Bana Karşı İlgili Olmasının Nedeni MS Hastası Olması Olabilir Mi

MS hastaligi olan insan oyle pat diye karsi cinsten biriyle ilgilenmez. Ki siz daha adamin hasta olup olmadigini bile bilmiyorsunuz hemen tespitte bulunmussunuz kel alaka gercekten. Basi istemdisi sallaniyormusta gozbebekleri oynuyormus. MS yerine bu belirtiler baska binlerce hastaliga ait olabilirler ne MS i ya?

Size herseyinden bahsetmiste hastaligindan mi bahsetmemis yani hadi diyelim hasta. Boyle olsa boyle bir hastalik asla gizli tutulmaz işyerinde bilinirdi.

Icinize sinmediyse mesafenizi koyun siz de istemem yan cebime koy yapmadan. Zorla konusacak degilsiniz ya. Allahım ya millet nasil kafada yasiyor hemen MS belkide parkinsondur ha? Te allam yarabbim akil fikir..
Bu arada yaziyi dikkatlice okuduysaniz dr yim kesin teşis koydum gibi bi yorumda bulunmadim sadece acaba diyerek fikirlerinizi bekledim

Bu arada is yerindekiler bilir demissiniz hem kendisi bulundugumuz yerde yeni hemde pek arkadasi kimseyle diyalogu yok
Ve digerleri bilse bile ben nereden bilebilirim ki sonucta hic bi is yerine girdigimizde orda bulunan kimselerin saglik sorunlari hakkinda bilgi vermiyorlar bize maalesef

sectiginiz baslikta garip... sizin kendinize özgüveniniz yok sanirim? illa hastaligi veya kusuru olan bir insan mi karsiniza cikacak ..yani normal insan size ilgi duyamaz mi? illa arkasinda bir kusuru vardir diye niye düsünüyorsunuz..kendinizi sevin ..degerli görün bence..
Maalesef iyi tespit özguvenim yerlerde diyebilecegim bi ozguven problemi yasiyorum

Adam nedense bana kötü niyetli gelmedi.Yani bende numaramı al,yemeğe birlikte gidelim desem ters anlaşılsa şaşırırım.He birde adam hasta olmayabilir.Sizi sadece hasta biri mi sevebilir?Saçma bir görüş üzgünüm.

Belkide sacmaliyorum ama soz ettigim gözbebeklerindeki hareketlilik ve başının istem dışı sallanması bariz bi sekilde kendini gösteriyor yani bunun nedensiz oldugunu dusunmuyorum artı soz konusu hastaligik diger aile uyelerindede kendini gosterebiliyirmus

tamam da bu genetik bir hastalık

öyle şak diye teşhis konmaz ki

bir çok tanıdığım var bu hastalığı olan ama bu tarz belirtileri yok; belki de başka bir hastalığı vardır

ya da psikolojik sıkıntıları

adamdan hoşlanmadı ise uzak durursunuz da hasta diye bana yanaştı düşünceniz garip

belki sadece adamın hoşuna gittiniz yani

Adam nedense bana kötü niyetli gelmedi.Yani bende numaramı al,yemeğe birlikte gidelim desem ters anlaşılsa şaşırırım.He birde adam hasta olmayabilir.Sizi sadece hasta biri mi sevebilir?Saçma bir görüş üzgünüm.
Ya normalde bulundugum yerde yada calistigim baska kurumda da yakin davrqnan yardimci olmaya calisan ikrqmlarda bulunan zor anlarda yanimda olan insanlarla karsilastim ama hicbiri icin bu tarz seyler dusunmek aklima gelmedi bu insanin yakinligi sahiden digerlerinden daha farklı

Ya MS yi yazdim ya oradada göz bebeklerinde normalden fazla hareketlilik ve basindada istem disı sallanma var ben ilkin nörolojik bir rahatsızlik olabilir diye dusundum rahatsiz olmasin diye sormadim sırf merakimdan ne olabilir diye nete bu belirtileri tiklayinca MS hastaliginin kendini gosteren belirtileri arasindaydi ve kardesinin MS hastasi oldugunu soyledi bu hastalik baska aile uyelerindede kendini gosterebiliyormus birde o zaman dikkat etmemistim ama sonradan aklima geldi biz o hastaliktan konustugumuz zaman hastaligi cok iyi biliyor gibi anlatti kardesinin ilk ataginda nasil mudahale ettigini falan bunu bilmeyen bir insan ilk anda nasil boyle müdahale edebilir ki

