Bana mı anormal geliyor ?

hunilibayan

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2024
80
-30
31
Selam kızlar, çok da dert edilecek bir konu aslında ama sizin de fikirlerinizi merak ettim ben mi abartıyorum diye düşünüyorum çünkü.
2 senelik evliyim eşimin ailesine uzak kendi aileme yakın bir ildeyim eşimin işi dolayısıyla.
Ailesi bu süreçte hiç gelmedi tatilde, izinde vs hep biz gittik 900 km mesafe var bu arada.
Birkaç aydır annesi ve babası geleceğiz diyorlardı e gelin tabii dedim insanların hakkı hiç gelmediler.
Sorunlar çıktı gelemediler ya da ötelediler vs ne olduğunu bilmiyorum.
Şimdi görümcemin bayram izni var gelmek istiyorum dedi ben de sınava hazırlanıyorum bu arada ve bunu biliyorlar. Gelse eşim ilgilenemeyecek zaten mecbur bana kalacak.
Ondan birkaç gün sonra kayınvalidem aradı biz bayramda hep birlikte gelmeyi düşünüyoruz dedi. ( kaynana, kayınpeder artı iki görümce )
Ev iki artı bir ama sadece yatak odası ve salon var diğer boş odayı çalışma odası olarak kullanıyorum.
Yer yok ama diyorum döşek getireceğiz diyor.
Ya oldum olası şöyle kabile gibi yaşamları hiç sevmedim. Üstelik de ders çalışıyorum.
Hiç gelmedikleri için bir şey de diyemedim. Genel anlamda eşim bu tür şeyleri sevmediğimi biliyor zaten istersen söylerim kalabalık gelmeyin diye dedi bir şey demedim.
Abartıyor muyum sizce ? Bazen onların normal gördükleri şeyler bana o kadar anormal geliyor ki ben mi çok uyumsuzum acaba diyorum.

Evet uyumsuzsunuz. İnsanlar ailece oğullarının evine gelecekler. Kalabalık dediğiniz de topu topu dört kişi. Tüm sülaleyi toplayıp geliyorlarmış gibi davranmayın. Bayramı birlikte geçirmek istemişler alt tarafı. Siz de 3-5 gün ders çalışmazsanız bişey olmaz.
Ama ondan 1 hafta sonra biz gideceğiz zaten onun memleketine. 1 hafta onlar kalacak biz gideceğiz bir hafta kalacağız.
Çocuklarını gelmeseler de 1 hafta sonra görecekler yani.
Tamamen gezme başka bir şey yok.

Evet uyumsuzsunuz, anormal olan sizsiniz. İki senedir gelmemişler, ilk defa geliyorlar. Toplam dört kişinin nesi kabile gibi? Kardeşime gitsem eşim ve iki çocuğumla biz de dört kişi oluruz. Gelin böyle düşünse deli midir nedir derim. 😐

Abartiyorsunuz tabiki. Ailesi hic gelmemis birakinda gelsinler bikac gun dersinizi calismayiverin. 4 kiside kabile olmuyor.
Diğer üyeye yazdığım mesajda da belirttim onlar geldikten bir hafta sonra biz onların yanına tekrar gideceğiz. İyice bölünmüş oluyorum yani.
Zaten kardeşlerini şimdiye kadar iki kez ağırladım.
insanların gelmelerini hiç istemiyorum değil.
Her işleri böyle her durumda topluca hareket ediyorlar.

Ama ondan 1 hafta sonra biz gideceğiz zaten onun memleketine. 1 hafta onlar kalacak biz gideceğiz bir hafta kalacağız.
Gezme de olsa oğullarının yaşadığı yere geliyorlar. Gezmeye hem de ne güzel işte. Sizin aileniz randevuyla tek tek mi geliyor?

Bu kadar küçük şeylerden hayatı eşinize de kendinize de çekilmez hale getirmeyin.

Akşamları yemekten sonra çekilir odaya çalışırsınız. Çay faslına katılmazsınız. İki görümceyede siz rahat edin çayınızı için benim çalışmam lazım dersin. Ne olacak?

Selam kızlar, çok da dert edilecek bir konu aslında ama sizin de fikirlerinizi merak ettim ben mi abartıyorum diye düşünüyorum çünkü.
2 senelik evliyim eşimin ailesine uzak kendi aileme yakın bir ildeyim eşimin işi dolayısıyla.
Ailesi bu süreçte hiç gelmedi tatilde, izinde vs hep biz gittik 900 km mesafe var bu arada.
Birkaç aydır annesi ve babası geleceğiz diyorlardı e gelin tabii dedim insanların hakkı hiç gelmediler.
Sorunlar çıktı gelemediler ya da ötelediler vs ne olduğunu bilmiyorum.
Şimdi görümcemin bayram izni var gelmek istiyorum dedi ben de sınava hazırlanıyorum bu arada ve bunu biliyorlar. Gelse eşim ilgilenemeyecek zaten mecbur bana kalacak.
Ondan birkaç gün sonra kayınvalidem aradı biz bayramda hep birlikte gelmeyi düşünüyoruz dedi. ( kaynana, kayınpeder artı iki görümce )
Ev iki artı bir ama sadece yatak odası ve salon var diğer boş odayı çalışma odası olarak kullanıyorum.
Yer yok ama diyorum döşek getireceğiz diyor.
Ya oldum olası şöyle kabile gibi yaşamları hiç sevmedim. Üstelik de ders çalışıyorum.
Hiç gelmedikleri için bir şey de diyemedim. Genel anlamda eşim bu tür şeyleri sevmediğimi biliyor zaten istersen söylerim kalabalık gelmeyin diye dedi bir şey demedim.
Abartıyor muyum sizce ? Bazen onların normal gördükleri şeyler bana o kadar anormal geliyor ki ben mi çok uyumsuzum acaba diyorum.
Art niyet aramadım ben, anladığım kadarı ile ilk kez evlenen oğullarının evine gelip, hem de bayramda yalnız bırakmak istememişler. Herkese de uyan tarih bayram tatili kalıp gideceklerdir.
Eşiniz bir şey demese de kırılır insanın anası babası da istenmese evinde diye düşünüyorum.
Senede beş on gün bence idare ediverin, kırıcı olmaya gerek yok. 🌸

