Başkalarını anne yapmak

Bi de belimde geçmek bilmeyen bir ağrı var doktor hanım onun da tanısını koyarsanız beni uğraştırmış olmazsınız teşekkürler. 😂
hanımefendi gebesiniz, sizi kırmak istemem ancak insanlara kızıyorsunuz da üyeler haklılar aslında. ffestinalente ffestinalente doğruyu söylüyor.

zamanında söylemeniz gerekenleri söylemediğiniz , vermeniz gereken tepkileri vermediğiniz için içinizde birikiyor ve alakasız zamanlarda patlama yaşıyorsunuz. mesela burada yaptığınız gibi, 1 kızılacak şeye 10 kızıyorsunuz, buna pasif agresif davranmak deniyor. (psikiyatristim )

ayrıca eski konunuzda tüm sorunlar açıkça görünüyor. ısrarla sorulmuş cevap vermemişsiniz ama tahminler doğruymuş, aile apartmanında yaşıyorsunuz, 24 yaşında evlenmişsiniz , üniversite mezunusunuz ama boğucu bir sarmalın içine çekilmişsiniz. yine kızacaksınız ama ne aceleniz vardı çocuk için? keşke önce kendi evinize çıksaydınız, böylece sorunların hepsi çözülürdü.

şu saatten sonra yapacak tek şey var olan olmuş çünkü.

eşiniz ve siz sessizliğinizi bozacaksınız ve sınırı zorla da olsa çizeceksiniz. yoksa asla önünü alamazsınız, hoş, iş işten geçmek üzere zaten.

sağlıklı ve hayırlı doğumlar dilerim

Aynen. Sezeryanda 3.gunden itibaren kimseye ihtiyac duymadim ben de. Üstelik buyugu 2 yasindaydi. Ama banyoyu hastanede daha 1 gunlukken yaptırıyor bazi ozel hastaneler. Onda da hemsire oluyor. Ille sulaledwn biri olmak zorunda diye bir sey yok. Ilk 2 gun de eşi yeter insana. Zaten bebek de dogdugu ilk gunler çok uyuyor. Uykusu azaldiginda ise anne zaten toparlanmis oluyor. Bir bizde var tum sulale doguma gitme hikayeleri
Ben kontrole diye gidip doğuma alındım. Bebeğim yoğun bakımda kaldı. Benden mi sırf çocuğu görcem hırsından mı bilmiyorum gecesine diğer binaya gittim bebeğimi görmek için. Yürüyedebilirdim ama hemşireler izin vermedi tekerlekli sandalyeyle gittim. Tabi hazırlıksız olunca kaos oldu annemler geldi yanımda kaldı eşim eşyaları almaya gitti akşam üstü. Doktor eve göndermedi eşyalarımı almaya. Valizde hazırdı 😅 bana da eşimin kuzeninin eşi yok mama veriyolsrdır yok biberon veriyorlardır diye tkonuşuyodu gecenin 11 buçuğunda. He bizi aradılar ben gelsinler dedim ama olsun konuşulcak konu değildi. Bi de bebek nefesini toplayamıyodu ağzında hortum vardı onunla besliyolardı. Mama da götürmedim hastaneye sütüm gelene kadar ne yaptılar bilgim yok sıvı veriyoruz diyolardı diğer bebeklerden kullandılar belkide. Verdilerse de sorun yok aç mı kalsaydı? Bizim milletimiz tuhaf valla. Annem kalayım dedi yok eşim kalsın dedim beraber kaldık. Tuvalete gidince kapıda bekliyordu eşim ama hemşireler söylemişti. Banyoda biri olurdu muhtemelen

Benim dogum yaptigim hastanede bazi oda kapilarinda bebegin agzindan yazilmis gibi doktorum suan icin ziyaretci yasagi koydu daha iyi gunde gorusmek uzere gibi bir yazi vardi gercekten gerek goruldugu icinmi yoksa isteyen mi asiyordu bilmiyorum ama oyle bir sey varsa isteyebilirsiniz ilk cocuk sanirim sizin

