Bana mı anormal geliyor ?

bekarım
benim evimde 3-4 kişiye yatacak kalkacak yatak, yer, nevresim, havlu vs. her zaman bulunur
ki benim kendi ailem gelirken getirin desem getirirler annem yün yataklarını bile koyacak yer yok diye verdi sağa sola bana uça uça getirir.

yaşadığım yerde evler küçük salonlar amerikan (hani ayrı salon olsa orada bol bol yatacak kalkacak yer olur), çoğu evde doğalgaz yok (kışın klimayla ısınmayan bilmez farkını). buna rağmen yatılı misafirmiz olur, etrafımda çoğu kişinin de oluyor yani

çok enteresan ya gerçekten... öyle bir ev kurayım ki 1 kişiye daha huzur vermeyeyim evde. evleniyorlar ama eve kimse gelmesin
ama düğün yapsın, ama takı taksın, ama torun baksın...
Biz eşimle hemşeriyiz ve memlekette yaşamıyoruz. Anne babalar orada, kardeşlerimiz başka başka şehirlerde evli. Ben evlenirken evimi, nevresimleri, battaniyeleri ona göre aldım sayıca. Evimde üç aile yatırdığım oldu. Yeğenler kuzenler falan hep geldi. Çünkü evlendik diye Marsta bir hayat kurmuyoruz yani havalara girmeye gerek yok 😂

Sonradan bana ayak bağı olacaksa yatak almazdım, bunları düşünmeden sınavıma çalışırdım ,bayramdan sonraki gidişi de iptal ederdim ,zaten onlar geliyormuş onun yerine tatile aktarırdım o bütçeyi ,gelir de nerde yatacağız derlerse ben söyledim ya dersiniz .
Sizin aileniz 2 senenin sonunda nerede yatacağız deseler ben söyledim ya mı diyeceksiniz gerçekten. Umarım bir gün eşiniz de ailenize bu tarz bir tepki verir 🤗

Selam kızlar, çok da dert edilecek bir konu aslında ama sizin de fikirlerinizi merak ettim ben mi abartıyorum diye düşünüyorum çünkü.
2 senelik evliyim eşimin ailesine uzak kendi aileme yakın bir ildeyim eşimin işi dolayısıyla.
Ailesi bu süreçte hiç gelmedi tatilde, izinde vs hep biz gittik 900 km mesafe var bu arada.
Birkaç aydır annesi ve babası geleceğiz diyorlardı e gelin tabii dedim insanların hakkı hiç gelmediler.
Sorunlar çıktı gelemediler ya da ötelediler vs ne olduğunu bilmiyorum.
Şimdi görümcemin bayram izni var gelmek istiyorum dedi ben de sınava hazırlanıyorum bu arada ve bunu biliyorlar. Gelse eşim ilgilenemeyecek zaten mecbur bana kalacak.
Ondan birkaç gün sonra kayınvalidem aradı biz bayramda hep birlikte gelmeyi düşünüyoruz dedi. ( kaynana, kayınpeder artı iki görümce )
Ev iki artı bir ama sadece yatak odası ve salon var diğer boş odayı çalışma odası olarak kullanıyorum.
Yer yok ama diyorum döşek getireceğiz diyor.
Ya oldum olası şöyle kabile gibi yaşamları hiç sevmedim. Üstelik de ders çalışıyorum.
Hiç gelmedikleri için bir şey de diyemedim. Genel anlamda eşim bu tür şeyleri sevmediğimi biliyor zaten istersen söylerim kalabalık gelmeyin diye dedi bir şey demedim.
Abartıyor muyum sizce ? Bazen onların normal gördükleri şeyler bana o kadar anormal geliyor ki ben mi çok uyumsuzum acaba diyorum.
İki senedir gelmemişler ilk defa gelecekler yer mi yok dediniz gerçekten

