Mutfak Dekorasyonu Başka türlü bir mutfak mümkün: 6 örnek fotoğraf

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.857
29.772
60
K10928-DuPont-Corian.jpg

Başka türlü bir mutfak mümkün: 6 örnek fotoğraf
Bir mutfağın temel ihtiyaçları nelerdir? Gerek işlevsel yönden gerekse kullanım rahatlığı oluşturması açısından fonksiyonel detaylar göz ardı edilmemelidir. Huzur veren bir atmosfer oluşturmak için mutfak dekorasyonunda bazı yenilikler ve değişiklikler yapmak isteriz. Mutfaklar, görsel açıdan ve işlevsel yönüyle konfor sağlayacak şekilde dizayn edildiğinde işlerimizi kolaylaştırmakla kalmaz, daha davetkar bir görünüm kazanır. Fonksiyonel açıdan kullanımı rahat ve estetik unsurlar taşıyan nitelikleriyle bazı mutfak örneklerini bir araya getirdik. Mutfağınızı daha da güzelleştirmek ve göze hitap eden bir sonuç elde etmek istiyorsanız, sizler için seçtiğimiz şahane mutfak modellerini inceleyebilirsiniz.

Duvar fayanslarıyla mutfağınızın atmosferini değiştirin
_MG_1872.jpg


Duvar fayansları bir mutfağın tüm atmosferini tamamen değiştirebilir. Bu örnekte görmüş olduğunuz mutfakta döşeme zemininden duvar zeminine ile mutfak dolapları ve tezgah kontrast oluşturuyor. Donanımlı ve özenle tasarlanmış bu mutfakta klasik çizgilerle modern çözümler bir araya geliyor. Birçok kişinin hayallerini süsleyebilecek şahane bir mutfak. Ayrıca cesur renklere yer vermek isteyenler için kırmızının mutfak dolaplarında kullanımına güzel bir örnek.Karamel tonlarıKaramel tonları ile beyazın muntazam uyumuyla şahane bir mutfak! Kahverenginin tonları natürel renkler arasındadır. Beyazla bir araya geldiğinde muhteşem bir sonuç ortaya çıkıyor. Huzur veren bir atmosfer için natürel renkler ve pastel renklere yönelebilirsiniz. Daha parlak ve canlı renkler ilginizi çekiyorsa, cesur renklere yer vermenizi sağlayacak sade zemin dokuları ve renklerini tercih edebilirsiniz.Uyum ve ahenk


Rustik stil öğeler taşıyan bir mutfak modeli ile devam edelim. Tavan dekorundan zemin kaplamalarına sıcak bir atmosfer sağlayan natürel dokular ve renklerin uyum ve ahengi hakim. Mutfağınızda ahengi sürdürmek istiyorsanız, görsellik katan unsurları her zaman göz önüne almalısınız. Gözleri kamaştıran mutfak fayansları ile bir mutfağın tüm havasını değiştirebilirsiniz. Gördüğünüz örnekte şık dizayn edilmiş işlevsel bir mutfak adası da mevcut.

Fonksiyonellik


Beyazlara bürünen mutfakta kırmızı dokunuşlarla son derece şık ve özenli bir mutfak dekore ediliyor. Yerden tavana dizayn edilen mutfak dolapları, muntazam ışıklandırma unsurlarıyla daha da cazip bir atmosfere kavuşuyor. Ayrıca kırmızı sandalyelerle beyaz dekorlar muntazam uyum sağlıyor. Kırmızı mutfak aksesuarları ve elemanlarıyla uyum içeren çiçeklerin ferahlık kattığı modern bir mutfak. Modern stil dizayn edilen bu şahane mutfak, Londra'da bulunan Staffan Tollgard Design Group imzası taşıyor

Modern tip tezgah alternatifleri
Artika_pag_10.jpg

Ocak, eviye ve yemek masasını bünyesinde barındıran çok yönlü bir mutfak tezgahı modeli görüyoruz. Minimal değerlerle işlevselliğin öne çıktığı bir tasarım, özellikle küçük alanlı mutfaklarda pratik çözüm olarak değerlendirilebilir. Estetik unsurları da katarsak, mutfağınızda beyaz dalgalar oluşturmak gözlere de hitap ediyor. Çok yönlü mutfak tezgahı modelleri ile ilgileniyorsanız, Pedini Surrey Limited'in diğer tasarımlarına da bir göz atabilirsiniz.
Canlılık ve tazelik: Renklerle gelen ahenk


Mutfağınıza hem estetik bir görünüm kazandırmak, hem de işlevsellik sağlamak dekoratif öğelerle mümkün. Birer sunum objesi olarak yan yana dizebileceğiniz dekoratif raf sistemleri ile sunum alanı oluşturabilirsiniz. Ayrıca renklerin ahengi ve dekoratif öğelerle gördüğünüz çiçek gibi mutfak örneği ilham verebilir. homify'da mutfak planlayıcıları tarafından dizayn edilen mutfaklar bulabilir, ilgi çeken fikirler edinebilirsiniz.

Natürel dokular ve renkler


Krem, bej ve kahverengi tonlarının uyumuyla huzur veren bir mutfak. Mutfağınızda dağınıklıktan kurtulmak ve bunu pratik yöntemlerle halletmek istiyorsanız, her işlem sonrası hızlı ve kolay temizlik yapabilirsiniz. Ertelenmeyen işler hem iş yükünü hafifletir, hem de göz yoran karmaşadan kurtulmanızı sağlar. Daha ferah ve estetik unsurlarla mutfağınızda dingin bir alan oluşturmak mümkün.
homify.com.tr
 
X