bana bi akıl verin lütfen Allah aşkına :(

sorunlarkralicesi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2012
31
0
selam direk konuya giricem..

eşimle yeni evlıyız kayınvalıdem ve gorumcemle beraber oturuoruz.. bunu kabul etme sebebim kayın valıdemın nısanlıken tam bır melek olmasıydı bana kurban olmalar sarılmalar opmeler kzıım evladım die sevmeler vs vs vs. eşimin işi tam oturmadıgı için bende okulu bıtırırım hemde ev işi bilmiroum ve yanlız cok korkan bı ınsanım bu yuzden kabul ettım seker gıbı ınsalar zaten die.evlenırken bize sadece internetle telefonu yatırın gerısını ben hallderim paranızı bırıktırıp evınızı alın arabaızı alın dıodu ...

evlendık ve bu 3. ayımız eşim sabah 8de evden cıkar işe gider kv başlar dier faturalarıda odıceksınız sunu yapcaksınız bunu yapcaksınız eger yapmazsanız s...tir olup gidin evımden daha nelerr nelerrr... kızı gelir bi sen ders calıscan die internete 63 liramı ödiycez vs vs bunu diyen 17 yasında bi kız. midemde ülser var ve hemeroidim var kesinlikle acı yıyemem bunu bililar ve her sefeerınde hatırlaıorum anne acı koymayın vs vs die ben dememe ragmen ınadıma dolduruolar bıberi.. geçenlerde kv kardesi geldi tursu kurdu bize . bnmkini acı yemıorum die acısz kurdu .. kv kardesi gidince gitmiş benim tursumun içine evde ne kdr acı biber varsa basmış.. tursuyu acıp yıyınce anladık zehır gibi.. eşim sizin derdiniz ne ya sureklı aynı kız yıemıo rahatsız diyince ''o kadarda acı deıl abartma dio'' ne soylersenız soyleyın aynı seyı yapıolar eşim hep arkamda benı savunur ama bısey deişmio...ben markete ekmek almaya gittim geldim evde kıyamet kopuo eşim kvye bagırıo ben cıkar cıkmaz gidip eşime'''karın hıc bıseye elını surmuo dmiş' (ki evde benden baska kımse tmzlık yapmıo 2 gunde bir tmzlık yaparım kesin) eşimde benı bıldıgı ıcın bagrmıs cagırmıs senın amacın ne die.. ben direk babamıaradım böyle boyle die babamda muattap olma sevıyenı dusurme bıdaha boyle bı olay olursa gelıosun binip dedi bende tamam dedim.

olaylar gene devam etti ben gormezden geldim cogunu 3maymunu oynadım .. bizi durmadan her tartısmada evle tehtıt eder oldu işte burdan cıksanız nasıl yasıcaksınız paramı yeter falan ..mecbursunuz burda yasamaya vs vs.

eşimin calıstıgı sirket başka bi dalda işe girmeye karar verdi dolyısıyla eleman deişikligi yapıcaklar eşim mekanik ressam tecrubes fazla olmadı içinde şak die işe giremıo halıyle. oglunun cebınde paraolmadıgını bıle bıle kadın hala para verceksın eşşek gibi dıyıp duruo mutfaga alısverıs yapıolar kendımıze aldık dıolar..

en son olat 2 gun once yasandı .. olaydan onceki aksam tavuk kızartıodum eşim gelince bıraktım odada yanına gittim giderkende anne sız bakında ynmasın dedim gittim.. 10 15 dk sonra bi geldim nerdeyse tavadan duman cıkıcak kendı yıyeceklerı tavukları almıslar tavayı ocaga oyle bırakmıslar altı acık sekılde ''pes ya pes pes dedim yazık gunah deılmı ınsanlar ekmek bulamıo elinize ne gecıo sımdı sızın dedım ay unutmusuz falan dediler (yalan)...ertsesi sabah gorumcem okumuo okulu brakmıs calısıo izinlı gunuydu ben odada yatıorum içerden konusmaları duyuluo kv halıyı sırkelıcek dioki'' ben bu geline sabredıorum yapıcamı bilirim'' gorumcede ''bende bılıorum ona yapcamı beklesın'' dio. bisey demedim cıkıpta saldırmadım..

