Bana bi akıl verin cunku bende kalmadı?!?!

Yahu kardesim kafayi peynir ekmekle mi yedin. 22 yasinda ailen kesin donus yapiyor ise de senin ne isin vardi Turkiye'de? Nasil cesaret ettin bacim ya? Ben 13 yasimda geldim Hollanda'ya. Yani ben Turkiye'de dogdum, cocuklugumun da buyuk kismi orda gecti diyebilirim ama bana Turkiye'ye donmeyi dusunmez misin evlenip diyenlerin yanindan son surat hep kactim. Sen bir kere Hollanda kulturunu de almissin zaten kafadan Turkiye'de buyumus bir erkekle kafan uyusmazdi. Ben Tr de 13 senemi gecirdigim halde Tr'de yasayanlarla cok farkli dilden konusuyorum artik ki cok normal artik 36 yasindayim. Cok yanlis yapmissin ve bu yanlisi yaparken de kimse kizim ne yapiyorsun dememis sana bu cok uzucu. Ailende hic mi akli basinda insan yoktu? Bile bile mahvetmissin kendini.

Ben olsam hemen bosanirim ve coluk cocugumu da alir mis gibi Hollanda'ya geri gelirim. Burda alacaklari egitim bambaska bunu sen de biliyorsun. Okul vs bitirdi isen bir ise girer calisirsin, devlet yardimci da olur kira yardimi cocuk parasi daha ne istiyorsun?

Daha fazla hayatini mahvetme, abla tavsiyesi. Orda bir gelecegin yok bence geri dön.
Succes!🙌
Beni cok uyaran oldu heleki babam hic razi gelmemisti ben salak aptal gibi tutturdum b.. vardida evlendim.
Dankjewel..

Sakın ama sakın gitmeyin o pedofili ülkesine. Küreselciler yılda 400 bin cocuk kaçırtıyo özellikle hollanda almanya. Ben Belçikalıyım dönüş yapalı 8 yıl oldu. Orda hayat bitti artık yeni sistem geldi . Yeni nesile mikroçip vs takıyolar yani kanun ile. Çocukların geleceğini mahvetme bence... Ekonomi kriz fazla. Köylü bu zamanda baş tacı olacak kıtlık zamanı yaklaştı. Tarım ve koyunu olanlar kazanacak. Avrupa'da ikinci salgından sonra olacakları şahit olacaksınız. Tavsiye me uy sakin gitme. Memleketimiz en güvenli yer. Gidip ocmw den fakirlik maaşı alanların çocuklarını elinden alıyorlar... Asimile ve dinsizleştirme politikası

Bosanma davan baslasa idi ilk durusmada velayet sana verilirdi ve o velayet ile cocuklarini Hollandaya goturebilirdin. Ancak su an evli oldugun icin onun izni olmadan goturemezsin.
Hayat hikayende sen iyi baslayip kendini giderek asagi cekmissin. Ve anladigim kadariyla cok da isteklerinde diretmeyip hep tatsizlik cikmasin diye kabullenmeyi secmissin.

Türkiyeden damat/gelin getiren kisiler genelde kendi memleketinden getiriyor. Yani aile büyüklerinin aklinda bizim memleketten olsun damadimiz gelinimiz kafasi var ya hani.. o isleniyor genclere. Türkiyede de var hala bu kafalar sonucta.
Herkes kendi memleketinden birini istiyor genelde.
Yurtdisinda da bir tik daha cok önemi oluyor. Sonucta ailecek sülalecek nekadar cok kisi isen okadar rahat da hissedebilirsin veya yalniz hissetmezsin kendini yabanci bir ülkede. Bu tarz ilkel davranis insanlarin icinde var yani.

Gurbette yurtdisinda yasayan gencler de daha naif olabiliyor cunku yasadiklari sistem türkiyeye göre daha rahat. Her an biri beni kaziklayabilir karsima dolandirici cikar diye güvensizlik icinde büyümüyorlar. Haliyle cin fikirli olma kapasitelerin gelisimi olmuyor. Bunu yabanci insanlarda da gözlemeyebilirsiniz. Onlarda daha naif.. antalyaya tatile ciksalar cok rahat kaziklaniyorlar.

