bana bi akıl verin lütfen Allah aşkına :(

bende zaten buna sasırırorum hadı benı bosverım ben el kızıyım dielim oglunudamı hıc dusunmuo bu kadın anlamıyorum ya eşim 3 sene once omurılık kanserını atlatmıs bi insan ya hıc dusunmezmı bı anne ben bunu yapıorum ama hadı nuks ettı strese gıre gıre elın kızı ceker gıder sonra ben yavruma ettgimle napıcam diye hıcmı dusunmez bı ınsan ya ALLah kokusu yok işte yok ne analık duygusu var ne allah korkusu

Çok üzüldüm durumuna. Ama insanlar 7sinde ne ise 70inde de o. Sen şanslısın ki kocan senin yanında. Bundan sonra sakın seni tahrik etmelerine izin verme ve o insanlarla yalnız kalmamaya çalış. Evden soyutla kendini, iş bul, çalış.

Sizin kayınvalideniz aynı evde otururken düşmüş para derdine, benim babaannem evimiz, kapımız ayrı olduğu halde para derdine düştü. İnsanlar arsız olunca ne desek boş.

İş bul ve çıkın o evden, başka çaren yok..

Ne kadar basit vicdansız insanlar.Şu kayınvalide pisikolojisini anlamadım gitti ne isterler bu gelinlerden.Anne kuzusu değilmi gelinler kendi kızlarına aynısı yapılsa üzülmezlermi.Benim annem geline kötü davransa ki mümkün değil önce 3 kız kardeş biz atlar itiraz ederiz.Gelinde bize karşı öyle abla diye deli olur.Kayınvalidem için aynı şeyleri söyleyemem o kızım Ayşe benimle birlik olsa ben şu Sevcan'a neler yaparım diye bir sözünü duymuştum yıllar önce.Bunların hepsi böyle.

Sana gelince en kısa zamanda bir iş bul çalış biraz para biriktir o evden biran önce kurtul.

bende zaten buna sasırırorum hadı benı bosverım ben el kızıyım dielim oglunudamı hıc dusunmuo bu kadın anlamıyorum ya eşim 3 sene once omurılık kanserını atlatmıs bi insan ya hıc dusunmezmı bı anne ben bunu yapıorum ama hadı nuks ettı strese gıre gıre elın kızı ceker gıder sonra ben yavruma ettgimle napıcam diye hıcmı dusunmez bı ınsan ya ALLah kokusu yok işte yok ne analık duygusu var ne allah korkusu

Peki eşinizin çözüm önerileri neler, onun kafasında neler var? Biz iş bulun, toparlanana kadar küçük bir evde idare edebilirsiniz diyoruz ama mesela eşiniz buna ne der?

Sizi koruması kollaması çok güzel, ancak o cadılar ikinizi yıpratırken arada mutlaka evliliğiniz de yara alır, o cehennemde kaçınılmaz olur bu. Birbirinize saygınız sevginiz zedelenmeden bir şeyler yapmalısınız. Hazır açıktan da okuyormuşsunuz, mutlaka bir işe girin, maaşınızı atarsınız kenara. Evinize geçerken de yatak odanız zaten olacak, bir çekyat, bir ocak, bir buzdolabı gibi hayati ihtiyaçlarınızdan almaya başlayıp zamanla düzeninizi kurarsınız. Mutlaka zorlanırsınız ama kafanız rahat olur, dişinizle tırnağınızla kurduğunuz yuva sizi birbirnize daha bağlar.

Son düzenleme:
Ne kadar basit vicdansız insanlar.Şu kayınvalide pisikolojisini anlamadım gitti ne isterler bu gelinlerden.Anne kuzusu değilmi gelinler kendi kızlarına aynısı yapılsa üzülmezlermi.Benim annem geline kötü davransa ki mümkün değil önce 3 kız kardeş biz atlar itiraz ederiz.Gelinde bize karşı öyle abla diye deli olur.Kayınvalidem için aynı şeyleri söyleyemem o kızım Ayşe benimle birlik olsa ben şu Sevcan'a neler yaparım diye bir sözünü duymuştum yıllar önce.Bunların hepsi böyle.

