Başlık bile bulamadım!🙈

Ben de görümcemle görüşmem hiç öyle büyük olayımız kavgamız vs de yok; o da şeydir yüzüne kuzum gülüm der şakayla şebeklik yaparak rencide etmeye laf sokmaya çalışır ardından şaka yaptım der ; ortada hiçbir şey yokken durduk yere ilgi çekmek için:) ama işte bana yapması hata oldu aynı şekilde şaka şaka diyerek cevap verdim yerin dibine soktum her yaptığında :) sonra bir iki derken direkt söyledim yüzüne birdaha bana şakayla laf sokma çabalarına girme az cesur al çat çat nefret kus yüzüme de alnından öpeyim o zaman daha samimi gelirsin dedim. 45 yaşına gelmişsin ergen ergen laf sokmalar görğmcelik oynamalar diye alay ettim en son oy oy sen görümce mi olcan filan dedim küstük ahsjsjs şimdi ödü kopuyor benden dengesiz sivri yılan dilli diyordu arkamdan ahsjahs ama şu an nasıl saygı duyuyor küsken bile anlatamam. Saygı görmüyorsan gösterme oyuna taktiğe gerek yok çat çat söyle
Teşekkür ederim yorumunuz için, asla çat çat söyleyemem ben en iyisi ilgilenmeyeyim, soru sorduklarında cevap vereyim. Bir de o şekilde deneyeyim bakalım nasıl olacak☺️🌺

Doguda gördüm ben bunu, inanırmısınız erkek cocuklarını nazar değer diye ortama sokmayan cahil cühela da vardı tam tersi ahil insanda vardı ama batıda hiç denk gelmedim nazarı cok dillendirmezler her neyse, buradaki arkadaşlar gibi çata çat lafı yapıştırıp ömür boyu yüzüne bakacağın insanla yüzgöz olma, o saygı olmuyo deli bu deyip pek ilişmiyorlar sana, sen ağırlığını konuştur çocugunu senden sakınıyorsa cocugunun yüzüne bakmamak gibi mesela, kıskandı hamile kaldı dediğinde gül ciddiye alma komik gerçekten belli ki cahil tipler hiçbir şekilde haklı çıkamazsın seni öyle tufaya getirirler ki sen bile acaba ben mi hatalıyım dersin
Çok haklısınız gerçekten öyle oluyor... yüz yüze bakacağız sonuçta kalp kırmamak da gerekiyor. Söylediğiniz gibi de yapacağım, çocukların bir suçu yok ama kısasa kısas derler ya? bazen öyle yapmak gerekiyor. Teşekkür ederim yorumunuz için🙏🏻☺️🌸

Konu sahibi çok naifsiniz,yazdıklarınız kendinizi anlatma şekliniz 🥹 ,lütfen kendinizi ezdirmeyin,biraz yerinde mesafe koymanız güzel olacaktır 🥰
Yaa çok teşekkür ederim, utandım☺ siz de çok incesiniz... 🥰 gerçekten biraz mesafe koymak iyi olacaktır bence de, öyle yapacağım mutlaka. Yorumunuz için de ayrıca teşekkürler, bana çok yardımcı oldunuz her biriniz...🙏🏻🌸🥹

Merhabalar,

Beni üzen bir konuyu size danışmak istedim, tarafsız fikirleriniz bana yardımcı olacaktır.

Bayram ziyaretine eşimin babasına gitmiştik, eşimin büyük ablası da ailece gelmişler. Bir de yakın komşuları vardı aile dostu.
Her iki görümcemin bir yaş araları var, eşim en küçükleri ve küçük olan görümcem yeni doğum yaptı, o da bizden sonra geldi alesiyle. Gittiğimizde sohbet sırasında büyük görümcem hamile olduğumu komşularına söyledi ve komşusu beni tebrik ederken, "görümcesini çok kıskanmış ondan" diye de ekledi... Ben çok şaşırdım ve "neden kıskanayım ki abla" deyip başka bir şey diyemedim! Komşuları hemen cevap verdi; "neden kıskansın zaten yaş aralıkları çok olmasın istiyordu" dedi. Burada beni üzen, görümcem böyle düşünüyorsa başkaları da mı böyle düşünecek hakkımda? Yanlış anlaşılmak en korktuğum şeydir ve asla öyle kıskanmak gibi bir durum da olmadı zaten.