Belki cok fazla abarttim belki alakasi dahi yoktur hastalikla ama nedensiz boyle bir dusunceyi getirmedim aklima

iyi de kardeşinde de varmış diye niye daha önce yazmadınız

netten bakıp buldum diyorsunuz

cidden değişik geldiniz

tamama da bu genetik bir hastalık

öyle şak diye teşhis konmaz ki

bir çok tanıdığım var bu hastalığı olan ama bu tarz belirtileri yok; belki de başka bir hastalığı vardır

ya da psikolojik sıkıntıları

adamdan hoşlanmadı ise uzak durursunuz da hasta diye bana yanaştı düşünceniz garip

belki sadece adamın hoşuna gittiniz yani
Burdaki bircok yorum benzer olarak sanirim hastalik konusunda hemfikir sanirim ben abarttim

Ama ilk andan itibaren bu kadar fazla yakinlik samimiyet bana fazla geldi diye dusunuyorum

Konudada yazdim yorumdada yazdim kardesindede oldugunu yada yazdim diye bilip atlamista olabilirim

Bende Ms im ama kaç Mr tomogrofiden sonra netleştirebildik uzmanlar tarafından yani ne güzel iki hareketle teşhisi koymuşsunuz :) Hem bu hastalık öyle illet melanet bir şey değil evet kötü ama biraz dikkat ve ilaçla kontrol altında yani yok öyle evlenmem vs demez insan. Ha çok farkedilmiştir ileri düzeyde atak geçirmiştir belki. Bence bekleyin ilerleyen zamanlar gösterir öyle evlilik teklif vs gelmeyebilir çok erken öyle düşünmek için derim.

hastalığa bu kadar takılmanızı anlamadım,hoşlanmıyorsan gayet açık ve net şekilde dile getir ve olay başka boyutlara gitmeden kapansın..

Bende Ms im ama kaç Mr tomogrofiden sonra netleştirebildik uzmanlar tarafından yani ne güzel iki hareketle teşhisi koymuşsunuz :) Hem bu hastalık öyle illet melanet bir şey değil evet kötü ama biraz dikkat ve ilaçla kontrol altında yani yok öyle evlenmem vs demez insan. Ha çok farkedilmiştir ileri düzeyde atak geçirmiştir belki. Bence bekleyin ilerleyen zamanlar gösterir öyle evlilik teklif vs gelmeyebilir çok erken öyle düşünmek için derim.
Sanirim bi yanlis anlasilma oldu bu hastaligindan dolayi (ki eger oyleyse) o insandan kendimi uzak tuttugum falan yada evlenme teklifi falan bekledigim yok belki kendimi iyi ifaade edip anlatamadim

Tedirgin oldugum mevzu sahiden bu insan dusundugum gibi yakinlasir yada ilgisini belli ederde cikma teklif ederse benim reddedisimi hastaligindan dolayi bilmesini istemem
Yani ben bu hastaligi illet falan olarak gormuyirum cunku bu dunyada kimsenin sagliginin garantisi olmadigi gibi benimde sagligimin garantisi yok su saat su saniye ayni hastalik benide bulabilir
Allah sizede hayirli sifalar nasip etsin insallah

hoşlanmış da olabilir
iş arkadaşına böyle davranıyor da olabilir ki bana abartılı gelmedi çocuğun yaptıkları. sadece sizin alışkın olmadığınız bir durum gibi bence arkadaş ilişkilerinde bu tarz davranışlar.
hastalığına gelince belli bile değil inşallah sağlıklıdır.
çok rahatsız oluyorsanız mesafe koyun bunu da kırmadan yapın.
ya da sevgiliniz varmış gibi davranın varsa bir ümidi keser.

