Doğal Saç Bakım Kürleri Baş Kili -:- Mucizeymiş?

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri
geliboluda bu kili denizden cıkarırdık biz hatta camur banyosu yapardık tüm vucudumuza sürerdik
saç a da yaptım yumusak yapıyor ama sürekli ugrasılmıyor

bende trdeyken bu tasdan aldim kendime.. sicak suyla karistiriyorum ama cok su koymuyorum yoksa cok sulu oluyor süremiyorum sacima veya yüzüme.. az koysamda yinede biraz sulu oluyor öyle alip yüzüme sürüyorum ve sac diplerime. ilk gün cok kötü yapmisti saclarimi ama zamanla cok güzel oluyor saclarr..

aynen benim ki de öyle oldu ben de üstteki çamurlu suyundan sürdüm o küçük parçalarla da peeling yaptım yüzüme falan:d

Bugün bende aldım... Bakalım bugün denicem acaba neler olucak :KK23:

Son düzenleme:
bende toz kil vardı uzun süredir yüzüme maske yapıyorum.Suyla değil gül suyuyla yapıyorum çok güzel oluyor. :79:
Fakat saçıma sürdüğümde tam bi felaketti :KK53: düğüm düğüm oldu saçlarım taranmadı,keçe gibi oldu.
Normal haline dönmesi 1 haftayı buldu.ama sonra düzeldi ve daha az yağlandı saçlarım. :KK34:

biz eskiden bu yana kullanırız.
annem hala kullanır,yapay şampuanlar saçını bozar ve çok kızar onlara.
ben de kullandım epey,üniversitede bile kullanırdım hala var evimde.

kozmetikler özellikle şampuan,deterjan hepsi kanserojen İÇERİYOR.

bizim ordaki kil koyu ve daha yumuşak,başka bir yöreden getirmişlerdi açık ve kütle gibi.

bizimki çok çok güzel yapıyor,acaib yumuşatır ve anında kolayca taranır.

ben sabunla yıkadıktan sonra sulansırıp suyunu dökerim saçlarıma ve tararım,hiç dolaşmadan ve dökülmeden.

benim bildiğimde normal bildiğimiz toz killerden farklı bu baş kili
cilde sürüldüğünde yapışkanımsı bir etki bırakır,buna dikkat ettinizmi hiç(yapışkanlık durumu)
iyi yağ emer,cilde hergün uygulanması kurutucu etkisinden dolayı tavsiye edilmez,ben saçlar içinde; daha çok yağlı saçlara iyi geldiğini ve kepeklenmeyi azalttığını duymuştum.
maşallah kadınlar kulübünde de yok yok yani herşeyden bihaber herkes:))

benim annemde eskiden kullanirmis saclari baya uzundu. bende trdeyken bundan aldim kullandim evet ilk sürdügünde tas gibi oluyor ama yikadiktan sonra süper bisey ya zamanla saclarim uzadi birde gürlesti cok sevinmistim. ha birde saclarima sürdügümde yüzümede sürmüstüm yumusacik ve düz yapti yüzümü :)

annemde aynı şeyi söylüyor. eskiden baş kili ile yıkarlarmış saçalrını. gür yumuşacık saçalrım vardı der annem. sende kullan diyordu ama cesaret edemiyordum. kullananlar varmış ne güzel. bnde denicem:)

annemde aynı şeyi söylüyor. eskiden baş kili ile yıkarlarmış saçalrını. gür yumuşacık saçalrım vardı der annem. sende kullan diyordu ama cesaret edemiyordum. kullananlar varmış ne güzel. bnde denicem:)

ben daha önce de yazmıştım. bulabilirseniz sarı renkte olan killerden kullanın. Ben yeşil kik almıştım. anneannem kullandırtmadı. biz bunla çamaşır yıkardık dedi. biraz zor bulunuyor. geçen gün bir aktardan buldum bir torba dolusu adım bulmuşken. Kütahya-Eskişehir sınırlarından bir yerlerden gelmiş.

hıı evet öyle yeşil olan daha çok cilt için kullanılıyor. ankara ulusta samanpazarı var orda varmış sanırım

Geçen sene saç takıntım vardı, fakat sitelere falan girmiyordum böyle.Yengem kilden bahsetti, kil saçları cidden uzatıyor dedi fakat bilemiyorum işe yarar mı.

Kizlar hangisini yapcm sasirdim herkez bisey soyluyo valla... Kullananlar saci nasil yatigini soyleyebilirmi... Sali gunu brnde alip denemeyi dusunuyorum.. hangisine para yetistirceksem ogrenci halimle :KK59:

Kizlar hangisini yapcm sasirdim herkez bisey soyluyo valla... Kullananlar saci nasil yatigini soyleyebilirmi... Sali gunu brnde alip denemeyi dusunuyorum.. hangisine para yetistirceksem ogrenci halimle :KK59:

Canım hepsini yapma zaten zarar verir. Bir şeyi dene en az iki üç hafta, işe yaramazsa başkasını alırsın. Hepsi denenir mi hem maddi hem sağlığına zarar

Canım hepsini yapma zaten zarar verir. Bir şeyi dene en az iki üç hafta, işe yaramazsa başkasını alırsın. Hepsi denenir mi hem maddi hem sağlığına zarar

haklısın aslında ya zaten hepsini yapacak vaktım yok.. önce sinemakiliyi deniycem zaten

baş kili buldum. Benim aldıklarım suda eriyor ve çamur kıvamına geliyordu. Gerçek baş kili suda erimezmiş. Annemin halası gençliğinde kullanırmış. bir kavanozun içine kili koyup kavanozu suyla dolduruyorsunuz. Bu suyla saçlarınızı yıkıyorsunuz. Ben bunu kullanmaya başladım. Kil kavanozun dibinde kalıyor. Sonra üzerine yine su ekliyorum.

saçlarımı yumuşacık yaptı çok mutlu oldum ama içimden bir ses uzatmada etkili olacağını söylüyor saçım esniyor sanki böyle pamuk gibi yumuşaklık yaptı sürdüğümde taş gibi oldu korktum ama değdi pekte zahmetli değilkaydirigubbakcemile2

bende yapmak istiyorum bu kili nerden alıcaz birde bunun adı ne canım bana da tavsiye ediyomusun çok merak ettim saçına yan etki yapmadı değilmi biirde boyalı saçlara kullAnılıyo mu çok merak ediyorumm ltfnn kızlarr :63:

X