Banka tarafından gönderilen ihtarname

İşin içinde başka iş varsa bence o 700 lira olayı değil. Arkadaşınız size doğruyu söylemiyor bence.

Dediklerinize istinaden iyice sıkıştırdım sen başka şey mi sakliyon dedim az önce yanıma geldi ve bankayı yanımda aradı. Tutar doğru ve banka artık 20 gün üzeri gecikmelerde de ihtar gönderdiklerini söyledi kulagimla duydum. Çok saçma gerçekten bankalarda kafayı yemiş 🤦

Olay tutar değil işte bunun gereksiz harcamaları 🤦

Bende inanmadım önce başka bişey mi var 700 ben bile borç verirdim dedim hesap bilgilerini gönderdi. Nasılsa ödeyeceğim diye asgarisini bile ödememiş 🤦hem iyi oldu diyorum hem de çok panikledi diye üzülüyorum. Yaptığı harcama neyse de eve kağıt gelcek olması kombo oldu. Neyse çare yok heralde
Kocaman kadın bırakın bedel ödesin hiç karışmayın. Yetişkin gibi davranamıyorsa bile yetişkin gibi bedeli ödeye ödeye öğrenir belki.
Kocası haksız değilmiş bu arada.
Sizin aracılığınızla yırtmaya başlarsa o adresi değiştirip ihtarları size yollamaya borcu da size kilitlemeye başlar arkadaşlığınızdan olursunuz.

Normalde hiç sormazdım ama bu defa soracağım neyini beğenmedin Sevgili Patates Sevgili Patates yorumumun. Bence mis gibi öneri.
700₺ için şu duruma düşmesi ya da kocasından 3 kuruşu saklamaya çalışması çok üzücü ama ben direk amaca hizmet verdim.

Dediklerinize istinaden iyice sıkıştırdım sen başka şey mi sakliyon dedim az önce yanıma geldi ve bankayı yanımda aradı. Tutar doğru ve banka artık 20 gün üzeri gecikmelerde de ihtar gönderdiklerini söyledi kulagimla duydum. Çok saçma gerçekten bankalarda kafayı yemiş 🤦
Valla o zaman en azından agrasini odeseydi. Artık eve gelecek o kağıt inşallah kocasının uyuduğu ya da evde olmadığı saatlerde gelir. Genelde sabah saatlerinde geliyor. 700lira için de tutusacagina gerekli gereksiz ne ayrımını öğrensin,gizli saklı iş yapmasin.

Normalde hiç sormazdım ama bu defa soracağım neyini beğenmedin Sevgili Patates Sevgili Patates yorumumun. Bence mis gibi öneri.
700₺ için şu duruma düşmesi ya da kocasından 3 kuruşu saklamaya çalışması çok üzücü ama ben direk amaca hizmet verdim.
Bir erkek her ne sebeple olursa olsun böyle bir şeyi gizlese çok laf ederiz. Kadın olunca bunu gizlemesi için öneri vermek hoş gelmedi bana.

Bir erkek her ne sebeple olursa olsun böyle bir şeyi gizlese çok laf ederiz. Kadın olunca bunu gizlemesi için öneri vermek hoş gelmedi bana.
Durumu kurtarması için tavsiye verdim, onaylamadım.
Kaldı ki ben kadını suçlu bulmadım neden laf edeyim. 700₺ için karısına şu stresi yaşatan koca utansın.

İhtar değildir o ihbardır bu arada
ya benim de kafam karıştı, baktım hemen
kelimede bi gariplik var gibi hissettim
İHTARNAME/İHBARNAME NEDİR? Örneği - Ci Avukatlık her iki kelime de kullanılıyormuş, aynı manaya çıkıyormuş
yani şey gibi,
ihtarname: borcunuz var hemen ödeyin yoksa yasal işlem başlatırız uyarısı
ihbarname: borcunuz var, hemen ödeyin yoksa yasal işlem başlatıp ağzınıza edeceğimizi bilgilerinize sunarız :KK70: :KK70:

20 günde ne ihtarı yahu. Ben geçenlerde kullanmadığım kartımla harcama yapmıştım unuttum. Bankadan da mesaj gelmedi. 1 ay sonra farkettim hiç de bişey olmadı

Durumu kurtarması için tavsiye verdim, onaylamadım.
Kaldı ki ben kadını suçlu bulmadım neden laf edeyim. 700₺ için karısına şu stresi yaşatan koca utansın.
İyi ya işte ben kadını suçlu bulduğum için beğenmedim. Olayın 700 tl olduğuna inanmıyorum ki. Kadın böyle gizli gizli kaç 700 yedi bakalım. Şu durumda kadın erkek farketmez kim olursa olsun tepkim bu olur bu arada.

Peki bu banka arama olayi sırasında borcunuzu yapılandiralim teklifi gelmedi mi? Hadi 20 gun dogru, hadi 700de dogru.

Ee borc yapilandirmasi tam olarak boyle zamanlarda devreye girer.

Ya da sizin arkadasinizin bayaği patlak borcu var ve bu 700 kalan son limitiydi baska bir aciklamasi olamaz.

