Başım dönüyor ama dönmüyor(muş)

Ben de de enerji yok sabahları uyanıklık için ilaç kullanıyorum magnezyum kullanıyorum bir de bu vestibüler migren için kullandığım ilaç zamanla enerjimi yerine getirecekmiş öyle diyor doktorum bir de bu hastalığı herkes bşlmiyor bana ege üniversitesinde fobik vertigo dediler düşünün Gökhan hoca bariz vestibüler migren diyo
Merhaba geçmiş olsun , eve ünide bahsettiğiniz Gökhan hoca ne doktoru nöroloji mi ?

Merhaba geçmiş olsun , eve ünide bahsettiğiniz Gökhan hoca ne doktoru nöroloji mi ?
Merhaba teşekkür ederim Gökhan Gürel nöroloji doktoru ege üniversitesinde değil özel muayenehanesi var yıllardır çektiğim derse hakikaten derman oldu tavsiye ederim rahatsızsanız

Merhaba teşekkür ederim Gökhan Gürel nöroloji doktoru ege üniversitesinde değil özel muayenehanesi var yıllardır çektiğim derse hakikaten derman oldu tavsiye ederim rahatsızsanız
Merhaba sizin yorumunuzdan sonra aradım birazda araştırdım bayağı meşhur bi doktor ama 1550 tl muayene ücreti dedi tabi yapacağı terapi olursa ekstra ücret dendi. Ben 7 ay önce fibromiyalji boyun düzleşmesi nedeniyle fizik doktorunda nöral terapi ve ozon tedavisi gördüm ama benim 1 Yıldır geçmeyen sersemliğim var. Boyun fıtığı ve düzleşmesi çıktı onlar yapar dendi ama bazen öyle oluyor ki ağrım olmasa da ayakta duruyorum ama sanki sallanıyorum gibi sonra düşeceğim diye bi panik başlıyo bende stres olunca daha çok oluyo ancak uyuyup uyanınca biraz geçiyo bazen gün boyu devam ediyo bazen bi kaç saat oluyo yolda yürürken iş yaparken bi an kafamın içinde bi uyuşma ve sanki dalgalı denizdeymişim gibi vücudum kafam sallanıyo kbb doktoru vertigo yok kulakta bişey yok dedi boynun ağrıyo mu dedi evet deyince röntgen çekti düzleşmemen var dedi. Geçen yıl 20lik diş sıkıntısı yaşadım ne olduysa ondan sonra oldu zaten

Kafa hareketleri de rahatsız ediyor zaten migrenöz vertigoda kafa hareketlerine hassasiyet olurmuş valla araştırıp duruyorum çare arayıp duruyorum ama şu an son zamanların en iyi halini yaşıyorum

evet şu an çok daha iyiyim şükür çocuğumu okula getirip götürebiliyorum yürüyüş yapabiliyorum işlerimi halledebiliyorum kalabalıkta bile daha iyiyim bu dulox bana gerçekten iyi geldi diğer ilaçlar denge bozukluğu hissimi arttırmıştı kullanamamıştım ama dulox ta üçüncü gün farkı hissettim botoks için tekrar ne zaman gideceksiniz Gökhan hocaya magnezyumu kesin alın derim ben çok faydasını gördüm migren ataklarımda zaten bu migrene özel bi çeşidiymiş çok çeşitleri oluyormuş farklı ağrılar için.
Merhaba magnezyum isim nedir verebilir misiniz bende de aynı sorunlar var

Merhaba magnezyum isim nedir verebilir misiniz bende de aynı sorunlar var
Merhaba ocean orzac günde iki tane kullanıyorum başka magnezyumda denemiştim ama hiç faydasını görmemiştim bu migrene özelmiş ama çeşitleri var onunda üçlü kombinasyon yazanı kullanıyorum

Merhaba sizin yorumunuzdan sonra aradım birazda araştırdım bayağı meşhur bi doktor ama 1550 tl muayene ücreti dedi tabi yapacağı terapi olursa ekstra ücret dendi. Ben 7 ay önce fibromiyalji boyun düzleşmesi nedeniyle fizik doktorunda nöral terapi ve ozon tedavisi gördüm ama benim 1 Yıldır geçmeyen sersemliğim var. Boyun fıtığı ve düzleşmesi çıktı onlar yapar dendi ama bazen öyle oluyor ki ağrım olmasa da ayakta duruyorum ama sanki sallanıyorum gibi sonra düşeceğim diye bi panik başlıyo bende stres olunca daha çok oluyo ancak uyuyup uyanınca biraz geçiyo bazen gün boyu devam ediyo bazen bi kaç saat oluyo yolda yürürken iş yaparken bi an kafamın içinde bi uyuşma ve sanki dalgalı denizdeymişim gibi vücudum kafam sallanıyo kbb doktoru vertigo yok kulakta bişey yok dedi boynun ağrıyo mu dedi evet deyince röntgen çekti düzleşmemen var dedi. Geçen yıl 20lik diş sıkıntısı yaşadım ne olduysa ondan sonra oldu zaten
İllaki kbb ile ilgisi olmuyo zaten bana Cem Bilgen de kbb prof kendisi vestibüler migren demişti her doktor bilemiyor maalesef bence ihmal etmeyin hayat sağlıklıyken çok güzel