gorumcem gezmeye gitti bende mutfaga gectımkahvaltı yapıorum .. kv dedimki gorumceme soyle bundan sonra bısey yemek ıstıosa dolaptan alsın yapsın dun aksamki olayı unutmadım ben dedim.. kv'' kusura bakma bu evde ayrı gayrı yok ''dedi bende ''ozaman neden ebnm yqaptıklarımı yıyp kendı yaptıklarınıza ben yemıyım dıe acıyı dolduruosunuz? ben sizin gibi kendımıze aldık bunu demıorum yesın ama kendı yasın yesın''dedim kıyametler kopardı.''bak anne kızın boyle yapmaya devam ederse gercekten oglunun elınde kalıcakhuyunu biliosun'' dedim hele oyle bısey yapsın evden s...tir olup gidersiniz dedi. eşimi aradım benı bu aksam gonderıosun babamlara dedim noldu dedi anlattım herseyı.. aksam eşim geldi sizin derdınız ne yuvamı yıkmakmı karımı kacırmakmı die konusmaya basladı 17 yasındakı kızı bi gorsenız bı dıklenıo burası babamın evı onun evı deil istedigimi yaparım begenmıosa sktr olsun gitin. eşim delidir bi gozu donse oldurmeden bırakmaz bak sus dedi susmuo bak sus dıo sumuo bana dio sen ayrı eve cıkmak ıcın herseyıyaparsın.. bende gorumceme '' ayrı eve cıkıcak olsam sızden ızın mı alıcam cıktıgımda o eve ikinizde adım atmıycaksınız yettı artık be dedim .. senin cocuguna bakmayız dediler bende merak etme dogurunca bakarım kendı dogurduguma dedim sen once kendıne bak benm ouk sonraya kalsın dedim.. gene bana laf soylemeye basladı sınırden hatırlamıorum ama gozumu dondurucek bısey soyledı bende uzerıne saldırdım 3 5 kere vurdum bayılmısım zaten eşimin donuk grumceye allah belanı versın dedigini hatırlıorum bi tek.. sonra kv erkek kardesını aradı (kendılerıne hak verıcenı sanıo) adam geldi bunlara bagırdı cagırdı eşim olayı anlatınca. bana dedi babana sakın soyleme bana son bı sans ver bıdaha boyle bı olay olmıcak dedi tamam dedim bende ... ama hala tıp tıp hareketler laf sokmalar devam edıo şimdi bana bi akıl verin ben ne yapmalıyım allah askına bana akıl verın eşimle aramda tek bı sorun yok.. sorun bunlar ayrı eve cıksak eşimın ısı su an sallantıda bende girerim okul btene kadar asgrı ucretle calısırım burada kıralar 500 cıvarı evde kımse olmıcak zaten ıste olcaz faturalar fazla gelmez tahmınen.. eşimde 1000 tl alıo dıe hesap edelim 250 yola gitse ondanda kalır 750 lra 1500 gecer elimize. ben dedim bıdaha boyle bısey olursa giderim ben sen para brıktırr evı tutar cagırırsın bende gelip ıse girerim dedim sizce ne yapmalıyız lutfe yardımcı olun ben dayanamıorum bunlar yuzunden okuluda bıtıremıcem tek umudum o calısamıorum edemeıorum kafam hep yapılanlarda nolur bi akıl verin bize ne yapmalıyız ? :KK43:

Son düzenleme:
Ay ,bu nasıl hayat ,nasıl insanlar ! Okurken daraldım.Hata yapmışsınız bi hata daha yapmadan fırsat bu fırsat çıkın kendi evinize.

Canım eşin işini düzelttiği anda kaçın derim hemde başka bir muhite:) Ah bu kaynanalar!!!:KK47: Benimkisi melek maşallah...

bende onu dusunuorum işte ama nasıl bi akıl verin nasıl geçim saglayabılırım nasıl cıkabılırız eve onu dusunuorum kac gundur bide rezıl olup gecınememek var işin icinde ondan korkuorum bi duzen oturtup cıksak ben calısırım esım calısır gecınır gıderız hıc olmazsa kafama rahat olur eşim tecrube edındıgnde zten 2000 tl oluo maası yanındakı dıer calısanları hepsı 2000 lıra alıo ek proje falan aldıklarında zaten ıyce atıo rakam o zaman kadar sıkıntı cekıcez ama ben burda cekmek ıstemıorum o sıkıntıyı gerekırse kuru ekmek yıyım ama kafam rahat olsun cıldırmak uzereyın ya bi akıl verın ben cıkamıorum ısın ıcınden

anlatılanlar dedıgın gıbıyse canım ısın gercekten zormus ama tek caren 1gozde olsa ayrı bır eve cıkman 500 lıralık degılde ılk etapta kucuk ufak bıyere tasınıp sonra duruma gore hareket edebılırsın

Kirayı ve faturaları verdikten sonra elinizde 500 lira kalsa idare edersiniz.Biraz sıkıntı çekersiniz ama mutlu olursunuz en azından.

Böyle insanların kahrını çekmektense aç kalmak daha iyi bana göre.Olan sağlığınıza olacak o evde.

Onun dışında okuyor olduğunuza göre burslara başvurursunuz,part time iş bakarsınız.