Sana gelince en kısa zamanda bir iş bul çalış biraz para biriktir o evden biran önce kurtul.

gecen gorumce olucak allahın belasını ıstemeye gelıceklerdı kv diokı sakın kayınvalıdeyle oturmaya kalkma oldururum senı atrı oturucaksın dio eşimde ''noldu kendı kızına gelınce annelıkmı yapıosun elın kızının ustundemı denıosun olup olmıycanı dıe bagırdı bazen dusunuorum bu kadın acaba şu komuş evını sadece kızına vermek ıcın mıbole yapıo . mal paylasımıolmasın olunce sorun cıkarıyım da ıste kıza bırakyım dusuncesındemı acaba cok merak edıorum yanı eger oyleyse hcı dert etmesıne gerek yok onun kokuşmuş evıne kalmadık acaba bunumu dusunuo ?

Peki eşinizin çözüm önerileri neler, onun kafasında neler var? Biz iş bulun, toparlanana kadar küçük bir evde idare edebilirsiniz diyoruz ama mesela eşiniz buna ne der?

Sizi koruması kollaması çok güzel, ancak o cadılar ikinizi yıpratırken arada mutlaka evliliğiniz de yara alır, o cehennemde kaçınılmaz olur bu. Birbirinize saygınız sevginiz zedelenmeden bir şeyler yapmalısınız. Hazır açıktan da okuyormuşsunuz, mutlaka bir işe girin, maaşınızı atarsınız kenara. Evinize geçerken de yatak odanız zaten olacak, bir çekyat, bir ocak, bir buzdolabı gibi hayati ihtiyaçlarınızdan almaya başlayıp zamanla düzeninizi kurarsınız. Mutlaka zorlanırsınız ama kafanız rahat olur, dişinizle tırnağınızla kurduğunuz yuva sizi birbirnize daha bağlar.

eşime dedim ben bıdaha en ufak seyde ben babamlara gıderım para bırıktırır eve cıkarız dedım tamam dedi once dedım beraber gıderız duenımızı orda kuraraız eve cıkana kadar annemlerle kalırız dedım kabul etmedı o sehırde bnm ıs ımkanım yok iş cevrem yok orda yapamayız ama ılk dedıgın olur dedı ve kavga ederkende zaten annesıne su evden ılk fırsatını buldugumda gıdıcem arkama bakmıycm dedi .. bende soyledım zaten benım evıme adım atmıycaklar melegede donusseleradım atmıycaklar ya benı bosarsın bıter herkes evıne gıder yada bunlar benım yakınıma evıme adım atamazlar ugrasamam ben bunlarla hasta olcam dedim tamam tabıkıde senı secıcem cok mu meraklıyım bunların yuzunu gormeye dedi

eşime dedim ben bıdaha en ufak seyde ben babamlara gıderım para bırıktırır eve cıkarız dedım tamam dedi once dedım beraber gıderız duenımızı orda kuraraız eve cıkana kadar annemlerle kalırız dedım kabul etmedı o sehırde bnm ıs ımkanım yok iş cevrem yok orda yapamayız ama ılk dedıgın olur dedı ve kavga ederkende zaten annesıne su evden ılk fırsatını buldugumda gıdıcem arkama bakmıycm dedi .. bende soyledım zaten benım evıme adım atmıycaklar melegede donusseleradım atmıycaklar ya benı bosarsın bıter herkes evıne gıder yada bunlar benım yakınıma evıme adım atamazlar ugrasamam ben bunlarla hasta olcam dedim tamam tabıkıde senı secıcem cok mu meraklıyım bunların yuzunu gormeye dedi

Eşinizi bırakıp giderseniz evliliğinize en büyük zararı siz vermiş olursunuz, artı o iki cadı kendilerini zafer kazanmış gibi hisseder. Anca beraber kanca beraber demelisiniz. Eşinizin ailenizle kalmak istememesi de bir yerde normal. Hem iş imkânı olmayacak, hem de ağrına gidecek. Sizin aileniz ne kadar kucak açsa da eşiniz kendini rahat hissetmeyip tepkisini farklı şekillerde yansıtıp sizi üzebilirdi, böyle örnekler de var. Geçici çözümleri söz konusu etmeyin, sizin amacınız beraber çabalayıp kendi yuvanızı kurmak olmalı, bakın ne güzel arkanızda ve destekçi.