35 haftalık gebeyim. İlk hamileliğim. Doğum korkusu almış başını gitmiş ama benim daha büyük korkularım var. Aklımdan çıkmıyor ve sürekli ben bu çocugu doğurmayacagım diye dolanmaya başladım. Eşimin ailesinden korkuyorum. Onların yanında çocuk emzirmekten korkuyorum. Çünkü biliyorum g*ğüs bölgemi görüp gidip onu konuşacaklar bunun burası böyle şurası böyle diye. Doğuma gidilince ılık duş aldırıyorlarmış kaynanam şimdiden başladı ben gelip seni yıkayacağım diye ama bana kabus gibi geliyor..beni öyle görmesin ben yanlarında çorapsız bile duramıyorum ki ayaklarımı inceliyorlar ve o kadar rahatsız oluyorum ki. Normalde gayet açık biriydim buraya geldiğimden beri tesettürlü biri gibi giyiniyorum yanlarında taciz ediliyor gibi hissediyorum. Kv ve kızları planlar kurmuş bizim ev sıcak oluyo diye bebek kv de uyuyacakmış. Gelip beni sağıp bebeğe şekerli sütler verecekmiş bi kaç kere sarılık olmasın diye. “ Ben onu yedirip doyurucam kilo aldırıcam. Hergün yıkarım. Yok kafasını tülbentle sıkıcam başı güzel şekilli olacak gelip giydiricem.“ Reflü yatağı aldım görümcem gelmiş annem onu onda yatırmaz. Annem gelip orda kalacak zaten. Bebeğe şampuan aldım gecen görümcem diyoki annem yıkar bunlarla yok işte bez aldım sen göbek kordonuna dokunma annem değişecek 40 gün benimle kalacaklarmış. Sürekli benim çocuğa bakamayacağım ima ediyorlar ve yanlış ne varsa yapıyolar görümcemin bebeğinede kv baktı ağzındaki sakızı bile çocuğa veriyo bu benim için en rezil olay zaten.. sonra bu çocuğun dişleri niye çürüdü oluyo banada diyoki ağzımdaki kaşıkla görümcemin bebeğine yemek verecekmişim. Olmaz dedim benim vücudumdkai bakterileri bu çocuk nasıl kaldırsın. Kırk tane laf saydı ben hastalıklıymışım gibi oldu. Zaten sesten nefret eden bir insanım görümcelerimin bir sürü çocuğu var ve ben ömrü billah böyle çocuklar görmedim eve 15 dk lık uğrayıp gittiklerinde bile (wc ye giriyolar bişey bırakıyolar) o bişey bıraktıklarında mutlaka bi yerlere zarar verip gidiyolar sonradna fark ediyorum. Ör: saksılardaki toprkaları dökmek duvarları yazmak halıları boyamak bazı eşyaları kırıp dökmek çizmek en son buz dolabım boydan boya çizildi mesela. kv diyoki o çocuk onu yapmaz en son eşim delirdi ben mi
Çizdim burayı hepiniz burdaydınız gördünğz o elinde taşla bişeyler yapıyordu burda dedi. Suçu arkamdan bana atıyorlar telefonumu çocuk bozdu onunda suçunu bana attılar herkes görmesine rağmen. Diyolarki sabahları çocuğumu sana bırakayım sen duşunu felan alırsın o bebeğe bakar. ama çocuğunu ben tek başına bir odada bırakamıyorum en kötü inadıma gidip camları yalıyor. Perdelere yediklerini sürüyor ben ne yapıcaam??? Ve bebeğe zarar veren çocuklar görümcemin beneği yeni doğdugund abu çocuklardna biri 40 günlük beneğin karnına yumruk attı. Biri uyuyan bebeğin suratının ortasına yumrugu indirdi ben oturdum ağladım. Çocukların annesi küsmesin diye de çocuklara hiç bişey demiyolar ama ben kendimi tutamam döverim. O bebek orda son nefesini veriyor sandım. Hiç korkmuyor böyle şeyleri normal karşılıyorlar
Çok mu pasifsiniz.
Yani bunları size söylüyorlar sizde susup dinliyormusunuz?
Yapmayın yahu az sesinizi ćıkarın.
Kimsenin sizi yıkamasına gerek yok,en başında burda bir hoop size ne oluyor deyin lütfen.
"Bebek benim bebeğim,benimle birlikte bizim evimize kalacak tabi ki,ben süt sağıp bebekle size gönderecek değilim bunu bilin"diyemediniz mi mesela.
Emzirme konusunda da tabi ki alın bebeğinizi odanıza geçip emzirin,kimsenin yanında emzirmek zorunda değilsiniz.
Uzakta oturmuyorlarsa zaten gelip sizde kalmalarına da gerek yok.
"Anne sağolun biz hallederiz eşimle,bebege de alışmamız gerek zaten ,sizin kalmanıza gerek yok"diyin.
Görümcenin çocugu konusunda da,"ben ćocuğa bebek emanet edemem,duşumu da eşim gelince alırım,gonderme sakın"diyip geçin.
Susmayın yani.
Siz susar oturursanız daha cok program yaparlar kendi kendilerine,sizde izlersiniz.
Eşinizle de konuşun bunları,o da sizi destekler tarzda konuşsun,en başında sınırınızı ćizin.

