Bebek Beslenmesi Balık yağı kullanmalı mıyım?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
merhaba;
İlgili ürünün web sitesinde ilgili sertifikaları göremediğim için sordum.Bir arkadaşımda var demişti fakat sonradan olmadığına kanaat getirmişti. O yüzden belki çeliştim belki şartı baktım kusura bakmayın. Ama ifos sertifikası olmadığından eminim bahsettiğiniz ürünün. FDA onayınada net ortamında raslayamadım ne yazıkki. Selamlar

Açıkçası ben hiç araştırmadım ve pek bilmiyorum ancak, duyduğum kadarıyla İfos sanırım sadece balıkyağını kapsayan bir güvenilirlik sertifikası. Artic Sea ise çok daha özel ve faydalı bir ürün ve içeriğinde ayrıca Omega 9 da bulunuyor tekrar hatırlatmak istedim. Ayrıca, bu ürünü uzun zamandır bilip kullanmayan biri olsaydım eğer, ben olsam içeriği nedeniyle, böyle bir üründe ifos onayını kendi adıma yeterli bulmazdım harhalde diye düşünüyorum.

Sonuçta, sedece balıkyağı diye tabir edileninde bile aynen sizin de söylediğiniz gibi kullanıcıların FDA veya İFOS sertifikalı ürünleri tercih etmelerinin en doğru ve en sağlıklı şey olacağı muhakkak.

Kendi adıma ise, şu an bahsettiğimiz ürün de dahil olmak üzere, zaten insan sağlığıyla ilgili her alanda ve üründe onayı en güvenilir ve tartışmaya kapalı olan FDA gibi bir kurumun üretim onayının üzerine, ayrıca bir onay arama veya araştırmak taktir edersiniz ki çok da manidar olmayacağı için, ben ekstra bir onayı ayrıca araştırma gereği ve arama gereği de hissetmedim açıkçası.

Siz ne kullanıyorsunuz? sanırım bunu belirtmemişsiniz veya ben mi göremedim bilmiyorum ama, gerek daha önce bir arkadaşınızla aranızda detaylı bir şekilde konusu geçmiş olduğunda, gerekse kendinizin net ortamında yaptığınız araştırma veya araştırmalar esnasında, Artic Sea yı sunan şirketin, bırakın bizlerin bile düşünebileceği bu kadar bariz şeyleri, hatta ve hatta pek çoğumuzun haberdar bile olmadığı hususlarda dahi insan sağlığını ne derecede önemsediğine dair pek çok göstergeyi sanırım pas geçmiş olmalısınız. Yani şöyle sorayım daha doğrusu. Böylesi tek rakibi sadece kendisi olan dünya devi bir şirketin, sizin veya benim bile değerlendirebileceğimiz hususları bilemeyecek veya değerlendiremeyecek olmasını düşünmek bile komik olmaz mı sizce de? Zaten bu şirketin kuruluş amacı ve gayesi insan sağlığını korumak ve desteklemek. Kaldı ki, sizin, 34 yıldır vizyonu ve başarısı bariz bir şekilde ortada olan böylesi bir şirketiniz olsa, ürünler ve sertifikalar konusunda gereğini yerine getirmeyecek bir (burada hoş olmayacağı için yazamıyorum ama sanırım buraya konması uygun olan kelime veya eşdeğer kelimeleri tahmin etmekte zorlanmayacaksınızdır diye düşünüyorum) .............llık eder miydiniz hiç? Açıkçası ben etmezdim. :KK9:

Sağlığınıza ne denli ve nasıl dikkat edip, ne gibi tedbirler ve destekler alıyorsunuz? Neler kullanıyorsunuz bilemiyorum tabii ki, ancak bu konuda bu denli duyarlı olmanızdan ötürü sizi tebrik ediyorum ve tüm insanların ve sizin yani hepimizin, çok daha araştırmacı ve en doğru şeyler konusunda tercihlerimizi çok daha iyi kullanabiliyor olmak bakımından bilgi ve yeterliliğimizin, hepimiz açısından ve bizlere ürün sunan ve sunacak olan kişi, firma veya şirketlerin ürün kalitelerinde çok daha dikkatli davranmaları bakımından en önemli husus olduğuna ve olacağına inanıyorum. Bir gün her konuda insana sunulan herşeyin insanın hakettiği değer ve ölçüde olması hayal, ümit ve temennisiyle şimdilik hoşçakalın diyorum.