Dilerim ki en kısa zamanda kendi düzeninizi oturtursunuz. Tabi aradan zaman geçmiş olacak ve biricik oğulları yine kıymetli olacak, barışmak, görüşmek isteyecekler. Belki de sadece huzurunuzu bozmak için görüşmek isteyecekler ama isteyecekler emin olun. Evinize almama kararınızda bence haklısınız, ama eşinize ailesiyle görüşmemesi için baskı yapmayın, ne de olsa ailesi. Bir taraftan ailesi, bir taraftan siz baskı yaparsanız yine huzurunuz bozulur, bırakın huzuru sizin yanınızda bulsun.

Bu şimdiki zaman için de geçerli biraz. Yapmanız gereken her şey adım adım belli, iş bulmanız, para biriktirmeniz, ev bulmanız, falan filan. Gördüğünüz muameleye eşiniz de sizin kadar üzülürken, anlık öfkelerle eşinizi kıracak davranışlarda bulunmayın, onların ekmeklerine yağ sürmekten başka bir şey yapmamış olursunuz.

bende razıyım her gun patates yemeye tek ıstedıgım o eve gırerken ayaklarım gerı gerı gıtmesın huzurla gırıyım evıme gerekırse 24 saat ayakta calsıyım ama o yorgunluguma deysın huzurla mutlulukla gecıp oturuyım kocamla

Sen eşini seviyorsan e eşim de beni destekliyor diyorsun elele verip beraber kalkmaktan başka yapacak bişey yok.hem bu olaylara rağmen eşinle aranda problem olmaması ne mutlu. kv ve görümcenle eşini dolduruşa getirip aranızı da açabilirlerdi.zten o evde de huzur bulamadığına göre bence denemelisin.hem belliki eşin seni çok seviyo.

tek dayanagım eşim zaten o olmasa heralde tırlatırdım. yatak odamız var zaten 2 kanepe alırız bitti gitti beyaz eşya cok para tutuyo işte of ya kendımı hıc bu kdr cıkmazda hıssetmemıstım ya

Canım ikinci el temiz buzdolabı,çamaşır mak.,ocak almıştık biz..1 yıl sonra sattık yeni sıfır makineler aldık..Siz de öyle yapabilirsiniz.. Eşine de cesaret ver, üstesinden geliriz de,yeter ki birbirimizi bırakmayalım de..Ben seninle her türlü sıkıntıya da varım de(tabi ailesi hariç!) ... Çünkü o da seni maddi sıkıntıya düşürmek istemez,kafasına takar..

Gerçi ailenin yanına gidip para biriktirmekte bir seçenek ama birlikte üstesinden gelmek daha önemli.. Hem sen gidince eşini rahat bırakacaklar mı...Zaten zor bir hastalık atlatmış..Kafasını yerler adamın..Sana karşı doldururlar... :KK14:

Son satırlarınızı okurken gözlerim doldu.. Yazarken farkında olmadan hesabı bile yapmaya başlamışsınız...

Nerede oturuyorsunuz bilmiyorum.. Ama ben yerinizde olsam küçücük, stüdyo daire kadar bile olsa, miniminnacık bile olsa bir eve çıkarım eşimle... Kimsenin kahrını çekmem... Rezzak olan Allah yarattıklarına rızkını verir. Belki babanız yardımcı olabilir biraz.. Ne olursa olsun kapımı ayırırım bu edepsizlerle.. Allah korusun herşeyi yapabilirler.. "Ben yapacağımı bilirim" de ne demek? Geçinememekten korkmayın... Beklentilerinizi minimumda tutarsanız eğer, çok hesaplı davranırsanız, geçinirsiniz...

Eşinizi bırakıp giderseniz evliliğinize en büyük zararı siz vermiş olursunuz, artı o iki cadı kendilerini zafer kazanmış gibi hisseder. Anca beraber kanca beraber demelisiniz. Eşinizin ailenizle kalmak istememesi de bir yerde normal. Hem iş imkânı olmayacak, hem de ağrına gidecek. Sizin aileniz ne kadar kucak açsa da eşiniz kendini rahat hissetmeyip tepkisini farklı şekillerde yansıtıp sizi üzebilirdi, böyle örnekler de var. Geçici çözümleri söz konusu etmeyin, sizin amacınız beraber çabalayıp kendi yuvanızı kurmak olmalı, bakın ne güzel arkanızda ve destekçi.