Aslında öyleler biliyor musunuz. Kayınpederim paraya kıyıp da gelemedi. Ondan bir şey istemeyelim de ne olursa olsun. Yanlarında olsaydım asla sınırlara riayet edileceğini düşünmüyorum.
telefonda konuşmayı çok sevmediğim için bile küsüldü bana. Gün aşırı konuştuğum halde bir de.
Yani mesele aslında karşı tarafın da isteklerinin olabileceğini düşünmeleri.
Böyle oldukları için belki de aslında büyütmeyeceğim bir durumu büyüttüm.
İstemeyin sizde hanımefendi iki yetişkin insansınız evlenebiliyorsanız bir zahmet kimseden birşey istemeden de yaşayın
Kayınpederin ne sebepten gelmediği sizi ilgilendirmez
Yakın olsaydık o olurdu bu olurduyla hüküm mü verilir, yakınmısınız hayır öyle oldumu hayır eeee hayallerle mi kin güdeceksiniz böyle
Küstülerse siz de ders çalışsaydınız niye barıştınız, kocişiniz mi üzüldü
900 kilometre ötede ailenizin yakınında karı-koca yaşıyorsunuz insanlar hangi isteğinizi uygulamanıza engel olabiliyor,*
İlk kez evlatlarının evine gelecek ana babanın isteğine siz niye saygı duymuyorsunuz

İstemeyin sizde hanımefendi iki yetişkin insansınız evlenebiliyorsanız bir zahmet kimseden birşey istemeden de yaşayın
Kayınpederin ne sebepten gelmediği sizi ilgilendirmez
Yakın olsaydık o olurdu bu olurduyla hüküm mü verilir, yakınmısınız hayır öyle oldumu hayır eeee hayallerle mi kin güdeceksiniz böyle
Küstülerse siz de ders çalışsaydınız niye barıştınız, kocişiniz mi üzüldü
900 kilometre ötede ailenizin yakınında karı-koca yaşıyorsunuz insanlar hangi isteğinizi uygulamanıza engel olabiliyor,*
İlk kez evlatlarının evine gelecek ana babanın isteğine siz niye saygı duymuyorsunuz
Lütfen lütfen KPSSye çalışıyor.

Gelmeden söylediler hiç ders çalışırım diye düşünme gezicez vs insanların bu anlayışsızlığı beni üzüyor.
Bir şey deyince de küsüyorlar.
Yaw gezsinler konuşun karı koca bir program yapın onlar ailece gezsin sizde bayram günü evde bir saniye kafanızı kaldırmadan 3 gün ertelenemeyecek derslerinize çalışın. Saf kocanız da bunları yiyor dimi, derdinizin ders çalışmak olduğunu filan sanıyor. Kaç saat burada bize dedikodu yapacağınıza ders çalışsaydınızya mesela

Ben ayrıntıyı vermedim ama daha önceki meselelerim beni irrite etti diye belirttim. Üstüne bu konuyu abartmış olabilirim de ama kendimce sebeplerim var da dedim.
Ne çirkin çirkin mesajlar ya.
Eşim kendi diyor bu insanların başkalarının hayatına saygısı yok mesafeni koru diye.
Resmen günah keçisi oldum ya.
Mesafeyi korumak bu mu?
Eşiniz evlat olaydı siz böyle konuşamazdınız da işte evlatta iş yok insanlar tabi anca iki sene sonra evlatlarının evini görme hayali kurarlar

Hem abarttiginizi hem de kötü niyetli oldugunuzu düşünüyorum. İki sene de oğlunun evini ilk defa görmeye geleceklermiş bunu bile çok görmüşsünüz. Yatacak yer yok nedir ya, gönüller birlikte olduktan sonra her şekilde idare edilir. Toplu gelmek istiyorlar demişsiniz? Bayramda ailelerin bir arada olmak istemesi çok normal değil mi ? Biri bile eksik olsa insanın icinde bir burukluk oluyor. Eşinizin ailesine çok üzüldüm. Anne baba çocuğunun evini görmek ister, bunla gurur duyarlar. Eşinizin yerinde olsam ben de sizin aileniz konusunda rest çekerdim? Çalışma planını da değiştirebilirsiniz, o zamana kadar daha çok çalışabilirsiniz. Bana bahane gibi geldi. Bayramda oturup ders mi çalışacaksınız? Yazık gerçekten.