Sizin gibi insanlara her şeyi en ince detayıyla mı anlatmak lazım kardeş 😂😂 azcık tahmin yürüt. Olaylar gelişirken elbetteki bazı tepkiler oluyor ama bu planlamalar konuşmala benim dışımda gelişip sonra mesela yanımdan geçerken söylenip gidiliyo bende hayır ben çok çocuk baktım korkmuyorumda kendim yapıcam dediğimde ertesi gün bu lafım köydeki akrabalara kadar gidiyo sonra bir şekilde laf arasında birinin gelini torununu kv dokundurtmamışta allah onu çarpmış kocasından boşanıp babasının evine gitmiş çocuğuda kv kalmış gibi laflar bende diyorumki İyi olmuş kız kurtulmuş ahhaha. Ama sabahın köründe evine gelip geceye kadar evinden çıkmayan insanları bi hayal et hangi birini nasıl kovabilirsin. Ki eşinin anne babası ablası yiğenelri 😔
E tamam da biz ne yapalım.
Siz anlattınız biz tavsiye verdik,uyanı alır geçersiniz.
Ayrıca korkuyorsunuz bu insanlardan o da aşikar yani. Kovarım ben ne munasebet,sabahın köründe sürü gibi doluşup boş boş konuşan birileri varsa başımda,tamam bebek ziyaretinin kısası makbul,haydi herkes evine denir yani ortaya,tek tek git denmezse de. Yada bebek mikrop kapar,doktor virüs var kalabalığa sokmayın dedi der eve sokmazsınız bir müddet. Biz sizi uygun olduğumuzda çağırırız der geçersiniz.
Aklınızı kullanın yani. Şeytan dedim,dovecektim vb şekilde çözemezsiniz sorunları ki kavga ettiğinizde bile arkamdan konuşuyorlar diyerek önemsiyorsunuz siz bu insanları farkındamısınız?
Önemsemeseniz dünyanın diģer ucunda konuşsalar banane ya der geçerdiniz. Bu kadar önemsemeyin bu insanları. Sandığınız kadar önemli değiller sizin doğacak bebeğinizin yanında.

hanımefendi gebesiniz, sizi kırmak istemem ancak insanlara kızıyorsunuz da üyeler haklılar aslında. ffestinalente ffestinalente doğruyu söylüyor.