Küçük bir not = Özellikle bu kadar önemli bir konuda burada yazdığım veya yazacağım şeylerden başka insanların da faydalanması ve bilgilenmesi gerektiğini, onlara da katkıları olacağını düşünüyorum ve bunu çok isterim gerçekten. Ancak görüyorsunuz ki konuya zaten sizden ve benden başka bir katılımcı yok. Diğer forum üyeleri açısından, onların pek de ilgisini çekmeyen hususlarla bu başlıkta kalabalık yazışma yaparak önemli bilgilerle de olsa burayı işgal etmeyi şık bulmuyorum ve buna hakkım da olmadığını düşünüyorum. Sormak istediğiniz başkaca bir şeyler varsa veya bundan sonraki görüşleriniz ya da sorularınız veya yorumlarınız olacaksa eğer, size daha detaylı bilgiler verebilmem için foruma açık katılım yerine özel mesajla olmasını çok daha doğru ve etik buluyorum. Sanırım siz de duyarlı bir insan olarak diğer forum üyeleri adına, bu hassasiyeti göstereceksinizdir mutlaka.

Ben şunu kullanın bunu kullanın şunu kullanın diye reklam yapmak istemem. Bana sorarsanız en sağlıklısı sizde taktir edersiniz ki herşeyin doğal olanı.Bilindiği üzere fabrikasyon işleme tabii tutulmuş herhangi bir ürün %100 doğal değildir.Ben birçok ürünün üzerinde %100 doğal yada natural yazmalarına kızıyorum. Yani tüketiciyi ...... yerine koymak ne kadar doğru. Balık yağı konusunda ifos sertifikası önemlidir. sertifikası olan balık yağı markalarına ve sertifalarına bu linkten ulaşabilirsiniz. International Fish Oil Standards - IFOS
Benim kullandığım marka iyidir senin kullandığın marka iyidir diye bişey yoktur. Bu linkte kullandığın balık yağının markasını görüyorsan güvenebilirsin. Lafla peynir gemisi yürümez bizzat görmek lazım içinde ne kadar epa var dha var. Neyse önemli değil böyle yazınca ben kötü oluyorum. Neticede özgür bir ülkede yaşıyoruz herkez istediğini kullanır istediği markaya istediği kadar güvenir. Tercihler en doğal haklarımızdır.Reklama da gerek yok çünkü hiç bir firma biz burada yazdık çizdik diye bize para vermiyor. Yada biz burada bu ürünleri pazarlamıyoruz neticede. Son söz ifos ve fda onaysız ürünlerden uzak durunuz. Kanadada kanser yaptığı gerekçesiyle birçok gıda takviyesi ürünlerin yasaklatıldığını biliyoruz.