Biz eşimle hemşeriyiz ve memlekette yaşamıyoruz. Anne babalar orada, kardeşlerimiz başka başka şehirlerde evli. Ben evlenirken evimi, nevresimleri, battaniyeleri ona göre aldım sayıca. Evimde üç aile yatırdığım oldu. Yeğenler kuzenler falan hep geldi. Çünkü evlendik diye Marsta bir hayat kurmuyoruz yani havalara girmeye gerek yok 😂
Ben de o şekilde yaptım. Bu misafire göre ev ayarlamak değil bir güzelliktir yaa. Ara sıra önemli günlerde bir araya gelmek, birlikte yemek içmek, onları gezdirmek bunlar hayata anlam katan şeyler bence.

Lütfen lütfen KPSSye çalışıyor.
3 gün ders çalışmasa yada akşamları birkaç saat çalışsa ölecekse bu sitede saatlerce ne işi var?
Bir de sanki insanlar evlatlarına değil de gelinlerine geliyor, otur çalış dersine hadi yedik sanane gelenden gidenden kocan ailesiyle ilgilensin

Diğer üyeye yazdığım mesajda da belirttim onlar geldikten bir hafta sonra biz onların yanına tekrar gideceğiz. İyice bölünmüş oluyorum yani.
Zaten kardeşlerini şimdiye kadar iki kez ağırladım.
insanların gelmelerini hiç istemiyorum değil.
Her işleri böyle her durumda topluca hareket ediyorlar.
Size ne ne şekilde hareket ettiklerinden. İnsanlara yukardan bakınca elinize ne geçiyor ?

Ben de o şekilde yaptım. Bu misafire göre ev ayarlamak değil bir güzelliktir yaa. Ara sıra önemli günlerde bir araya gelmek, birlikte yemek içmek, onları gezdirmek bunlar hayata anlam katan şeyler bence.
Uzakta yaşayanlar evde yatılı bir aile almaya hazırlıklı olmalı. Sonuçta doğum var hastalık var, en azından bunlar yaşanıyor yani. Eve kimse gelmeyecek mi

Ben sizin yaşadığınız durumu anlıyorum hak veriyorum diyemeyeceğim ama anlıyorum. Nereden anlıyorum kendimden. Eğer yeni evli zamanima donseydim böyle agrasif ve idare edilebilecek seyleri yokuşa surmezdim çünkü uyumsuz olan garip olan ben oldum şuan doğru da gelmiyor o zmn ki alanimi koruma çabalarım. Şimdi herseyi akılcı şekilde kendi kontrolumde tutabiliyorum mesela ama o günler hiç unutulmuyor. Aslında karşı tarafinda beklentisi ne yaylı yatak ne mükellef sofra iki tatlı yüz yere yorgan serip yatirsaniz bile mutlu olurlar. Hiç gelmeseler evime gelmedi denir. Başka yerde kalmak onlara da rahat değildir ama işte herkes biryerde yapmasi gerekeni yapıyor. Benim tecrübem idare edin

Hem abarttiginizi hem de kötü niyetli oldugunuzu düşünüyorum. İki sene de oğlunun evini ilk defa görmeye geleceklermiş bunu bile çok görmüşsünüz. Yatacak yer yok nedir ya, gönüller birlikte olduktan sonra her şekilde idare edilir. Toplu gelmek istiyorlar demişsiniz? Bayramda ailelerin bir arada olmak istemesi çok normal değil mi ? Biri bile eksik olsa insanın icinde bir burukluk oluyor. Eşinizin ailesine çok üzüldüm. Anne baba çocuğunun evini görmek ister, bunla gurur duyarlar. Eşinizin yerinde olsam ben de sizin aileniz konusunda rest çekerdim? Çalışma planını da değiştirebilirsiniz, o zamana kadar daha çok çalışabilirsiniz. Bana bahane gibi geldi. Bayramda oturup ders mi çalışacaksınız? Yazık gerçekten.
Kendi anası babası gelse evi mülteci kampına çevirir ama bu tipler. Herkes kendi kalbinin ekmeğini yer kendide bir gün kaynana olacak

Ama ondan 1 hafta sonra biz gideceğiz zaten onun memleketine. 1 hafta onlar kalacak biz gideceğiz bir hafta kalacağız.
Çocuklarını gelmeseler de 1 hafta sonra görecekler yani.
Tamamen gezme başka bir şey yok.
İyi de onlar size gelince ders çalışıyorsunuz da siz gidince ders çalışmıyor musunuz

X