Bankalardan altınlarınızı alın mevzusu?

Herkese selamlar.
Son zamanlarda ortalıkta dolaşan bir mevzu var sormak istediğim. Bankalardan altınlarınızı, paralarınızı cekin el konulur vs diye muhabbetler dönüyor. Gecen gün arkadaşım paylaşmış İlkay buharalı diye birisi kanalında anlatıp duruyor bu konu üzerinde. Bizimde biraz vardı bankaya yatırırken 8 gr zararla yatırdık , evde saklayamayız diye. Şimdi ceksek zarar etmiş olcaz, çekmesek bu söylentiler insanın içine kurt düşürüyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınız icin şimdiden teşekkür ederim.

En fazla çekme limiti gelir diye düşünüyorum. Devletin hesaplara el koyma hakkı var ama bu durum ülkenin iflası demektir ki zaten o saatten sonra o para kimsenin işine yaramaz. Dünyada örnekleri olmuştur bize has bir kanun değildir, sonrasında yatırım sahiplerine iade söz konusudur.
Şu an da hepimiz internet bankacılığı kullanıyoruz, bu konudaki kanunu asla unutmayın, banka kayıtları geçerlidir her zaman, her altın alımından sonra defterinizi banka şubesinde işletin mutlaka. Olurda ortalık karışırsa paranızın belgesi olsun, internet bankacılığından ya da atm lerden alınan hiç bir dekontun geçerliliği yok banka karşısında, sizi güvenceye alan tek şey hesap cüzdanı. O yüzden limit gelmesi, kargaşa ya da farklı ortamlar doğması sonucu her şeyden önce sizin elinizde bir belge olmalı, bu açıdan tüketici pek bilmese de banka kasaları da çok güvenli değildir, çünkü banka içindekinin envanterini bilmez bu yüzden de sorumlu değildir. Herşeyinizi belgeleyin yeterli, dediğim gibi işler o raddeye gelirse para da zaten lazım değil Allah korusun.

Ben kasa kiraladım öyle banka da tutuyorum. Evde tutmak cok daha riskli kesinlikle. Kötü senaryoları düsünmeyelim, insallah öyle durumlara düsmeyiz Allah korusun.

Banka da kasa kiraladım orada duruyor. Ayrıca öyle bir şey olsa sizin altınınızı napsınlar? Daha büyük paralar var. Ayrıca daha da önemli döviz hesabı olan insanlar var. Banka paraya direk el koyamaz. Öyle bir şey yok

Vaktiyle bu söylenti imar bankası için uzan'lar tarafından yapıldı. Millet oo anaparamı aldım oh dedi, faizinden olup mağdur oldu. Kar, faiz sahibinin değil başkasının cebine gitti, devletin çarkına okundu. Aynı senaryo gibi...

Hanımlar rica ediyorum siyasi yorumlar yazmayınız, bazılarınız devlete laf çakmış ama lütfen Devlet ne demek bir öğrenin.
Devlet, kısaca ülke adı verilen topraklar üzerinde yaşayan bir milletin oluşturduğu tüzel varlıktır.

Velhasıl Devlet sizsiniz, bu sebeple devlete laf ederken aslında kendinize laf ettiğinizi unutmayınız ve hem site kuralları hem de yasalar gereği devlete, devletin organlarına vs uygunsuz mesajlar yazmayınız.

Derin dondurucuda donmuş tavuğun içine saklanmış altınları bulmuş çalmıştı hırsız
Nasıl bir teknik bulmuş altınların sahibi takdir ettim
Ama hırsızda az kurnaz değilmiş
.
Hiç şaşırmadım.. hırsızlar altınların yerini belirlemek için maden el dedektorleri kullanıyormus.. Cihazı gezdirmeleri yeterli saniyesinde buluyorlar nereye saklarsan sakla.. Evde altın saklamak akıl işi degil.. Hırsızlıgı gectim bir depreme bakar Allah muhafaza.. Ya gr altına cevirilecek yada kasaya bankaya konulacak baska yolu yok..

X