Ben şunu kullanın bunu kullanın şunu kullanın diye reklam yapmak istemem. Bana sorarsanız en sağlıklısı sizde taktir edersiniz ki herşeyin doğal olanı.Bilindiği üzere fabrikasyon işleme tabii tutulmuş herhangi bir ürün %100 doğal değildir.Ben birçok ürünün üzerinde %100 doğal yada natural yazmalarına kızıyorum. Yani tüketiciyi ...... yerine koymak ne kadar doğru. Balık yağı konusunda ifos sertifikası önemlidir. sertifikası olan balık yağı markalarına ve sertifalarına bu linkten ulaşabilirsiniz. International Fish Oil Standards - IFOS
Benim kullandığım marka iyidir senin kullandığın marka iyidir diye bişey yoktur. Bu linkte kullandığın balık yağının markasını görüyorsan güvenebilirsin. Lafla peynir gemisi yürümez bizzat görmek lazım içinde ne kadar epa var dha var. Neyse önemli değil böyle yazınca ben kötü oluyorum. Neticede özgür bir ülkede yaşıyoruz herkez istediğini kullanır istediği markaya istediği kadar güvenir. Tercihler en doğal haklarımızdır.Reklama da gerek yok çünkü hiç bir firma biz burada yazdık çizdik diye bize para vermiyor. Yada biz burada bu ürünleri pazarlamıyoruz neticede. Son söz ifos ve fda onaysız ürünlerden uzak durunuz. Kanadada kanser yaptığı gerekçesiyle birçok gıda takviyesi ürünlerin yasaklatıldığını biliyoruz.

Son sözlerimizin karşılıklı olmasının sizin açınızdan da daha adil olacağını düşündüğüm için son sözlerimiz karşılıklı olsun istedim.
Sizi tebrik ediyorum ve çok teşekkür ediyorum böylesi iyi niyetleriniz ve bilinciniz için. Ne güzel söylemişsiniz, benim kullandığım marka iyidir senin kullandığın marka iyidir veya kötüdür diye bir şey yoktur demişsiniz ağzınıza sağlık. Aynı şekilde ben de (ki farkındaysanız zaten hiç bir markaya değinmeden sadece ne kullandığımı tek satır olarak yazmıştım ben buradaki ilk paylaşımımda) ve hiç bir şekilde ne başka bir ürün ne de başka bir şirket adına veya kalitesine asla tek bir kelime de etmemiştim ve halen böyle bir şeyi tek kelime olsa bile etmedim zaten. Ancak geriye dönüp baktığınızda sanırım ilk yazdığınızda niyeyse farkında olmadan böyle ne olduğu belirsiz bir şey diyerek bir ürünü açıkça kötüleyen siz olmuştunuz ve niyeyse bu kadar yardımsever ve samimi olmanıza rağmen bununla birlikte yine belirtebileceğiniz üstelik de onysız olan ve çokça kullanılan başkaca ürünler varken, onların adlarına hiç yer vermemiş olmanız da dikkat çekici. Yine farkında olmadan ağırlıklı olarak bu ürün üzerinde olumsuz ve onaysızlığını ana fikre dönüştürmüştünüz. Küçük bir ayrıntı olarak bunlara değinmeden geçemedim. Evet kesinlikle önemli olan, içindeki gerçek değerleridir. EPA ve DHA, özellikle bunları gerektiği kadar ve yeterince içeriyorsa en doğru ürün demektir. Sizi tebrik ediyorum ve çok teşekkür ediyorum böylesi bilinciniz ve tavsiyeniz için. Ha bu arada niye "yazınca ben kötü oluyorum" diye bir şey söylediğinizi de anlayamadım açıkçası ama sanırım sizin belki de daha önce yaşadığınız bir şeylerle bağlantısı olduğu muhakkak. Belli ki bu konuda yaralısınız. Ama bence hiç böyle düşünmeyin. Siz yardımseverliğiniz ve samimiyetinizden emin oldukça zaten böyle şeyler olmayacaktır veya yanlış insanların yanlış görüşlerinden etkilenmenize de gerek yok. Siz insanlara yardım etmek için bu duyarlılığınızı yok etmeyin bence. Sonuçta onlara iyilik etmeye çalışıyorsunuz değil mi? Ayrıca zaten ne güzel söylemişsiniz burada yer almasına bile gerek yoktu bu cümlenin bence ama hazır siz yazmışken ben de değinmeden edemiyeceğim. Evet sonuçta paralarımızı verip alıyoruz bunları ve ben de size sonuna kadar katılıyorum, bu şirketlerin hiç biri babamızın şirketi değiller ve bizim de buradaki paylaşımlarımız reklam yapmak veya yazalım çizelim de bize para versinler falan gibi komik bir düşünceyle olmadığı için bu konuda da bir problemimiz yok nasıl olsa öyle değil mi? Her neyse. Tüm insanlara sevgiyle ve daima sağlıkla diyorum. Bye:KK16:

açıkcası arctic sea markası için ''ne olduğu belirsiz'' lafıma alınmışsınız. Daha çok alınırsanız sözümü geri alırım siz alınmayın yeterki. Bir önceki mesajınızda ilgili ürünün firmasını yerlere göklere sığdıramamışsınız. Kraldan çok kralcı olmanın anlamı yok. Sizde çok iyi biliyosunuz ki o ürünün satış şekli farklı.Sanırım üyelik sistemiyle satılıyor.Bir pazarlama sisteminin üyesi kişiler pazarladıkları sistemin ürünlerini objektif değerlendiremezler. Dolayısıyla sistem üyesiyseniz emin olunuz objektif değerlendirme yapamıyacaksınız. Bu tip saadet zinciri halkalarının ileride ne olduğunu biliyoruz. Ürününüz çok iyiyse üyelik sistemine gerek duymazsınız. Olağan şekilde pazarlarsınız. 3 tl ise heryerde 3 tl ye alırsınız kullanırsınız.bana 3tl sana 4 tl olmaz yani.İstemeden yazdım çizdim söz hakkı doğdu gibi hissettim o yüzden. Firmanın reklamını yapmak istemezseniz yazdıklarımı dikkate almazsınız zaten. Anladığım kadarıyla yeterince tarafsızsınız. Ayrıca belirtmek isterimki hangi ürünler sertifikalı hangileri sertifikasız hepsini ben bilemem.Çevrenizde herhangi bir şekilde bazı reklamlar yapılıyorsa bizim ürünler en iyisi gibi söylemler olunca soruyorum neye göre iyi diye. hangi onayları var diye. Tabiii onlara göre her onayı mevcut. Fakat bazı sertifikaları araştırıp olmadığını anlayıp onlara bunu söyleyip taktirlerini toplamak güzel. Umarım polemik konusu yaratmamışımdır. Biz kadınlar son söz deriz ama genede konuşuruz. Siz lütfen üzerinize alınmayınız. selamlar
Son sözlerimizin karşılıklı olmasının sizin açınızdan da daha adil olacağını düşündüğüm için son sözlerimiz karşılıklı olsun istedim.
Sizi tebrik ediyorum ve çok teşekkür ediyorum böylesi iyi niyetleriniz ve bilinciniz için. Ne güzel söylemişsiniz, benim kullandığım marka iyidir senin kullandığın marka iyidir veya kötüdür diye bir şey yoktur demişsiniz ağzınıza sağlık. Aynı şekilde ben de (ki farkındaysanız zaten hiç bir markaya değinmeden sadece ne kullandığımı tek satır olarak yazmıştım ben buradaki ilk paylaşımımda) ve hiç bir şekilde ne başka bir ürün ne de başka bir şirket adına veya kalitesine asla tek bir kelime de etmemiştim ve halen böyle bir şeyi tek kelime olsa bile etmedim zaten. Ancak geriye dönüp baktığınızda sanırım ilk yazdığınızda niyeyse farkında olmadan böyle ne olduğu belirsiz bir şey diyerek bir ürünü açıkça kötüleyen siz olmuştunuz ve niyeyse bu kadar yardımsever ve samimi olmanıza rağmen bununla birlikte yine belirtebileceğiniz üstelik de onysız olan ve çokça kullanılan başkaca ürünler varken, onların adlarına hiç yer vermemiş olmanız da dikkat çekici. Yine farkında olmadan ağırlıklı olarak bu ürün üzerinde olumsuz ve onaysızlığını ana fikre dönüştürmüştünüz. Küçük bir ayrıntı olarak bunlara değinmeden geçemedim. Evet kesinlikle önemli olan, içindeki gerçek değerleridir. EPA ve DHA, özellikle bunları gerektiği kadar ve yeterince içeriyorsa en doğru ürün demektir. Sizi tebrik ediyorum ve çok teşekkür ediyorum böylesi bilinciniz ve tavsiyeniz için. Ha bu arada niye "yazınca ben kötü oluyorum" diye bir şey söylediğinizi de anlayamadım açıkçası ama sanırım sizin belki de daha önce yaşadığınız bir şeylerle bağlantısı olduğu muhakkak. Belli ki bu konuda yaralısınız. Ama bence hiç böyle düşünmeyin. Siz yardımseverliğiniz ve samimiyetinizden emin oldukça zaten böyle şeyler olmayacaktır veya yanlış insanların yanlış görüşlerinden etkilenmenize de gerek yok. Siz insanlara yardım etmek için bu duyarlılığınızı yok etmeyin bence. Sonuçta onlara iyilik etmeye çalışıyorsunuz değil mi? Ayrıca zaten ne güzel söylemişsiniz burada yer almasına bile gerek yoktu bu cümlenin bence ama hazır siz yazmışken ben de değinmeden edemiyeceğim. Evet sonuçta paralarımızı verip alıyoruz bunları ve ben de size sonuna kadar katılıyorum, bu şirketlerin hiç biri babamızın şirketi değiller ve bizim de buradaki paylaşımlarımız reklam yapmak veya yazalım çizelim de bize para versinler falan gibi komik bir düşünceyle olmadığı için bu konuda da bir problemimiz yok nasıl olsa öyle değil mi? Her neyse. Tüm insanlara sevgiyle ve daima sağlıkla diyorum. Bye:KK16:

Yazmadan edemeyeceğim birbirinizi ne kadar kibar kibar iğneliyorsunuz bence tartışacaksanız direk yapın bunu daha doğru olur

Ya evet aslında inanın size hak vermemek mümkün değil. Ve açıkça söylemek gerekirse bilmiyorum bundan önce yazılanların tamamını okudunuz mu ama inanın bu şekilde çok da kimseye faydası olmayan şeylerin gelişeceğini biraz olsun öngörebilseydim (ki zaten aslında belliydi olayın böyle seyredeceği ancak samimiyetsiz veya önyargılı davranmamak adın yine de iyimser düşünmeye çalışarak nötr bir şekilde yaklaşmış olmama rağmen yine de bir şekilde bu noktaya gelindi ve evet tüm insanlar kıymetlidir ancak açıkçası ben hakikaten yazdığım her bir satıra acıyorum şu anda. Ayrıca karşımdaki üyeden rica etmiştim eğer yazacaksa özelden yazmasının daha etik olacağını ve hiç kimsenin onlara faydası olmayan şeylerle artık bizim karşılıklı yazışmamız şekline dönüşmüş bu satırlarla meşgul etmeye hakkımız olmadığı konusunda ricada bulunmuştum. Niyeyse arkadaş ürün ve şirket hedef alarak antireklem yaptığının farkında değil sanırım. Ancak kendisine bunu hatırlatmaya veya göstermeye çalışmak adına reklam yapan konumuna beni düşürmesine daha fazla müsaade etmek istemiyorum. Son derece hoşgörülü olmama rağmen daha fazlasını artık hoşgörü sınırlarının ötesinde buluyorum. Sonuçta burada yazılanların kendilerine faydası olup olmayacağını baştan kestiremeyecek olan ve kendi adlarına acaba onlara gerekli bir bilgi var mıdır düşüncesiyle bir şekilde burada yazılanları okumaya zaman ayırmış olanlar veya bundan sonra ayıracak olanlar bulunacaktır mutlaka. Ben bu kişilere ki buna siz de dahilsiniz kendi adıma tüm içtenliğimle kusura bakmayın diyorum inanın. Ve iyi ki yazmışsınız. Karşımdaki kişinin hala ısrarla özelden değil de buradan devam etmesi zaten her şeyi açıklıyor bence ve her ne kadar durumun farkında isem de, karşımdaki kişinin sözlerinin cevapsız kalması durumunda burada kendince haklı olduğunu düşünmesi veya düşündürtmesine malzeme olmak istemeyeceğim için "yeter lütfen ne gibi bir probleminiz varsa onu özelden de yazabilirsiniz" şeklinde de olsa bir cevap vermekten kendimi alıkoyamayabilirdim. Ancak bu bir satırlık yazınız, istemeden de olsa dahil olduğum bu tablonun bir parçası olmayı daha fazla kendime yakıştıramadığımı hatırlattığı için kendi adıma size gerçekten çok teşekkür borçluyum. Ben bu forumda yeni sayılırım. Karşımdaki üyenin ise yeni olmadığını ve aynı ürün ve şirketle ilgili tutumunu daha önceden de aynı şekilde her fırsatta sergilemiş olduğunu ne yazık ki daha az önce beni uyaran iyi niyetli biri sayesinde öğrenmiş bulunuyorum. Böyle bir bilgiye daha erken sahip olsaydım karşımdakinin zaten herhangibir bilgi alışverişi yapmak adına hareket etmediğini bu kadar geç farketmemiş olacaktım. Biliyorum şimdi de hala aynı konuyla sizi de meşgul etmiş durumuna düşüyorum belki ama bu şaşkınlığımı ve durumu burada yazmayı kendi adıma bir gereklilik olarak gördüm. Çünkü her ne kadar forumda kimse kimseyi tanımıyor olsa da, artık şu andan itibaren her ne yazarsa yazsın adı geçen kullanıcının yazdığı hiçbirşeyi kendi adıma muatap alıp cevap vermem söz konusu bile olmayacağı için, bu durumun hiç kimse tarafından yanıt veremediğim şeklinde algılanmış olmasını da istemem doğrusu. Ortaya çıkan sonucun taraflarından biri olarak tekrar kendi adıma kusura bakmayın diyor ve tekrar teşekkür ediyorum olabilecek en doğru tespiti yapmış olduğunuz ve uyarınız için. Çünkü haklısınız. Saygılarımla iyi akşamlar diliyorum.

Merhabalar;
Olayları biraz daha netleştirmek ve bilgi edinmek adına yazıyorum.Arctic seayı üreten firmanın FDA sertifikalı olduğunu mu anlatmaya çalıştınız?
Sizin agresif tavırlarınız beni araştırmaya itti bu yüzdende ayrıca teşekkürler. Yere göğe sığdıramadığınız firmanın ve ürün pazarlama şirketinin sertifika listesine rasladım. Buyrun link vereyim kararı siz verin. Ben yorum yapmayayım.
https://www.foreverliving.com/marketing/Page.do?name=product_certifications
Burada nerede FDA sertifikası IFOS sertifikası.
Kendi adıma ise, şu an bahsettiğimiz ürün de dahil olmak üzere, zaten insan sağlığıyla ilgili her alanda ve üründe onayı en güvenilir ve tartışmaya kapalı olan FDA gibi bir kurumun üretim onayının üzerine, ayrıca bir onay arama veya araştırmak taktir edersiniz ki çok da manidar olmayacağı için, ben ekstra bir onayı ayrıca araştırma gereği ve arama gereği de hissetmedim açıkçası.