İllaki kbb ile ilgisi olmuyo zaten bana Cem Bilgen de kbb prof kendisi vestibüler migren demişti her doktor bilemiyor maalesef bence ihmal etmeyin hayat sağlıklıyken çok güzel
Salı günü Ege üni de bi profa gittim nörolojide daha önceden mr vardı ona baktı ne yaşadıysam oturdum anlattım diş ağrısı yaşadıktan sonra bunların bende kaldığını ilettim. Beni odasında muayene etti gözlerime baktı dengede durmama baktı ve sonuç şunları söyledi hayatı kendine de evladına da rezil etme git onunla oyna mr da ve şu anki muayenede bişey yok dedi. Nörolojik bişeyin olsa damar problemi veya bu seni 1 yıl süründürmez anında ortaya Çıkar zaten sende bişey yok dedi. Anksiyete için adı s..x antidepresan verdi bugün başladım kahvaltıdan sonra iç dedi. 3 ay kullancam ve 3 ay sonra kontrole geldiğinde dahada kötüysen psikolog arkadaşıma yönlendircem ama iyi olacaksın eminim dedi

Birşey sormak istiyorum sizde bi ilaç kullanıyordunuz ilk kullandığınız günde bulantı,halsizlik kollarda karıncalanma uyuşma hissettiniz mi

Birşey sormak istiyorum sizde bi ilaç kullanıyordunuz ilk kullandığınız günde bulantı,halsizlik kollarda karıncalanma uyuşma hissettiniz mi
Bende ege üniversitesine aylarca gittim efexor xr verdiler kesinlikle kullanamadım teshiş orda gobik vertigo idi ve bana da hayatı kendine zindan etme birşeyin olsa yıllardır çıkardı vesaire dendi Figen hanımdı orda gittiim doktor her türlü tahlil mr vesaire yapıldı hatta birşey daha yapıldı aylar sonrasına randevu vermişlerdi sep diye birşey

O ilacı kullanamadım daha da kötü oldum sonra özel Karataş hastanesine gittim Ayşen İnceoğlu vardı orda o zamanlar şimdi Antalya da o bana daha farklı ilaçlar verdi onları da kullanamadım ilk başta çünkü ilaç duyarlılığım var kullandığım ilaçlar vertigo hissimi çok kötü terikkiyodu ve devam edemiyodun çocuğumu okula bie zor götürüp getiriyodum

Ayşen hanımla daha sonra topamax kullanmaya başladık ve modiwake günde iki tane bir nebze daha iyiydim bana paikolojik olmadıını söyledi eeg çekilde eeg de yeni bugular bulduunu falan söylemişti bu şekilde devam ettik.agrılarım geçmek bilmiyodu denge bozukluu hissim de çok falazlaydı ama yine de ege üniversitesine gittiim zamanlara göre bi tık daha iidi migren botoksu yapalım dedi yaptırdım ama faydasını görmedim dedim daha sonra migren iğnesi yapmak istedi bir daha ona gitmedim

En son Gökhan Gürel e gittim bir senedir ona gidiyorum teşhşsi kesinlikle migrenöz vertigo (vestibüler migren) asla psikolojik değil dedi.aslında hastalığımın tedavisi çok basitti ona göre ama her ilacı kullanamamam bizi zorluyordu ilaçları denedik birçoğunu kullanamadım en son duşox u kullanmaya başladım ve ilaca başladıımda 3. Gün kafamdaki sallantı azaldı bi anlam veremedim önce çünkü hiç inanmıyodum geçeceğine bana müthiş ii geldi yani dengesizlik hissime ama baş ağrılarım hala var çok uzun yazdım ama herkese yardımcı olabilmek istiyorum çünkü ne çekiini çok ii biliyorum