Avrupa ülklerinde de mesela almanya hollanda vs gibi illa üniversite okumana gerek de yok. Cunki normal isci dahi olsan alim gücü iyi oldugu icin ac kalma veya maddi korkularin da olmaz. O yüzden uni okumayan ama maddi acidan yine de standart orta halli hayat yasayan cok insan var.
E uni okumayan insan da kendini gelistirmezse de daha da bir saf yani kaliyor haliyle. Normal yani.

Yinede okumus dahi olsa avrupada yasayan türk veya yabanci olsun insan iliskerinde hep bir tik daha zayiftir türkiyede ki insanlara bakarsak. O da yasadigin sistemle alakali bence.

Konu sahibine gelirsem de.. kendi adina bir karar vermelisin. Ailen arkandaymis cok sükür. Yani secim senin. Hakkinda hayirlisi olsun

Son düzenleme:
Evet imza isini avukata sordum kocadan habersiz
Onlarinda hollanda pasaportlari oldugu icin belki seslenmezler diyor
Son iki senedir çocuklarımla gitim istemediler.. Hata Hollanda gümrüğünde imza li kağıdı verdim gelirken gerek yok sade giderken bakılıyor dediler. Ailen arkandaysa hele abin, dönsen daha iyi olacak... Pıcak boğaza dayanmış Allah gostermesin yarın bir gün ne olur Allah bilir.

Bende cok pismanim suan

Aynenn onuda dusundum kendi alrabalarida var hollandada kotu bisey yaptirir kendi gelmese bile inan suan elim ayagim titriyo
Bak bosanamayan bir sürü kadın var benim gibi tehdit edilen zarar gören korkudan bişey yapamıyoruz ama senin eşin zorluk çıkarmadan senden bosanirsa hemen boşan ve kurtul çocuklarını vermese bile ilk etap kendin kurtul snra iyi bir avukatla çocuklarınıda alırsın Allah'ın izniyle 🙏 kaçmak çare deil bebeqim..

çocukları vekaletsiz babadan gizli yurt dışına çıkaramazsınız diye biliyorum.
boğaza bıçak dahayan bi adamla oldurmaya çalışmak anlamsız. öfke kontrolü için tedavi kabul etmediği sürece denemekle uğraşmayın

Umarım en kısa zamanda Hollanda'ya döner ve çocuklarınla kendini bu adamdan kurtarırsın...Boğazına bıcak dayayan tekrar edecek bunu yapmaya haberlerde görmek istemiyoruz seni.

Sorun köy değil sorun kocan. Kıskanıp boğazına bıçak dayamak nedir?! Öldürmesini mi bekliyosunuz hala gelir mi derdindesiniz... Boşanın dönün Hollanda'ya. Çocuklarında düzgün bir hayatı olur. Ailenizi de ikna edin bence eşiniz ve ailesi psikopat tiplerse

22 yaşındasın 2 çocuk köyde eş ailesi görümce falan yaşıyorsun universitede olman gerekirken birde Hollanda'da doğup buyumussun hiç yapilacak şeyler değil yani ne denmesini bekliyorsin bosan gitsin seven yanında olur zaten

Degerli hanimlar
annemin evine geleli 1 ay fln oldu cocuklarla burdayiz cok sukur
Kendisiyle anlasmali bosanma teklif ettim kabul etmedi beyfendi bende actim davayi avukata hepsini yazdirdim cizdirdim bakalim ilk durusma tarihini bekliyorum
Ailem tam destek yanimdalar
Herseyin boyle daha iyi olacagni biliyorum allahin izniyle

Ha bu arada hollanda isini iyice bi oturup konustuk ailemle
Ikna edemedim bi yandanda iyi oldu
Neden derseniz aile buyuk destekci
Orada kimse kalmadi kac gun kalacaksin teyzenin amcanin ynnda 2 cocukla
Ki bu bazi arkadaslarin dedigi de dogru babanin izin kagidi olmadikca cocuklari goturemiyosum
Oyle hop diye maas da baglamiyolar ki alacagim 1400 eur fln nasil gecinecektim
Hollandada cok gaddar bi ulke oyle yabancilarida kollarini acip beklemiyorlar
Ki burda isim hazir simdi girsem 5000 tlden baslar maasim
Ama cocuklar iyice bu duruma alissin okullar acilsin ondan sonra ise baslayayim en sagliklisi bu olur diye dusundum

