Bankası. Esi

su20

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2011
106
5
Selam kizlar
Bir sorum olacak aklıma takıldı .nişanlım bankacı temmuzda evlenicez. Şimdi bende çalışıyorum nişanlımın çalıştığı banka benim maaş aldığım banka ve ben 6 binlik eksi hesaba da düşüyorum nişanlım dedi ki senin eksi hesabından para çekelim evlenince eş durumundan eksi hesabini da kapatıyorlar diye. Kullanabiliyorsak Kullanalım diye. Hani internetten baktım bir sonuç alamadım acaba böyle birşey var mı🙋

Bankada çalışan arkadaşlar inşallah görür ve doğru bilgiyi verirler. Konu üstte kalsın diye yorum yapıyorum. 🤚🌸

Selam kizlar
Bir sorum olacak aklıma takıldı .nişanlım bankacı temmuzda evlenicez. Şimdi bende çalışıyorum nişanlımın çalıştığı banka benim maaş aldığım banka ve ben 6 binlik eksi hesaba da düşüyorum nişanlım dedi ki senin eksi hesabından para çekelim evlenince eş durumundan eksi hesabini da kapatıyorlar diye. Kullanabiliyorsak Kullanalım diye. Hani internetten baktım bir sonuç alamadım acaba böyle birşey var mı🙋
.

Bankaciyim...çalışanların eşlerinin borclanma miktarı önemli kurumlar için.ama 6binlik kmh a dokunmazlar.

Kesinlikle borcu onun ustunden yurutmek icin soylemis. Tam boyle söyleyemedim uzmiyim arkadasi diye ama diyenler cikti :KK70: o kmh hesabınızı kapattirin. Erkek adam kendi yapsin hesabini. Madem bankaci ona faiz daha dusuk olur personel oldugu icin; o koysun elini tasin altina.

Ben şimdi bankacı bir arkadaşa sordum utana sıkıla , adamla pek samimiyetim de yok saat de malum:oops: sagolsun cevap verdi öyle bir sey yok dedi
Adam ben borca girmeyeyim sen gir diyememis de boyle bir yol.bulmus gibi geldi
Eğer sebep buysa değer mi 3-5 bin tl için güveni yıkmaya.
Allah akil fikir versin.

K kahvemsi mutluluk sen duydun mu kuzum?

Selam kizlar
Kocama sordum su an oda bankaci yok oyle bisey diyor.Sacma geldi bana baska biseymi anlatmaya calisti acaba

Kesinlikle borcu onun ustunden yurutmek icin soylemis. Tam boyle söyleyemedim uzmiyim arkadasi diye ama diyenler cikti :KK70: o kmh hesabınızı kapattirin. Erkek adam kendi yapsin hesabini. Madem bankaci ona faiz daha dusuk olur personel oldugu icin; o koysun elini tasin altina.
Ilk soruyu okuduğumda aklima gelen buydu ama belki olabilir bankaci degilim diye bisey demedim. Bir arkadaşa sordum adam cevap vermeyebilir diye de düşündüm ama yok oyle birşey dedi o yuzden ikinci mesajımda yazdım.
Kmh ne? Bilmediğimden soruyorum

Ilk soruyu okuduğumda aklima gelen buydu ama belki olabilir bankaci degilim diye bisey demedim. Bir arkadaşa sordum adam cevap vermeyebilir diye de düşündüm ama yok oyle birşey dedi o yuzden ikinci mesajımda yazdım.
Kmh ne? Bilmediğimden soruyorum
Kredili mevduat hesabinin kisaltmasi KMH. Yani arkadaşın eksi hesap dedigi. Bazi kisiler avansta diyo. Borc sonucta hepsi ayni kapiya cikiyor. Bankanin parasi. :))

Kredili mevduat hesabinin kisaltmasi KMH. Yani arkadaşın eksi hesap dedigi. Bazi kisiler avansta diyo. Borc sonucta hepsi ayni kapiya cikiyor. Bankanin parasi. :))
Anladım eksi bakiyenin terimsel adı :)
Ben de birkac ay önce cekmistim valla bir gün geciktir zır zır arıyorlar

Eğer sebep buysa değer mi 3-5 bin tl için güveni yıkmaya.
Allah akil fikir versin.

K kahvemsi mutluluk sen duydun mu kuzum?
Hemen önyargılı olmayalım bence.

Yani şöyle bazı özel bankaların çalışanları için belirlediği bir borç rakamı var. Konut ya da taşıt kredisi dışında (bunlara ipotek konuyor).
Diyelim maaşın 5 bin TL en fazla 5 katı borcun olabilir. Yani 25 bin TL.
Kredi kartı limitin ve ek hesap limitin toplamı 25 binden fazla olamaz diyorlar.
Erkek kardeşim bankacı, önceki çalıştığı bankada kk limitini buna göre belirlediler. Oradan biliyorum.
Eşi de bu duruma dahil mi bilmiyorum🤔
Konut( aile mülkü ise) dışı kredilerde borç kişiseldir çünkü.

X