zamanında söylemeniz gerekenleri söylemediğiniz , vermeniz gereken tepkileri vermediğiniz için içinizde birikiyor ve alakasız zamanlarda patlama yaşıyorsunuz. mesela burada yaptığınız gibi, 1 kızılacak şeye 10 kızıyorsunuz, buna pasif agresif davranmak deniyor. (psikiyatristim )

ayrıca eski konunuzda tüm sorunlar açıkça görünüyor. ısrarla sorulmuş cevap vermemişsiniz ama tahminler doğruymuş, aile apartmanında yaşıyorsunuz, 24 yaşında evlenmişsiniz , üniversite mezunusunuz ama boğucu bir sarmalın içine çekilmişsiniz. yine kızacaksınız ama ne aceleniz vardı çocuk için? keşke önce kendi evinize çıksaydınız, böylece sorunların hepsi çözülürdü.

şu saatten sonra yapacak tek şey var olan olmuş çünkü.

eşiniz ve siz sessizliğinizi bozacaksınız ve sınırı zorla da olsa çizeceksiniz. yoksa asla önünü alamazsınız, hoş, iş işten geçmek üzere zaten.

sağlıklı ve hayırlı doğumlar dilerim
Bizim burdan çıkmamız için bir iş durumumuz vardı onu bekledik olmadı ben zaten herkesle aramı açmış kapımı kapatıp eve giriyordum kimse bana bulaşmıyor artık bu böyle devam eder diye düşündüm. Çocuk içinde acele etmedik çocugum olmayacagını bir doktordan duydum ve olmuyor diye her gün ben Allaha yalvardım bana bir evlat nasip etsin diye şimdi hergün şükür ediyorum nasip etti diye. Zaten tedavinin ilk etabında hamile kaldım. Ben çocuk yaptıgım içinde eşimle evlendiğim içind epişman değilim ayrıca siz nerde psikologsunuz arkadaşım yanımda bir psikolog birine bu şekilde tanı koymaz diyor. Yani ben durup durup saldırganlaşmıyorum karşımda yüzüme biri hakaret edince saldırırım. Özellikle bu benim ailemide işin içine katıyorsa. Kimse kusura bakmasın istersen git şizofren de altan alınacak şey var alınmayacak şey var. Kadın bana burda EZİK yazmış. Biri glemiş eşin şöyle böyle SENDEN ANNE OLMAZ yazmış ben eşimle ilgili bişey yazdım mı ki bu saldırılar yapılıyor. Evet ben tek kaldıgım için zamanınd akendimi savunamadıgım zamanalr oldu ama şuan benim kendimi savunmamla ilgili olan bir durum yok. Ben arkamı dönünce çocugun agzına abur cubur tıkıcak zararlı elyler yedirecek insanlar var diyorum eltim yıllardır savaşıyor bunlarla çocugu hastanelik oldu. Odamı kendini savunmuyor. Ayrıca ben 13 14 yaşında işe giderken kimse aa sen niy eçalışıyorsun demiyordu 20 li yaşlarda evlenip yuva kurana herkes ne acelen vardı diyor. 30 umdada olsaydım aynı şeyler yaşanacaktı. Aile yapımız gereği ben sevgilimi alıp yurt dışına seyehate çıkamam ki il dışına bile çıkamma gece beraber kalamam ve bizim yetiştiğimiz yerde sevgililiğe bile ayıp gözle bakarlardı babama gittim gönlün olsun başkasındna duyma bize yüzük takın okulumu bitirip
Para kaznaıncada evleniriz dedim ve böylede oldu

