Yeni Evlenecekler İçin 2018 Dekorasyon Trendleri

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.477
28.181
57
yeni-evliler-için-dekorasyon-615x500.jpg2018 yılı dekorasyon trendleri, huzurlu ve pozitif yaşam alanları önererek yeni evlenecekler için güzel bir başlangıç vadediyor. Şık aksesuarlar kullanmak ise bu yılın en önemli moda eğilimleri arasında yer alıyor. Yaşam tarzınıza göre dekore edeceğiniz eviniz için önerilen renkler; Atlantik mavisi, beyaz, pembe tonları, nane yeşilleri, sarılar, siyah, gri, bakır, pirinç renkleri ve tonlarından oluşuyor.

Ev dekorasyonunda “Magic Touch” dönemi başladı
aksesuar.jpg


Tüm dünyada büyük ses getiren Magic Touch dekorasyon yöntemi, Türkiye’de de kendini hissettiriyor. Yöntem, yeni evlenecekler için ya da yeni bir ev kuracaklar için büyük maliyetlerle dekorasyon yapma devrini ortadan kaldırıyor. Magic Touch yöntemi, modern yaşamın gereksinimlerine uygun olarak hayatınıza sihirli bir dokunuş yapma imkânı tanıyor.

Touching trendi ile evinizi, ekonomik ve yaratıcı dokunuşlarla dekore edebilirsiniz. Bu yıl öne çıkan aksesuar kullanma trendi ise işinizi büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Cam, ahşap ve metalin birlikte kullanıldığı aksesuar tasarımları ile evinize sıcak bir hava verebilirsiniz. El yapımı objeler, seramik vazolar ve heykelcikler, küçük ve şirin biblolar, saksılar ve tabi yeşilin canlı tonlarını evinize taşıyan çiçekler ile yaşam alanlarınızı hareketlendirebilirsiniz. 2018 yılı dekorasyon eğilimlerinde, canlı çiçeklerle iç mekanlara ferah bir görünüm vermek büyük önem taşıyor.

Bakır ve pirinç renklerinin ışıltısını yaşamaya başlayın
dekorasyon.jpg

Bu yılın dekorasyon trendleri, doğanın renklerine odaklanıyor. Doğal renklere bir ışıltı katmak isterseniz bakır ve pirinç renklerinin cazibesinden yararlanabilirsiniz. 2018 yılı koltuk modeli önerilerinde kadife olanlar önceliği alıyor. Kadife koltuklarınızı dekoratif yastıklarla süsleyebilirsiniz. Yaşam alanlarınızda sıcak bir enerji yakalamak için iç mekanlarınızın duvarlarında pastel renkler ya da griden siyaha geçen renkler kullanabilirsiniz. Duvarlar ile uyum sağlayacak olan perdeleri de unutmamak gerekiyor. 2 renkli fon perdeler bu yılın vazgeçilmezleri arasında bulunuyor.

Evinizde kullanacağınız aydınlatmaları, pastel renkli ve el yapımı ürünlerden seçebilirsiniz. Mermerden tasarlanmış sarkıt aydınlatmalar da öneriler arasında yer alıyor. Sanatsal dokunuşlar taşıyan abajurlar ise yaşam alanlarınıza şık ama sıcak bir görünüm katmaya hazırlanıyor.

Mutfaklar ve banyolar için öneriler
mutfak-1.jpg


Mutfaklar rahat yaşam alanları olmaya devam ediyor. Rüstik dekor trendi, mutfaklarda bu yıl da hükmünü sürecek gibi gözüküyor. Ahşabın huzur veren etkisi, mutfakların daha sıcak bir atmosfer kazanmasını sağlıyor. 2018 yılı dekorasyon eğilimleri mutfakları rahat mobilyalar ve aksesuarlarla donatarak huzur veren, keyifle zaman geçirilen yaşam alanlarına dönüştürüyor.

Banyolar bu yıl renk kazanıyor. Suya ve neme dayanıklı duvar kağıtları ile ahşap kaplamalar banyo dekorasyonunda yerini alıyor. Gömme rezervuarlar, şık banyo aksesuarları, aplikler ve gizli ışıklandırma sunan aydınlatmalar, banyonuzda kullanabileceğiniz konforlu ayrıntıları oluşturuyor. 2018 dekorasyon eğilimleri yeni evlenecekler için doğal, şık ve ışıltılı öneriler sunuyor.
milliyet.com.tr