Başak Cengiz

A R Y A

Naif Çiçek ♥
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2014
6.833
10.332
Merhaba kızlar,

Bu akşam Türkiye gündemine oturan bir haberle sarsıldık. Hayalleri olan gencecik bir kadın, başarılı bir mimar sırf savunmasız olduğu için bir cani tarafından samuray kılıcıyla katledildi. Videosunu izlediğim andan beridir aklımdan çıkmıyor. Bırak akşam sokakta yürümeyi, bu akşam evimin içinde yürürken korktum, ürktüm. Her tarafı kameralarla dolu bir sitede oturuyorum. Ama ne anlamı var ki olan olduktan sonra 😔
Sabah hastanede işim var, binamızın altındaki garajdan aracımı nasıl çıkaracağımı bile bilmiyorum, korkuyorum. Biraz karanlık, yürüdükçe ışıklar yanıyor.
Yüreğimde hep bir korku var. O genç kızın çırpınışları her an gözümün önünde... Biz bu ülkede akıl sağlığımızı nasıl koruyacağız hiç bilmiyorum, her gün öldürülen bir kadın haberiyle uyanıyoruz. Çok üzgünüm, çok kötüyüm 😔

Merhaba kızlar,

Bu akşam Türkiye gündemine oturan bir haberle sarsıldık. Hayalleri olan gencecik bir kadın, başarılı bir mimar sırf savunmasız olduğu için bir cani tarafından samuray kılıcıyla katledildi. Videosunu izlediğim andan beridir aklımdan çıkmıyor. Bırak akşam sokakta yürümeyi, bu akşam evimin içinde yürürken korktum, ürktüm. Her tarafı kameralarla dolu bir sitede oturuyorum. Ama ne anlamı var ki olan olduktan sonra 😔
Sabah hastanede işim var, binamızın altındaki garajdan aracımı nasıl çıkaracağımı bile bilmiyorum, korkuyorum. Biraz karanlık, yürüdükçe ışıklar yanıyor.
Yüreğimde hep bir korku var. O genç kızın çırpınışları her an gözümün önünde... Biz bu ülkede akıl sağlığımızı nasıl koruyacağız hiç bilmiyorum, her gün öldürülen bir kadın haberiyle uyanıyoruz. Çok kötüyüm 😔
Ben de çok kötüyüm…videoyu izleme gafletinde bulundum….yaralı şekilde kızcağızın elleri ve ayaklarıyla kendini savunmaya çalışması gözümden gitmiyor…canım benim, keşke elimizden bir şey gelseydi de kurtarabilseydik…katil akıl hastasıymış ama ilaçlarını kullanmıyormuş birkaç senedir, annesi de güya avukat, bir de oğlunu savunmuş…oğlunla ilgilenseydin, içmiyorsa ilaçlarını zorla hastaneye yatırsaydın…noldu şimdi, kızcağız hayatının baharında, evlilik planları yaparken vahşice öldürüldü…ahhh ahhh, bu dünya yaşanacak yer değil hele biz kadınlar için hiç değil…🥺🥺

Merhaba kızlar,

Yüreğimde hep bir korku var. O genç kızın çırpınışları her an gözümün önünde... Biz bu ülkede akıl sağlığımızı nasıl koruyacağız hiç bilmiyorum, her gün öldürülen bir kadın haberiyle uyanıyoruz. Çok üzgünüm, çok kötüyüm 😔
Evet olay cok kotu gercekten ama bu kadar tedirgin olabilecek bir yapiniz varsa videosuna kadar izlemek neden? Ben izlemedim mesela, o drami gormeye gerek yok. Zaten bizim ulkemizde bu tarz haber detaylarinin neden verildigini de anlayamiyorum bir turlu

Evet olay cok kotu gercekten ama bu kadar tedirgin olabilecek bir yapiniz varsa videosuna kadar izlemek neden? Ben izlemedim mesela, o drami gormeye gerek yok. Zaten bizim ulkemizde bu tarz haber detaylarinin neden verildigini de anlayamiyorum bir turlu
Aslında soğukkanlı biriyimdir ama bu çok farklı etkiledi beni 😞