Anliyacagniz durum simdilik boyle
Hepinize tskr ederim allaha emanet olun
Kimseye eyvallahin olmuyacakmis bu hayatta.
Yoksa depene cikacam diye ugrasiyorlar

Bundan sonra hayat benim ve cocuklarim icin
Onlari en iyi ve kaliteli bi hayat sunabilmek en buyuk gayem olacaktir

Sende zaten akıl yokmuş ki Hollanda’dan gelip köye yerleşmek nedir.. Önce eşinizi ikna etme yoluna gidebilirsiniz diyecektim ama boğazınıza bıçak dayayan birini ikna etmeye falan gerek yok açın davayı alın çocukları gidin

En iyisi bastan anlatmak..

Hollandada dogum buyudum 22 yasnda turkiyeye yerlestik.
23 yasinda evledim koye gelin geldim 2 seker mi seker dadlu mi ne dadluuu bi kizim bi bi oglum var.
Ilk zamanlar zoruma gitmedi koyde yasamak cicim aylari iste anlamadik bisey
2 sene sonra dank etti kafama esime yavas yavas demeye basladim iste sehirde yasayalim yazlari geliriz isin olduğu zaman kaliriz 3 4 ay nyse kesin gozle yok dedi hollandayi denedim gezemeye bari gidelim oda yok
Ha bide gorumcelerim var 4 tane birde eltim
Gorumcelerim iste bildigin "gorumce"
Oyle arkadas gibi degilim onlarla ki nekkdr denediysem hep bi mesafe hep bi yuksekten bakmalar arada bi laf sokmalar olmazsa olmazimiz
Eltim de tam bi elti abisiyle (yani kocam) ortak kaynim onu kislan bunu kiskan kiskan babam kiskan
Kaynanamla kayinbabamda kendi hallerinde desemde onlarda tavir alirlar bazen
Ki ben safin salagin tekiyim kimseye ne kin nede kotuluk besler ertafima iyi olmaya calisan biriyim
Bana iğneleyici bisey deseler bile seslenmem kirilmasinlar yuz yuze bakiyoruz cunku kimsem yok burda ben baska koyluyum ama sehir ayni memleket
Hep kendimle bi savas halindeyim iste niye boyle bisey yaptim(koye gelmekle) kendime kizip duruyorum
Piskoloji fln bisey kalmadi bende artik
Oyle boyle derken iyi kotu gunlerimiz oldu gectigmiz kasim ayina kadar
Cok kiskanc kendisi evlendigimden beri olur olmadik kavgalar yakisirmalar
Gecen yil Eylul ayinda cok buyuk bi kavgamiz oldu kiskanclik yuzunden bicak fln dayadi bogazima ayrilacaktik bitti dedik(kocamda dedi) herkez araya girdi olmazda falanda filanda cocuklar var nyse bida denedik ben burada hicbisey söylemiyorum ne abilerime nede anneme (onlar sehirde) babama (hollandada) Kasım ayinda babam geldi turkiyeye iste ben iyice cokmus berbat durumdayim niye boylesin kac aydir fln soruyolar hersyi anllatm onlarda resti cekti 3 ay fln kaldim annemde ev bile tuttuk esime gel buraya ben oraya gelmem burda daha mutlu oluruz oda inadim inat gelmedi cocuklar arada gele gide rezil oldular dedim bende kirdim inadimi dondum koye
Hayy donmez olaydim tutursaydim
Simdi babam geldi yine 2 haftaligna ona diyomki beni gotr cocuklarla (onlarnda var hollanda pasaportlari)orda yasayalim kokten kurtulurum bu koyden onlarinda hakli sebebleri olarak pek sicak bakmiyolar bu istegime cok israr etsem yardimci olurlar tabi kacmaya ki olursa esimden habersiz olacak
Onlarda korkuyolar bizler burdayiz orda bisey yaparsa yada yaptirirsa sana diye
Buyuk abim gitme diyo bosanmak iaiyosan bosan diyo
Bende eger gidersem belki tmm diyip herseyi birakip yanmza gelirmi gelse bu nlldr saglikli olur ama onsuzluguda goze almis durumdayim
Tek boyumumu buken cocuklarim..