35 haftalık gebeyim. İlk hamileliğim. Doğum korkusu almış başını gitmiş ama benim daha büyük korkularım var. Aklımdan çıkmıyor ve sürekli ben bu çocugu doğurmayacagım diye dolanmaya başladım. Eşimin ailesinden korkuyorum. Onların yanında çocuk emzirmekten korkuyorum. Çünkü biliyorum g*ğüs bölgemi görüp gidip onu konuşacaklar bunun burası böyle şurası böyle diye. Doğuma gidilince ılık duş aldırıyorlarmış kaynanam şimdiden başladı ben gelip seni yıkayacağım diye ama bana kabus gibi geliyor..beni öyle görmesin ben yanlarında çorapsız bile duramıyorum ki ayaklarımı inceliyorlar ve o kadar rahatsız oluyorum ki. Normalde gayet açık biriydim buraya geldiğimden beri tesettürlü biri gibi giyiniyorum yanlarında taciz ediliyor gibi hissediyorum. Kv ve kızları planlar kurmuş bizim ev sıcak oluyo diye bebek kv de uyuyacakmış. Gelip beni sağıp bebeğe şekerli sütler verecekmiş bi kaç kere sarılık olmasın diye. “ Ben onu yedirip doyurucam kilo aldırıcam. Hergün yıkarım. Yok kafasını tülbentle sıkıcam başı güzel şekilli olacak gelip giydiricem.“ Reflü yatağı aldım görümcem gelmiş annem onu onda yatırmaz. Annem gelip orda kalacak zaten. Bebeğe şampuan aldım gecen görümcem diyoki annem yıkar bunlarla yok işte bez aldım sen göbek kordonuna dokunma annem değişecek 40 gün benimle kalacaklarmış. Sürekli benim çocuğa bakamayacağım ima ediyorlar ve yanlış ne varsa yapıyolar görümcemin bebeğinede kv baktı ağzındaki sakızı bile çocuğa veriyo bu benim için en rezil olay zaten.. sonra bu çocuğun dişleri niye çürüdü oluyo banada diyoki ağzımdaki kaşıkla görümcemin bebeğine yemek verecekmişim. Olmaz dedim benim vücudumdkai bakterileri bu çocuk nasıl kaldırsın. Kırk tane laf saydı ben hastalıklıymışım gibi oldu. Zaten sesten nefret eden bir insanım görümcelerimin bir sürü çocuğu var ve ben ömrü billah böyle çocuklar görmedim eve 15 dk lık uğrayıp gittiklerinde bile (wc ye giriyolar bişey bırakıyolar) o bişey bıraktıklarında mutlaka bi yerlere zarar verip gidiyolar sonradna fark ediyorum. Ör: saksılardaki toprkaları dökmek duvarları yazmak halıları boyamak bazı eşyaları kırıp dökmek çizmek en son buz dolabım boydan boya çizildi mesela. kv diyoki o çocuk onu yapmaz en son eşim delirdi ben mi
Çizdim burayı hepiniz burdaydınız gördünğz o elinde taşla bişeyler yapıyordu burda dedi. Suçu arkamdan bana atıyorlar telefonumu çocuk bozdu onunda suçunu bana attılar herkes görmesine rağmen. Diyolarki sabahları çocuğumu sana bırakayım sen duşunu felan alırsın o bebeğe bakar. ama çocuğunu ben tek başına bir odada bırakamıyorum en kötü inadıma gidip camları yalıyor. Perdelere yediklerini sürüyor ben ne yapıcaam??? Ve bebeğe zarar veren çocuklar görümcemin beneği yeni doğdugund abu çocuklardna biri 40 günlük beneğin karnına yumruk attı. Biri uyuyan bebeğin suratının ortasına yumrugu indirdi ben oturdum ağladım. Çocukların annesi küsmesin diye de çocuklara hiç bişey demiyolar ama ben kendimi tutamam döverim. O bebek orda son nefesini veriyor sandım. Hiç korkmuyor böyle şeyleri normal karşılıyorlar
Bebeğin annesi sizsiniz. Gerekirse bebeğim için herkesi karşıma alırım. Ne münasebet. Benim kv de bu tarz insandı. Hiçbir şey yaptırmadım. O kadar arsızdı ki hastanede yanımda refakatçi varken ekstra kalmak istediğinde de evine yolladım. Çocuğuma ilk doğduğunda hurma zemzem falan verecekmiş sözde ablamla annemi çocuğun başına nöbetçi koydum yapamadı bir halt. Evdeyken de gerekeni yaptım söyledim. Ağlayarak eşimi doldurdu bi gün ikisini de paraladım yallah ettim evden. Şimdi süt dökmüş kedi gibiler. Bebeğim hakkında kimseye laf düşmez. Bu kadar susmayın, nasıl anne olacaksınız bu şekilde susarsanız. Çocuğunuzu müdafa etmek sizin göreviniz. Sabırlar diliyorum . Sağlıkla gelsin.