Merhaba ben ikinci migren botoksumu oldum. Dediğiniz gibi o yaptığı kuru iğne. Onu da iki seans aldım. Şu anda 2 antidepresan ve bir kalp ilacı kullanıyorum. 2.migre botoksundan sona cok daha iyiyim dışardayım artık hep ama kesin olarsk sersemlik geçti denmez. Zaten uzun sürecek tedavi ben 6.ayımdayım
Tekrar merhaba mügren botoksuna devam ediyor musunuz hala şu an için ücret ne ödüyorsunuz bir de kaç defa yapılacakmış size maliyeti ne olacak bilginiz var mı

Size hangi ilacı verdiler ve ilk günlerde bu tarz şikayetler olabiliyonuş doktor da öyle söylüyor
Bana sulinex 37.5 verdi 1 ay sonra 75 mg kullanacaksın dedi ama 4 gün içtim bugün içmek istemiyorum salak gibi oldum bi hissizleştim neşe hocaydı benim doktorum bana bişey yapmadı hatta mr tertemiz bi sıkıntın yok kızım kendinedir oğlunada hayatı zehir etme dedi

Tekrar merhaba mügren botoksuna devam ediyor musunuz hala şu an için ücret ne ödüyorsunuz bir de kaç defa yapılacakmış size maliyeti ne olacak bilginiz var mı
Migren botoksu iki kez oldum ve bidaha olmucam. Her ay muayene gidiyorum artık her defasında ücret slıyor şu anlık 1500 tl. Toplam 30bini oldu ama ikinci migren botoksundan sonra baş dönmesi ağrısı kesildi normal hayıatıma dönedüm Allah razı olsun Gökhan beyden. Şimdi 3 ay sonra tekrar kontrole gideceğim ve fulsac kullanıyordum hergün şimdi bir içip bir içmiyorum. Trankobuskas ilacına ise günde iki kez sabah akşam devam ediyorum

Çok uzun olacak belki ama geçmek bilmeyen baş dönmesi bence kronik bi baş dönmesi yani dönüyor gibi ama dönmüyor kafam sanki benden değil sürekli ayak sallama göz kaşıma sinir basması asla sabit duramama gibi şeyler yapıyorum o his geldiğinde yani başımda ne var bilmiyorum neredeyse iki senedir uğraşıyorum gitmediğim doktor kalmadı psikiyatri doktoru dışında. Taşikardi varmış bide kalp doktoru öyle dedi hap verdi bi süre kullandım sonra rahatsız etti bıraktım. Sürekli 120 falan atıyor normalde bile ama yıllardır öyledi hiç rahatsız olmadım bazen 140 çıktığında kötü hissediyorum ölcek gibi ama çokk nadir. Neyse benim derdim artık yıldığım şey baş dönmesi nasıl tarif edeyim bilemiyorum artık. Çok şükür iyiyim ailem sevdiğim yanımda güzel hayatım var derdim yok ufak tefek şeyler dışında herkesin olur ama geçip gidiyor hayat böyle sonuçta. Böyle bir anda durduk yere başım dönüyor karıncalanıyor gibi sanki ama öyle değil gözlerimi kapatsam bile dönüyor asla rahatlamıyor gün boyu geçmez haftalarca sürer aylarca sürer bir gün iyisem akşamı kötü olurum veya sabah kalkamam ya da aniden girer bu his bana. yatsam kalksam gezsem iş yapsam falan uğraş ediniyorum yapamıyorum böyle dengesizlik hissi düşecekmişim gibi . Etraf kayıyor gibi ama kaymıyor vertigo falan hepsini kontrol oldum çekap yaptırdım 6 ay önce. Hep tansiyonumu kontrol ederim bazen düşük çıkar 9/7 falan bazen de 13/7-9 olur tansiyonum. Benim normalde 10/7 11/7 iken iyi hissederim kendimi çok şükür. Tansiyonla alakalı değilmis 25 yaşındayım olur demişti doktorlar ama ne zaman düşeceği belli olmuyor o kötü yapıyor beni anlıyorum hemen. Ha bi de çokk çokk şiddetli baş ağrıları yaşıyorum. Çok uzun oldu kusura bakmayın ama bundan kurtulmak istiyorum. Eşim bir şeyler yapmak gezmek eğlenmek istiyor ama ben böyle hissettiğim için kapıdan adım atmak istemiyorum çıksam da keyif almıyorum huzursuz oluyorum ayak sallama işte tırnak yeme vs böyle şeyler yapıyorum sürekli sanki öyle yapınca geçicekmiş gibi bi uyuşukluk hissi oluyor kafam resmen. Bu hastalık bana musallat olduğunda bekardım şimdi evliyim 10 aylık. Artık kimse bana inanmıyor psikolojik diyolar kimseye söyleyemiyorum başım dönüyor demeye çünkü bahane sanıyorlar bunu yazarken bile kafam beynim birbirine girmiş durumda Allahtan şifa istiyorum sadece. Böyle durum yaşayan var mı? Antidepresan ilaçlar kullanmak istemiyorum çünkü henüz bir çocuğum olmadı zaten böyle hissettiğim için çok korkuyorum hamile kalmaktan ona bakamam diye ben böyle olduğum zaman ölü gibi kalıyorum hamileyken veya bebeğim olduğunda ben hala bu durumu yaşarsam ben iyi bi anne bi eş olamam artık çıldırmadan ne yapmam lazım bilmiyorum..
GÜNCELLİYORUM vertigo atağı geçirmişim ve etrafın dönmesiyle ve kusmayla beraber özel kbb gittim. Ölüyorum sandım. belli başlı testlere girdim. DİZZİNİESS (başının içi dönmesi etraf değil) teşhisi konuldu. İlaç verdi kullandım fayda görmedim. Ama migrenör vertigo olabilir dedi. Nöroloji git dedi gittim migren hapı verdi halaa aynıyım. Nöroloji kbb’nin verdiği ilacı kesmemi istedi o yüzden tek bi ilaç kullanıyorum bir ay sonra baş ağrısı polikliniğine randevum var bakalım… iyi olamıyorum ya ve bu arada her işimi yapıyorum kendimi yatağa bağlamadım ama kötüyüm arkadaşlar çok kötü
Vertigo olabilir misiniz diyecektim ki, güncelleme yapmışsınız..
Kulak burun boğaz doktoruna tekrar görünmenizi öneririm. Kulak içinde dengemizi sağlayan kristaller var, onlar yerinden oynayınca böyle baş dönmeleri yapıyor.