Merhabalar;
Olayları biraz daha netleştirmek ve bilgi edinmek adına yazıyorum.Arctic seayı üreten firmanın FDA sertifikalı olduğunu mu anlatmaya çalıştınız?
Sizin agresif tavırlarınız beni araştırmaya itti bu yüzdende ayrıca teşekkürler. Yere göğe sığdıramadığınız firmanın ve ürün pazarlama şirketinin sertifika listesine rasladım. Buyrun link vereyim kararı siz verin. Ben yorum yapmayayım.
https://www.foreverliving.com/marketing/Page.do?name=product_certifications
Burada nerede FDA sertifikası IFOS sertifikası.

ingilizcesi yeterli olmayan arkadaşlar için türkçe linkini buldum yukarıdaki linkin. Buyrun türkçe link. https://www.foreverliving.com/marketing/Page.do?name=product_certifications
Buyrun copy-past yaptım.
Ürün Sertifikalarımız:
Uluslararası Aloe Bilim Konseyi Onayı
PETA/Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir
Islami Helal Sertifikası
Kosher Sertifikası
Halal Sertifikası
sertifikalar bu şekilde.
Bu ürünün FDA onayı var IFOS onayı var deyip insanları kandırmanın anlamı yada yararı olacağını zannetmem. Bizim milletimiz yada bir çoğumuz FDA'a IFOS'a bakmaz. Milletimiz samimi insanlardır.İkna edilmesi kolaydır. Ben insanlara gereksiz yere söylenilen yalanları kaldıramıyorum. Hele Hele sağlık konusunda. Kimsede beni bu konuda otorite kabul etmesin lütfen. Sağlığıma dikkat eden kaliteli bir yaşam sürmeye çalışan biriyim. Sevgilerimle

Ya evet aslında inanın size hak vermemek mümkün değil. Ve açıkça söylemek gerekirse bilmiyorum bundan önce yazılanların tamamını okudunuz mu ama inanın bu şekilde çok da kimseye faydası olmayan şeylerin gelişeceğini biraz olsun öngörebilseydim (ki zaten aslında belliydi olayın böyle seyredeceği ancak samimiyetsiz veya önyargılı davranmamak adın yine de iyimser düşünmeye çalışarak nötr bir şekilde yaklaşmış olmama rağmen yine de bir şekilde bu noktaya gelindi ve evet tüm insanlar kıymetlidir ancak açıkçası ben hakikaten yazdığım her bir satıra acıyorum şu anda. Ayrıca karşımdaki üyeden rica etmiştim eğer yazacaksa özelden yazmasının daha etik olacağını ve hiç kimsenin onlara faydası olmayan şeylerle artık bizim karşılıklı yazışmamız şekline dönüşmüş bu satırlarla meşgul etmeye hakkımız olmadığı konusunda ricada bulunmuştum. Niyeyse arkadaş ürün ve şirket hedef alarak antireklem yaptığının farkında değil sanırım. Ancak kendisine bunu hatırlatmaya veya göstermeye çalışmak adına reklam