Dilerim ki en kısa zamanda kendi düzeninizi oturtursunuz. Tabi aradan zaman geçmiş olacak ve biricik oğulları yine kıymetli olacak, barışmak, görüşmek isteyecekler. Belki de sadece huzurunuzu bozmak için görüşmek isteyecekler ama isteyecekler emin olun. Evinize almama kararınızda bence haklısınız, ama eşinize ailesiyle görüşmemesi için baskı yapmayın, ne de olsa ailesi. Bir taraftan ailesi, bir taraftan siz baskı yaparsanız yine huzurunuz bozulur, bırakın huzuru sizin yanınızda bulsun.

Bu şimdiki zaman için de geçerli biraz. Yapmanız gereken her şey adım adım belli, iş bulmanız, para biriktirmeniz, ev bulmanız, falan filan. Gördüğünüz muameleye eşiniz de sizin kadar üzülürken, anlık öfkelerle eşinizi kıracak davranışlarda bulunmayın, onların ekmeklerine yağ sürmekten başka bir şey yapmamış olursunuz.

çok haklısınız aslında. zaten ısteklerı bu evlılıgın bitmesi tek dertleri bu.. yalvara yakara aldıkları ınsanı simdi ayrmaya calısmaları cok garıbımegıdıo ya yemın ederimbu gune kadar tek bu saygısızlık yapmadım kv ye ama ıste deveye diken hesabı ne diyim enınde sonunda kapıma surune sururne gelıcek bı laf var keser doner sap doner gun olur hesap doner.. o zaman işte o kapıdan ıcerı adımını attırmıycam asla torun yuzune hasret geberıp gidicek o allahtan korkmaz kadın. su anlattıklarım 3 ay cektıklerımın yarısı bıle etmez ama işte bu kdr yazılabılıo

kavga oglu daha once omur ılık kanserı olmasına ragman hıc dusunmeden strese sokup gece gunduz verdıgımız halde para ıstemesi arkadasım... dogru benım vurmaya hakkım yok ama onların bana ısgence etmesıne her turlu lafı soylemesıne kan kusturup bayılıp bayılıp durmamı saglamalarına hakkı var dimi arlkadaşım dimi ? çunku elin kızının canı can deil dimi ?

Madem eşiniz arkasınızda siz neden müdahil oldunuz ki konulara ?
Para istiyorsa oğlundan istiyordur ve bıraksaydınız oğlunuz yapması gerekeni yapsaydı.
Siz neden kötü oldunuz ki boşu boşuna ? Onlar eşinizin ailesi ve onların dilinden en çok o anlar.

Kopuk anlattığınız için sordum: Önce melek gibiydi, sonra 3 ay sonraki kavgayı anlattınız.
Arada neler oldu onu merak ettim.

Yapılanları tasnif etmiyorum. Zulum nerde olursa olsun zulumdur fakat biraz siz kendinizi katmışsınız gibi geldi bana.
Üstelik para istemesini sorun etmişsiniz.

Kira ödemeden, sadece eşiniz çalışarak aynı evde kalıyorsunuz.
Bunu kabul etmenizin nedeni onların melek oluşu değil sizin parayı yetiştirememe derdi olmuş.
Öyleyse biraz daha sabırlı davranmalı, politik olmalıydınız.

Şimdi eğer bu kadar muzdaripseniz ayrılacaksınız.
Sizde çalışacaksınız ve öyle ya da böyle kıtkanaatte olsa geçineceksiniz.

İstediğiniz kadar ayılıp bayılın, bir genç kıza vurma hakkına sahip değilsiniz.
Şiddet göstermediyseler sizde saldıramazsınız ne kadar haklıda olsanız.
El kızı olmakla ilgisi yok.

Onlar size yapsaydı nasıl hissederdiniz kendinizi ?

Bayılmanızın sağlık nedeni var mı ?
Bu kadar sık bayılmak garip geldi.
Eğer psikolojikse bile önüne geçmeniz gerekiyor ki ilerlemesin.