Belki küçük olan görümceme de söylemiş olabilir "Bittiama seni kıskanmış ondan böyle böyle" diye...
kendisi ise biz evlenince hemen üçüncü çocuğuna hamile kaldı (benim de mi öyle düşünmem gerekiyordu saçma değil mi...) ve doğum yapınca da bize ne zaman hala olacağız, ne zaman çocuğunuz olacak diye baskı yapmaya başladı, (çocuğumuz olmadığı için üzüldüğümü bile bile) bir keresinde de küçük görümcem ikinci çocuğunu doğurmuştu, bebeği çok seviyordum ve bebek çok ağladığı için bana nazarımın değdiğini söylemişti. Neyse sonra tüp bebekle oğlum dünyaya geldi ama başkalarının yanında göstermelik bir, iki kez sevmiştir. Onun dışında ilgilenmez. Küçük olan görümcemin bebeğini seviyor mesela, tabii ki sevsin ama beni sevmiyorsa bebeğimin suçu ne bunu anlamıyorum... Yeni doğan bebek kız, bu kez de cinsiyet üzerinden beni üzmeye çalışıyor, bununla ilgili laf sokuyor... bundan sonra onunla zaten aramda bir mesafe vardı saygı çerçevesinde ama daha fazla mesafeli olmalı mıyım ne yapmalıyım bilemiyorum.

Küçük olan görümcem de "işim var bebeği kime bırakayım?" diye sordu, ben bakabilirim abla dedim ama bebeği ablasına verdi. Bebek görmeye gittiğimizde kayınvalidesi bebeği kucağıma verdiğinde de sinirli sinirli bakmıştı. Çocuğu olmayan kıskanır veya nazarı değer diye bir adet mi var bilmediğim anlamıyorum... ya da kızı olmayan olanı, oğlu olmayan da olanı mı kıskanır?! bir de onlara gittiğimizde tokalaşmaz ama başkalarıyla tokalaşıyor. Biz her gittiğimizde günlük çay ve tabaklarını kullanır, olmasa neyse ama var... başkalarına karşı öyle değil... Yani bu özensizlik bile değer vermediği anlamına mı geliyor?

Yani bunlar çok basit şeyler ama şu an hormonlardan mıdır bilemiyorum üzüldüm... aslında öncesinde ikisinin de laf sokmalarına maruz kalmıştım evet, direkt söyledikleri de oldu, arkamdan kaş göz yaptıklarına da tanık oldum, hepsini yazacak olsan yazım daha da uzayabilir... mesela; yeni doğum yaptığımda laf sokması, oysa gelmesini ben istememiştim! Yeni doğan bebeğimize eşim çok tatlı dedi diye, "sen daha tatlı bebek görmemişsin" demesi gibi... neyse ben istiyorum ki hiç çıkarsız, kötü niyet olmadan çocuklarımızı beraber büyütebileceğimiz bir akrabalık bağımız olsun ama galiba mümkün olmuyor...yapanlar nasıl başarıyor o kadar imreniyorum ki...

Siz olsanız ne yapardınız? Sizce bunlar normal mi? Yoksa ben mi abartıyorum? Tepkiniz ne olurdu acaba? Herkesin evi ayrı, her gün görüşmesek de whatsapp grubumuz var ve özel günlerde bir araya geldiğimizde yine benzer şeyleri yaşıyoruz... Buraya kadar okuduysanız çook teşekkür ederim, yorumlarınızı merakla bekliyor olacağım... 🙏🏻☺️🌸
Okurken sinirlerim tepeme çıktı ne kadar zehirli insanlar var ya 🤦🏻‍♀️Ben olsam alttan almam gereken cevabı veririm bundan sonra.

Okurken sinirlerim tepeme çıktı ne kadar zehirli insanlar var ya 🤦🏻‍♀️Ben olsam alttan almam gereken cevabı veririm bundan sonra.
Maalesef bazı insanlar acımasız, o kadar üzücü ki... en iyisi hiç bulaşmamak, kafamız rahat olur en azından... Teşekkür ederim yorumunuz için...🙏🏻🥹🌸

X