Banka tarafından gönderilen ihtarname

crn_21

Aslan anası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2011
2.415
2.515
35
Kızlar merhaba. Bir arkadasimin sıkıntısıyla ilgili yardım almak amacıyla yazıyorum. Kendisi eşinden gizli kredi kartından bir harcama yapmak durumunda kalmış ve ödemeyi 20 gün geçirmiş. Bugün bankadan aramışlar gecikmesi hakkında bilgi vermişler ve zaten ihtarnameniz de gönderilmiş demişler. Korkutmak amaçlı mı diye tekrar bankayı arayıp sormuş tarafıma gönderilen ihtarname var mı diye var demişler. Kız şu an tutuşmuş durumda. Şansa da eşi yıllık izinde,çoğunlukla evde. Pttyi aramış gönderi no olmadan bilgi vermiyolarmis. Banka da ihtarnamede gönderi no olmuyor demiş. Zor bence ama ihtarname teslimini eşinin haberi olmadan halledebilmesi için önerisi olan var mı? Kızcağız yana yakıla yardım arıyor sizlere de danışayım dedim

ne kadarlık bir harcama ki saklama gereği duymuş? banka normalde ihtarname göndermeden de arıyor göndereceğiz diye.

Kızlar merhaba. Bir arkadasimin sıkıntısıyla ilgili yardım almak amacıyla yazıyorum. Kendisi eşinden gizli kredi kartından bir harcama yapmak durumunda kalmış ve ödemeyi 20 gün geçirmiş. Bugün bankadan aramışlar gecikmesi hakkında bilgi vermişler ve zaten ihtarnameniz de gönderilmiş demişler. Korkutmak amaçlı mı diye tekrar bankayı arayıp sormuş tarafıma gönderilen ihtarname var mı diye var demişler. Kız şu an tutuşmuş durumda. Şansa da eşi yıllık izinde,çoğunlukla evde. Pttyi aramış gönderi no olmadan bilgi vermiyolarmis. Banka da ihtarnamede gönderi no olmuyor demiş. Zor bence ama ihtarname teslimini eşinin haberi olmadan halledebilmesi için önerisi olan var mı? Kızcağız yana yakıla yardım arıyor sizlere de danışayım dedim
Erkek yapsa püüü yazıklar olsun deriz😅

Kart kiminse takip kodu ona gider bence.
Bu konuyla ilgili birşey diyemeyeceğim ama daha büyük bir sorunu var arkadaşınızın.
Para harcarken eşinden gizleme gereği duyuyorsa ve şu an o duyacak diye dünyası yandıysa o evliliği, ilişkiyi bir kez daha derin derin düşünsün... O düşünmeyecekse de eşi bana bugün bunu yapan yarın ne yapmaz diye derin derin düşünsün.

İhtarname işini bilmiyorum da zaten ödeme yapamadığına göre eşinden yardım istemesi gerekmiyor mu?

Bir arkadasimin sıkıntısıyla ilgili yardım almak amacıyla yazıyorum. Kendisi eşinden gizli kredi kartından bir harcama yapmak durumunda kalmış ve ödemeyi 20 gün geçirmiş. Bugün bankadan aramışlar gecikmesi hakkında bilgi vermişler ve zaten ihtarnameniz de gönderilmiş demişler.
Arkadaşınız size eksik anlatıyor olabilir mi? Kartın ödemesini 20 gün geciktirince hemen ihtarname gelmiyor, tabii ben böyle biliyorum ama bankaların k.kartı ödemeleri geciktiğindeki prosedürü değişmediyse eğer, hemen öyle ilk ödeme aksamasında ihtarname göndermiyorlar, arkadaşınız taksitli alışveriş yaptı da birkaç taksidi ödemedi de geciktirdi mi? Başka türlü pat diye ihtarname gönderilmez.

Meblağ yüksek değil ama gittiği güzellik merkezinde bu safı ikna edip ürün satmışlar eşi çok kızıyor o huyuna o yüzden soyleyememis. Bende çok kızdım da ağlayıp duruyor. Aklıma yatmadı diye nette biraz araştırdım ypk 20 günü geçince de yolluyomus bazen. Bi yerden para bekliyormuş yarın odeyecekmis normalde ama kağıt yola çıkmış artık

Meblağ yüksek değil ama gittiği güzellik merkezinde bu safı ikna edip ürün satmışlar eşi çok kızıyor o huyuna o yüzden soyleyememis. Bende çok kızdım da ağlayıp duruyor. Aklıma yatmadı diye nette biraz araştırdım ypk 20 günü geçince de yolluyomus bazen. Bi yerden para bekliyormuş yarın odeyecekmis normalde ama kağıt yola çıkmış artık
Arkadaşınız çalışıyorsa, böyle bir ürüne de ihtiyacı varsa eşinden cekinmesine gerek yok, alsın hesap mi verecek?
Ha çalışmıyorsa da başkasının parasını bu kadar car cur etmesin, girsin bir işe çalışsın.

Geleceği günü tahmin edip zilin sesini kıssın. Bir daha da gizli saklı iş yapmasın.

Ne kadarlık ürün ki bu korkuyor? 20-50 100 bin falan mı ?
Rakam komik 700 TL hatta kızdım bu hale duscegine soylesen önceden hallederdik diye. Konu rakam değil daha önce gereksiz şeylere para harcamaktan,satıcılara hayır diyememekten defalarca kötü oldular eşi ona kiziyor. Bu da artık yüzüm yok bu sefer iyice kizcak diyo. 1 ay içinde ödeyeceğine guvenmis.
Ya hala mı bu arkadaş yalanları 🤣
Yalan borcum olduğunu hatırlamıyorum

Rakam komik 700 TL hatta kızdım bu hale duscegine soylesen önceden hallederdik diye. Konu rakam değil daha önce gereksiz şeylere para harcamaktan,satıcılara hayır diyememekten defalarca kötü oldular eşi ona kiziyor. Bu da artık yüzüm yok bu sefer iyice kizcak diyo. 1 ay içinde ödeyeceğine guvenmis.

Yalan borçla söylenseydi ohoo 🤣

700 lirayı ödeyememiş ve 700 lira için mi ihtar çekmişler? Hem de 20 gün geçmiş diye? Pek mümkün görünmüyor bence bu.

X