yapan konumuna beni düşürmesine daha fazla müsaade etmek istemiyorum. Son derece hoşgörülü olmama rağmen daha fazlasını artık hoşgörü sınırlarının ötesinde buluyorum. Sonuçta burada yazılanların kendilerine faydası olup olmayacağını baştan kestiremeyecek olan ve kendi adlarına acaba onlara gerekli bir bilgi var mıdır düşüncesiyle bir şekilde burada yazılanları okumaya zaman ayırmış olanlar veya bundan sonra ayıracak olanlar bulunacaktır mutlaka. Ben bu kişilere ki buna siz de dahilsiniz kendi adıma tüm içtenliğimle kusura bakmayın diyorum inanın. Ve iyi ki yazmışsınız. Karşımdaki kişinin hala ısrarla özelden değil de buradan devam etmesi zaten her şeyi açıklıyor bence ve her ne kadar durumun farkında isem de, karşımdaki kişinin sözlerinin cevapsız kalması durumunda burada kendince haklı olduğunu düşünmesi veya düşündürtmesine malzeme olmak istemeyeceğim için "yeter lütfen ne gibi bir probleminiz varsa onu özelden de yazabilirsiniz" şeklinde de olsa bir cevap vermekten kendimi alıkoyamayabilirdim. Ancak bu bir satırlık yazınız, istemeden de olsa dahil olduğum bu tablonun bir parçası olmayı daha fazla kendime yakıştıramadığımı hatırlattığı için kendi adıma size gerçekten çok teşekkür borçluyum. Ben bu forumda yeni sayılırım. Karşımdaki üyenin ise yeni olmadığını ve aynı ürün ve şirketle ilgili tutumunu daha önceden de aynı şekilde her fırsatta sergilemiş olduğunu ne yazık ki daha az önce beni uyaran iyi niyetli biri sayesinde öğrenmiş bulunuyorum. Böyle bir bilgiye daha erken sahip olsaydım karşımdakinin zaten herhangibir bilgi alışverişi yapmak adına hareket etmediğini bu kadar geç farketmemiş olacaktım. Biliyorum şimdi de hala aynı konuyla sizi de meşgul etmiş durumuna düşüyorum belki ama bu şaşkınlığımı ve durumu burada yazmayı kendi adıma bir gereklilik olarak gördüm. Çünkü her ne kadar forumda kimse kimseyi tanımıyor olsa da, artık şu andan itibaren her ne yazarsa yazsın adı geçen kullanıcının yazdığı hiçbirşeyi kendi adıma muatap alıp cevap vermem söz konusu bile olmayacağı için, bu durumun hiç kimse tarafından yanıt veremediğim şeklinde algılanmış olmasını da istemem doğrusu. Ortaya çıkan sonucun taraflarından biri olarak tekrar kendi adıma kusura bakmayın diyor ve tekrar teşekkür ediyorum olabilecek en doğru tespiti yapmış olduğunuz ve uyarınız için. Çünkü haklısınız. Saygılarımla iyi akşamlar diliyorum.
Yapmayın çok üzüldüm

