Başlık bulamadım inanın ki :(

dikkate alıp cvp verdiğin için tşk ederim :) şimdi bir doktora başladım bakalım ilaçla tedaviye başladık.. belki sonra iğneye çevirir.. bu yazdıklarınızın bir kısmına dikkat etmeye çalışıyorum deterjanlar ve sular konusunda.. hazır gıdalar da aynı şekilde.. gluteni duymamıştım ama onu da araştıracağım :) rutubetli evde büyüdüm sanırım onun da etkisi ama şuan evim rutubetsiz..
bu doktr. verdikleri geçiçi tedaviler. boşuna vakit harcama. alerji igneleri bir kerelik degildir. mesela ilaç 3 aylık hazırlanır. sen bunu 3 ay belli periyodlar kont. giderek kendine enjekte edersin. sonra doz azaltılır veya cogaltılır. uzun vadeli ve baya etkili ignelerdir.
ayrıca lerji igneleri ilaç degildir. neye alerjin var onu yavaş yavaş vucuduna enjekte edilir.
mesela polene alerjin var. ignenin içinde sıvı polen ( anlaman için böyle yazıyorum ) var. o dozu kendine yaptıktan sonra vucut polene alışır ve başıgıklık sistemin onun yabancı madde olarak görmemeye ona alışmaya başlar.
alerji igneleri böyle alışır. vucudu o maddete alıştırmak sistemi ile calışır.
alerj, bagışıklık sisteminin, vucuda giren veya temas eden maddenin, savaşılacak ve atılması gereken bir madde olarak görmesidir. tepkisi de reaksiuyonlardır.
mesela güneş alerjisi diyelim var. direkt güneşe cıkmamalısın.
glueten alerjisini muhakkak araştır.
ayrıca b12 ve d vitamini eksikligin var mı kanda basktır. varsa dokt. zaten geregini yapacaktır.
cunku bazende bu vitamin eksikligi cillte yaralar acılmasına, alerjin varsa bile daha yogun gecirmene sebep olur.

bu doktr. verdikleri geçiçi tedaviler. boşuna vakit harcama. alerji igneleri bir kerelik degildir. mesela ilaç 3 aylık hazırlanır. sen bunu 3 ay belli periyodlar kont. giderek kendine enjekte edersin. sonra doz azaltılır veya cogaltılır. uzun vadeli ve baya etkili ignelerdir.
ayrıca lerji igneleri ilaç degildir. neye alerjin var onu yavaş yavaş vucuduna enjekte edilir.
mesela polene alerjin var. ignenin içinde sıvı polen ( anlaman için böyle yazıyorum ) var. o dozu kendine yaptıktan sonra vucut polene alışır ve başıgıklık sistemin onun yabancı madde olarak görmemeye ona alışmaya başlar.
alerji igneleri böyle alışır. vucudu o maddete alıştırmak sistemi ile calışır.
alerj, bagışıklık sisteminin, vucuda giren veya temas eden maddenin, savaşılacak ve atılması gereken bir madde olarak görmesidir. tepkisi de reaksiuyonlardır.
mesela güneş alerjisi diyelim var. direkt güneşe cıkmamalısın.
glueten alerjisini muhakkak araştır.
ayrıca b12 ve d vitamini eksikligin var mı kanda basktır. varsa dokt. zaten geregini yapacaktır.
cunku bazende bu vitamin eksikligi cillte yaralar acılmasına, alerjin varsa bile daha yogun gecirmene sebep olur.
Doktorum kimisine iğne tedavisi uyguluyormuş ben sormamıştım ama bi daha gittiğim zaman söyleyeceğim. Vitamin eksikliği vardı bende d vitamini. Vücudumda inanılmaz yaralar var ve izleri geçmiyor :KK43:

Doktorum kimisine iğne tedavisi uyguluyormuş ben sormamıştım ama bi daha gittiğim zaman söyleyeceğim. Vitamin eksikliği vardı bende d vitamini. Vücudumda inanılmaz yaralar var ve izleri geçmiyor :KK43:
d vitanini isteee . yada güneşe cık. netten hangi saatlerde ne şekilde d vit. alırımı oku.
yaralar geçer gecer merak etrme... cilt kendini yeniler.
güneş alerjin yoksa tabi güneşe cık.
birde bagırsakların için probiotik yogurt ye.