Saka gibi ama bankanin hukuk birimine de oyle 444lu numarasindan ulasilmaz benim bildigim kadariyla?

ya benim de kafam karıştı, baktım hemen
kelimede bi gariplik var gibi hissettim
İHTARNAME/İHBARNAME NEDİR? Örneği - Ci Avukatlık her iki kelime de kullanılıyormuş, aynı manaya çıkıyormuş
yani şey gibi,
ihtarname: borcunuz var hemen ödeyin yoksa yasal işlem başlatırız uyarısı
ihbarname: borcunuz var, hemen ödeyin yoksa yasal işlem başlatıp ağzınıza edeceğimizi bilgilerinize sunarız :KK70: :KK70:
birinde haber veriyor eski usul bak unuttuysan bunu anımsa yoksa tekrar bilgi geldiğinde yasal işlem başlar diye.
İhtar tam olarak o yasal işlemin bildirimi oluyor.
Aynı gibi ama değiller 😄

Kızlar merhaba. Bir arkadasimin sıkıntısıyla ilgili yardım almak amacıyla yazıyorum. Kendisi eşinden gizli kredi kartından bir harcama yapmak durumunda kalmış ve ödemeyi 20 gün geçirmiş. Bugün bankadan aramışlar gecikmesi hakkında bilgi vermişler ve zaten ihtarnameniz de gönderilmiş demişler. Korkutmak amaçlı mı diye tekrar bankayı arayıp sormuş tarafıma gönderilen ihtarname var mı diye var demişler. Kız şu an tutuşmuş durumda. Şansa da eşi yıllık izinde,çoğunlukla evde. Pttyi aramış gönderi no olmadan bilgi vermiyolarmis. Banka da ihtarnamede gönderi no olmuyor demiş. Zor bence ama ihtarname teslimini eşinin haberi olmadan halledebilmesi için önerisi olan var mı? Kızcağız yana yakıla yardım arıyor sizlere de danışayım dedim

Banka ne diye korkutmak için ihtar yolladık diye arasın? Yollarlar yani.
Biraz mantıklı olun.
Arkadaşınız borç yapmış ve ödememiş tabiki ihtar yollarlar ödesin diye.
Ödemezse eninde sonunda öğrenecektir eşi.

ha bu arada bi kere üniversitede babamdan habersiz kart aldım babamın geldiği gün eve ekstre geldi o da bana “motivasyon” konuşmamı yapıp parayı elime verip kartı kırdı. Daha da öyle işe girmedim.
Kocamdan habersiz para üretirim sonra bak benimki yavruladı derim mutlu oluruz onları biraz daha yavrulatırız ama borç yavrulatmam baba evinde öyle öğrendim 😄

Bana hala kandiriliyorsunuz gibi geliyor hayirlisi
Benlik bi durum yok sadece kağıda engel olabilir miyiz diye yana yakıla yardım istedi o da olmuyor zaten. Eşin yokken gelsin diye otur dua et dedim artık başka yapacak bişey yok.

Peki bu banka arama olayi sırasında borcunuzu yapılandiralim teklifi gelmedi mi? Hadi 20 gun dogru, hadi 700de dogru.

Ee borc yapilandirmasi tam olarak boyle zamanlarda devreye girer.

Ya da sizin arkadasinizin bayaği patlak borcu var ve bu 700 kalan son limitiydi baska bir aciklamasi olamaz.

Saka gibi ama bankanin hukuk birimine de oyle 444lu numarasindan ulasilmaz benim bildigim kadariyla?
444lu numarayı aradı yanımda ve tarafıma gönderilen ihtarname hakkında bilgi almak istiyorum diyince borç takip birimine yönlendirdiler. Bu kadar basit kağıt gönderilmesine bende şoktayım.

Benlik bi durum yok sadece kağıda engel olabilir miyiz diye yana yakıla yardım istedi o da olmuyor zaten. Eşin yokken gelsin diye otur dua et dedim artık başka yapacak bişey yok.

444lu numarayı aradı yanımda ve tarafıma gönderilen ihtarname hakkında bilgi almak istiyorum diyince borç takip birimine yönlendirdiler. Bu kadar basit kağıt gönderilmesine bende şoktayım.
Yine de arkadaşınız bir şeyleri size eksik anlatıyor bence, banka 700 lira için 20 gün gecikti diye kılını bile kıpırdatmaz yasal gecikme faizi işletmeye devam eder zira 700 lira için posta ve kağıt masrafına değmez.
K.kartıyla 700 liralık ürün aldıysa adı üzerine kredi kartı, güzellik merkezi 700 lirayı tek çekimle almıştır zaten, alamasaydı alışveriş olmazdı pos cihazına okuttuğunda bankadan onay almazdı, ki kredi kartlarının kişilere göre değişkenlik gösteren bir limiti vardır, hesabınızda para olmasa dahi size harcama yapmanız için kredi açtıklarından o kartın adı kredi kartıdır, karttan harcamalarınızın %40 civarını asgari ödeme adı altında ayın belli bir gününde tahsil ederler, o tarihte hesabınızda para yoksa çok çok kartınız nakit çekime kilitlenir, bir sonraki ödeme tarihindeyse asgariyi değil kartla yaptığınız tüm harcamaların tamamını kapatmanız istenir, kapatamıyorsanız bu sefer kartla alışveriş yapmanız da engellenir ve ihtarname gönderilir.

Arkadaşınız kredi kartıyla alışveriş yapmışsa ki öyle söylediniz o zaman kartın tüm borcunun %40 kadarına tekabül eden asgari ödemesini eşinin yapmış olması gerekirdi kart eşin üzerineyse, kendi üzerineyse o zaman borç 700 lira olamaz muhtemelen borcun %40’ı yani asgari ödeme miktarı, asgari ödemenin çekileceği zaman hesabında para yokmuş demek ki, bununla ilgili önceden bilgilendirme yapmışlardır ama arkadaşınız kulak arkası yapmıştır.

X