Tatlım sakın ama sakın eşini bırakıp annene gitme.zaten onların istedikleri seni göndermek.para biriktirmek için de olsa sakın ayrılma yanından.çünkü gittiğin an sevseydi gitmezdi diye eşini doldururlar.ne yapacaksanız birlikte yapın.hem gidersen haksız duruma düşersin.malum kötü gelin durumu...allah yardımcın olsun.

Canım ikinci el temiz buzdolabı,çamaşır mak.,ocak almıştık biz..1 yıl sonra sattık yeni sıfır makineler aldık..Siz de öyle yapabilirsiniz.. Eşine de cesaret ver, üstesinden geliriz de,yeter ki birbirimizi bırakmayalım de..Ben seninle her türlü sıkıntıya da varım de(tabi ailesi hariç!) ... Çünkü o da seni maddi sıkıntıya düşürmek istemez,kafasına takar..

Gerçi ailenin yanına gidip para biriktirmekte bir seçenek ama birlikte üstesinden gelmek daha önemli.. Hem sen gidince eşini rahat bırakacaklar mı...Zaten zor bir hastalık atlatmış..Kafasını yerler adamın..Sana karşı doldururlar... :KK14:

evet bende oyle dusundum 2. el alsak olur ya ne olursa olsun artık hersye razıyım bıktım artık sabahtan berı kıtaplar onumde onlar bana bakıo ben onlara gelecegımıde mahvedıcek bunlar bnm . lcdmız var zaten onu bile ailem aldı yanı artık dusunun hıc bısey yapmadı bunlar bana borcla 2 bılezık aldı onuda parasını aylık bze faturaları odettırerek karsılıo dusundukce fenalık gelıo ıcıme. sımdı netten 2. el esyalara bı bakıyım ben en iyisi

bende soyledım zaten benım evıme adım atmıycaklar melegede donusseleradım atmıycaklar ya benı bosarsın bıter herkes evıne gıder yada bunlar benım yakınıma evıme adım atamazlar ugrasamam ben bunlarla hasta olcam dedim tamam tabıkıde senı secıcem cok mu meraklıyım bunların yuzunu gormeye dedi

Bunu diyen erkekten biraz korkarım ben.
Bu kadar kolay ailesini/annesini bir tarafa atan erkek aslında karısının arkasında durduğundan değil aile bağlarını bilmediğinden kaynaklanır.

Elbette sizi desteklemesi çok güzel. Olması gerekende budur fakat ailesini silerek olmaz bu. Bu kadar güvenmeyin bu konuda eşinize.
Bunu diyen erkekler sonunda neler yapıyor çoğumuz şahit oluyoruz.

Yukarıdaki yorumun sahibi sevgili yorumcu, maşallah, görümcenin mi, kayınvalidenin mi tanıdığısınız?? Kız iyi bile dayanmış be. Ben olsam mum ederdim mum sesleri bile çıkmazdı :p :

Yorumumu tekrar okuyun sevgili ay, k.valideyi yahut görümceyi tanımakla ilgisi yok.
Şiddete karşı olduğumu yazdım.
Hepiniz ayılıp bayılmıyor musunuz bir kadına vurulduğu zaman, ee nerede kaldı adaletiniz ?
Hiçkimse dayağı haketmez. O kızın eli armut topluyormuş ki karşılık vermemiş.
Laf kavgasıysa laf kavgasına devam etsin. O şiddet gösterdimiki vuruyor bir kadına ?!!

İstediği kadar haklı olsun şahıs bunu yapma haddine sahip değildir kimse.
Eğer yapıyorsa ve hala bunu savunuyorsa terk etmeli o evi hemen.

Ayrıcada konu sahibine yapılanlar çok üzücü bunu bende yazdım fakat kendi menfaati için o evde kalıyor, mecbur bırakıldığı için değil.
Kendiside cevabını paşa paşa veriyor. Kaba kaba cevaplar veriyor, dövüyor, bağırıyor.
Ha birde eşinide almış arkasına. Yani çok madur değil. Hakkını savunabiliyor.
İsterse çeker gider hayatını kurar ama cesaret edemiyorlar işte.