Ben de çok kötüyüm…videoyu izleme gafletinde bulundum….yaralı şekilde kızcağızın elleri ve ayaklarıyla kendini savunmaya çalışması gözümden gitmiyor…canım benim, keşke elimizden bir şey gelseydi de kurtarabilseydik…katil akıl hastasıymış ama ilaçlarını kullanmıyormuş birkaç senedir, annesi de güya avukat, bir de oğlunu savunmuş…oğlunla ilgilenseydin, içmiyorsa ilaçlarını zorla hastaneye yatırsaydın…noldu şimdi, kızcağız hayatının baharında, evlilik planları yaparken vahşice öldürüldü…ahhh ahhh, bu dünya yaşanacak yer değil hele biz kadınlar için hiç değil…🥺🥺
Adam sorunluymuş zaten ama ailesi herşeyden haberdar. İyi olmadığını, kendine bıçaklar aldığını vs biliyormuş. Çocuklara bile kılıcı gösterip sizi öldürürüm demiş.
Neden tek yaşamasına izin verdiniz, neden götürüp hastaneye yatırmadınız 🤦

Ben de anlayamıyorum…benim olaydan haberim bile yoktu, ekşide başlığı görmüştüm, bilerek tıklamamıştım…diğer sosyal platformlarda bugün hep videosu paylaşılmış, kendi kendine oynadı, izlemez olaydım, buzlu görüntüydü, o bile yetti…anlamadığım diğer şey de katilin apaçık fotosu yok ama kızcağızın fotosu, hatta nişan fotosu nişanlısı vs., boy boy her yerde…katil neden gizleniyor, asıl onu göstersinler de bilelim kimmiş pislik…

Beni bu vahsetler +100 daha fazla etkiliyor
İçim kanıyor,açıyor resmen.
Ben de eski eş vahsetinden kıl payı kurtulmuştum.gozumde canlanıyor
Kızının gözleri önünde öldürülen "ölmek istemiyorum " diye haykıran Emine bulut vahsetinde böyle hissetmiştim.
Keşke videoyu jzlemeseydim dedim ama geçti günlerce uyuyamadım.
Kadınlarımız ellerimizin arasından kayıp gidiyor.hem de neden bu insanlıktan çıkmış mahluklar yüzünden.
İster hasta olsun ,ister bağımlı ne olursa olsun bunun hafifletici sebebi olur mu ya 😔
Keşke konuya girip bakmasaydim 😢

Ben de anlayamıyorum…benim olaydan haberim bile yoktu, ekşide başlığı görmüştüm, bilerek tıklamamıştım…diğer sosyal platformlarda bugün hep videosu paylaşılmış, kendi kendine oynadı, izlemez olaydım, buzlu görüntüydü, o bile yetti…anlamadığım diğer şey de katilin apaçık fotosu yok ama kızcağızın fotosu, hatta nişan fotosu nişanlısı vs., boy boy her yerde…katil neden gizleniyor, asıl onu göstersinler de bilelim kimmiş pislik…
İzleyen kiside travmaya sebep olabilecek her turlu gorsel ve videonun haber olarak servisi yasaklanmali bana gore

Beni bu vahsetler +100 daha fazla etkiliyor
İçim kanıyor,açıyor resmen.
Ben de eski eş vahsetinden kıl payı kurtulmuştum.gozumde canlanıyor
Kızının gözleri önünde öldürülen "ölmek istemiyorum " diye haykıran Emine bulut vahsetinde böyle hissetmiştim.
Keşke videoyu jzlemeseydim dedim ama geçti günlerce uyuyamadım.
Kadınlarımız ellerimizin arasından kayıp gidiyor.hem de neden bu insanlıktan çıkmış mahluklar yüzünden.
İster hasta olsun ,ister bağımlı ne olursa olsun bunun hafifletici sebebi olur mu ya 😔
Keşke konuya girip bakmasaydim 😢
Eş, sevgili, arkadaş, komşu, sokaktan geçen herhangi biri...
Biz kalbi de ruhu da cani olan bu insanlardan nasıl koruyacağız kendimizi 😓

inan daha şu saat oldu etkisinden çıkamadım, kendi kendime korkumu hayretimi söyleniyorum , yani bitane vurup gitmiyo başında ölümüne bu nasıl bi ruh hali yok hastaymış yaparken yaptığını bilmiyo ama polisler götürürken kafayı öne eğip saklamayı yüzünü biliyo , söylenecek çok söz varda ..!!!!!! nasıl olsa 3,5 sene yatar çıkar , ahhh olan gencecik kız ne hayalleri vardı kimbilir yaa o ana baba Allah sabırlar versin .. yolda yürüyemicek duruma geldik hayatdan soğuttular valla billa ...

İzleyen kiside travmaya sebep olabilecek her turlu gorsel ve videonun haber olarak servisi yasaklanmali bana gore
Biz neyse tabiki üzülürüz ama ailesi ölene kadar bu acıyla baş başa….o kızın kardeşleri, anası babası, nişanlısı vs o videoya denk gelirse ne olacak….yazık değil mi o insanlara….sırf daha fazla tık almak için hassas davranmıyor medya…yazık !