İçim daraldııı okurken ablacığım kapat kapını camını alma kimseyi evine gitmede onlara aaaa ne münasebet canım? Ağırlığını koy.

Ben doğumdan sonra kendi öz anneme 15 gün dayandım ki hiç karışan bi tip değildi. Altını değiştir demeden ver değiştireyim bile demedi bana fırsat vermek için. Ama gel gör ki lahusalık psikolojisiyle annemi bile istemiyordum.
Annem gidince kaynanam eşime 40gün yalnız kalmamaları lazım, ben geleyim annesi gidince demişti ama ben asla kabul etmedim.
Demem o ki tavrınızı koyun yoksa çok çekersiniz. Şimdiden çocuğa yalnız bakmak istediğinizi söyleyin, onunla ilgili planlarınızı anlatın. Yok onu annem yapar diyenede ben doğurdum canım diye başkasının anası yapsın diyin. Bırakın küssünler gerekirse.

hayretle okudum her bir satırı... kesinlikle evinize almayın gerekirse rest çekin Allah korusun bi şey olsa bunlar sizi suçlar bakamadı der. sadece ve sadece gerçekten iyi ve yardımcı biri kalsın sizinle

Tüm bunlar olurken eş bu olayların neresinde
Kendisi de olayın bir tarafında değil ki. Oturup, izleyip, kendini doldurmak dışında herhangi bir fonksiyonu olmamış. Tek çareyi bebeği doğurmayı istememekte bulmuş.

Her şeyi geçtim o banyo muhabbetinin döndüğü esnada "Niye beni siz yıkıyorsunuz, ben sakat mıyım?" diyemediniz mi? Ayrıca memelerinizi herkesin yanında aça aça bebeğinizi emzirme gibi de bir zorunluluğunuz yok. Olay, bir emzirme önlüğüne bakar. Ben mahremiyete önem veriyorum, çekiniyorum dersiniz olur biter. Diğer yazdığınız konulara girmiyorum bile. Doğurdugum çocuğa ben bakarım kimse şimdiden bu konulara kafasını yormasın diyin geçin. Kendinize taşıyıcı anne muamelesi yapıpmasına izin vermeyin.