Yorumumu tekrar okuyun sevgili ay, k.valideyi yahut görümceyi tanımakla ilgisi yok.
Şiddete karşı olduğumu yazdım.
Hepiniz ayılıp bayılmıyor musunuz bir kadına vurulduğu zaman, ee nerede kaldı adaletiniz ?
Hiçkimse dayağı haketmez. O kızın eli armut topluyormuş ki karşılık vermemiş.
Laf kavgasıysa laf kavgasına devam etsin. O şiddet gösterdimiki vuruyor bir kadına ?!!

İstediği kadar haklı olsun şahıs bunu yapma haddine sahip değildir kimse.
Eğer yapıyorsa ve hala bunu savunuyorsa terk etmeli o evi hemen.

Ayrıcada konu sahibine yapılanlar çok üzücü bunu bende yazdım fakat kendi menfaati için o evde kalıyor, mecbur bırakıldığı için değil.
Kendiside cevabını paşa paşa veriyor. Kaba kaba cevaplar veriyor, dövüyor, bağırıyor.
Ha birde eşinide almış arkasına. Yani çok madur değil. Hakkını savunabiliyor.
İsterse çeker gider hayatını kurar ama cesaret edemiyorlar işte.

birincısı kv oglundan para ıstemıo benden ıstıo her allahın gunu sabah 8den aksam 6 ya kadar ben cekıorum o lafları boyle uzaktan uzaktan ahkam kesmek cok guzel dğilmi?. elbette eşimi arkama alıcam napıcaktım baska? eşimle ılgılı korkarım demissiniz .. bi anne oglunun halınden anlamıyosa para olmadıgı halde eşşek gibi verıceksın yoksa sk...tr git dıosa o evlattan bişey beklemıcek arkadasım anlatabıldımmı yoksa yoktan anlıycak adamın ıs yerınde yemek yemege parası yoksa ve bı anne bunu bıle bıle ya para verırsın yada s...tr olup gidersin diosa evladından bı hayır gelmez .. ya oyle guzel konusuosunuz ki sankı kv melek ben huzursuzluk cıkarıorum eşimde hıc yoktan yere ailesını silio ne guzel yaa... siz neden dahıl oluosunuz konuya demıssnız ya hani , cunku benm uzerıme gelınıo bura senın babanın evı deıl s..tr git die bana denıo para verıceksın die bana denıo benım kızım ıs yapamaz sen yapıcaksın die bana denio ben o gelıne yapıcam bılırım dıe bana denılıo eşime denmıo .. neyse sizin kafa aynı bısey deısmez olay yaratmaya calısmayın sorunlarımada cevap yazmayın ha neden bayıldıgımada gelınce sınırlendıgımde elim ayagım buz kesılıo dusup bayılıorum bılmem anlatabıldım mı ben ay ailesıne dusman edıyım ayrı eve cıkım gelmesınler gitmesınler derdınde bı gelın deilim saygıda kusur etmememe ragmen bana bu hareketler yapılıosa ''SENİN BABANDA ÖLSÜNDE SENDE GÖR''diosa bana o cok haklı gordugunuz masum genc kız bende saldırırm ustlerıne anladınızmı kımsenın babasını ben oldurmedım bana ben sana gosterırım diyim sktr gıt dıyıp babasının olmayısının arkasına sıgınıosa çokda masum deildir bu zavalla savunmasın genc kız laflarını bırakın o yuzden kediyi ıyce koseye sıkıstırınca en son tırmalar adamı. ben 17 yasındakı cocugun bulasını yıkacam bana etmöedıgı laf kalmıcak karsıma gecıp basbas bagırıcak bende susucam çıleden cıkmıycan kususa bakmayında ben peygamber deilim benmde sabrımın bı sınırı var .

