansör kullanmamaya çalışıyorum bir tek çalıştığım bina 20 katlı maalesef:KK43:
Bir tek tırnaklarımı yiyorum, onu bıraksam süper olacak aslında:KK14:

Düzenli spor yap, günde en az 3 litre su iç, her gün spordan sonra güzel bir duşunu al ve kahvaltını güzel yap, protein tüket, bak gittikçe on numara olacaksın. Ben bunları yaparak 15 kilo verdim şimdi hamileyim çok şükür ve hamile pilatesine başlayacağım :KK66:
Spor ve su her şeyden önemli.
Tırnakları yemek de psikolojik bir sorundur bunun için önce psikolojik destek almalısınız..

Öncelikle temiz olmak tabiki. Güzel görünmek ayrı bakımlı olmak ayrı güzel görünen herkes bakımlı değil. sapsarı saçları olup yağdan geçilmeyen kadınlar da var...

ben kendim için söyleyeyim,her gün duş alırım hatta bazen günde 2 oluyor spordan sonra. giyimime özen gösteriyorum genelde tayt giyerim okula giderken ama nasılsa siyah tayt nolucak diye haftada 1 değiştirenlerden değilim :KK70:

her banyoda yüzüme peeling yapıyorum greyfurtlu bir maskem var yumuşacık yapıyor,hepimizin bildiği çilekli duş jelini kullanıyorum. Bazen kendimi ısırasım geliyor cidden çilek gibi kokuyorum :))

haftada 1 kez tüm vücut peeling yapıyorum,saçlarıma da özel bir karışımım var onu uyguluyorum.

parfüm seçimi çok önemli boğucu kokular tercih etmem. Yaz kış parfümlerim ayrıdır. Çok da sıkmam etrafı rahatsız etmek istemem.

çantamda hep johnson's baby bebek kolonyası bulunur pembe kapaklısından:KK66: arada bir bunalınca sürerim o kadar güzel hissettiriyor ki. ve sevgilim de çok beğeniyor :KK39:

tırnak bakımı çok önemli ben kendim beceremediğim için kendi malzemelerimi götürüp manikür pedikür yaptırıyorum. ojesiz gezmeyi sevmiyorum.

Bunun bakımla pek alakası yok ama bence kaş bıyık da herkesin dikkat etmesi gereken bir husus.

X