Halledebilirsiniz bence.

valla canm kocanı bırakma ama orada daha fazla durma çünkü sizin ilişkiniz yıpranacak..hemen kaçın ordan çekilecek çile değil valla..ALLAH yardımcın olsun..artık yüzüne ger gülenide dost sanmazsın

Kirayı ve faturaları verdikten sonra elinizde 500 lira kalsa idare edersiniz.Biraz sıkıntı çekersiniz ama mutlu olursunuz en azından.

Böyle insanların kahrını çekmektense aç kalmak daha iyi bana göre.Olan sağlığınıza olacak o evde.

Onun dışında okuyor olduğunuza göre burslara başvurursunuz,part time iş bakarsınız.

Halledebilirsiniz bence.

aöfden okuorum fulltime da calısırım sorun olmaz calısmam yani. burda 2+1 ler bile o fiyatta en kotusu 500 :KK43: baska semte tasnamayız cunku eşimin calısabılecegi butun firmalar bu tarafta kıra vermedıgımızı yola vermıs oluruz :KK43:( yapabılırız dimi boyle olmuo eger bu aofyıde basaramazsam hıc bı sansımkalmaz buna bel bagladım bunlar yuzunden bunuda bıtıremıcem kafayı yedırtıcekler bana durmadan aglıorum sınır krizleri gecırıorum

Ayyyyyyyyyy ne bu böyle ya yazık sana.hiç mi insanlık yok bunlarda.inan okuyunca içim sızladı olanlara.Ya hadi seni geçtim bunlar oğullarının mutluluğunu da mı istmiyorlar.bence ilk fırsatta al eşini de kaç git.insan bi kuru soğanla da karnını doyurur ama bu kadar huzursuzluk içinde ne bileyim nasıl yaşanır.merak ettiğim bişey var.bütün bunlar olurken eşinin akrabalarından hiç duyan gören farkeden olmadımı şimdiye kadar?

Ayyyyyyyyyy ne bu böyle ya yazık sana.hiç mi insanlık yok bunlarda.inan okuyunca içim sızladı olanlara.Ya hadi seni geçtim bunlar oğullarının mutluluğunu da mı istmiyorlar.bence ilk fırsatta al eşini de kaç git.insan bi kuru soğanla da karnını doyurur ama bu kadar huzursuzluk içinde ne bileyim nasıl yaşanır.merak ettiğim bişey var.bütün bunlar olurken eşinin akrabalarından hiç duyan gören farkeden olmadımı şimdiye kadar?

komşular bagırtıları duyuyodur ama akrabalrının haberı yok bi tek eşimin dayısı bilio işte.. tabı kız kardeslerınede mutlaka bıseyler cıtlatıodur ama KOTU GELİN olarak anlatıolardır kesnlıkle

hemen çıkın o evden görümcede az değilmiş. o size daha çok kaynanalık yapmış

ev de olmasın, araba da. insana huzur lazım

bu arada turşu yemeyin ülsere iyi gelmiyor

Bencede az olsun senin olsun,kuru ekmek ye ama huzurun olsun öncelikle.düğün yeni oldu demiştin hiç birikim yada takılan takılar yokmu bir süre idare edilecek kadar?elde avuçta bişiler varsa bir dk bile bekleme hemen kendi düzenini kur.kendi evinize çıkmadan önce iyi düşün çıkıpta para sorunun olursa o zaman zevkle dalga geçerler o duruma düşme tamamen ayaklarınızın üzerinde durabilecekken çıkın eli günü sevindirmeyin.allah yardımcınız olsun..

Melek gibi kadınken birden aranız bozulmuz. İlk kavganız neden oldu ?
Neden melek gibi bir kadın birden böyle acımasız oluyor hiç istişare yaptınız mı kendi içinizde ?

İlişkiniz çok samimiyetsiz olmaya başlamış. Bu böyle elbet devam etmez.
Sizide, eşinizide çok yıpratır.
Madem gücünüz yok sabredeceksiniz ya da ayrı eve çıkacaksınız.

Birde yanlış anlamadıysam şiddet göstermişsiniz. Bunu neden yaptınız ?
İstediğiniz kadar çileden çıkın ona vurmaya hakkınız yoktu.

