Başarısız Diyet Öykümü Başarıya Geçirmek İçin Yardım

serra_48

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2009
80
0
öncelikle herkese merhabalar; benim kilo hikayem epey uzun aslında özet geçerek anlatmam gerekirse 58 kilodan 78 kiloya çıktığım bir dönem oldu hayatımda 18 ile 20 yaşımın arasında bir zamanda ve ben o kiloyu 6 ay gibi bir sürede aldım ardından üniversiteyi kazandım zayıflamak için çaba pek harcamadım eski halimi özlüyodum falat o halimdende memnundum hani etli butlu :KK52: ama bu kilolar benim düzenimi bozdu hormonlarım alt üst olunca zayıflamaya karar verdim şuan 24 yaşımdayım ve 2 senedir ciddi çabalar içerisindeyim tabiki ara ara işe yaramadıklarını görüp pes ettiğim oldu şimdide öyle zamanlarımın birisindeyim motivasyona ihtiyacım oluyor hemen morali düşen birisiyim 67 kiloyum boyum 1.69 bedenim bazen 38 bazen 40 ;bazen M bazen L ve ben böyle arada kalamktan çok sıkıntım çok bişey istemiyorum 15 kilo versem süper olur tabiki ama ben şuanda zaten 67 olup 62 gösteren bir vücuda sahibim o yüzden 5 6 kilo versem hoş bir görüntüm olacak 5 aydır hergün düzenli spor yapıyorum günde en az 1 saat sadece sıkılaştım ama baskül hala 67 günde 2 lt su içiyorum zorluyorum ama baskül hala 67 :KK50: ben nasıl kurtulacağım bana bir yol gösteren olursa çok sevineceğim imdaaattt artık ciddenn öyle yemek aramıyorum çok o kadar harekette ediyorum ama insan 5 6 aydır hiç mi ibreyi kaydırmaz :KK50: ödem mi var ne var anlamadım söylediklerimdede gayet samimiyim diiyete başladığımdan beri fast food çok sevmeme rağmen 2 defa yedim ekmekle aram zaten yok benim yediğimi nrmal kiloya sahip insanlar yer hatta fazlasını ben yemeğimi birazdaha kesersem cidden açlıktan ölürüm :85:

Son düzenleme:
canım bende su an 67-68 arası gıdıp gelıyorum ve 2.5 aydır bende bı 66 ya bıle düşemedim boyumda 1.70 ama senın gıbı sanslı deılım hem ırı kemıklıyım hemde sıkı deıl vücudum o yuzden kötü görünüyor benım hedefım daha düşük seninkinden 62 hatta 65 olsam yeter bıle ama olmuyo ıste sen nsaıl sıkılastın hangı sporlaır yaptın yazabılır mısın en azından kılo veremesemde sıkılasmaya calısayım bari:KK14::KK19:sanada kolaylıklar dılıyorum canım hıc tahlıl fılan yaptırdın mı veya dıyetısyene gıttın mı ıstersen onalrı bı dene:KK34:

ya kızlar dukan diyeti diye bişey var çok çabuk ve kalıcı sonuçlar veriyor tabi kişiye görede değişiyor valla gram oynatmamak konusunda kimse benimle yarışamaz ama ben bile 4.300 gr verdim henüz iki ay olmadı bi gelin topiğimizi göründe hem eğlenin hem incelin yaşasın dukanamcam

canım bende su an 67-68 arası gıdıp gelıyorum ve 2.5 aydır bende bı 66 ya bıle düşemedim boyumda 1.70 ama senın gıbı sanslı deılım hem ırı kemıklıyım hemde sıkı deıl vücudum o yuzden kötü görünüyor benım hedefım daha düşük seninkinden 62 hatta 65 olsam yeter bıle ama olmuyo ıste sen nsaıl sıkılastın hangı sporlaır yaptın yazabılır mısın en azından kılo veremesemde sıkılasmaya calısayım bari:KK14::KK19:sanada kolaylıklar dılıyorum canım hıc tahlıl fılan yaptırdın mı veya dıyetısyene gıttın mı ıstersen onalrı bı dene:KK34:

vallahi canım fitnes yapıyorum genelde salona gidemediğim zamanlarda bırakmıyorum evimin yakınındaki parktaki aletleri salonda öğrendiğim kurallar çerçevesinde yapıyorumhenüz doktora gitmedim ama bu gidişle gitmeyi düşünüyorum çabalarım böyle sonuçsuz kalınca çok üzülüyorum :KK43: spora biraz ara versem inanılmaz agırlaşıyorum sanki ibre kafayı yiyo bide haftanın iki günü salsaya gidiyorum 7 8 aydır düşün okadar aktif bir hayatım var ama kilolarım gitmiyorrrr :KK53:

ya kızlar dukan diyeti diye bişey var çok çabuk ve kalıcı sonuçlar veriyor tabi kişiye görede değişiyor valla gram oynatmamak konusunda kimse benimle yarışamaz ama ben bile 4.300 gr verdim henüz iki ay olmadı bi gelin topiğimizi göründe hem eğlenin hem incelin yaşasın dukanamcam

topiğin linkini atarmısın canım bulamadım da ben birde şu zayıflama cetvelini nasıl yapıyruz bana tarif edermisiniz size zahmet.. aslında 20-22 gün gibi bir sürede 3 4 kilo versem çok iyi olacak sevgilim geldiğinde vuuuvvv nolmuş sana böyle desin :KK1:
dukan diyetini incelim bigüzel cetvelimle götüreyim bakalım işe yaramazsa doğğru hastahaneyee :KK59:

topiğin linkini atarmısın canım bulamadım da ben birde şu zayıflama cetvelini nasıl yapıyruz bana tarif edermisiniz size zahmet.. aslında 20-22 gün gibi bir sürede 3 4 kilo versem çok iyi olacak sevgilim geldiğinde vuuuvvv nolmuş sana böyle desin :KK1:
dukan diyetini incelim bigüzel cetvelimle götüreyim bakalım işe yaramazsa doğğru hastahaneyee :KK59:

canım ben link atmayı beceremem şimdi sen güncel diyet haberleri bölümüne gir ordan dukan diyeti bölümüne gir işte biz ordayız orda her şeyi bulucaksın

uzun seneler süren kilo verme çabam nihayete ermek üzere en son yana yakıla buraya açtığım konudan sonra tam 8 kilo verdim şuan 59 kiloyum ve 3 kasımda evleniyorum kısmetse 3 4 kilo daha vermek istiyorum ağır ağır acele ve strese girmeden çok mutluyum çooookkk=)))) burdan herkese duyurmak istedim(=
:KK52:

uzun seneler süren kilo verme çabam nihayete ermek üzere en son yana yakıla buraya açtığım konudan sonra tam 8 kilo verdim şuan 59 kiloyum ve 3 kasımda evleniyorum kısmetse 3 4 kilo daha vermek istiyorum ağır ağır acele ve strese girmeden çok mutluyum çooookkk=)))) burdan herkese duyurmak istedim(=
:KK52:

tebrik ederim bende 10 kilo vermek istiyorum neler yaptın anlatırmısın neler yedin nelerden uzak durdun birde bu 8 kiloyu kaç ayda verdin ben şimdi 69 um ve 59 olmak istiyorum

tebrik ederim bende 10 kilo vermek istiyorum neler yaptın anlatırmısın neler yedin nelerden uzak durdun birde bu 8 kiloyu kaç ayda verdin ben şimdi 69 um ve 59 olmak istiyorum
valla canım konunun en başındaki yazıma bakarsan bu sürecin benim için pekte kolay olmadığını anlayacaksın, 8 kiloyu yaklaşık 5 ayda verdim kimine göre uzun bir süre gibi görünebilir ama sağlıklı verdiğim iiçin ne yaparsam yapim geri almıyorum özellikle sakındığım yiyecekler olmadı canım ne istiyosa yedim ama hep kendimi frenleyerek örneğin asla bir porsiyon supangilenin hepsini yemezdim ama dayanamayıp yediğim zamanlarda ise o gün yürüyüşe çıkmicaksam bile çıkar herzamanki tempomdan daha hızlı ve daha uzun yürürdüm zaten hareketli bir hayatım olduğu için sporu biraz yüklenmeli yapıyordum çünkü vücudum ancak ısınıp yağ yakıyodu ama bunların hepsinden daha önemlisi sizi motive edecek bişeylerin olması mesela ben gelin olacam :KK1: o gelinlikte nasıl görünmek istediğimi hayal ettim hep hedefim kotta 27 bedene düşmekti yani 36 beden olma gibi bi idealim vardı şuan kottada 28 giyiyorum 4 5 kilo daha verirsem bunu başarmış olacağım ama düğün arefesinde zaten zayıflanırmış hepten bir deri bir kemikte kalmak istemiyorum ha birde bitkisel çayların ve doğal maden suyunun çok faydası oluyo onuda tavsiye ederim ben yürüyüşten yada koşudan döndükten sonra narı sıkıp ( illa sadece nar olacak diye bişey yok sıkılabilen her meyveyi sıkıp)sodamın içine karıştırıp içerdim hem enerjim düşmüyo hem şekerim ve tavsiyem asla aç kalma aç kalarak zayıflanmıyo

Son düzenleme:
valla canım konunun en başındaki yazıma bakarsan bu sürecin benim için pekte kolay olmadığını anlayacaksın, 8 kiloyu yaklaşık 5 ayda verdim kimine göre uzun bir süre gibi görünebilir ama sağlıklı verdiğim iiçin ne yaparsam yapim geri almıyorum özellikle sakındığım yiyecekler olmadı canım ne istiyosa yedim ama hep kendimi frenleyerek örneğin asla bir porsiyon supangilenin hepsini yemezdim ama dayanamayıp yediğim zamanlarda ise o gün yürüyüşe çıkmicaksam bile çıkar herzamanki tempomdan daha hızlı ve daha uzun yürürdüm zaten hareketli bir hayatım olduğu için sporu biraz yüklenmeli yapıyordum çünkü vücudum ancak ısınıp yağ yakıyodu ama bunların hepsinden daha önemlisi sizi motive edecek bişeylerin olması mesela ben gelin olacam :KK1: o gelinlikte nasıl görünmek istediğimi hayal ettim hep hedefim kotta 27 bedene düşmekti yani 36 beden olma gibi bi idealim vardı şuan kottada 28 giyiyorum 4 5 kilo daha verirsem bunu başarmış olacağım ama düğün arefesinde zaten zayıflanırmış hepten bir deri bir kemikte kalmak istemiyorum ha birde bitkisel çayların ve doğal maden suyunun çok faydası oluyo onuda tavsiye ederim ben yürüyüşten yada koşudan döndükten sonra narı ( illa nar değil sıkılabilen her meyveyi )sıkıp sodamın içine karıştırıp içerdim hem enerjim düşmüyo hem şekerim ve tavsiyem asla aç kalma aç kalarak zayıflanmıyo

Son düzenleme:
şaşkınlık parayla değil işte aynı cevabı iki kere vermişim :KK43: özür diliyorum şimdiden herkesten :KK14:

X