Evet uyumsuzsunuz, anormal olan sizsiniz. İki senedir gelmemişler, ilk defa geliyorlar. Toplam dört kişinin nesi kabile gibi? Kardeşime gitsem eşim ve iki çocuğumla biz de dört kişi oluruz. Gelin böyle düşünse deli midir nedir derim. 😐
Ama yatacak yer yok. Böyle söylediğimde alırsınız yatak diyorlar. Sonra biz döşek getiririz diyorlar sonra getiremeyiz siz yatak alın bize diyorlar.

Diğer üyeye yazdığım mesajda da belirttim onlar geldikten bir hafta sonra biz onların yanına tekrar gideceğiz. İyice bölünmüş oluyorum yani.
Zaten kardeşlerini şimdiye kadar iki kez ağırladım.
insanların gelmelerini hiç istemiyorum değil.
Her işleri böyle her durumda topluca hareket ediyorlar.
O zaman bu gidişi iptal etseniz zaten geliyorlarmış 🤔

Gezmek de isteyebilirler. İnsanlar bayramda gezmek ister, aile bireyleriyle bir arada olmak ister. Yine anormal bir durum yok. Oğullarının, kardeşlerinin evine geliyorlar.

Siz gitmeyin bir hafta sonra. Çok mu elzem o tarihte gitmek?

Ama yatacak yer yok. Böyle söylediğimde alırsınız yatak diyorlar. Sonra biz döşek getiririz diyorlar sonra getiremeyiz siz yatak alın bize diyorlar.
Yatak sıkıntı ya ben de depolayacak yer bulamıyorum buna bir şey diyemedim, taşınırken dert kendi evin değilse dert 😅 sağa sola yorgan sıkıştırmaktan bıktı eşim 🤣

Gezme de olsa oğullarının yaşadığı yere geliyorlar. Gezmeye hem de ne güzel işte. Sizin aileniz randevuyla tek tek mi geliyor?

Bu kadar küçük şeylerden hayatı eşinize de kendinize de çekilmez hale getirmeyin.

Akşamları yemekten sonra çekilir odaya çalışırsınız. Çay faslına katılmazsınız. İki görümceyede siz rahat edin çayınızı için benim çalışmam lazım dersin. Ne olacak?
Ay yanlış anlaşıldım sanırım. Beni gelmelerinden ziyade müsait olmayan bir eve gelmeleri düşündürdü yani yatak yok evde. Bize aldırmayı düşündüler sonra döşek getireceğiz dediler sonra tekrar siz alın dediler.
Yani ben evime en başından yatak almadım parasını onlar verecekti yani size kim gelecek zaten siz bilirsiniz dediler.
Şimdi böyle yapıyorlar.

Katılıyorum buna, yoksa kötü gelin olma yolunda gidersiniz. Oğlanın evine gittik ilk kez surat beş karış oturdu diye :) boşa eşinizle aranızı bozmayın.

Gezmek de isteyebilirler. İnsanlar bayramda gezmek ister, aile bireyleriyle bir arada olmak ister. Yine anormal bir durum yok. Oğullarının, kardeşlerinin evine geliyorlar.

Siz gitmeyin bir hafta sonra. Çok mu elzem o tarihte gitmek?
Biletler alınmış zaten. Her şeyimi de o haftaya müsait olacak şekilde ayarlamıştım. Mesele gelmeleri değil dediğim gibi en başta yatak alınacakken ben istememiştim boş odam için size gelen giden olmaz zaten dediler parayı da onlar verecekti almadılar.
Şimdi yatak alın biz hep birlikte geleceğiz diyorlar sonra gerek yok döşek getireceğiz diyorlar bir daha arıyorlar vazgeçtik siz yatağınızı alın diyorlar.

Ay yanlış anlaşıldım sanırım. Beni gelmelerinden ziyade müsait olmayan bir eve gelmeleri düşündürdü yani yatak yok evde. Bize aldırmayı düşündüler sonra döşek getireceğiz dediler sonra tekrar siz alın dediler.
Yani ben evime en başından yatak almadım parasını onlar verecekti yani size kim gelecek zaten siz bilirsiniz dediler.
Şimdi böyle yapıyorlar.
Kuzucum konuş, eşinle anne yatak almadık desin, sen dersen gelin eve almıyor olur. Taşınacak veya kirada iseniz uygun dille anlatın, bir kaç gün evde olanla idare edecekler o halde salonda sağda solda artık yere yorgan sererek😅 o yataklar başa bela oluyor kendimden biliyorum 😁

X