sunuda ekliyim ''kendi menfaatı ıcın o evde kalıyor mecbur oldugu ıcın deıl'' demissiniz sız gelıba baska baska konular okuyup buraya gelıp yorum yapıosunuz sabahtan berı burdakı ınsanlar bana yardımcı olmaya calısıo 1 goz oda 2 el esya bıle olsa cık dıolar sızce mecbur olmasam bu evden cıkarken 2. el esya 1 göz odaya kanaat edipcıkmak ıstermıyım sizin gibiler iste ınsanları dahada strese sokar bıraz anlayısınız olsaydı yorumlardan mecburuyet ıcın bu evde kaldıgmı anlar ona gore konusurdunuz meenfaat içi oylemı neyın menfaatı eşim 1000 lira alıo kayın valıdem 600 emeklı maası alıo grumcemde 450 lra alıo faturaları bıze odetılar mutfak alısverısını bız yapıoruz paraz alısverısını bız yapıoruz hala yermıo bıxde para yok su faturayıda odıcenız vs vs her dk ıstek kıra vermedıgmız halde su anda esımın cebınde 5 lıra var bız bunları yapmaktan kendımıze 3kurus ayramıoruz yanı o para vermemek ıcın olay cıkarma ımalarınızı sılın o guzel aklınızdan oldumu para vermıcek olsak hıc bı borcumuz olmadıgı halde ay sonu gelmeden 5 lıra kalmaz cebımızde dunyanın alısverısını yaparız hala eksık bulur 2 gun kırmızı etını yemezse kırızler gecırır bu evde hıc bısey yok die benm kv boyle ınsan anladınızmı durun karakteelerını daha ıyı anlamanız ıcın nasıl vıcdansız pıslıkler oldugunu anlamanız ıcın bı olay anlatıyım eşiin uzaktan akrabasının 2 cocugu var cocuklardan bırının beynınde tumor bulundu cocuk gunden gune kotuye gıttı 2 3 hafta oncede vefat ettı bu cocuk 4 yasında kv ve gorumcenın yorumu: '' oooh pınara ıyı oldu gorsun evlat acısını ayrı eve cıktılar ıste cocuk babaannesını goremedı uzuldu tumor oldu beynınde ohhonada yar olmadı doyamadı evladına beter olsun dıer cocgu (2 yasında bu cocukda) da öyle olsunda görsün iyi oldu işte allahın sopası yok'' ama sız sımdı bu davranısıda savunursunuz SEVGİLİ 1SEN hanım .. yanı bana gecıp kv grumce falan savunmayın bunlar boyle asslık pıslık ınsanlar ıste ...

kovulmaktan bıkmadınız mı . ben olsam şimdiye çoktan gidip gittiydim küçük bir ev tutun ucuz yollu huzur içinde yaşayın kardeşim. ne kaynana ne görümce kahrı çek siz onlara muhtaç olcağınıza onlar size muhtaç olsun

canım, kimsenin baskısı altında ezilme.Sende eşinde aklı başında insanlarsınız.
Anladığım kadarıyla borcunuz falan da yok.
ilk başta ufak bi eve çıkın, evet sıkıntı çekersiniz ama el ele verip atlatırsınız.

kendimden örnek vereyim;
benim kayınvalidem (eşimin işi tam oturmadığı için) "geçinemezsiniz, iki gün sonra kapıya gelir geçinemiyoruz dersiniz yüzünüze bakmam
gelin birlikte oturalım kira vermeyin" falan diye baskı yapıyordu.ne eşim ne ben ciddiye bile almadık.kendimiz kiraya çıktık.
Çok zorluk çektim, hala da çekiyorum (14 aylık evliyim) ama evimde eşimle o kadar huzurluyum ki anlatamam.
Geçen gün ekmek alacak paramız yoktu, denkleştiremedik, gülme krizlerine girdik.
elimi tuttu eşim "ne olursa olsun bu güler yüzünle hep desteğini arkamda hissettir bana, lütfen hiç değişme" dedi.
biz de çay yapıp bisküvi falan yedik.

yani eğer yaşayacağım sıkıntıları, insanların küfürlerine, baskısına vs. yeğlerim dersen hiç durma o evde.
görümcenle resmen dövüşmüşsünüz bu çok çirkin bi durum, tekrar yüzyüze olmamak için elinden geleni yap derim.

kovulmaktan bıkmadınız mı . ben olsam şimdiye çoktan gidip gittiydim küçük bir ev tutun ucuz yollu huzur içinde yaşayın kardeşim. ne kaynana ne görümce kahrı çek siz onlara muhtaç olcağınıza onlar size muhtaç olsun

bende bunu yapmayı planlıorum zaten cıkıcam az olsun benım olsun hzuurla yıyım yedıgım 2 lkmayıda

X