Bankacı arkadaşlar yardım eder misiniz?

yld

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2009
65
1
55
arkadaşlar ev hanımlarına yönelik kredi veren bir banka var mı acaba? bilenlerin beni aydınlatmalarını rica ediyorum. hiç bir sosyal güvencesi olmayan bayanlara kredi açan kurumların olduğunu biliyorum ama bankaların sosyal güvencesi olan ev hanımlarına da bu tür hizmetleri var mı? ya da yine sosyal güvencesi olan ev hanımlarına bir iş karşılığında kredi açan kurum var mı? bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. ben çalışıyorum bunları kız kardeşim için öğrenmek istiyorum. ilgilenen olursa sevinirim.:Saruboceq:

Merhaba, bankalar bu konuda yeni kampanyalar düzenliyor mu bilmiyorum ancak bankacılıkta aslolan gelirini belgeşeyecek kişilere kredi vermektir.Ama bankalar dışında bazı illerde kaymakamlıklar mikrokrediler veriyor diye biliyorum. Ya da mesela , özellikle bir şeyin alımında kullanılmak üzere, eşleri ya da bir yakınları kefil olacak şekilde, gelir sahibi olan ev hanımlarına veriliyor, mesela şu linkte var böyle birşey : Koç Fiat Kredi .Bir de sonuçta kredi kartının da bir kredi türü olduğunu düşünürseniz, çalışmayan ev hanımına çalışan bir yakının kredi kartına bağlı bir EK KART çıkartılması da o kişiye kredi verilmesi demektir. Kolay gelsin.

üzgünüm canım kredi için maaş bordrosunu istiyorlar öncelikle

Merhaba, bankalar bu konuda yeni kampanyalar düzenliyor mu bilmiyorum ancak bankacılıkta aslolan gelirini belgeşeyecek kişilere kredi vermektir.Ama bankalar dışında bazı illerde kaymakamlıklar mikrokrediler veriyor diye biliyorum. Ya da mesela , özellikle bir şeyin alımında kullanılmak üzere, eşleri ya da bir yakınları kefil olacak şekilde, gelir sahibi olan ev hanımlarına veriliyor, mesela şu linkte var böyle birşey : Koç Fiat Kredi .Bir de sonuçta kredi kartının da bir kredi türü olduğunu düşünürseniz, çalışmayan ev hanımına çalışan bir yakının kredi kartına bağlı bir EK KART çıkartılması da o kişiye kredi verilmesi demektir. Kolay gelsin.

canım ilgin için teşekkür ederim söylediğin linke baktım taşıt kredisi için başvuru gerekiyor oraya. mikrokrediyi de hiçbir geliri olmayan bayanlara verdiklerini biliyorum. kız kardeşim bir iş kurmak için kredi istiyordu kredi kartı var ama toplu bir para gerekliydi. tekrar teşekkür ederim.a.s.

öncelıkle ne işi kurmk istiyr bunu da bılmek gerekyr,
kuafor tarzıbısı dusunuyrsa örnegın esnaf ve sanatkarlar odasının yardımıyla kredı kullanabılır

arkadaşlar ev hanımlarına yönelik kredi veren bir banka var mı acaba? bilenlerin beni aydınlatmalarını rica ediyorum. hiç bir sosyal güvencesi olmayan bayanlara kredi açan kurumların olduğunu biliyorum ama bankaların sosyal güvencesi olan ev hanımlarına da bu tür hizmetleri var mı? ya da yine sosyal güvencesi olan ev hanımlarına bir iş karşılığında kredi açan kurum var mı? bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. ben çalışıyorum bunları kız kardeşim için öğrenmek istiyorum. ilgilenen olursa sevinirim.:Saruboceq:

Canım,
Bankacılıkta mantık şöyle; müşteri parayı ödemezse; o parayı bir yerden alabilmek... Bu da ipoteğe alınan gayri menkulun satımı, maaşa icra koyulması gibi yollarla yapılıyor... Senin durumda kredi ödenmezse banka neyi alabilir? Bu soru ilk soru

ıkinci sorun da şu: Mantıken düzenli geliri olmayan adam borcunu ödeyemez... Krediyi alacak kişinin bir geliri olmalı... Krediyi alacak kişinin geliri ne? Bu da ikinci soru...

Şimdi canım ikinci soruya cevap verebilen kişi adına krediyi alıp; kefaletine ilk sorunun cevabını koyarsanız sorunu çözersiniz...

Yoksa kredi çeşidi, çorbalık çeşidi gibidir, hepsinin mantığı aynıdır... Ürünü gittiğiniz şubedeki pazarlamacı zaten size bulur...

Yeni iş kurmak için küçük paraları Halkbank veriyor... Ama çok az para alırsınız...

Son düzenleme:
Merhaba hanımlar,
Ben öğretmenim. 21 aralık 2010 - 21 Mayıs 2011 tarihleri arasında ücretsiz izne ayrıldım. Bu sırada maaş aldığımız banka değişti,ben izindeyken. Ziraat bankasına geçtik. Diğer arkadaşlarımın hepsi bankanın verdiği promosyonu toplu bir şekilde aldılar. Ben de yararlanmak istiyorum ama bana yatmamış. Çünkü okulum maaş listesi gönderdiğinde izinde olduğum için benim adım o listede yoktu. Geriye dönük bunu alabilir miyim? Almak için ne yapabilirim? Prosedür nedir? Böyle durumlarla karşılaşmış olabilirsiniz diye sizlere sormak istedim.
Cevaplar için teşekkür ediyorum şimdiden.

canım tam değilde benzer bir durum bizim başımıza da geldi.
eşimin tayin olduğu tarihten üç gün sonra promosyon için maaş listesini bankaya göndermişler ama benim eşimin adı yoktu.eşim dilekçe ile istedi galiba ama vermediler.
sonra da dava açtı ve kazandı. faiziyle birlikte aldı. şimdi sen ücretsiz izindeymişin. durum biraz değişik.
benzer durumda olanlar sana yardım ederler inşallah canım.

canım tam değilde benzer bir durum bizim başımıza da geldi.
eşimin tayin olduğu tarihten üç gün sonra promosyon için maaş listesini bankaya göndermişler ama benim eşimin adı yoktu.eşim dilekçe ile istedi galiba ama vermediler.
sonra da dava açtı ve kazandı. faiziyle birlikte aldı. şimdi sen ücretsiz izindeymişin. durum biraz değişik.
benzer durumda olanlar sana yardım ederler inşallah canım.

İşe başladım, bakalım cevap bekliyorum, inşallah birileri yazar da rehber olur. Bankacılar başka kim yardımcı olabilir acaba bana?

X