Bebek Beslenmesi balık nasıl verilir?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

OozguR

Nirvana
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2007
720
4
arkadaşlar ilk defa balık yediricem.ama nasıl vereyim bilemedim.
sade yemez gibi geliyor,zaten katı gıdaları yutamıyor daha.
çorba şeklindemi yapsam,ayrıntılı bi tarifiniz varmı?

kuçük parçalar halinde kopar elinde parmaklarını arasında ez ver bir dene baklaım bence yiyerbilir balık yumuşak olur çünkü . olmazsa çorba denersin. ama ızgara yapmalısın. ben hiç çorbasını yapmadım birşey diyemiyeceğim

öyle parça parça yutamıyor canım,sebze çorbasına kattım yedi biraz.sağol.

canım ben çorba yapıyorum ,çünki benikide sade yemiyor
somon olur,çipura olur,ama deniz balığı olmalı tercihin
balığı ayrı bir yerde az suyla haşlıyorum(yemek kaşığı kadar oluyor balık)2 öğünlük
ayrı bir yerdede patates,havuç,bal kabağı,enginar,1 halka soğan,biraz maydanoz haşlıyorum
(bu sebzelerin hepsi olması zorunlu değil)
balığı içine didikleyip çok az blendırdan geçiriyorum(çok az taneli oluyor)
oğum bayılıyor

dur hatta yarın yapayım,,iyiki aklıma getirdin

kendimize yaptığım balıktan minik parçalar koparıp veriyorum. çorbası nasıl olur bilemiyorum :bbo:

aman daha küçükler onuda yemiyi versin nasıl olsa bi sonraki sene istemesend elinden alıp yiycek

geçen gün biz yerken çok baktı bende küçük parçalar halinde verdim yedi
pek bişeyde yemez ama balığı sevdi bence alıştır canım 10 aylık olmuş
yemesi gerekir artık

Buğulama şeklinde verebilirsiniz.
Ama yutamıyor diye herşeyi çorba yada püre olarak vermeyin.
Alışmasını sağlayın yavaş yavaş.
Siz böyle devam ettikçe bebeğiniz hiç alışmaz.

Buğulama şeklinde verebilirsiniz.
Ama yutamıyor diye herşeyi çorba yada püre olarak vermeyin.
Alışmasını sağlayın yavaş yavaş.
Siz böyle devam ettikçe bebeğiniz hiç alışmaz.

deniyorum ara ara eline bisküvi veriyorum ama onu bile yutamıyor daha kusuyor boğazına takılınca.zaten paniğiz ailecek.korkuyoruz boğulacak diyemafoldumben

benim oğlu balığı çok seviyorr bencede yutablir hele büyük balığın eti hem yumuşak hemdee ağızada kolay dağılıyorrr somon ilk deneme için ağır gelebilir sen levrek al.o çok lezzetlii hemde büyük balık

X