Okurlen5 haftalık gebeyim. İlk hamileliğim. Doğum korkusu almış başını gitmiş ama benim daha büyük korkularım var. Aklımdan çıkmıyor ve sürekli ben bu çocugu doğurmayacagım diye dolanmaya başladım. Eşimin ailesinden korkuyorum. Onların yanında çocuk emzirmekten korkuyorum. Çünkü biliyorum g*ğüs bölgemi görüp gidip onu konuşacaklar bunun burası böyle şurası böyle diye. Doğuma gidilince ılık duş aldırıyorlarmış kaynanam şimdiden başladı ben gelip seni yıkayacağım diye ama bana kabus gibi geliyor..beni öyle görmesin ben yanlarında çorapsız bile duramıyorum ki ayaklarımı inceliyorlar ve o kadar rahatsız oluyorum ki. Normalde gayet açık biriydim buraya geldiğimden beri tesettürlü biri gibi giyiniyorum yanlarında taciz ediliyor gibi hissediyorum. Kv ve kızları planlar kurmuş bizim ev sıcak oluyo diye bebek kv de uyuyacakmış. Gelip beni sağıp bebeğe şekerli sütler verecekmiş bi kaç kere sarılık olmasın diye. “ Ben onu yedirip doyurucam kilo aldırıcam. Hergün yıkarım. Yok kafasını tülbentle sıkıcam başı güzel şekilli olacak gelip giydiricem.“ Reflü yatağı aldım görümcem gelmiş annem onu onda yatırmaz. Annem gelip orda kalacak zaten. Bebeğe şampuan aldım gecen görümcem diyoki annem yıkar bunlarla yok işte bez aldım sen göbek kordonuna dokunma annem değişecek 40 gün benimle kalacaklarmış. Sürekli benim çocuğa bakamayacağım ima ediyorlar ve yanlış ne varsa yapıyolar görümcemin bebeğinede kv baktı ağzındaki sakızı bile çocuğa veriyo bu benim için en rezil olay zaten.. sonra bu çocuğun dişleri niye çürüdü oluyo banada diyoki ağzımdaki kaşıkla görümcemin bebeğine yemek verecekmişim. Olmaz dedim benim vücudumdkai bakterileri bu çocuk nasıl kaldırsın. Kırk tane laf saydı ben hastalıklıymışım gibi oldu. Zaten sesten nefret eden bir insanım görümcelerimin bir sürü çocuğu var ve ben ömrü billah böyle çocuklar görmedim eve 15 dk lık uğrayıp gittiklerinde bile (wc ye giriyolar bişey bırakıyolar) o bişey bıraktıklarında mutlaka bi yerlere zarar verip gidiyolar sonradna fark ediyorum. Ör: saksılardaki toprkaları dökmek duvarları yazmak halıları boyamak bazı eşyaları kırıp dökmek çizmek en son buz dolabım boydan boya çizildi mesela. kv diyoki o çocuk onu yapmaz en son eşim delirdi ben mi
Okurken stresten ben doğurdum be yarıda bıraktım. Kaynananın çocuk bakası varsa yapsın bitane.
Kimse kimsenin çocuğuna müdahale etmesin.
Sorulmadıkça da fikir beyan edilmesin.

Gelecek ama bunlar o kadar kalablıkki görümcemin dogumunda gördüm . Hasta odasında beş altı çocuk. Çocuklar meyvesularını yerlere dökmüş biri sondayı eline almış bu ne diye sallıyo. Görümcemin kendi görümcesi gelmişti kadını kovmaktan beter ettiler kadında kalktı gitti. Oda 500t otobüsü gibi ben gidelim diyorum herkes oturun diyo bi çocuk bebeğin yattıgı puseti odanın içinde koştura koştura sürüyor. Çok korkunç bir ortamdı özel hastanede ziyaretçi sayısına bkmazsızın kabul ettikleri için devlette dogurmak istiyorum. Allahım başıma bu gelmesin diye hergün dua ediyorum ama şimdiden araç ayarlamaya çalışıyolar hastaneye gelmek için. Biz sizle geliriz felan hepsi ben kalırım diyo.
Gider başka şehirde doğururum haber de vermem.
Siz neden aile apartmanındaki daireye bir ev parası gömdünüz ki? Madem ev alacak paranız vardı niye size ait bile olmayan eve o kadar yatırım yaptınız?

Son düzenleme:
İnanamıyorum kabus gibiler.
Kayınvalide çok istiyorsa kendi doğursun bir tane daha ona baksın bu ne ya. Hele o çocuk ne öyle, annesi de bir çeşit