Merhaba benimde 20 yıldır sık aralıklarla yaşadığım baş dönmesinden ziyade dengesizlik boşlukta yürüyormuş hissim son aylarda çok artmıştı burayada yazmıştım kötü olduğumu evde ayakta duramaz hale gelmiştim, ben araştırmalarım sonucu teşhisi kendim koymuştum ama bu işi iyi bilen bir uzmandan duymak istedim doktor Yavuz Sütbeyaz a gittim 5 dakikada teşhis koydu tipik bir vestibüler migren dedi ayrıca anksiyetem de var gerekli ilaçları verdi 1 haftada daha iyi hissetmeye başladım 1 ayı geçti ilaç kullanıyorum yüzde 70 80 daha iyiyim bu halime binlerce şükürler olsun. Ataklar halinde sürekli bi dengesizlik boşluktaymış hissi yaşıyorsanız vestibüler migreni araştırın keşke daha önce bilseydim diyorum ama bunada şükür herkese şifa diliyorum.

Merhaba benimde 20 yıldır sık aralıklarla yaşadığım baş dönmesinden ziyade dengesizlik boşlukta yürüyormuş hissim son aylarda çok artmıştı burayada yazmıştım kötü olduğumu evde ayakta duramaz hale gelmiştim, ben araştırmalarım sonucu teşhisi kendim koymuştum ama bu işi iyi bilen bir uzmandan duymak istedim doktor Yavuz Sütbeyaz a gittim 5 dakikada teşhis koydu tipik bir vestibüler migren dedi ayrıca anksiyetem de var gerekli ilaçları verdi 1 haftada daha iyi hissetmeye başladım 1 ayı geçti ilaç kullanıyorum yüzde 70 80 daha iyiyim bu halime binlerce şükürler olsun. Ataklar halinde sürekli bi dengesizlik boşluktaymış hissi yaşıyorsanız vestibüler migreni araştırın keşke daha önce bilseydim diyorum ama bunada şükür herkese şifa diliyorum.
Çok geçmiş olsun ben de çok araştırdım o doktoru da biliyorum hangi ilaçları verdi size acaba

Geçmiş olsun umarım iyi olursunuz ben verilen antidepresanı kullanmadım içimde bi ateş kendimi bilmezlik oluştu. Aynaya bakmaktan korkar olmuştum 6gün içtim sadece ama 6günde ben ben değildim çocuğum var ona zarar verirsem diye daha çok korktum ve ilacı bıraktım şimdi daha iyiyim o ilaca ihtiyacım olmadığını direttim kendime evet anksiyete panik atak var biliyorum ama kendim düzeleceğim öyle ilaç içmektense başka yolları denemek daha iyi geldi

X