benimde kk ya güvenim kalmadı.birileri gelip bariz belli reklam yapıyor.
bizde saf gibi inanıyoruz.geçen bir bayan ürününün reklamını yapmış ki bana da bilgi geldi
kk ya üye olup reklam yapıcakmış şöyle kaliteli,şöyle yumuşak.bebek kıyafetleri.yöneticiye mesaj attım
yasak tabi dedi.ama sitesinin adresleri hala silinmemiş.bizde burda iki ilaç ismi yazıyoruz.ilaç ismi belirtmek yasak deyip
siliniyor.yani özetle kimse reklam yapmasın,artık inanmıyoruz.

Sonuçlar herkese göre değişiklik gösterebilir tabi ki ama biz çok memnunuz, yeğenime de aldım, arkadaşlarım da memnun, kendi görüşünüz!

çok güzel devam ediniz.Tercih sizin. hiç olmazsa kullandığınız marka biz ifos onaylıyız diye milleti kandırmıyor. ifos uluslararası balık yağı standardı kurumudur.tse gibi bişey yani.standarlara uygun yağ kullanıp kullanmamak sizin tercihiniz.

kesinlikle carlson
bende oğluma kullanıyorum iştahı kapanınca, acayip açıyo iştahını
seven seans kullanmıştım ondan önce hiç memnun kalmadım zaten tadınıda sevmemişti oğlum

merhaba bende oğluma kullanmak istiyorum iştahı için Carlson Balık Yağı Limon Aromalı olanı fakat eczanede bulamadım sizin kullandığınız ürün beyaz kapaklı olan mı birde internette satılan sarı kapaklı olan var

Bence kullanmalısın şu anki balıklarda bile olas gereken kadar omega 3 yok hem antibiyotiklerle büyütüyorlar ben easyfishoilin yetişkinler için olan balık yağını kullanıyorum hamileyim hiçbir zararını görmedim memnunum

X