İnsan hiç tanımadığı bir kadını neden öldürür. Nasıl bir sapık, cani bir ruhtur. İlla ki öncesinde de sıradışı davranışları olmuştur bunun. “Erkek bana karşılık verirdi o yüzden kadın seçtim” demiş. Bu olay istanbul’un göbeğinde oluyor. Bu insanlar bizim aramızda elini kolunu sallayarak geziyor.

Biz neyse tabiki üzülürüz ama ailesi ölene kadar bu acıyla baş başa….o kızın kardeşleri, anası babası, nişanlısı vs o videoya denk gelirse ne olacak….yazık değil mi o insanlara….sırf daha fazla tık almak için hassas davranmıyor medya…yazık !
Evet maalesef öylee...
Ben de 11 aydır hamile kalabilmek için uğraşıyorum, bir kızım olmasını çok istiyorum.
Ama bugün bu dünyaya bir evlat getirmenin ve sahip çıkabilmenin ne kadar zor olduğunu bir kez daha anladım.
Bir de babası, kızımı okutabilmek için emeklilikten sonra 5 yıl daha çalıştım demiş... Ne fedakarlıklarla, ne zorluklarla besle büyüt, okut. Sonra bir cani gülerek evet öldürdüm desin, hangi kalp dayanır bu acıya

İdam cok güzel bir kurtulus bu caniler icin. Ama en son 30-35 sene önce var olan seye dönmek kadar anlamsız bir sey yok. Ne istedigimizi bilelim idam gelirse seriatta gelir.
İdam değil de aynı şekilde ölmesini istiyorum o adamın…acı çekerek…yavaş yavaş…14 yaşından beri tedavi görüyormuş cani, 3 yıldır da tek başına yaşıyormuş, anne babası da korkuyordu ki görüşmüyorlarmış, kolayı vardı cebri yollara başvursalardı, hastaneye tıksalardı, içmediği ilaçları serumla verselerdi, bu kızcağızın tek suçu o saatte oradan yürümekti, leblebi almış iş çıkışı oteline giderken yazık, yiyerek gidiyormuş, canım benim…

İdam cok güzel bir kurtulus bu caniler icin. Ama en son 30-35 sene önce var olan seye dönmek kadar anlamsız bir sey yok. Ne istedigimizi bilelim idam gelirse seriatta gelir.
O kadar kötü oldum ki video var bilmiyordum burada bu konuda okuyunca şuan su saatte izledim kızın çırpınışları, gerçekten ama gerçekten böyle bir psikolojiymiş bilmem neymiş o kızın ailesini annesini ,kardeşini ,babasını asla düşünemiyorum . Hayvanlar o kadar kıymetli ki ,hayvanların bile merhamet duyguları gelişmiş böyle şeytan mı desem ya kelime bulamıyorum cidden bulamıyorum ,buna hastalık filan denmez bambaşka bir boyut .

İnsan hiç tanımadığı bir kadını neden öldürür. Nasıl bir sapık, cani bir ruhtur. İlla ki öncesinde de sıradışı davranışları olmuştur bunun. “Erkek bana karşılık verirdi o yüzden kadın seçtim” demiş. Bu olay istanbul’un göbeğinde oluyor. Bu insanlar bizim aramızda elini kolunu sallayarak geziyor.
Sabahlara kadar bağırıyormuş evin içinde, komşular kaç defa şikayet etmiş.
Duvarında 2023le savaş, tuzak kur, spor yap, karından bıçakla gibi notlar yazılıymış... Hiç mi ailesi gitmedi, girmedi bu eve...
Biliyorlar oğulları sorunlu, tedavi olması gerekiyor.

Tedavi görüyormuş da bilmem neymiste ohhh ne güzel hemen bir "hasta" kelimesi ile konudan çıkacaklarını daha doğrusu masumlastirmaya çalışıyorlar, doğuştan engelli bir sürü genç ,yaşlı insan var zihinsel sağlıkları bilinçleri yerinde olmasa bile kimsenin kimseye zarar verdiğini görmedim ,ya da hiç gördünüz mü zihinsel engelli kız erkek şuna buna bunu yaptı diye bir haber yokk. Bende bir evladım olsun diye bekledim,sabrettim ve çok şükür kavusmama az kaldı ama evladım olsun olmasın o annenin babanın ya da bir insanı yetiştirmek bakmak için çekilen durumları ... Düşündükce çıldırıyorum geçen sene Ceren Özdemir bu sene bu genç 😔

X