merhabalar.. 2 yıllık evliyim.. vajinismusu yılbaşında yendim. alerji hastasıyım yıllardır.. birkaç doktora gittim fayda göremedim. artık çocuk istiyoruz eşimle ve etrafımızdaki ailemizdeki herkes de soruyor önceden vajinismus olduğum için düşünmüyoruz diyordum direk ama şimdi bir şey diyemiyoruz. bir yandan da yeni bir alerji doktoru buldum ama hamilelik düşünüyorum dedim. bazı ilaçlar verdi hamile kalırsan bunları bırakman lazım dedi.. ben ilaç kullanmazsam bir günüm çok zor geçiyor hapşurmaktan burun akıntısından başka hiçbir şeye fırsatım olmuyor :KK43: hamilelikte ne yapacağım bilmiyorum.. benim gibi olan var mı aranızda.. bitkisel yollar da araştırdım ama pek bulamadım.. 2 aydır da çocuk için deniyoruz ama olmuyor.. acaba yıllardır kullandığım ilaçların etkisi mi bilemedim. haftaya da kadın doğuma gitmeyi düşünüyorum ama eminim bana ilaçlarımı bıraktıracak.. :KK43: belki büyük bir dert değil benimki ama bu alerji bütün yaşam kalitemi düşürüyor yıllardır.. ve ilaç bağımlısı oldum doktorlar yüzünden..
alerji ve immünoloji uzmanı ile görüştün mü hiç ..... çünkü kan değerlerine bakılıp tedavi grubuna giriyorsan tedavisi var... bende sürekli hap alıyordum ... tüp bebek tedavisi görecektim bırakmam gerekti evi her 2 güne bir süpürdüm tozunu aldım.. birde yürüyüş spor çok iyi gelmişti ... yazınızı okuyunca nerdeyse 6 7 aydır belki de daha fazla zamandır kullanmıyorum ve çok şükür iyiyim.. iyi bir alerji ve immünoloji uzmanı ile mutlaka görüşün göğüs hastalıkları uzmanı pek bilgilendiremeiyor malesef

alerji ve immünoloji uzmanı ile görüştün mü hiç ..... çünkü kan değerlerine bakılıp tedavi grubuna giriyorsan tedavisi var... bende sürekli hap alıyordum ... tüp bebek tedavisi görecektim bırakmam gerekti evi her 2 güne bir süpürdüm tozunu aldım.. birde yürüyüş spor çok iyi gelmişti ... yazınızı okuyunca nerdeyse 6 7 aydır belki de daha fazla zamandır kullanmıyorum ve çok şükür iyiyim.. iyi bir alerji ve immünoloji uzmanı ile mutlaka görüşün göğüs hastalıkları uzmanı pek bilgilendiremeiyor malesef

şuan gittiğim alerji doktorunu çok önerdiler ben de yeni başladım bakalım sonuç ne gösterecek.. 2 günde bir süpürme şansım yok çalışıyorum :KK43:

şuan gittiğim alerji doktorunu çok önerdiler ben de yeni başladım bakalım sonuç ne gösterecek.. 2 günde bir süpürme şansım yok çalışıyorum :KK43:
bende çalışıyorum eve gidince hemen alıyordum etrafı dip köşe değil en azından yattığın odayı bir kat süpür ya da şu mutfakta el gırgırları varya onla köşeleri çek nemli bez ile toz al komidin varsa yetiyor 10 dakiknı bile almıyor düzeldin mi biraz haftada bir yetiyor

bende çalışıyorum eve gidince hemen alıyordum etrafı dip köşe değil en azından yattığın odayı bir kat süpür ya da şu mutfakta el gırgırları varya onla köşeleri çek nemli bez ile toz al komidin varsa yetiyor 10 dakiknı bile almıyor düzeldin mi biraz haftada bir yetiyor

anladım deneyeyim :) teşekkürler..

X