Eşimden korkuyolar onun yanında bana çok iyi davranıyolar o yokken oluyor zaten tüm olanlar. Eşim deprem bölgesine gitti yirmi gün yoktu ozmana bana yapmadıklarını bırakmadılar eşim bir kere aradı ben gelicem beni bekleyin dedi onlara . Geldiği gibi hepsinin kapısına gitti. Bagırdı çagırdı kavga gürültü. Annesi ağladı. Bid ebiz bişey demiypruz diyip yemin ediyorlar. Eşim duvarın arkasında kalmıştı görmediler aynı hal hareket laf sokmalar devam ediyordu. Eşim duvarın arksından çıkıp çöpü bunların üzerine fırlattı. Ablalarıyla ayalrca konuşmadı. O kadar üzülüyordumki bu duruma. En son olacagı yok gelip benden özür dilediler. Ondan sonra ben zaten hiç bir zmana eskisi gibi olmadım. Bize gelip gitmeye başladılar. Bende evime gelen misafirdir diyip en iyi
Şekilde ağırladım. Benimki bana çok düşkün bence sebebide yine bu ailesi. çünkü biliyor benim ne kadar alttan aldığımı sabır ettiğimi herkes pısırık diyor ben hiç onu katmak istemedim çünkü yiğenleri bişey dökünce bana sildirmez bile hayır der gider kendi siler bi güzel ablalarına gide rne biçim çocuk yetiştirmişsiniz diye hesap sorar herkes ondan çekiniyor ama ben desem bu lafı bütün sülale 7 den 70 e bana küsüyorlar 7 dediğim cidden 7 çocuklara onunla konuşma diyorlar. Ve çocuklar sokakta beni görünce kaçıp arçaların arkadına saklanıyorla rçünkü onlara şeker alıp veriyorum seviyorum ya anneleri kızar diye 😂
Küserse küssünler neden önemsiyorsunuz ?

Daha kendinizi koruyamıyorsunuz, çocuğu nasıl koruyacaksınız acaba?
Böyle saçmaladıklarında neden cevap vermiyorsunuz? Kocanız ağzını ayırıp izliyor diye sizin de aynısını yapmanız gerekmiyor. Onunla bununla kötü olmayayım derseniz bir ömür başkaları yönetir sizi.
Burada iyiliğiniz için konuşan üyelere çatır çatır cevap veriyorsunuz maşallah. İsteseniz aynı performansı eşinizin ailesine de gösterebilirsiniz bence.

Korku filmi gibi kaçın kendinizi kurtarın.

Keşke böyle insanlar anne olmasa. Daha bebeğini bile korumaktan savunmaktan aciz. Böyle ortamda çocuk nasıl sağlıklı büyüyebilir.
Sürekli herkesten şikayet edip asla sınır çizmemek. Korkunçsunuz.

Daha kendinizi koruyamıyorsunuz, çocuğu nasıl koruyacaksınız acaba?
Böyle saçmaladıklarında neden cevap vermiyorsunuz? Kocanız ağzını ayırıp izliyor diye sizin de aynısını yapmanız gerekmiyor. Onunla bununla kötü olmayayım derseniz bir ömür başkaları yönetir sizi.
Burada iyiliğiniz için konuşan üyelere çatır çatır cevap veriyorsunuz maşallah. İsteseniz aynı performansı eşinizin ailesine de gösterebilirsiniz bence.

Deme öyle cici kocasına laf söyletmiyor :KK70:

Keşke böyle insanlar anne olmasa. Daha bebeğini bile korumaktan savunmaktan aciz. Böyle ortamda çocuk nasıl sağlıklı büyüyebilir.
Sürekli herkesten şikayet edip asla sınır çizmemek. Korkunçsunuz.
Beddua etmek istemiyorum bu yüzden dua edeceğim ama size değil. diliniz bir daha bir anneye değmesin gözünüz bir daha derdi olanı göremesin Allah sizden ve sizin gibilerden, düşeni uzak tutsun. Ki birdaha böyle kalp kıramayasınız. Ben bu çocuk neler neler verdim. Sizler uyurken ben sabahlara kadar aglaya aglaya kaç kitap bitirdim kaç seccadede uyuya kaldım. Herşeyimi kestim maddiyatımı onun yoluna serdim. Yalandan nefret ederim insanalra yalan söylemek zorunda kaldım. Sen de gelmiş keşke anne olmasa diyor. Ya duaların kabul olma saatine denk gelse bu çocuğu Allah benden alsa. Hiç mi vicdanın sızlamayacak. Rabbim El kol göz vermiş girmiş buraya saldırıyorsun. İnşallah vicdan da nasip eder de kullandığın uzuvları hayrına kullanırsın. Allah sizin şerrinizden korusun korkunçsunuz.

X