Valla uzun oldu hanimlar zamaninizi aldim hakknizi helal edin
Napacam sasirdim kaldim bana bi akil verin kimsye bisey diyemiom ailemden baska
Hollanda gibi yerden de bi herif için köye gitme
En iyisi bastan anlatmak..

Hollandada dogum buyudum 22 yasnda turkiyeye yerlestik.
23 yasinda evledim koye gelin geldim 2 seker mi seker dadlu mi ne dadluuu bi kizim bi bi oglum var.
Ilk zamanlar zoruma gitmedi koyde yasamak cicim aylari iste anlamadik bisey
2 sene sonra dank etti kafama esime yavas yavas demeye basladim iste sehirde yasayalim yazlari geliriz isin olduğu zaman kaliriz 3 4 ay nyse kesin gozle yok dedi hollandayi denedim gezemeye bari gidelim oda yok
Ha bide gorumcelerim var 4 tane birde eltim
Gorumcelerim iste bildigin "gorumce"
Oyle arkadas gibi degilim onlarla ki nekkdr denediysem hep bi mesafe hep bi yuksekten bakmalar arada bi laf sokmalar olmazsa olmazimiz
Eltim de tam bi elti abisiyle (yani kocam) ortak kaynim onu kislan bunu kiskan kiskan babam kiskan
Kaynanamla kayinbabamda kendi hallerinde desemde onlarda tavir alirlar bazen
Ki ben safin salagin tekiyim kimseye ne kin nede kotuluk besler ertafima iyi olmaya calisan biriyim
Bana iğneleyici bisey deseler bile seslenmem kirilmasinlar yuz yuze bakiyoruz cunku kimsem yok burda ben baska koyluyum ama sehir ayni memleket
Hep kendimle bi savas halindeyim iste niye boyle bisey yaptim(koye gelmekle) kendime kizip duruyorum
Piskoloji fln bisey kalmadi bende artik
Oyle boyle derken iyi kotu gunlerimiz oldu gectigmiz kasim ayina kadar
Cok kiskanc kendisi evlendigimden beri olur olmadik kavgalar yakisirmalar
Gecen yil Eylul ayinda cok buyuk bi kavgamiz oldu kiskanclik yuzunden bicak fln dayadi bogazima ayrilacaktik bitti dedik(kocamda dedi) herkez araya girdi olmazda falanda filanda cocuklar var nyse bida denedik ben burada hicbisey söylemiyorum ne abilerime nede anneme (onlar sehirde) babama (hollandada) Kasım ayinda babam geldi turkiyeye iste ben iyice cokmus berbat durumdayim niye boylesin kac aydir fln soruyolar hersyi anllatm onlarda resti cekti 3 ay fln kaldim annemde ev bile tuttuk esime gel buraya ben oraya gelmem burda daha mutlu oluruz oda inadim inat gelmedi cocuklar arada gele gide rezil oldular dedim bende kirdim inadimi dondum koye
Hayy donmez olaydim tutursaydim
Simdi babam geldi yine 2 haftaligna ona diyomki beni gotr cocuklarla (onlarnda var hollanda pasaportlari)orda yasayalim kokten kurtulurum bu koyden onlarinda hakli sebebleri olarak pek sicak bakmiyolar bu istegime cok israr etsem yardimci olurlar tabi kacmaya ki olursa esimden habersiz olacak
Onlarda korkuyolar bizler burdayiz orda bisey yaparsa yada yaptirirsa sana diye
Buyuk abim gitme diyo bosanmak iaiyosan bosan diyo
Bende eger gidersem belki tmm diyip herseyi birakip yanmza gelirmi gelse bu nlldr saglikli olur ama onsuzluguda goze almis durumdayim
Tek boyumumu buken cocuklarim..

Valla uzun oldu hanimlar zamaninizi aldim hakknizi helal edin
Napacam sasirdim kaldim bana bi akil verin kimsye bisey diyemiom ailemden baska
Hollanda gibi yerden köye gelin gitmek 😔 bi herif için gitmezdim . Bak canım diyorsun ki boynuma bıçak dayadı iki tane çocuğum var yazmışsın sana bir şey olsa o çocuklar ve ailen napacak??? Orda kimsen de yokmuş kıyamam sana . Ayrıl şu pis heriften çocuk var diye kahrını mı çekeceksin 😑

X