Bencede az olsun senin olsun,kuru ekmek ye ama huzurun olsun öncelikle.düğün yeni oldu demiştin hiç birikim yada takılan takılar yokmu bir süre idare edilecek kadar?elde avuçta bişiler varsa bir dk bile bekleme hemen kendi düzenini kur.kendi evinize çıkmadan önce iyi düşün çıkıpta para sorunun olursa o zaman zevkle dalga geçerler o duruma düşme tamamen ayaklarınızın üzerinde durabilecekken çıkın eli günü sevindirmeyin.allah yardımcınız olsun..

dugunude aldıkları bı yatak bı dolabıda benım altınlarımla odedıler salondan cıkarken kesemi alıp salonun parasını odediler düşünün .. cebımızde olanı soylıyım bankada 550euro .. bana taktıgı 2 dandık bilezzik 850 tlden tanesi . eşimin bana hediyesi bi altın kolyeyle 2 çift altın kupe var bide anne babamın hediyesi bi set var ama bunu alsa ellemiycem ölsemde .işte butun birikimbu 15 mılyara yakın para bırıktı elde avucta kalan bu

valla gerekirse 1 göz odada otur her gün patates ye ama genede bu eziyete katlanma nedir bu ya?
kocana madem güveniyorsun hem sevginizi kurtar hemde kendinizi..
yuva yıkanın yuvası olmaz.. bu dünyada olmadı öteki dünyada sorarsın hesabını.. hiç sıkma canını..
2 tane kendini bilmez şırfıntı yüzündende yuvanı sakın yıkma!!!

Melek gibi kadınken birden aranız bozulmuz. İlk kavganız neden oldu ?
Neden melek gibi bir kadın birden böyle acımasız oluyor hiç istişare yaptınız mı kendi içinizde ?

İlişkiniz çok samimiyetsiz olmaya başlamış. Bu böyle elbet devam etmez.
Sizide, eşinizide çok yıpratır.
Madem gücünüz yok sabredeceksiniz ya da ayrı eve çıkacaksınız.

Birde yanlış anlamadıysam şiddet göstermişsiniz. Bunu neden yaptınız ?
İstediğiniz kadar çileden çıkın ona vurmaya hakkınız yoktu.

kavga oglu daha once omur ılık kanserı olmasına ragman hıc dusunmeden strese sokup gece gunduz verdıgımız halde para ıstemesi arkadasım... dogru benım vurmaya hakkım yok ama onların bana ısgence etmesıne her turlu lafı soylemesıne kan kusturup bayılıp bayılıp durmamı saglamalarına hakkı var dimi arlkadaşım dimi ? çunku elin kızının canı can deil dimi ?

hakaretler , tehtidler , vurmalar nasıl yüzyüze bakıyorsunuz şuan çok merak ettim
evet hiç hoş değil yaptıkları ama siz çok yüz göz olmuşssunuz

söyle kızına abisinin elinde kalacak demek bildiğiniz tehdit etmişsiniz kadını
sizi daha evden kovduğunda oturup düşünecektiniz ayrı eve çıkmayı

aynı evde neden yaşamak isterler bu insanlar hala anlamış değilim
sizde girin bi işe çalışsın , gerekirse eşinde ek iş yapsın ama ayrı eve çıkın

yoksa Allah korusun birbirinizi yaralayacaksınız

eşinizde bu yaşına kadar annesini ve kardeşini tanıyamamış mı da sizi o eve getirmiş
sizde çok iyilerdi diyorsunuz :26:

dugunude aldıkları bı yatak bı dolabıda benım altınlarımla odedıler salondan cıkarken kesemi alıp salonun parasını odediler düşünün .. cebımızde olanı soylıyım bankada 550euro .. bana taktıgı 2 dandık bilezzik 850 tlden tanesi . eşimin bana hediyesi bi altın kolyeyle 2 çift altın kupe var bide anne babamın hediyesi bi set var ama bunu alsa ellemiycem ölsemde .işte butun birikimbu 15 mılyara yakın para bırıktı elde avucta kalan bu

elinde kalanları zor zamanların için sakla hiç bozdurma yok farzet yoksa onlarıda harcarsan ortada kalırsın yarın öbürgün hamilelik olur hastalık olur o insnaların seni düşünücek bir tarafı yok sanırım elindekileri kullanırsın canım.ailenle görüş yada yardımcı oalbilecek birilerinden destek iste maddi olarak yada eşya gibi biran önce kurtulup düzeninizi kurmaya çalışın sizde.bu arada elinde olanlarısa asla kayınvalidenlere verme ne olursa olsun.

komşular bagırtıları duyuyodur ama akrabalrının haberı yok bi tek eşimin dayısı bilio işte.. tabı kız kardeslerınede mutlaka bıseyler cıtlatıodur ama KOTU GELİN olarak anlatıolardır kesnlıkle

Anladım.il yada semt olarak nerde oturduğunu bilmiyorum ama küçük tek od bir ev bulsan en azından bi süre idare etseniz.böyle yerler hemen hemen her yerde oluyo.çocuğunuz da yokmuş nasılsa.yani demek istediğim böyle de taşanıyo.ben kendimde biliyorum.bi süre tek göz bir evde ve günlerce patates yiyerek idare etmiştik.ve inanırmısın en huzurlu zamanlarımdan biriydi benim için.öyle de yaşanıyo yani.yeterki aradaki sevgi tükenmesin.bence denemeye değer.sağlığın bozulacak yoksa.

X