Kendini kucuk goruyosan o senin anormalligin beybi. Ms olmasa da birtakim hastaliklari olan biri olarak soylemem gerekirse ben bunun hasta olmakla alakasini kuramadim. Hastayim diye her onume gelenden niye hoslanayim

Sanirim bi yanlis anlasilma oldu bu hastaligindan dolayi (ki eger oyleyse) o insandan kendimi uzak tuttugum falan yada evlenme teklifi falan bekledigim yok belki kendimi iyi ifaade edip anlatamadim

Tedirgin oldugum mevzu sahiden bu insan dusundugum gibi yakinlasir yada ilgisini belli ederde cikma teklif ederse benim reddedisimi hastaligindan dolayi bilmesini istemem
Yani ben bu hastaligi illet falan olarak gormuyirum cunku bu dunyada kimsenin sagliginin garantisi olmadigi gibi benimde sagligimin garantisi yok su saat su saniye ayni hastalik benide bulabilir
Allah sizede hayirli sifalar nasip etsin insallah
Çok hassas düşünmüşsün o kadar kendini yıpratma her insan her insanı beğenecek diye bir şey yok bak bu sinir hastalıkları da işte böyle ince düşünmekle başlıyor. O belki hic umursamıyor bile olası bir reddetme durumunda onun seni hastalıktan reddettiğin ihtimali hic aklına bile gelmeycek ki öyle olmalı çünkü o hastalık cidden öyle ciddi bir durum değil o yüzden yazdım. Hani kanser olur felç olur bunlar çok ciddi hastalıklar ama ms bi yaşam şekli ms kelimesini görmesem ben o hastalıkta olduğumu bile unutuyorum sadece günde aldığım bir ilaç bi tane hap var. Ki zaten gene yazdığım gibi o kişi olmayabilir de ms zor teşhis edilebilen bi hastalık yani şu an kendini üzdüğünle kalıyorsun yapma diye söyledim yoksa seni seni üzmek terslemek için demedim asla:)

Bence biraz gelin güvey olmuşsun kendi kendine. bizde staj yaptık aynı şeylerin çoğunu yaşadım ama hiç de aklıma senin düşündüğün gibi şeyler gelmedi.

Çok hassas düşünmüşsün o kadar kendini yıpratma her insan her insanı beğenecek diye bir şey yok bak bu sinir hastalıkları da işte böyle ince düşünmekle başlıyor. O belki hic umursamıyor bile olası bir reddetme durumunda onun seni hastalıktan reddettiğin ihtimali hic aklına bile gelmeycek ki öyle olmalı çünkü o hastalık cidden öyle ciddi bir durum değil o yüzden yazdım. Hani kanser olur felç olur bunlar çok ciddi hastalıklar ama ms bi yaşam şekli ms kelimesini görmesem ben o hastalıkta olduğumu bile unutuyorum sadece günde aldığım bir ilaç bi tane hap var. Ki zaten gene yazdığım gibi o kişi olmayabilir de ms zor teşhis edilebilen bi hastalık yani şu an kendini üzdüğünle kalıyorsun yapma diye söyledim yoksa seni seni üzmek terslemek için demedim asla:)
Tesekkur ederim sahiden soyledikleriniz cok icimi ferahlatti sanirim ben biraz hatta cok fazla abarttim
Birde hayatimin en buyuk hatasi en ufak meseleler hakkinda bile istemesem dahi cok derin detayli dusunup olmayacak seyleri dert ediyorum

Insallah bundan sonra icimi ferah tutmaya cok umursamamaya calisicam

hoşlanmış da olabilir
iş arkadaşına böyle davranıyor da olabilir ki bana abartılı gelmedi çocuğun yaptıkları. sadece sizin alışkın olmadığınız bir durum gibi bence arkadaş ilişkilerinde bu tarz davranışlar.
hastalığına gelince belli bile değil inşallah sağlıklıdır.
çok rahatsız oluyorsanız mesafe koyun bunu da kırmadan yapın.
ya da sevgiliniz varmış gibi davranın varsa bir ümidi keser.
Mesafe konusunda soylediklerinizi dikkate alicam

X